preloader

Dekorasyonun Gizli Kahramanları: Duvar Kağıdı için Döşemelik Kumaş

31.05.2021
Dekorasyonun Gizli Kahramanları: Duvar Kağıdı için Döşemelik Kumaş

Yazı Boyutu:

Mekanları giydiren duvar kağıdı ve kumaş seçimlerinizde dikkat etmeniz gerekenler ve trendlerin izinde bir araya getirdiğimiz gustosu yüksek alışveriş seçenekleri…

Evlere ruh katarken desenleri ve dokusuyla kullanıldığı mekanların aurasını değiştirebilme gücüne sahip dekorasyon elemanları hangileridir? Tabi ki duvar kağıdı ve döşemelik kumaşlar. Peki dekorasyonun bu gizli kahramanlarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Dış mekan mobilyalarında ne tür kumaşlara yer vermeli? Duvar kağıdı ve kumaş sektöründeki yeni teknolojiler evlerdeki hayatımızı nasıl kolaylaştırıyor ve ne imkanlar sunuyor? Evist firmasının Türkiye’ye getirdiği Eijffinger, Hookedonwalls, Alhambra, Muance, Limonta, Texdecor, Caselio, Casadeco, Camira, Yo2, Crevin ve mağazalarında satışa sunduğu Ralph Lauren, Fornasetti, Designers Guild, Omexco, Arte, Casamance, Camengo, Christian Lacroix, Zimmer&Rohde, Armani Casa gibi seçkin markaların koleksiyonlarına göz atabilir, yazımızın devamında tüm bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Dış Mekanlar İçin Kumaş Seçenekleri

Dekorasyonun Gizli Kahramanları: Duvar Kağıdı için Döşemelik Kumaş

Ralph Lauren Home

Pandemi ile popülaritesi yükselen bahçe, teras ve balkonlarımızda konforlu bir yaşam alanı kurgulamak için kolları sıvadık. Sedir, kanepe, koltuk ve yastıklarda tercih edeceğimiz kumaşın su geçirmez özellikte, silinebilir, güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması önemli. Ayrıca uzmanlar, teknelerde oldukça sık kullanılan polipropilen cins kumaşların üstün UV direncine sahip olması ve ıslandığında çabuk kuruyabilmesi sayesinde dış mekanlar için en iyi seçim olduğunu söylüyorlar.

Kişiye Özel Duvarlar

Dekorasyonun Gizli Kahramanları: Duvar Kağıdı için Döşemelik Kumaş

Evist

İç mekan tasarımcıları, özgün detaylar, el işi aksesuarlar ve kişisel seçimlerle zenginleştirilmiş, içinde yaşayanların karakterinden izler taşıyan evlere işaret ediyorlar. Kişisellik trendlerin önüne geçiyor. Seyahatlerden getirdiğiniz objeler, aile yadigarları veya vintage parçalar gibi kolay kolay başkalarının evlerinde karşınıza çıkamayacak türden tasarımlar kişiselliğe giden yolun dekoratif adımlarından. Duvarlarında özgün ve yaratıcı bir görünüm isteyenler ise renk ve desen seçenekleri sınırsız olan duvar kağıtlarıyla evlerinin kişisellik dozunu artırabilir.

%100 Blackout Perdeler

Dekorasyonun Gizli Kahramanları: Duvar Kağıdı için Döşemelik Kumaş

Designers Guild

Evinizdeki çalışma alanınızda blackout denilen karartma perdelerinden kullanabilir böylece ekranınızda pencereden gelen ışığın yarattığı yansımaların önüne geçebilirsiniz. Özel kumaşlardan %100 ışık geçirmez üç katmanlı şekilde tasarlanan bu perdeler aynı zamanda alev almaz özel bir yapıya da sahiptirler. Evist’in Türkiye’ye getirdiği ithal kumaş markaları arasında bu tip kumaşlardan bulabilir, zengin renk, desen ve doku skalası içerisinden mekanınıza göre uygun boyutlarda seçiminizi yapabilirsiniz.

Sanatsal Dokunuşlar

Dekorasyonun Gizli Kahramanları: Duvar Kağıdı için Döşemelik Kumaş

Evist

Weco Wallcoverings’in Painted Memories serisiyle sanatçıların eşsiz eserlerini duvarlarınıza taşıyabilirsiniz. Artık çerçeveletilmiş tablolar yerine sanat eserlerini duvar kağıdına entegre edilmiş veya döşemelik kumaşlara basılmış bir şekilde sergilemek farklı bir dekorasyon çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Evist’in Türkiye’ye getirdiği bu koleksiyondan mekanınıza uygun bir model seçebilirsiniz.

Doğa Dostu Kumaşlar Seçin

Dekorasyonun Gizli Kahramanları: Duvar Kağıdı için Döşemelik Kumaş

Crevin

Evist’in Türkiye’ye getirdiği İspanyol Crevin markasının kumaşları sürdürülebilir yapılarıyla dikkat çekiyor. Tüm tekstil atıklarını toplayıp ayıran Crevin, bu atıkları yeniden ipliğe dönüştürüyor. Anti alerjik, insan ve doğa dostu olan bu kumaşlar 30 derecede yıkanabiliyor. Ayrıca Libra serisi gibi özel üretilmiş bazı döşemelik kumaş modellerinin leke tutmama özelliği de var. Nemli ve sabunlu bir bezle kolayca silip temizleyebiliyorsunuz.

Hepsi ve daha fazlası için evistanbul.com’u ziyaret edebilirsiniz.

*Bu içerik Evist sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları