preloader

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Yazı Boyutu:

Bu yaz tatil planlarınızda mavi yolculuk varsa, rotanızı Göcek’e çevirmenizi öneriyor ve size detaylı bir Göcek rehberi sunuyoruz.

Konu mavi yolculuk olunca akla gelen ilk rotalardan biri tabii ki Göcek. Fethiye Körfezi’nde bulunan bu eşsiz yerde, mavi ve yeşilin tadını çıkararak huzurlu bir tekne tatili yapabilirsiniz. Onlarca adacık ve geniş çam ormanlarıyla körfezden çok bir iç deniz olan Göcek, dünyada eşi benzeri olmayan bir destinasyon diyebiliriz…

Birçok marinanın yan yana olduğu Göcek merkezden tekneniz ile çıktığınızda kendinizi maviliğin kollarında buluyorsunuz. Körfezin içinde ayrıca Göcek, Yassıcalar, Tersane ve Domuz adaları var ve hepsi ayrı bir güzellik sunuyor. Göcek'in doğu kıyısında sırasıyla Atbükü, Boynuzbükü, Killebükü, Taşyaka, Sıralıbük, Sarsala, Hamam Koyu, Göbün yer alıyor. Koyların hepsi son derece güzel, gelin birkaç tanesine yakından bakalım…

Göcek’in en güzel koyları

Hamam Koyu

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Kleopatra Hamamı olarak da bilinen bu masmavi koyun yakınlarında, bir kısmı su altında kalmış Bizans manastırına ya da hamama ait olduğu sanılan kalıntılar bulunmuş ve koy ismini bu kalıntılar sonucu alımış. Koyda zeytin ve çam ağaçlarının arasından gidilen bir yol göreceksiniz. Yolu takip ederek Gökgemile Limanına ulaşabilirsiniz. Limanda şnorkelle dalarak manastır kalıntılarını görmek mümkün.

Göbün Koyu

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Doğa ve deniz haricinde kültür turu yapmak isteyenlerin tercihi Göbün Koyu, kaya mezarları ve antik kalıntılarla sizleri zamanda yolculuğa çıkartıyor. Denizin dibinde de Bizans dönemine ait kalıntılar bulunan koyun etrafı, çam ve zeytin ağaçları ile çevrili. Göbün Koyu’nda uzun yürüyüşler yapabilir, berrak suda yüzebilir ve sahildeki restoranlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

{8848}

Sarsala Koyu

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Sarsala koyu, ağaçlarla çevrili atmosferi ve tertemiz deniziyle Göcek’in en güzel koyları arasında. İnce kumlu plajı ile öne çıkan koyun etrafında hiçbir yerleşim alanı ya da restoran yok. Koyda sadece küçük bir cafe ve voleybol sahası bulunuyor. Özellikle arkadaş grubunuzla tatil yapıyorsanız, burası sizin için ideal olabilir.

Boynuzbükü

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Geniş bir sığla ormanıyla kaplı olan Boynuzbükü, Fethiye Körfezi’nin en geniş koyu. Konumundan dolayı en sert havalarda bile dümdüz olan denizine bayılacaksınız! Su sporlarına ilgiliyseniz mutlaka bu koyda bir gününüzü geçirmenizi öneriyoruz. Koyda, çeşitli su sporları bulabileceğiniz bir merkez bulunuyor.

Göcek’te tekne tatili için önemli notlar!

Basit ve sade bir bavul hazırlayın

Masmavi bir tatil sizi bekliyor… Dolayısıyla çok fazla kıyafete gerek yok. Bavul hazırlarken basit düşünün ve yanınıza şık kıyafetler yerine birkaç şort ve tişört ve elbette birkaç tane mayo ve bikini alın.

Güneş koruyucularınızı yanınıza almayı unutmayın

Teknede güneşle bol bol haşır neşir olacaksınız. Dolayısıyla şapka, güneş korucu krem, buff, uzun kollu keten gömlek ya da ince bir tişört ve güneş gözlüğü almayı kesinlikle unutmayın.

Göcek’te nerede yemek yenir?

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Göcek’de tekneniz ile gidebileceğiniz, karadan ulaşımın olmadığı en iyi restoranlardan biri Adaia… Hamam koyunda bulunan restoranda, güne arka bahçede yaşayan tavukların yumurtaları ve yine bu bahçede yetişen domates, salatalık, biberlerin süslediği nefis bir kahvaltıyla başlıyorsunuz. Akşam ise menüde et ve balık var. Özellikle kebapları ve taş fırında pişen lahmacunlarıyla iddialılar. Bar ve lounge'ıyla da hizmet veren Adaia Göcek, zeytin ağaçlarının altındaki masalarıyla misafirlerine huzurlu bir ortam sunuyor.

Göcek’te tekne nereye bağlanır?

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Göcek’in hatta Türkiye’nin en iyi marinaları arasında olan D-Marin, teknenizi bağlamak için ideal. Türkiye ve Avrupa'da toplam 10 marinaya sahip D-Marin grubunun ünü, sunduğu hizmetin kalitesiyle çoktan sınırlarımızı aştı. Türkiye'de mavi yolculuğun merkezlerinden biri olan cennet Göcek'teki marinanın konumunun yanı sıra, bir diğer cezbedici yanı Dalaman Havaalanı'na arabayla sadece 25 dakika uzaklıkta olması. 70 metreye kadar süperyatları da ağırlayabilen D-Marin Göcek'in bağlama kapasitesi 380 tekne. Marinanın hemen yanında bembeyaz kumlara sahip mavi bayraklı plaj ve D-Resort Göcek oteli bulunuyor. Otelin ve Q Lounge restoranı da D-Marin Göcek'in tadını çıkarabileceğiniz keyif noktaları arasında.

Göcek’te nereden tekne kiralanır?

Türkiye’nin En Çekici Yat Rotaları: Göcek

Güvenli ve kaliteli bir tekne tatili için teknenizi nereden kiraladığınız çok önemli. Göcek’te tekne kiralayabileceğiniz birçok firma var ancak gözünüz kapalı güvenebileceğiniz birkaç tanesini sizin için bir araya getirdik.

Saysail

"Hak ettiğiniz tatilin adresi" mottosuyla yola çıkan Saysail müşterilerine her türlü sorundan uzak unutulmaz bir tatil sunmayı hedefliyor. Tamamen sıfır Hanse modellerden oluşan filosunda 41-67 feet arası, en eskisi üç yaşında yedi model yer alıyor.

Budget Sailing

Firma, tekne kiralamanın yanı sıra yelken eğitimi veriyor, birden fazla teknenin bir araya gelerek seyir yaptığı flotilla turları da düzenliyor. Filosunda 27-95 feet arası yedi tekne yer alıyor.

Irmak Yachting

Irmak Yachting de tekne kiralamanın yanı sıra yelken eğitimi veriyor. Yani mavi yolculuk yaparken yelkenciliği de öğrenebiliyorsunuz. Filosunda Bavaria ve Jeanneau Sun Odyssey modellerinin bulunduğu 34-51 feet arası 13 tekne bulunuyor.

{773041}

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları