preloader

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Kahvaltı Sofrası Kurdu

31.12.2021
Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Kahvaltı Sofrası Kurdu

Yazı Boyutu:

Yılın ilk gününü mükemmel bir kahvaltıyla karşılamak kim istemez? Sofralara imza dokunuşlar katan Tables and Settings markasının kurucusu Neslihan Torun Kaya’nın hazırladığı kahvaltı sofrasından ilham alın!

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Kahvaltı Sofrası Kurdu

Neslihan Torun Kaya

Sofrayı hazırlarken nelerden ilham aldınız?

Coşku ve eğlence ile geçen bir akşamdan sonra yeni yılın ilk kahvaltısını kırmızının enerjisi, ekose desenin sıcaklığı ve hala evimizde hakim olan yılbaşı teması ile tamamlamak istedim.

Tamamı sebzelerden oluşan bir aranjman ve tek kişilik sunumlar ile samimi ve şık bir sofra hazırladım. Soframda birbiriyle tamamlanan birçok detay var. Ağaç suplalar, kırmızı ve lacivert desenli tabaklar beyaz porselen çay fincanları ve ekoseli sofra teksilleri…

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Kahvaltı Sofrası Kurdu

Masa örtüsü ve peçeteler: Haan

Yemek tabakları: Pip Studio

Pasta tabakları: La doublej

Cam peynir servisleri: Paşabahçe

Peçetelik olarak kullanılan porselen objeler: Villeroy & Boch

Sebzelerden yapılan aranjman: Burgundy by Aşegül Bayrakdar

Görkemli bir yılbaşı sofrasını geride bıraktıktan sonra, kahvaltı için nasıl bir stil önerirsiniz?

Türk kahvaltısı dünyanın çeşit olarak en zengin kahvaltısı. Hem göze hem damaklara hitap eden onlarca lezzetle en keyifli öğün. Elbette kahvaltılıklardan taze sıcak ikramlara kadar lezzetler tek başına yeterli. Ama kahvaltı sofrasında fark yaratacak şey, bu birbirinden lezzetli ikramların sunum şekilleri. Bu sofrada tek kişilik peynir tabakları, mini ekmekler ve tahtaları, domates, salatalık, havuç gibi sebzeleri de içinde bulunduran yenilebilir bir aranjmanla alternatif bir sunum hazırladım. Seramik veya cam renkli kaseler, tek kişilik mermer peynir tabakları ahşap servislerle kahvaltı sofralarına şıklık katmak mümkün.

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Kahvaltı Sofrası Kurdu

{774576}

Kahvaltı sofrasına en çok yakışan renkler hangileri?

Kahvaltı sofralarına klasik, gümüş veya gold detaylı yemek takımları yerine renkli tabakları veya sofra tekstillerini daha çok yakıştırıyorum. Mevsime, hazırlandığı yere göre tematik detaylar kullanılabilir. Renkleri ve desenleri karıştırmayı seviyorum ve kahvaltı sofralarında kendimi çok daha özgür hissediyorum. Siyah, beyaz ve gri benim için her sofrada her renkle kullanabileceğim zamansız seçimler. Ama yazın bahçede veya deniz kenarında hazırlanan kahvaltı sofralarında çiçekli desenler, mercan, sarı, turkuaz gibi renkler kullanırken, kışın kırımızı, kiremit, hardal ve mor gibi renkleri seviyorum.

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Kahvaltı Sofrası Kurdu

Tables and Settings OGGUSTO'ya Özel Kahvaltı Sofrası Kurdu

Neslihan Torun Kaya Kimdir?

1983 İstanbul doğumlu olan Neslihan Torun Kaya, hukuk fakültesi mezunudur. Aile şirketlerinde Alışveriş Merkezleri Kiralama İcra Kurulu üyeliği ve yöneticilik görevine devam ederken, 2019 yılında en özel anların paylaşıldığı sofralarına imza dokunuşlar katmak isteyenlerin ilham alabileceği, trendleri takip edecekleri, markalarla kullanıcılarının buluşabildiği bir platform olan Tables and Settings’i kurdu. Neslihan Torun Kaya, platform aracılığı ile meraklılarıyla alternatif sofra tasarımlarını paylaşırken, mevcut ürünler ile yeni tasarımları birleştirmek ya da tüm parçaların ahenk içinde olduğu özgün sofralar hazırlamak isteyenlere de özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kurumsal iş birlikleriyle de sofra tasarımları üzerine projeler yapan Kaya, 2020 yılında kurduğu Haan markası ile sofra tekstili ve tamamlayıcı aksesuarlar üreterek renklerin, desenlerin ve tasarımın hakim olduğu koleksiyonlarını alıcılarıyla seçkin satış noktalarında buluşturmaktadır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları