preloader

Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

25.03.2019
Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

Yazı Boyutu:

Güzellik editörümüz Elif Tuncel, Spa Nolinski Paris’te La Colline ürünleriyle deneyimlediği “Supreme Beauty” bakımını anlatıyor.

Cildinizin ihtiyacına yönelik ürünleri nefes teknikleri ve akupresür masajıyla birleştiren; cildi, tüm bedeni, zihni ve ruhu dengeleyen kişiselleştirilmiş bir bakım hayal edin… İşte ben buna bütünsel cilt bakımı derim! Spa Nolinski Paris’te deneyimlediğim, İsviçreli premium cilt bakım markası La Colline’in teknolojiyle lüksü buluşturan “Supreme Beauty” bakımının ardından cildim ve ruhum yeniden doğmuş gibiydi.

Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

Elif Tuncel’in yüz ve boyun bölgesine yoğun nem verme özellikli kolajen maskesi uygulanırken.

Önce Nefes Teknikleri

Paris’te o gün hava sıfır dereceydi ve zaten irritasyona yatkın olan cildim soğuktan kurumuş, yer yer kızarmış ve dış etkenlere karşı fazla duyarlı hale gelmişti. “Cilt bakımı için hiç de uygun bir gün değil, cildim tahrişe bu kadar yatkınken yapılan uygulamalara kesin tepki verecek” diye endişelenmeye başladım içimden. Terapi yatağına uzandım. Yıldızlarla dolu bir gökyüzünün altındaymış hissi veren tavan aydınlatmasının yarattığı büyüleyici atmosfer karşısında kayıtsız kalamadım ve zihnimi susturmaya çalışıp cilt bakım uzmanının yönlendirmelerine kendimi bıraktım.

Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

Ürünler yüzdeki akupresür noktalarına hafifçe baskı yapan rahatlatıcı masajlar eşliğinde uygulanıyor.

Karnıma doğru yavaş ve derin nefesler alıp vermemi söyledikten sonra üst bedenimdeki akupresür noktalarına baskı uygulamaya başlayan güzellik uzmanı, daha önce böyle bir cilt bakımı yaptırmamış olduğumu şaşkınlığımdan anlamış olacak ki, “Bu bakım cildi hem içten, hem dıştan canlandırıyor” dedi. Rahatlatıcı sırt masajıyla başlayan bir buçuk saatlik bakım, cildi üç aşamada temizledikten sonra nemlendirme, detoksifiye etme ve koruma adımlarından oluşuyor ve her ürün yüz, boyun ve dekolteye akupresür noktalarından lenf bölgelerine doğru masaj yapılarak uygulanıyor.

{771613}

Ölü Hücrelerden Arınma

Cildimin hassas ve nemsiz olduğunu, burun ve yanaklarımdaki gözeneklerinse dikkat çektiğini belirten cilt bakım uzmanı, önce sıcak havlularla tüm yüzümü kapadı. Ardından 3 aşamalı cilt temizliğinin ilk adımı olarak yüz, boyun ve dekolte bölgeme Cellular Wash-Off Cleansing Cream uyguladı. Kremsi dokudaki ürünün içeriğindeki menekşe ve nilüferin yatıştırıcı kokusu yalnızca cildimi değil, adeta ruhumu da terapiye hazırlar nitelikteydi!

Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

Satın Al

Cildimdeki makyaj ve fazla sebumu nazikçe temizleyen bu ürünün ardından, deniz yosunu partikülleriyle eksfoliasyon yapan Cellular Exfoliator ile cildim ölü hücrelerden arınarak pürüzsüz bir doku kazandı ve aydınlandı. İçeriğindeki aloe vera’nın yatıştırıcı özelliği sayesinde hassas olan cildimde irritasyon yaratmayan peeling, aynı zamanda bakımın sonraki aşamalarında uygulanan ürünlerin cilt tarafından daha iyi emilmesini sağlıyor. Temizleme ritüelinin son adımındaysa gözenek sıkılaştırıcı ve arındırıcı tonik Cellular Bio-Smoothing Tonic ile cildim daha yumuşak ve pürüzsüz bir doku kazandı.

Cilde Nem Dopingi

Cildimin nem ihtiyacını karşılamak için Cellular Facial Anti-aging Programme Skin Ology serisindeki kolajen maskesini fırça yardımıyla yüz, boyun ve dekolte bölgeme uygulayan cilt bakım uzmanı, ürünün sıkılaştırıcı etkisinin de olduğunu belirtti. Gerçekten de uygulandığı anda yüzümün gerildiğini hissettim! Kolajenin yanı sıra, içerdiği papaya özü, adaçayı, deniz yosunu özütü ve antioksidanlarla da cildi canlandıran maske cildimde 15 dakika bekledi. Bu esnada enseme ve ellerimden kollarıma doğru uygulanan rahatlatıcı masaj sayesinde sürenin nasıl geçtiğini anlamadım bile.

Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

Satın Al

Maske nemli havlularla cildimden temizlendikten sonra, sıra cildin doğal nemlendirme etkisini artırma özelliği olan Cellular Perfect Hydration Serum’daydı. Frenk üzümü yağı ve E vitamini ile zenginleştirilmiş olan bu serum cilt bariyerini güçlendiriyor, nemsizlik çizgilerinin azalmasına yardımcı oluyor ve cildin hiyalüronik asit üretimini uyarıyor.

Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

Satın Al

Hem Detoks Hem Koruma

Maske ve serumun ardından nemlendirici olarak uygulanan Swiss Riviera Global Anti-Pollution Emulsion, La Colline’in şehirde yaşayan kişilerin cilt ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği kirlilik karşıtı ve detoksifikasyon etkili bir emülsiyon. Bu yeni nesil yaşlanma karşıtı bakım ürünü, hava kirliliğinin erken yaşlandırıcı etkilerine karşı cildi korumakla kalmıyor, hücrelerdeki toksinleri su ve oksijene dönüştürerek cildin kendi koruyucu ve arındırıcı yapısını da harekete geçiriyor. Siyah Frenk üzümü yaprakları, ahududu çalıları ve diğer antioksidan içerikleriyle cildi güçlendiren emülsiyon, oldukça hafif yapıda. Sürüldüğü anda cildim hızlıca emdi ve ağırlık hissi yapmadı. Özellikle benim gibi hassas ve karma cilde sahip olanların rahatlıkla kullanabileceği ürün, her yaş için uygun.

Bütünsel Bir Cilt Bakım Deneyimi: Spa Nolinski Paris by La Colline

Satın Al

Göz Çevresi ve Dudaklara Gençleştirici Bakım

Göz çevreme kremden önce içten dışa dairesel hareketlerle Cellular Eye Lift Essence’i uygulayan güzellik uzmanı, bu serumun göz çevresinde adeta ütülenmiş gibi bir görünüm yarattığını belirttikten sonra ekledi: “Lifting, nem verme ve aydınlatma özelliklerini bir arada sunan ürün formülündeki ışık yansıtıcılar ile ışığı yakalıyor ve göz çevresine ışıltı veriyor.” Uygulandıktan sonra cildimi sanki sıkılaştırıcı bir zar gibi saran serum, gerçekten de göz çevremde lifting etkisi yarattı. Gözümün etrafındaki kılcal damarların görünür olduğunu söyleyen uzman, serumun ardından yine aynı masaj hareketleriyle uyguladığı koyu halka karşıtı göz kremi Cellular Absolute Radiance Eye Cream’in içerdiği patentli peptit kompleksiyle kılcal damarları güçlendirdiğini ve düzenli kullanımla göz altındaki damarların mavimsi rengini azalttığını belirtti.

Dudaklarıma uygulanan, Hindistan cevizi, mango, shea yağı gibi içeriklerle besleyici ve dolgunluk artırıcı Lip Shaper Lip and Contour Remodelling Care ile bakımım tamamlandı. Bakım öncesinde hassasiyeti yüksek olan cildim rahatlamıştı. Beraberinde zihnim ve ruhum da! Yıldızların altındaki terapi yatağından hiç kalkmak istemesem de, daha dolgun ve sıkı hissettiğim cildimi görmek için duyduğum heyecanla bakım biter bitmez aynaya koştum. Cildim parlıyordu! Üstelik kızarıklık da yoktu. Lifting etkisiyse gözle görülür şekilde fark ediliyordu. En önemlisi de, cildimi daha sağlıklı, güçlenmiş ve konforlu hissediyordum.

La Colline’in Farkı Nedir?

El değmemiş doğasıyla kendine hayran bırakan Sion şehrinden ilham alınarak yaratılan İsviçreli premium cilt bakım markası La Colline, lüksü son teknolojiyle harmanlayarak her yaş ve cilt tipine yönelik yaşlanma karşıtı ve cilt yenileyici seçenekler sunuyor. Ürünlerinin sırrı; oksijenlendirme, nemlendirme ve koruma olmak üzere 3 temel prensibe dayanan patentli CMAge Complex teknolojisinde. Hücre metabolizması aktivasyonu sağlayan eşsiz bir yaşlanma karşıtı bileşeni olan bu formül, deniz yosunu ve yulaf proteinleriyle cildi oksijenlendirirken, hiyalüronik asitle nemlendiriyor, seramidler, artemisa ve buğday tohumu DNA’sıyla da koruyor.

{771731}

La Colline’i sevmek için bir neden de, Avrupa’nın en büyük ve en önemli öğretim hastanelerinden Zürih Üniversitesi Hastanesi’yle yaptığı iş birliği. Hastanenin plastik ve rekonstrüktif cerrahisi bölümünün araştırma faaliyetlerini finanse eden ve doktora bursu sağlayan La Colline, doku nakli sonrasında hastaların daha hızlı iyileşen ve daha sağlıklı bir cilt dokusu elde etmelerini hedefleyen çalışmalar yürütüyor. La Colline, “Doku naklini görünmez kılan bu teknolojiyle, insanların cildini kurtarmak için çalışıyoruz!” diyor.

*İmaj Fotoğrafları: Esra Parlak / shootmetender.com

Elif Tuncel
Elif Tuncel Tüm Yazıları