preloader

En Güzel Yaz Sofraları İçin 5 Öneri

17.05.2017
En Güzel Yaz Sofraları İçin 5 Öneri

Yazı Boyutu:

Kurguladığınız sofralarda mükemmel ambiyansı yaratmak için masa düzeninden dekoratif unsurlara, teknik ve pratik çözümlere uzanan gustosu yüksek fikirler karşınızda!

Dekorasyon saatimiz açık hava davetlerini ve bahçede sofra başında geçirilen keyifli dakikaları gösterirken biz de mevsimin sıcak rüzgârlarını takip ediyor konfor dozu yüksek mükemmel sofra kurgumuzu yaratıyoruz.

1. Doğallıktan ödün vermeyin

Natürel tonları baz olarak seçip, bunu pastel renklerle eğlenceli kılmak isabetli bir seçim. Dış mekânınızda yer vereceğiniz büyük ebatlardaki mobilyalarda ahşap, rattan veya bambu gibi doğal dokular tercih edip, bunu sofra takımlarındaki pastel tonlar ve onlarla uyumlu dekoratif yastık ve tekstillerle tamamlayabilirsiniz. Sepetler, seramik kaseler, ahşap peynir tabakları, cam bardak ve kavanozlar ve bolca çiçek sofranızın dekoratif şifreleri arasında…

Chakra

Satın Al

Monologue Stories

Satın Al

Mudo Concept

Satın Al

2. Mevsim lezzetleriyle sıra dışı bir menü yaratın

Yaz mevsiminin en sevilen yanlarından biri, oksijeni bol açık havada yemek yeme lüksü. Bu deneyimi bahçeden masaya gelen taze, çıtır çıtır sebze ve meyvelerle donanmış bir menü ile keyifli bir arkadaş davetine dönüştürebilirsiniz. Galvaniz fenerlere yerleştirdiğiniz mumların titrek ışıkları güneş battıktan sonra romantik ve samimi bir atmosfer yaratma görevini üstlenecek, mekânı ayrıştırmak için astığınız tüller ise uçuşarak hafiflik ve ferahlık hissini pekiştirecektir.

Cumba Selection

Satın Al

Mudo Concept

Satın Al

Paşabahçe

Satın Al

{77699}

3. Sofistike bir açık hava davetinin sırları

Tasarımcı Chris Casson Madden, sofistike bir dış mekân partisi için üç temel ipucu veriyor: 1- Dekorasyonunuzdaki favori parçalarınızı dışarıya taşımaktan çekinmeyin. 2- Masanıza renk katmaktan kaçınmayın, farklı renklerde, bir örnek olmayan porselenleri kafanıza göre yan yana getirin. 3- Misafirlerinizi eğlendirmek için yaratıcı temalar düşünün.

Nice to Have

Satın Al

GraceBrands

Satın Al

Zara Home

Satın Al

4. Sofranıza stil katın

İnce detaylar ve yaratıcı hamlelerle kurgulanmış bir sofranın dekorasyon kodu doğrudan tabiata ait öğeleri sansürsüzce sofranıza dahil edebilmekten geçer. Rustik duyguyu pekiştiren ve kolayca uygulayabileceğiniz dekoratif detaylar arasında halatlar, çuval bezi örtüler, kurutulmuş çiçekler, çam kozalakları, kuru dallar ve succulent’ler başta geliyor. Kumaş peçetelere iliştirilmiş buğdaylar veya lavantalar sofranızın cazibesini yükseltecektir.

Yargıcı Homeworks

Satın Al

Paşabahçe

Satın Al

Cumba Selection

Satın Al

{77694}

5. Natürel bir karma kurgulayın

Bahçeden topladığınız kır çiçeklerini sofranızın üzerinden geçirdiğiniz sicim ipine iliştirilmiş ahşap mandallarla baş aşağı asmak, estetik görünümünün yanı sıra çiçek kokuları arasında yemek yeme şerefine erişmenizi sağlar. Limonları yapraklarıyla sofrada tabaklar arasına dağıtabilir veya çiçekli tekstilleri farklı desenli örtülerle kombinleyerek renkli bir mizansen ve yaratıcı bir dokunuş yaratabilirsiniz.

Pera Bulvarı

Satın Al

Beymen Home

Satın Al

H&M Home

Satın Al

Naz Gürlek
Naz Gürlek
editörün tüm yazıları