preloader

Cildinize Genç Görünüm Sağlayacak Faktörler

07.11.2022
Cildinize Genç Görünüm Sağlayacak Faktörler

Yazı Boyutu:

Sağlıkla ışıldayan, gergin, sıkı ve genç bir cilt görünümünden daha iyi hissettiren ne olabilir? Yaş almanın tamamen önüne geçemeyiz belki ama onu yavaşlatabiliriz. Nasıl mı?

Her birimizin cilt tipi ve buna bağlı ihtiyaçları farklıdır. Bu farklılıklara rağmen ortak bir arzuda buluşuruz: Daha genç bir cilt görünümü. Genç cildi, sağlıklı görünen cilt dokusu olarak da tanımlamak mümkün mü? Neden olmasın? Dolgun, pürüzsüz, elastikiyetini koruyan, nemli, parlak, aydınlık… Yaş aldıkça ne yazık ki cildimizde bazı elastikiyet ve nem kayıpları yaşamamız kaçınılmaz. Bu noktada moral bozmamak ve hedefe yönelik bir cilt bakım rutini oluşturmak oldukça önemli. Derinlemesine temizlik ve etkili ürün kullanımı bize kaybettiklerimizi yerine koyma, zamanı adeta tersine çevirme imkanı sağlar. Cildimizin en üst tabakası dış faktörlerle ve yaşlanma etkileriyle ilk karşılaşan katmandır; o halde görevimiz bu üst katmanı olabildiğince güçlü tutmak. Daha genç ve sağlıklı bir cilt görünümü için neleri hedeflediğimize bakalım.

Nemlilik

Cildinize Genç Görünüm Sağlayacak Faktörler

Nemin cilt için ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. İlk hedefimiz daima cildin nem kapasitesini artırmak olmalı. Çünkü nemli cilt aynı zamanda güçlü cilttir. İnce çizgilerin önüne geçer, cildi daha hacimli ve parlak gösterir. Cildi daha nemli tutmak için yüksek oranda hyalüronik asit içeren ürünler terhin edebilirsiniz. Hyalüronik asidin bilinen en güçlü özelliklerinden biri nemi ciltte uzun süre tutabilmesi. Buna ek olarak her zaman söylediğimiz gibi doğru ürün kullanımı kadar cildi içeriden beslemek de şart. O nedenle genç ve sağlıklı bir cilt görünümü için gün içinde bol bol su içmeyi unutmamız gerekiyor.

Dolgunluk ve Sıkılık

Cildinize Genç Görünüm Sağlayacak Faktörler

Cildimiz doğal yollardan ne kadar dolgun ve sıkı görünürse, yıllara da o kadar iyi meydan okuyor demektir. Yüksek oranda nem desteğinin bir getirisi olan dolgun cilt görünümü aynı zamanda çok daha sıkı ve elastikiyeti yüksek bir cilt dokusuna işaret eder. Cildin dolgunluğunu ve sıkılığını artırarak ince çizgilerin ve o en büyük korkularımızdan olan cilt sarkmalarının önüne geçebiliriz. Burada da adres belli: Kendi ağırlığının 1000 katı kadar suyu tutabilen hyalüronik asit. 20’li yaşların ortasından itibaren hissetmeye başladığımız yaşlanma belirtilerine “dur” demek yine bizim elimizde.

Pürüzsüzlük ve Parlaklık

Cildinize Genç Görünüm Sağlayacak Faktörler

Ne kadar makyaj yaparsak yapalım, cildin kendi ışıltısının yerini hiçbir şey tutamaz. Pürüzsüz, gergin, aydınlık ve parlak bir cilt görünümü için cildi güneşten korumak, çok sıcak sudan uzak durmak, sebum dengeleyici ürünler kullanmak ve nem desteği sağlamak kaçınılmaz. Unutmayın; yanlış ürün kullanımı ve hatalı uygulamalar cildinizin çok daha mat ve donuk görünmesine sebep olabilir ki bunu hiç istemeyiz. Eğer yağlı bir cilt tipiniz olduğu düşüncesiyle nem desteği veren ürünlerden kaçınacak olursanız bu da maalesef cildinizde pürüzlere neden olur; aman dikkat!

Tek Bir Ürünle Daha Genç Cilt Görünümü!

Etkili bir bakım rutini ve doğru ürün kullanımının öneminden bahsetmiştik. İhtiyacımız olan tüm nem, dolgunluk, esneklik ve pürüzsüzlüğü tek bir şişede yakalayabilir miyiz? İşte bu soruya cevap arayan profesyonel cilt bakım markası Skinceuticals, H.A. Intensifier Multi Functional Serum ile tam da bunu hedefliyor. H.A. Intensifier, yüksek konsantrasyonda hyalüronik asit ile formüle edilmiş, hem ciltteki pürüzsüzlük ve dolgunluk görünümünü geliştiren hem de uzun süreli nem sağlayan çok işlevli serum.

İçeriğindeki hyalüronik asit ile cilt sarkmalarının görünümünde azalma sağlarken, proxylane ile cilt dolgunluğu görünümünü geliştiriyor. Meyan kökü ve mor pirinç özü ise cilt esnekliğinde gelişme sağlayan en önemli içerikler olarak karşımıza çıkıyor. Serumunuzdan 4-5 damlayı parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze ve dekolte bölgenize uygulamanız yeterli. Eklememek olmaz; cilt tipiniz ne olursa olsun H.A. Intensifier Multi Functional Serum’u rahatlıkla kullanabilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları