preloader

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

14.01.2020
Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

Yazı Boyutu:

Düsseldorf Yat Fuarı 2020'de ilk kez dünya tanıtımı yapılacak en yeni yat modellerini bir araya getirdik.

Bu yıl 51'inci kez kapılarını açacak olan Düsseldorf Yat Fuarı (Boot Düsseldorf), 18-26 Ocak tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. Yılın ilk yat fuarı olma özelliğine sahip Boot Düsseldorf, en şık teknelere ev sahipliği yapmakla kalmayacak ve su sporları aktiviteleriyle de ziyaretçilerine kışın ortasında yazı yaşatacak. Fuarda dünya tanıtımları ilk kez yapılacak modelleri ilk gören olmak istiyorsanız buyurun fuar dosyamıza.

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Dufour 530

Dufour, Performance ve Grand Large serisinin öne çıkan özelliklerini tek bir modelde birleştirdi ve ortaya 16,35 metre boyundaki yelkenli 530 ortaya çıktı. Dufour 530, Easy, Ocean ve Performance olmak üzere üç farklı versiyonda sunuluyor. Easy seyirlerinde kolaylık isteyenlere, Ocean geleneksel donanımdan vazgeçemeyenlere, Performance ise yarış ve hız tutkunlarına sesleniyor. Üç, dört, beş ya da altı kamaralı olarak tercih edilebilen Dufour 530'da mutfak alışılmışın dışında bir tasarımla, salonla baş altı kamarası arasına yerleştirilmiş.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Absolute 47 Fly

Absolute’un 2020 jenerasyon modellerinden 47 Fly, zarif çizgileri, ferah ve iyi organize edilmiş üst güverte alanıyla dikkat çekiyor. Yüksek vardavelalara sahip geniş yan yürüme yolları sayesinde seyirlerde dahi rahatlıkla hareket etme imkanı tanıyan modelin havuzluktaki oturma grubu, katlanabilir masa yardımıyla güneşlenme alanına dönüştürülebiliyor. 14,6 metre boyundaki Absolute 47 Fly'da altı yatak kapasitesine sahip üç kamara bulunuyor. Volvo Penta IPS 650 motorlarla ulaştığı en yüksek hız ise 29 knot.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Bavaria SR41

Bavaria Yachts'ın sportif motoryat serileri S ve R'nin güçlü yanlarının birleştirilmesiyle ortaya çıkan yeni seri SR'nin yeni modeli SR41, denizde aile ve dostlarla mükemmel bir gün geçirmek için ideal. Konfor ve keyfin odak noktası olarak belirlendiği modelin Soft Top, Hard Dop ve Coupe versiyonları bulunuyor. 13,29 metre boyundaki Bavaria SR41'de, biri vasatta diğeri ise başaltında olmak üzere çift kişilik yatağa sahip iki kamara, iki de banyo bulunuyor. İsteğe göre bir kamara daha ilave edilebiliyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Oceanis 30.1

Bu küçük ama güçlü ve akıllı cruiser, kolay kullanımıyla ve boyundan beklenmeyen genişlikteki yaşam alanlarıyla yeni deneyimler sunuyor. Özel bir şekle sahip pruvası, optimize edilmiş ağırlığı, sert kanvas kumaştan square-top anayelkeni ile yelken yaparken her noktada iyi performans sergiliyor. 9 metre boyundaki model yeni başlayanlar ya da tek başına yelken açanlar için, otomatik tramola flok ve tek vinç teknenin kullanımını çok kolaylaştırıyor. İki kamarası, bir banyosu, salonu ve mutfağı sayesinde sunduğu konforla da boydaşlarına fark atıyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Bavaria C42

C serisinin yeni modeli Bavaria C 42'nin modern ve yenilikçi omurgalı gövdesi ile V şeklindeki baş tasarımı yelken performansını artırırken alışılmışın dışında bir ferahlık sunuyor. Omurgalı gövde yapısı dengeyi artırırken, sağlamış olduğu daha uzun su hattı performansını ve dümen hassasiyetini üst seviyelere çıkarıyor. 12,38 metre boyundaki Bavaria C42, iki ya da üç kamaralı olarak tercih edilebiliyor. L şeklinde oturma grubunun bulunduğu kokpit, konforlu ve ergonomik bir yaşam alanı sunuyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı{772631}

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Azimut 72

Karbon fiberden üretilen gövdesi sayesinde ağırlığı artırmadan daha geniş alan ve hacim sağlanmış Azimut 72'de. 22,60 metre boyundaki Azimut 72, akıllı trim kontrol sistemi sayesinde yüksek hızda dahi yakıtı son derece verimli kullanıyor. Ayrıca sistem, manevraya göre yakıtın her iki tarafa da eşit dağılmasını sağlayarak gövde dengesini koruyor. Biri mürettebat için olmak üzere beş kamaranın bulunduğu Azimut 72, 32 knot'ın üzerinde hıza ulaşabiliyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Sea Ray SLX R 350

Yüksek performanslı iki adet 400 HP'lik Mercury yarış motorlarıyla güçlendirilen SLX R 350, tekne sürüş deneyimini farklı bir seviyeye çıkarıyor. 11,25 metre boyundaki modelde motorlar dıştan takma. Bu da kazanılan yer sayesinde modele geniş bir platform kazandırmış. Havuzlukta 10-12 kişinin rahatlıkla oturabileceği bir koltuk yerleşimi var. İskele tarafta küçük bir kabin, sancakta ise tuvalet bölümü yer alıyor. İskeledeki kabin istenildiğinde klima ve televizyonla donatılabiliyor. Hard top tavan ise modelin agresif ve sağlam duruşunu tamamlıyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Sanlorenzo SL96 Assymetric

Sanlorenzo'nun, geçen yıl ilk modeli SL102 ile tanıtımını yaptığı Asymmetric serisinin yeni ürünü SL96'nın boyu 29 metre. SL102 Asymmetric’in devamı ve iyileştirilmiş hali olan modelde tasarımıyla bir ilki gerçekleştiriyor. İç mekanların daha fazla kullanılabilmesi ve dış dünyayla da daha iyi bir iletişim kurulabilmesi hedefiyle SL96, sadece sancak tarafında güverte kullanıp iskeledeki güverteyi ise teknenin en üst kısmına taşıyarak bilindik simetrik düzenin dışına çıkıyor. Bu sıradışı yerleşim anlayışı modele benzersiz bir alan, aydınlık, rahatlık ve kullanım esnekliği kazandırıyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Moody DS41

Şimdiye kadar üretilen deck-salon modellerin en küçüğü olan Moody DS41'in boyu 12,5 metre. Geleneksel deck-salon çizgisini teknoloji ve tasarımın son yenilikleriyle harmanlayan yelkenlinin 360 derece panoramik manzara hâkimiyeti sağlayan güvertesi salon ve kokpitle hemzemin. Kokpite erişim sağlayan sürgülü havuzluk kapısı ise alan kaybı yaşatmayacak şekilde tasarlanmış. Geniş camlar sayesinde bol gün ışığı alan ana kamara ise geniş bir yatak, özel banyo ve üç kapılı bir dolaba sahip. Misafir kamarasında ise istenildiğinde çift kişilik yatağa dönüştürülebilen iki tek kişilik yatak var. İsteğe göre bu kamaraya banyo da eklenebiliyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

2020 Düsseldorf Yat Fuarı : Pearl 62

Tasarımcılar Bill Dixon ve Kelly Hoppen'ın iş birliğiyle ortaya çıkan 18 metre boyundaki Pearl 62'de bol bol kullanılan camlar sayesinde iç mekanlar çok ferah ve aydınlık. Krem tonlarındaki iç dekorasyon ferahlığı artırıyor. Flybridge'in üzerini örten T-top, kaptana rahat bir görüş açısı sunan bu alanı güneşten koruyor. Her biri çift kişilik yatağa sahip dört kamarasının yanında bir de mürettebat kamarası var. Jet-ski garajı, hidrolik yüzme platformu ve joystick'le kullanım imkanı ile Pearl 62, süperyat konforu sunuyor.

Yat Fuarları 2020: Düsseldorf Yat Fuarı

Etiketler: Düsseldorf Yat Fuarı, Boot Düsseldorf 2020, yat fuarı, boat show

Şule Kaya
Şule Kaya Tüm Yazıları