preloader

Vücut Çatlaklarından Kurtulmanın Yolları

03.03.2022
Vücut Çatlaklarından Kurtulmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Öncelikle şunu söylemek istiyoruz: Vücut çatlakları bir kusur değildir ve son derece normaldir. Önemli olan önlem almak ve vücudumuzu etkili ürünlerle daima güvende tutmak. En iyi vücut çatlakları kremlerini keşfedin.

Hemen hemen her kadında görülen vücut çatlaklarının ergenlikteki ani büyüme, hamilelik, hızlı kilo alıp-verme, genetik faktörler gibi pek çok farklı sebebi olduğunu biliyoruz. Zaman içinde cilt dokusunun zayıf düşmesi, cilt yapısındaki hasarlar bu çatlakların belirginliğini ve yoğunluğunu da artırabiliyor. Peki, derimiz nasıl çatlayabiliyor? Bunun temel sebebi tabii ki derinin aşırı gerilmesi ve elastikiyetinin zayıflaması. Çatlaklar oluştukları ilk dönemde pembe ve koyu renkliyken zamanla bu renk açılıyor ve sedefli, beyaz bir görünüm alıyor. Biz çatlakları çoğunlukla karın, bacak ve popo bölgesinde görmeye alışık olsak da bel, göğüs ve hatta kollar da çatlayabiliyor.

Çatlaklardan Korunma Yolları

Vücut Çatlaklarından Kurtulmanın Yolları

Mevcut çatlakları onarmak için bazı teknolojiler ve uygulamalar geliştirilmiş olsa da bu uygulamalar çatlakların sadece görünürlüğünü hafifletiyor. Çatlak kremleriyle ise doku yenilenmesi sağlanabilir ancak herhangi bir kremle çatlaklardan yüzde 100 kurtulmak henüz sadece hayal. Tabii moral bozmaya gerek yok çünkü cildi koruyarak çatlakların önüne geçmek de bir o kadar mümkün. Sırrı açıklıyoruz: Nem! Cildi düzenli olarak nemlendirmek, elastikiyetini korumak açısından oldukça önemli. Çatlak karşıtı kremler ya da vücut yağlarıyla vücudu düzenli olarak nemlendirmek çatlakları büyük ölçüde önleyebiliyor. Bol su içmenin de cildi nemli tutmada olmaz olmaz bir faktör olduğunu da unutmamak gerekiyor. Buna ek olarak dengeli beslenmeye de dikkat etmek gerekiyor ki hızlı kilo-alıp vermelerin önüne geçilebilsin. Beslenme rutininizde cilde dost A, E ve C vitaminine yer vermeye de özen gösterin.

En İyi Çatlak Karşıtı Ürünler

Clarins Stretch Mark Expert

Çatlakları önlemeye yardımcı olan bu cilt bakım ürünü, çatlakları gözle görülür şekilde 4 farklı açıdan (uzunluk, genişlik, derinlik ve renk) hafifletiyor ve cildi sakinleştiriyor. Ürünü hamileler de rahatlıkla kullanabiliyor.

Babe Anti Stretch Mark Cream

Vücut Çatlaklarından Kurtulmanın Yolları

İçeriğindeki bileşenlerle cildin elastikiyetini arttırmaya ve bu sayede yeni çatlakların oluşumunun da önüne geçmeye yardımcı oluyor. Ürün içeriğinde bulunan misk gülü özleri cildin yumuşamasına, daha canlı ve parlak görünmesine, cilt yüzeyindeki leke, çatlak ve izlerin görünümlerinin hafiflemesinde etkili. İçeriğindeki E vitamini ile cildin beslenmesine, daha aydınlık ve berrak, pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor.

{773483}

Lierac Phytolastil

Phytolastil Lierac firması tarafından ergenlik ve diğer ani kilo değişimleri gibi dönemlerde oluşabilecek çatlak görünümü karşıtı ürün, cilt elastikiyetinin arttırılması için etkili bakım sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Doğal kaynaklı içeriklerle formüle edilmiştir.

Bio-Oil Cilt Bakım Yağı

Doğum ve yaş alma sonucu oluşan çatlaklarda da etkili sonuçlar veren bu cilt bakım yağı, hassas ciltlere de uygun bir formüle sahip. Düzensiz cilt tonunu eşitleyen yağ, uzun süreli kullanımda etkisini gösteriyor ve cildin her bölgesine uygulanabiliyor.

Homemade Aromaterapi Vücut Çatlak Bakım Yağı

Cildinize dairesel hareketlerle masaj yapılarak uyguladığınızda içeriğindeki yağlar cildin beslenmesine ve esnekliğini korumasına yardımcı oluyor. Cildin yumuşamasını sağlıyor. Homemade aromaterapi ürünleri doğal ham maddelerle ve yüzde 100 saf uçucu yağlarla ve soğuk sıkım sabit yağlarla formüle ediliyor.

{772057}

Misbahçe Shea Yağı

Oleik Asit ve A, E, F vitaminlerince oldukça zengin olan ürün aynı zamanda stearik asit içeriyor. Dolgun ve zengin yapısı ile cildinizi yumuşatmanın yanı sıra hassasiyet ile gelen cilt problemlerinin onarılmasında rol oynuyor. Hava koşullarına bağlı oluşabilecek ileri derecede nemsizlik, kuruluk ve çatlaklar için rahatlatıcı bakım yapıyor.

Editörün Favorisi: Almond Supple Skin Oil

Almond Supple Skin Oil ciltte 48 saat boyunca nemlendirme sağlıyor ve cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor. Cildin elastikiyetini ve esnekliğini arttıran ürün, daha sıkı görünen, daha yumuşak bir cilt sağlıyor. Çatlak görünümünü azaltıyor ve çatlak oluşumunu engelliyor.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları