preloader

Jumbo'nun Akşam Yemeği ile Siyahın Asaleti Sofralara Taşındı

29.06.2022
Jumbo'nun Akşam Yemeği ile Siyahın Asaleti Sofralara Taşındı

Yazı Boyutu:

Vizyoner bakışı ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan işlere imza atan Jumbo, siyahın asaletini sofralara taşıdığı bir etkinlik gerçekleştirdi. Jumbo’nun sanat eseri niteliğindeki ürünlerinin kullanıldığı sofrada davetliler keyifli bir akşam geçirdi.

Zamansız tasarımları ile eşlik ettiği en güzel anılara değer katan Jumbo, siyahın asaletini sofralara taşıdığı keyifli bir etkinlik gerçekleştirdi. BASE x Jumbo “Zamansız Yolculuk” sergisinin yer aldığı Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşen etkinlikte, Jumbo ürünleri ile göz dolduran sofra OGGUSTO tarafından hazırlanırken, akşam yemeğinin ev sahipliğini ise şef Seray Öztürk yaptı.

İlk olarak, etkinliğe gelerek değer katan tüm davetliler ile Jumbo’nun 75. yılına özel gerçekleştirilen “Zamansız Yolculuk” sergisi gezildi. Türkiye’de sanatın yaygınlaşması için çalışmalar yürüten BASE’in katkılarıyla gerçekleşen sergide, genç sanatçıların Jumbo’nun simgesi haline gelen fil sembolünü ve ürünlerin yaratıcı, farklı bakış açıları ile yorumlayarak hazırladıkları eserler davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Jumbo'nun Akşam Yemeği ile Siyahın Asaleti Sofralara Taşındı

Serginin ardından tüm davetlilerin katılımı ile keyifli bir akşam yemeği yenildi. OGGUSTO tarafından kurulan sofraya Jumbo’nun birbirinden zarif ve zamansız tasarımları eşlik ederken, Kilimanjaro tarafından hazırlanan tarifler lezzet kattı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan şef Seray Öztürk ise Jumbo markası ile olan iş birliğini anlatırken sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu sene Jumbo’nun 75. yılı. 75 yıl, var olan bir marka için çok önemli bir süre. Ticaret Odası verilerine göre Türkiye’deki markaların ömürleri ne yazık ki beş yıldan uzun olamıyormuş. Dolayısıyla bunu değerlendirdiğimizde 75 yıl gerçekten çok önemli. Jumbo’nun logosuna hayranım. Jumbo aslında bir fil. 1800’lü yıllarda Habeşistan yani bugünkü Sudan’dan Türkiye’ye geçerek önce Paris’te sonra Londra’da oradan Amerika’ya seyahat etmiş irice dev bir fil. O nedenle kendilerine fillerin kralı diyorlar. Türkiye’den geçerken markanın kurucusu Nubar bey çok etkilenmiş ve Jumbo gibi dev büyük bir marka ismi de oradan geliyormuş.”

Jumbo'nun Akşam Yemeği ile Siyahın Asaleti Sofralara Taşındı

Seray Öztürk

“Zamansız Yolculuk” sergisi ile sanata verdiği değeri yeni bir noktaya taşıyan Jumbo, şef Seray Öztürk ve OGGUSTO tarafından gerçekleştirilen etkinliğe, farklı alanlardan birçok değerli isim katılarak unutulmaz bir akşam geçirdi.

Beril Ateş

Can Sürmen

Defne Samman

İclal Aydın

Müjde Mısırlı Zoto

Nazlı Pişkin

Özlem Ersoy Özkan

Özlem Güsar ve Serra Akar

Özlem Tuna

Sami Hotak

Selda Sakaroğlu Solak

Seray Öztürk

Jumbo'nun Akşam Yemeği ile Siyahın Asaleti Sofralara Taşındı

Sibel Kutlusoy

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları