preloader

Güzelleştiren Markalara Hayat Veren İsimler: Rosece, Nurgül Dirlik

23.04.2024
Güzelleştiren Markalara Hayat Veren İsimler: Rosece, Nurgül Dirlik

Yazı Boyutu:

Türk kozmetik markalarının yükselişiyle beraber, bu gururu yaşatan marka kurucularını daha yakından tanımak istedik. Stilleri, hayata dair seçimleri, motivasyonları, günlük rutinleri ve hedefleriyle karşınızda size ilham verecek kadınlar… Rosece markasının kurucusu Nurgül Dirlik ile beraberiz.

Ailede nesillerdir devam ettirdiğiniz bir güzellik ritüeliniz var mı? Markanıza yansıttığınız, size ilham veren bir geleneği paylaşır mısınız?

Güzelleştiren Markalara Hayat Veren İsimler: Rosece, Nurgül Dirlik

Annem hangi nemlendiriciyi kullanırsa kullansın eline, yüzüne yağ sürmeden kesinlikle cildin nemlendiğine inanmaz. Bu hep böyleydi, çocukluğumdan beri evde düzenli olarak yağ sürerdi. Odasında, baş ucunda, mutfakta, banyoda yedekli doğal yağları vardır. Kızlarımda da bebeklik ve çocukluk çağlarında doğal yağların etkisine, faydasına tanık olduk.

Benim de cildim annem gibi kuru ve son adımda cilt bakım yağlarımı kullandığımda çok daha iyi hissediyorum. Aromaterapi ürünlerimizde ve cilt bakım formülasyonlarımızda saf doğal yağların önemli bir yeri var. Önerdiğimiz rutinlerde de cilt bakım yağları, bütünleyici bakım için önemli bir adım. Nem kapasitesini artırmak, nem bariyeri oluşturmak ve cildin lipid bariyerini güçlendirmek adına rutinde, son adımda doğal yağları kullanmanın cilt sorunlarında büyük faydasını görüyoruz.

İşe dair bir konuda zorlandığınızı hissettiğiniz an çıkış yolundaki ilk adımınız ne olur?

İşler karıştığında durmayı, durup da telaşa dışarıdan bakmayı öğrenmek, en büyük kazanımlarımdan biri oldu. Zorluklar çıktığında, insan çoğu zaman telaşa kapılıp hızlıca karar vermek zorunda olduğunu düşünüyor. Aslında yavaşlamak ve durup dışarıdan bakabilmek zaman kaybetmek değil, aksine doğru karar vermemi ve hatta bazen çıkış yolumu değiştirmemi sağlıyor. Bu nedenle, ‘çok zorlanıyorsam bir nedeni var’ diye düşünerek, ilk önce durmayı seçiyorum.

Sizi en çok motive eden ve verimliliğinizi artıran söz nedir? Bir kozmetik markası yaratmak isteyen girişimcileri nasıl cesaretlendirirsiniz?

Enerjimizi nereye koyarsak hayat orada gelişir. Kalpten inanıyorsanız, bunun için çalışıyorsanız, birileri size ‘olmaz’ dese de orada bir ışık vardır. İçinizdeki o ses, heyecan, enerji doğru yolu gösteriyor. Göstermekle de kalmıyor, inandıklarınızın izinden vazgeçmeden yürüdüğünüzde sizi orada geliştiriyor.

Güzelleştiren Markalara Hayat Veren İsimler: Rosece, Nurgül Dirlik

Yaşamın hakkını vermek için enerjimizi koyduğumuz yerde kendimizi gerçekten iyi hissediyorsak, orada olmalıyız diye düşünüyorum.

Hangisi daha cezbedici; yemek yapmak mı yeni bir restoran deneyimi mi?

Yemek yapmayı sevmediğim ve yapmaya zamanım olmadığı için yeni bir restoran, yeni tatlar daha cezbedici benim için. Belki de toplumsal olarak yemek yapma rolü bize biçildiğinden ve her kadın gibi yeterince yapmış olduğumdan şimdi yapmayı reddediyor olabilirim. Farklı kültürlerin tatlarını denemeyi çok seviyorum. Yeni bir adrese gideceğim zaman ‘ne yemeliyim, nerede yemeliyim’ araştırdığım ilk konular oluyor. Damak tadıma uysa da uymasa da bu konudaki her yeni deneyim benim için çok keyifli.

Kalpten inanıyorsanız, bunun için çalışıyorsanız, birileri size ‘olmaz’ dese de orada bir ışık vardır.

Son dönemde kozmetik alanında sizi etkileyen ve markanıza uyarladığınız yenilikler var mı?

Güzelleştiren Markalara Hayat Veren İsimler: Rosece, Nurgül Dirlik

Trendleri, bilimi ve ihtiyaçları takip ederek AR-GE çalışmalarımıza sürekli devam eden bir markayız. Bu doğrultuda ürünlerimizi geliştiriyor ve yeni ürünler üzerinde çalışıyoruz. Yaza çok yakışacak yeni ürünlerimizi yakında görüyor olacaksınız. Sektör trendleri doğal olarak sürekli değişiyor. Bizi geçmişte cezbeden renkli olmayan minimal tasarımlar, yerini parlak, canlı ve iyi hissettiren tasarımlara bırakıyor.

Dünya değişiyor, insanlık değişiyor ve bu doğrultuda hissettiklerimiz, ruhumuzun ihtiyaçları da değişiyor bence. Sanırım daha iyi, daha canlı hissetmeye ihtiyacımız var ve bu nedenle daha çok renk görmek istiyoruz. 2025’te 10. yılımızı kutluyor olacağız. Bizim için yenilenen çevre dostu ambalajlarımızla kurumsal kimliğimizin çizgisinde, içimizdeki renklerimizi de yansıtacağımız, çok keyif alacağımız bir yıl olacak.

Yavaşlamak ve durup dışarıdan bakabilmek zaman kaybetmek değil, aksine doğru karar vermemi ve hatta bazen çıkış yolumu değiştirmemi sağlıyor.

Markanızı yakın gelecekte neler bekliyor? Heyecan duyduğunuz hedefler neler?

Bu sene çok heyecanlı projelere başladığımız bir yıl oluyor. Rosece’de olacak değişimlerle birlikte yeni bir markanın da heyecanı içindeyiz. Şu anda detay veremesem de yeni markamıza yönelik arka planda çok fazla çalışmamız ve projelerimiz bulunuyor. Her yıl gelişerek büyüyen yurt dışı pazarımıza bu yıl bizi çok mutlu eden yeni zincir mağazalar eklendi. Yeni çıkacak markamızın da eklenmesiyle, iki markayla ihracat payımıza yönelik daha büyük hedeflerimiz var.

Diğer taraftan, yakın zamanda Halkbank ile bir sosyal sorumluluk projesine başladık. Genel müdürlüğü, bizi ve proje dahilindeki sivil toplum kuruluşlarını oldukça heyecanlandıran bir proje oldu. IT çalışmaları son aşamaya geldi diyebilirim. Tamamlandığında bizim için çok mutluluk verici bir süreç başlarken, e-ticaret alanındaki şirketler için de bu pilot uygulama sosyal sorumluluk projeleri açısından çok önemli bir örnek oluşturacak.

Pop Quiz

Cilt bakımında içerik seçiminiz: Hyalüronik asit mi Retinol mu?

Retinol

İdeal akşam planınız: Evde yemek yapmak mı restorana gitmek mi?

Restorana gitmek

Stil ve dekorasyonda ilk tercihiniz: Modern mi vintage mı?

Vintage

Tatil planını tercihiniz: Yurt dışı seyahati mi şehir içi planları mı?

Yurt dışı seyahati

{253830}

Pelin Hasçalık
Pelin Hasçalık Tüm Yazıları