preloader

Düğün Organizasyon Firmaları: Ceremony Flowers&Events

10.05.2023
Düğün Organizasyon Firmaları: Ceremony Flowers&Events

Yazı Boyutu:

Düğün, davet, organizasyon ve çiçek tasarımı hizmeti veren Ceremony Flowers&Event‘in kurucusu İrem Yargıcı, gelin ve damatlara düğün süreciyle ilgili özel tüyolar veriyor.

Düğün Organizasyon Firmaları: Ceremony Flowers&Events
İrem Yargıcı

Son zamanların en çok tercih edilen düğün konseptleri neler?

Son yıllarda gelin ve damatlar tarafından en çok tercih edilen düğün konseptlerinin başında birden fazla dönemin ruhunu özgürce yansıtabileceğiniz, minimalizm ve romantizmli etnik parçalarla tamamlayan boho geliyor. Genellikle rahatından ödün vermek istemeyen, sadelik arayışı içinde olan çiftlerimiz için boho ideal bir tercih. El işi makromeler, egzotik çiçekler, danteller ve bunların ilhamı ile yaratılan dekorlar ile bohem ama masalsı bir dünyaya kapı açıyoruz.

Düğün Organizasyon Firmaları: Ceremony Flowers&Events

Aslında bizim en sevdiğimiz trend, seçilen tema üzerine sıfırdan yarattığımız ve tamamen özgün olan konseptlerimiz. Bilinen ve herkes tarafından takip edilenler yerine konseptin kendisini trend hale getiriyor ve açıkçası tamamen çiftlerimizin hayat tarzına bir övgü niteliğinde konseptler yaratıyoruz.

Çiftlerin hayallerindeki konsepti yaratmalarına nasıl yardımcı oluyorsunuz? Verdiğiniz hizmetler arasında neler bulunuyor?

Karşımızda oturan çiftimizin aşkını dinlemek ve hikayelerine dair tüm detaylara hakim olmak bizim için en önemli konu. Onların hayat tarzını, ortak zevklerini yansıtabileceğimiz dekor, çiçek, ambiyans ve mekan önerileriyle henüz konsept şekillenmeden farklı alternatiflerle kafalarındaki düğün hayalini uçsuz bucaksız hale getirmeye çabalıyoruz. Ceremony Flowers&Events olarak en güçlü noktamızı yarattığımız konseptlerin kendisi… Bilindik konseptlerle ilerlemektense birbirinden özgün ve daha önce denenmemiş temalar ile sadece genel ambiyansı değil tüm deneyimi mükemmel hale getirmeye özen gösteriyoruz.

Aslında düğününüze dair ihtiyacınız olan her şey diyerek bu sorudan kolayca sıyrılmak mümkün. Çünkü bir düğün sadece dekoruyla değil, ışığıyla, müziğiyle, akışıyla, davetlilere verilen hediyeleriyle, gelin buketiyle bir bütün. Bunlardan herhangi birine başka bir el değdiğinde bu 360 derece ambiyans ister istemez çatırdar. Elimizden geldiğince her türlü elementi kontrol ederek, prova ederek ve güzelleştirerek organize ediyoruz. Çoğu zaman karşımıza gelinler ve damatlar oturuyor bu noktada mekana, sezona ve çiçeklere kadar her şeyde onlara en doğru alternatifleri sunmaya özen gösteriyoruz.

{118883}

Bu senenin düğün trendleri arasında neler bulunuyor?

Son yıllarda oldukça popüler olan “destination wedding” en sevdiğiniz dostlarınızla dilediğiniz ülkede, keyifli bir yurtdışı tatili ile birleşen düğün serisi ve Ceremony Flowers&Events’in uzmanlık alanı diyebiliriz.

Düğün Organizasyon Firmaları: Ceremony Flowers&Events

Biz trend, mekan seçimi vb. gibi büyük seçimlerin inanışın aksine temayı çok etkilediğini düşünmüyoruz. Seçilen romantik bir mekanı minimal bir konsept ile bambaşka bir deneyime döndürmeyi ve davetlileri şaşırtmayı seviyoruz.

Destinasyon düğünü yapmak isteyenlere tavsiyeniz ne olur?

Destination wedding dendiğinde düğünler, her zamankinden daha fazla deneyim haline geliyor. Bunu bilerek her zamankinden fazla detaylara özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü balo düğünlerinin yoğun kalabalığından uzak, sayılı dostlarınızla oluyor ve aslında onlara bir tatil eşliğinde keyifli bir macera sunuyorsunuz.

Düğün Organizasyon Firmaları: Ceremony Flowers&Events

Yani aslında sadece güzel olanı değil, egzotik ve otantik olanın da peşinde koşmanız gerekiyor. Düğünü yaparken ayrıntılarda deneyimi yükseltebileceğiniz ülkeler, şehirleri öneriyoruz. Kültürü geniş olan konseptlerde detay daha çok olacağından deneyim de daha derinden hissediliyor.

{19381}

Gelin-damat adaylarına vereceğiniz en önemli ipucu nedir?

Kararlarınızı ne kadar hızlı alırsanız, düğününüz o kadar mükemmel olur. Büyük kararları son ana bırakmamaya çalışın. Kendinizi organizasyon ekibinize tanıtmaya özen gösterin. Sizin hayatınız, sizin ruh haliniz bu düğünün en önemli tamamlayıcısı olacak. Seçtiğiniz mekanın handikaplarına hakim olmaya çalışın, isteklerinizi mekana ve mevsime göre şekillendirirseniz doğanın size sunacağı sürprizlere karşı o kadar hazırlıklı olursunuz.

Artık son ana gelindiğinde mutlaka prova yapmaya vakit ayırın. Her şeyden önemlisi, stresiyle mutluluklarıyla bu anların tadını çıkarmaya bakın. Çünkü ömrünüz boyunca hatırlayacağınız bir gün için onlarca insan sizin için, en güzeli için çalışıyor olacak.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları