preloader

Graham’ın Pilot Saati Chronofighter’dan 3 Yeni Model

15.05.2017
Graham’ın Pilot Saati Chronofighter’dan 3 Yeni Model

Yazı Boyutu:

Dünyanın en eski saat markalarından biri olan ve modern saat üretiminin babası sayılan saat ustası George Graham’ın markası Graham, Baselworld’de en yeni modellerini tanıttı.

Pin-Up Kızları

Graham Chronofighter Vintage Nose Art Ltd modelleri nostaljik pin-up kızları ile romantik bir çekicilik kazanıyor. Sally, Anna ve Lilly; Graham Chronofighter Vintage serisinin son koleksiyonunda yer alan ve her biri 100 limitli üretilecek olan modellerin maskotu olan hoş hanımlar olarak akıllarda yer ediyor. İlk olarak 1940’larda askerlerin morallerini yükseltmek için uygulanmış olan ve bombardıman uçaklarının burunlarında yer alan bu göz kamaştırıcı çizimler, modelleri umut ve özgürlüğü ifade eden birer parçaya dönüştürüyor. Graham Chronofighter Vintage Nose Art Ltd üzerindeki pin-uplar, İngiliz-İsviçreli markanın havacılık kahramanları ve hikayelerine olan tutkusunda bir sonraki bölümü yazarken kullanıcıların da beğenisini toplayacak gibi duruyor.

Hem Vintage Hem Çift Zamanlı

İkonik Graham Chronofighter ailesine son katılan Vintage GMT modelinin en havalı özelliği iki ayrı yerde aynı anda olabilmesi. Graham Chronofighter Vintage GMT modelinde farklı çağlardan ilham alarak tasarlanan ikinci zaman dilimini göstergesi bulunuyor. İsviçre üretimi bu saatin G1733 otomatik kronograf makinesi iki ayrı dünyanın aynı anda dönmesini sağlıyor. Yanal ve sarmal dişlerle bezenmiş tek yöne dönen çerçevesi üzerinde 24 rakam bulunuyor. Saat 12 yönündeki büyük tarih göstergesi ise kadran üzerinde oldukça şık duruyor. Chronofighter ailesinin alameti farikası olan stop-start kolu ise her zaman her yerde harekete hazır bir şekilde bekliyor!

Metal Grisi

Her biri sadece 250 adet sınırlı üretim olan dört farklı modeldeki Graham Chronofighter Vintage Aircraft Ltd içerilerde saklanan o asi ruhu dışarı çıkarmayı hedefliyor. Modeller, kendine özgü kimliklerini yıllanmış metal kasalarından alıyor. Yeni saatlerin ilham kaynağı 1940’larda askeri uçaklarda kullanılırken, günümüzde en havalı Manhattan loftlarının mobilyalarında bile kullanılan topların rengindeki gri metal. Tarihi havacılık ruhunu sürdürmek adına saatin kasasının arkasında İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin Halifax uçağının bir resmi bulunuyor.

Murat Güsar
Murat Güsar Tüm Yazıları