preloader

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri

29.11.2022
Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri

Yazı Boyutu:

Renk ve stil danışmanı Bige Gürışık, yeni yıl gecesine en yakışan renkleri OGGUSTO için yazdı.

Yeni yıl gecesinde ne giyeceğinize karar verirken renk seçimini de göz önüne almak gerekiyor. Pek çoğumuzun aklına ilk olarak “kırmızı” ya da “yeşil” gelse de bu iki renk dışında seçilebilecek alternatifler de var. Üstelik bunu 2023 dileğinize uygun enerjili bir renkle yapabilirsiniz.

Beyaz, Gümüş ve Işıltılı Tonlar

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Zuhair Murad

Yeni yıldan ilk beklentiniz, yeni ve temiz bir başlangıç ise, seçiminizi beyaz renkten yana yaparak, cilt alt tonunuza göre beyazın üzerine gümüş ya da altın tonlu ışıltılara veya sezon trendlerinden tüy detaylarına yer verebilirsiniz.

“Benim için renkten öte ışıldamak önemli, hem o gece hem de yıl boyu ışıltımla büyülemeyi seçiyorum” diyenleri ise, gümüş ya da altın ışıltılara davet ediyorum.

https://www.instagram.com/p/CjGXg69rHJq/

Yeni başlangıçların rengi “beyaz”ın size en uygun tonunu seçerek, yeni yıla temiz bir başlangıç enerjisiyle girmeyi tercih edebilirsiniz.

Pembe

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Valentino

Eğer bu yıl daha çok “neşe”yi hayatınıza çekmek, fazla ciddiyetten artık uzaklaşıp daha rahat ve stressiz bir karşılama yapma istiyorsanız, pembeye, hatta sezonun trend tonu “Valentino pembesi”ne şans verebilirsiniz.

Mavi

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Alexander McQueen

“Özgürlüğümü daha çok hissedeceğim, güven dolu bir yıl olsun” diyenleri, yılbaşında mavinin tonlarıyla görmemiz mümkün. Sezonun trendi renkli derilerden mavi seçeneklere, yine aynı şekilde ışıltılı mavilere şans vermek için yılbaşı gecesinden daha güzel bir zaman olabilir mi?

Turuncu

https://www.instagram.com/p/CZ-4pgtAAP6/

“Sevgili yeni yıl bana çocuksu neşe getirirken daha çok kendime şefkat vermemi sağla” diyenler, sizi turunculara davet ediyorum. Bu enerjik rengi şifon detaylarla ve hacimli siluetlerle kullanmaya ne dersiniz?

Mor

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Zuhair Murad

Daha dingin, içe döndüğünüz bir yıl diliyorsanız, mor rengin sevdiğiniz tonlarına ve bu tonlara ışıltılı detaylar katarak şans verebilirsiniz.

Siyah

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Zuhair Murad

Bu yılı daha ciddi, hatta “Biraz çevremle mesafeli geçirmek istiyorum” diyenlerdenseniz ve bu karara yılbaşı gecesinden başlamak için en doğru seçim siyah olacaktır. Siyah rengi ışıltılar ya da sezon trendi transparan, deri gibi detaylar ve kırmızı rujunuzla kombinlemeye ne dersiniz?

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Chanel

Hangi Kırmızı Seçilmeli?

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Michael Kors

Şansına inansak da inanmasak da yeni yıla girerken yüksek bir enerjiyi, hayata tutkumuzu destekleyecek “kırmızı” rengi seçmek ilk tercihimiz olabilir. Her rengin her tonu hepimiz için aynı etkide olmuyor. Bunun nedeni ise gözümüzle göremediğimiz ancak cildimizde farklı renk tonlarıyla yansıma yapan ‘cilt alt tonumuz.’ Eğer cilt alt tonunuza göre mevsimsel renk grubunuzu biliyorsanız kendi grubunuzun kırmızı tonunu seçebilir ya da aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz:

Kış renk grubu kırmızısı: Koyu ya da doygun ve renk netlerle kendini daha iyi hisseden, desen yerine düz rengi daha çok tercih edenler için kırmızı rengin içinde pembelik barındıran soğuk tonlar ya da bordo gibi koyu tonlar.

İlkbahar renk grubu kırmızısı: Girdiği ortamlarda hemen fark edilen, sıcak ve belirgin renkleri kullanmayı sevenler için bayrak kırmızı ya da turuncuya dönük sıcak kırmızılar.

Sonbahar renk grubu kırmızısı: Toprak tonları, haki, nefti renklerle ışıldayan, giyim ve aksesuarda da doğal malzemeleri (doğal taşlar, hasır, tahta vb) daha çok sevenler için kiremit tonları.

Yaz renk grubu kırmızısı: Renklerin en yumuşak halleriyle, hafif küllü tonlarla daha iyi hisseden, ufak desenleri taşımayı sevenler için ise kırmızı yerine soğuk, açık ve hafif küllü pembe tonları daha uygun bir seçim olacaktır.

Yılbaşı Yeşili

Yılbaşı Stili İçin Renk Önerileri
Saint Laurent

Yeni yıl bana en çok huzur getirsin diyorsanız, enerjisiyle rahatlatan “yeşil” renk önceliğiniz olabilir. Işıltılı yeşilleri ya da parlak kumaşları tercih edebileceğiniz gibi, sevdiğiniz bir yeşil tonunu da ışıltılı takılarınızla yılbaşı gecesine uygun hale getirebilirsiniz.

Her yerde kırmızı rengi bu kadar gördüğümüz bu dönemde başka bir alternatif de yeniden doğuşun, canlanmanın, taze başlangıç ve huzurun rengi olan “yeşil” olabilir. Yeni yıla girerken, en canlı ve aydınlık halinizi destekleyecek yeşil tonunu seçerken şunlara dikkat edebilirsiniz:

Kış renk grubu yeşili: Net ve koyu renklerle daha iyi görünenler için ördek başı gibi koyu yeşil ya da mücevher yeşili gibi tonları.

İlkbahar renk grubu yeşili: Canlı ve belirgin renkleri kullanmayı sevenler için çimen ya da zümrüt yeşilleri.

Sonbahar renk grubu yeşili: Doğada sonbaharda ortaya çıkan renklerle ışıldayanlar için haki, nefti ya da petrol yeşilleri.

Yaz renk grubu yeşili: Çiçek desenleri seven, yumuşak ve küllü renklerle kendini daha iyi hissedenler için ise açık yeşillerin maviye dönen soğuk ve yumuşak tonları daha uygun olacaktır.

Yılbaşı Gecesi İçin Stil Tüyoları

  • Kırmızı, yeşil ve ışıltıyı sadece aksesuar, makyaj ve belki de tırnaklarınızda kullanmayı seçebilirsiniz.
  • Yeni yılı ışıltınızla karşılamak isterseniz, daha çok sıcak renkleri seviyorsanız altın tonlu detaylar, altın pul ve payetlerle işlenmiş kıyafetleri deneyebilir; soğuk tonlarla daha iyi hissedenler ise gümüş detayları, pul ve payetleri tercih edebilirsiniz.

Peki bu renkleri sadece giyerek mi yeni yıla mesajımızı iletebiliriz? Tabii ki hayır. Bu renkleri yılbaşı gecesi sofranıza, bulunduğunuz mekâna, süslemeler ve objelerle de katabilirsiniz.

Hangi renkler ve nasıl bir stille olursa olsun, yeni yılın kalbinizden geçen tüm dilekleri gerçekleştireceği, rengarenk sürprizlerle gelmesini diliyorum.

Kapak görseli: Chanel – Holiday 2022

Bige Gürışık
Bige Gürışık Tüm Yazıları