preloader

OGGUSTO Minik Aşkım

10.05.2016
OGGUSTO Minik Aşkım

Yazı Boyutu:

OGGUSTO Minik Aşkım

OGGUSTO’nun, hayvan sevgisine dikkat çekmek isteyen sosyal sorumluluk projesi Minik Aşkım, Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren At’la Terapi Merkezi’nde engelli çocuklar, atlar ve altı ünlü oyuncu ile gerçekleşti.

Belçim Bilgin

“Atların ilginç varlıklar olduğunu ve hala sırlarının çözülemediğini düşünüyorum. Gerçekten insanlarla inanılmaz bir iletişim kuruyorlar. Türkiye Jokey Kulübü’nün ve OGGUSTO’nun hayata geçirdiği bu sosyal sorumluluk projesi beni çok etkiledi. Umarım ihtiyacı olan bütün insanlar bu projenin varlığından haberdar olurlar ve bundan faydalanırlar.”

Burak Hakkı

“TJK hem İstanbul’da hem Diyarbakır’da ücretsiz at’la terapi hizmeti veriyor. Bu ücretsiz tedavi merkezlerini ihtiyacı olan bütün ailelere şiddetle tavsiye ediyorum. Gelsinler TJK’nın bu ücretsiz terapi seanslarından faydalansınlar. Atlar çok farklı hayvanlar ve dünyada olmasalar çok eksik olurduk diye düşünüyorum.”

Hazar Ergüçlü

“Minik Aşkım projesi sayesinde TJK’nın bu uygulamasını bir çocuğa bile duyurup, tedavi olmasına katkımız olduysa ne mutlu bize. Hiçbir karşılık beklemeden bu özel çocuklara yardım etmek ve hayat kurtarmak çok değerli bir uygulama. Bu projenin bir parçası olabilmek ise beni çok mutlu ediyor.”

Sarp Levendoğlu

“Hipodrom çok temiz, tabiri caizse jilet gibi ve uluslar arası standartlarda olduğunu düşünüyorum. Sahibiyle birebir duygusal bağ kuran çok sadık hayvanlar oldukları için atları çok seviyorum. Türkiye Jokey Kulübü’nde, engelli kardeşlerimizin atlarla tedavi olmaları çok müthiş ve çok etkileyici.”

Sercan Badur

“Engelli diye sıfatlandırdığımız arkadaşlarımızın engel tanımadan atlar üzerinde terapi görmeleri ve onlarla bu sevinci yaşamaları müthiş bir şey. Hala çocukların atlarla kurduğu duygusal ilişkiyi görmenin etkisindeyim. Atların asil hayvanlar olduklarını hepimiz biliyoruz ve çocuklarla kurdukları iletişimin üzerinde bir bağ olamaz diye düşünüyorum.”

Yasemin Kay Allen

“Atlarla iletişim kurmayı başarabilmek insana çok fayda sağlıyor çünkü sen korkuyla onun üzerinde ne kadar otorite kurmaya çalışırsan, sana hoşuna gitmeyecek bir tepki gösterir; o yüzden atlara güven vermek gerekiyor. Atlarla olan bu güven ilişkisi de At’la Terapi Merkezi’ne gelen çocuklar için çok faydalı. Bence hayvanlar insanlara çok şey öğretiyorlar. Türkiye Jokey Kulübü’ne böyle bir projeye öncülük ettikleri için teşekkür ederim.”

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları