preloader

Sonbaharda Öne Çıkan 5 Dekorasyon Trendi

06.10.2021
Sonbaharda Öne Çıkan 5 Dekorasyon Trendi

Yazı Boyutu:

Optimist desenleri, sakin bir renk paletini ve doğal dokuları odağına alan seramikler dekorasyona karakteristik bir görünüm katıyor.

Pandemi sürecindeki izolasyon ve her gün maruz kaldığımız negatif haberler insan psikolojisini derinden etkiledi. Tasarımcılar bu sonbahar zemin ve duvarlarda insan psikolojisine iyi gelen renk, desen ve doku birlikteliklerinin öne çıkacağını işaret ediyorlar. Evde yeşil wellness eylemleriyle doğayı iç mekanlara dahil etmenin çeşitli yollarını ararken, doğal dokulara ve ilhamını tabiatın eşsiz güzelliklerinden alan tasarımlara yöneleceğiz. Sonbaharın dekorasyon trendlerini NG Kütahya Seramik’le öğrenin.

Optimist Desenler

NG Seramik Seramik Bluetta Serisi

Tasarım dünyası sonbahar-kış sezonunda 1970’lerin psikedelik desenlerine yeşil ışık yakıyor. Ayna etkisi veya algıda yanılsama yaratan motifler yaşam alanlarımızda zemin ve duvarları etkisi altına alırken, bize kendimizi daha iyi hissettiren ve pozitif enerji veren bir aura yaratıyor.

Mid Century Modern ve Terrazzo Düeti

Sonbaharda Öne Çıkan 5 Dekorasyon Trendi

NG Kütahya Terazzo Serisi

1945’lerden 70’lerin sonuna kadar popülaritesini koruyan Mid Century Modern stili net çizgileri, minimal detayları, organik, kavisli ve kıvrımlı formlarıyla günümüz tasarımlarına ilham vermeye devam ediyor. 1950’li yıllarla özdeşleşen beton yüzeylerin içine yerleştirilmiş mermer, granit, quartz ve renkli camlarla yaratılan terrazzo dokusu ise yeni nesil seramiklerde yeniden hayat bularak Mid Century Modern stiliyle harika bir uyum yakalıyor.

Botanik Panolar

NG Kütahya Dijital Panolar

Geçtiğimiz senelere damgasını vuran botanik akım hız kesmeden doğayı iç mekanlara taşımaya devam ediyor. NG Kütahya Seramik’in tasarladığı 240×360 ebatlarındaki “Dört Mevsim Seramik Panolar” evinin bir duvarına ormanın büyüsünü taşımak isteyenlerin yeni tercihi. Markanın seramik panolar, geçtiğimiz yılların trendi olan duvar kağıtlarının yerini alıyor ve evinize çok daha modern bir görünüm sunuyor.

{77832}

Ahşaba Saygı Duruşu

Sonbaharda Öne Çıkan 5 Dekorasyon Trendi

NG Kütahya Seramik Nordic Serisi

Ahşap dokuların mekana kattığı sıcaklık hissi yadsınamaz bir gerçek. İç mimarların yeni tercihi dayanıklı, uzun ömürlü, kolay temizlenebilir ve su geçirmez özellikleriyle ahşap görünümlü seramikler. Ahşabın doğallığıyla seramiğin fonksiyonelliğini birleştiren bu tasarımlar benzersiz kombinasyonlara zemin hazırlıyor.

Mermer Dokular

Sonbaharda Öne Çıkan 5 Dekorasyon Trendi

NG Kütahya Seramik Mirage Serisi

Dekorasyon ibrelerimiz doğal, geri dönüştürülebilir, çevreye saygılı tasarımları işaret ederken evlerimizde kullandığımız malzemeler de bu doğrultuda bir değişim gösteriyor. Damarlı dokusu ve heykelsi görünümüyle kullanıldığı mekana minimal bir güzellik katan mermer dokulu seramikler dekorasyon sahnesinde öne çıkanlar arasında.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları