preloader

Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

12.12.2022
Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

Yazı Boyutu:

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Sokaklar, vitrinler yeni yıl için hazırlanırken sizde evinize minik dokunuşlarla yılbaşı ruhunu getirebilirsiniz.

Yılbaşının habercisi olan kozalakları, kurdeleleri, çamları, göz kamaştırıcı ışıkları, yeşilin ve kırmızının sıcak tonlarını evinizin belirli köşelerinde kullanarak evinizde farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bu sayede yeni yılı evinizde daha mutlu karşılayacaksınız.

İlk Adım Olarak Ağacınızı Süsleyin

Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

Yılbaşı ağacınızı süsleyerek işe başlayın… Yılbaşı süslerinde cam toplar, el işi papier maché süsler, pirinç aksesuarlar öne çıkıyor. Geyik figürleri, kürklü dokular, keçe yüzeyler ve ham ahşaplar ise yardımcı oyuncular. Bunun yanı sıra kurutulmuş meyve süslerini ağacınıza asarak sıra dışı ve doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ağacınıza yeşil ve kırmızı renklerde kurdeleler bağlayarak minimal bir görüntü sağlayabilirsiniz. En son dokunuşta ağacınızı ışıklandırın hatta ağacın altına da aydınlatma ve mum koymayı unutmayın!


Gold Işıltısından Destek Alın

Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

Kullanıldığı mekâna ışıltı ve cazibe katan gold, yılbaşının olmazsa olmaz renklerinden… Koltuklarınızın üzerine koyacağınız gold kırlentler, gold ve beyazın harmanlandığı ufak süsler ya da sehpanızın üzerini renklendirecek gold objeler evinizin dokusunu anından değiştirecek. Yılbaşı ruhunu en güzel şekilde yansıtan bu renge sofranızda da yer vermeyi unutmayın!


Masanıza Şık Dokunuşlar Katın

Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

Planınız yılbaşı gecesini aileniz ve sevdiklerinizle birlikte evde geçirmek ise onlara klasik masa düzeninden uzaklaşarak yılbaşı temasına uygun bir sofra hazırlayabilirsiniz. Klasik yılbaşı renklerini veya farklılık yaparak istediğiniz bir rengi masanıza taşıyabilirsiniz. Masanıza sevdikleriniz için hazırlayacağınız küçük hediye paketleri veya onların adının yazılı olduğu kartlar koyarak da onları şaşırtabilirsiniz.


Hediye Kutularıyla Evinizi Süsleyin

Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

Sadece yılbaşı ağacınızın altı olarak düşünmeyin… Evin farklı bir köşesine de süslü paketler yerleştirerek de yılbaşı dokusunu yakalayabilirsiniz. Paketleri kırmızı, yeşil, gold gibi renklerde süslemeyi ihmal etmeyin! Bir yanda da kış ruhunu evize taşımak için sandalye ya da koltuğunuzun üzerine renkli battaniyeler koyabilirsiniz. Paketlerin üzerine de küçük objeler ya da mumluklar koyarak görünümü şık bir hale getirebilirsiniz.


Yatak Odanıza Renk Katın

Evinize Yılbaşı Dokusu Getirin

Uyku vakti, vücudunuzun yenilendiği en değerli zamanlardan biridir. Yatak odanızda size mutluluk ve huzur veren bir atmosfer yaratmak önemli. Yılın bu ışıltılı döneminde yatak odanızda da yılbaşı ruhunu yakalamak için kırmızı, yeşil, gümüş, altın gibi renkleri dekorasyonunuza taşıyabilirsiniz. Özellikle kar beyazı çarşaflar tercih edip üzerine renkli yatak örtüleri serebilirsiniz. Beyazların hakimiyetindeki bir yatak odasının; huzurlu, sakin ve ferah görünümüyle uyku kaliteniz üzerinde pozitif rol oynayacağını söyleyelim…

Editörün Notu: Linens’te aralık ayı boyunca geçerli olan sofra, mutfak tekstili, aksesuar grubunda fırsatları kaçırmayın!

*Bu içerik Linens iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları