preloader

Londra Boat Show 2017

04.01.2017
Londra Boat  Show 2017

Yazı Boyutu:

Denizcilik dünyasının en önemli fuarlarından biri olan London Boat Show, 63’üncü kez kapılarını ziyaretçilerine açıyor. ExCel Exhibition Center’da gerçekleştirilecek fuar yine yüzlerce tekneyi deniz tutkunlarının karşısına çıkaracak, birçok model ilk kez meraklılarıyla buluşacak. Dünyanın en önemli tekne üreticilerinin bir araya geleceği fuarda dikkatimizi çeken modelleri inceledik.

Sunseeker Manhattan 66

1-sunseeker-manhattan-66

Köklü İngiliz tekne üreticisi Sunseeker’ın yine çok havalı bu modelinin dünya prömiyeri London Boat Show 2017’de gerçekleşecek. 20 metrelik bu yenilikçi modelin en büyük özelliği denizdeki keyfi artırmak üzere tasarlanmış olması. Geniş flybridge’i güneşlenme minderleri ve wet-bar’ıyla bir anlamda eğlencenin doruk noktası. Yüzme platformu aynı zamanda Williams 385 jet botu saklıyor. Sekiz misafir ve iki mürettebat ağırlayabilen model 32 knot en yüksek hıza ulaşıyor. Sunseeker Manhattan 66 misafirlerine süperyat konforu yaşatıyor.

Sealine F530

2-sealine-f530

Geçen yıl Eylül ayında Ataköy Mega Yacht Marina’da yapılan CNR Avrasya Boat Show 2016 “On The Sea” fuarında yakından tanıma fırsatını bulduğumuz Sealine F530 bu kez İngiliz denizcilerin karşısına çıkıyor. Sealine’ın flybridge’li yeni modeli 530 kusursuz gövde tasarımıyla dikkat çekiyor. 16 metrelik modelde üç kamara bulunuyor. Seyirlerde lüksünden vazgeçmek istemeyenler için ise bir adet mürettebat kamarası yer alıyor. Geniş ve aydınlık salondaki dümen mahalli, teknesini kendisi kullananlar için konfor sağlıyor, misafirlerinden uzaklaşmamasına olanak tanıyor.

{77399}

Fairline Targa 53 Open

3-fairline-targa-53-open

İlk olarak geçen yıl Southampton Boat Show’da podyuma çıkan Fairline Targa 53 Open, bir kez daha izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Denizde kesintisiz eğlence vaadiyle denizcilerin karşısına çıkan modelin boyu 16,92 metre. Sofistike tasarımı sayesinde aydınlık ve ferah bir ana kamarası var. Üstelik ‘king size’ yatağa sahip. Ana kamarası dışında en az onun kadar şık üç kamarası daha bulunuyor. 34 knot’a kadar ulaşan süratiyle hız tutkunlarının da kalbini fethediyor.

Chris Craft Launch 32 Heritage Edition

4-chris-craft-launch-32-heritage-edition

Metalik altın sarısı rengiyle James Bond filmlerinden fırlamış gibi görünen bu güzel, yaklaşık 150 yıldır ürettiği ikonik teknelerle özdeşleşen Chris Craft’ın Launch serisinin çok özel bir edisyonu. Klasik tasarımı ve kusursuz detaylarıyla hız tutkunlarının gönlünü çeliyor Chris Craft Launch 32 Heritage Edition. Model, ilk kez London Boat Show’da İngilizlerin karşısına çıkıyor. 10,40 metre uzunluğundaki bowrider, baş kısmındaki geniş oturma alanıyla mütevazi boyuna rağmen eşsiz bir konfora sahip. Başaltındaki küçük kabiniyle de hafta sonu kaçamakları için çok uygun. Kıçtaki güneşlenme minderleri de bronzlaşmak isteyenlere kucak açıyor.

Beneteau Sense 57

5-beneteau-sense-57

Cesur tasarımıyla gerçek bir okyanus teknesi. Yarışçı ruha sahip deniz tutkunları için yaratılan Sense serisinin gurur kaynağı 17,78 metre boya sahip Sense 57, yelken seyrinde sergilediği yüksek manevra kabiliyeti ve seyir hızıyla dikkat çekiyor. Performansının yanı sıra her biri kendi banyosuna sahip üç kamarası ve havuzluğu güneşten koruyan yarı hardtop biminisiyle okyanusta ev konforu sunuyor. Özetle uzaklara kaçmak, yedi denizlere açılmak isteyenler için gerçek bir yoldaş Benetau Sense 57.

{77420}

Jeanneau 54

6-jeanneau-54

Mavi dünyanın usta tasarımcılarından Philippe Briand’ın kaleminden çıkan Jeanneau 54, yukarıda bahsettiğimiz rakibinden bir tık küçük olsa da gerçek bir uzun yol dostu. 16,16 metrelik Jeanneau 54’ün içini ihtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlayabiliyorsunuz. Az kişiyle uzun yol yapacaksanız ve ferah alanlar istiyorsanız iki kamaralı seçebilir ya da uzun seyirlerinizde bolca misafir ağırlamak istiyorsanız altı kamaralı tercih edebilirsiniz. Seçim sizin… Her detay ve fonksiyonun tekne hayatını güzelleştirmek, daha konforlu hale getirmek ve eşsiz bir yelken seyri sağlamak üzere tasarlandığı Jeanneau 54, çeneli gövde yapısıyla en zor denizleri rahatlıkla aşabiliyor. Böyle bir tekneye sahipseniz iddia ediyoruz karaya ayak basmak istemeyeceksiniz.

Şule Kaya
Şule Kaya Tüm Yazıları