preloader

Zenith’den DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu

12.02.2019
Zenith’den DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu

Yazı Boyutu:

Üstün performanslı saatleriyle ön plana çıkan Zenith’in DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu’nu inceleyin.

Yeni DEFY Classic Siyah, Beyaz ve Mavi Ceramic’te stil ve öz mükemmel bir şekilde bir araya geliyor: Kendinden integral renkli ultra sert malzeme, DEFY Classic koleksiyonunda ilk kez kullanılıyor. Mikromekaniğin ve Zenith markasıyla eş anlamlı hale gelen üstün performansın ilgi çekici sunumuyla DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu, stiline düşkün şehirlilere hitap ediyor.

Çarpıcı bir silüet

DEFY Classic, Zenith’in neo-fütüristik saat üretiminin en saf biçimi olarak isim yaptı. DEFY Classic Ceramic Koleksiyonunun ayırt edici özellikleri; hafif nüanslı karanlığı ve hem iç hem dış tasarımındaki dengeli geometrisi ve benzersiz, vizyoner mimarisiyle verdiği hacim hissi ile hayat buluyor. Aşınmaya karşı dayanıklı zirkonyum oksit seramikten yapılan DEFY Classic’ in 41 milimetrelik fasetli kasası, parlak ve mat cilalı yüzeylerin bir birleşimini sunarak, ilk olarak 1970’li yıllarda üretilen orijinal Zenith DEFY koleksiyonundan ilham alan geometrik ve modern kasayı vurguluyor. Kasanın açılı silüeti, üzerinde hale gibi duran mükemmel daire şeklindeki çerçeveyle yumuşatılıyor.

Zenith’den DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu

Mutlak karanlık

DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu’ nun en önemli özelliği, avantgard açık kadranı. Ultramodern açılarla bir yıldız formu alan çok katmanlı kadran, modern görünümü mekanizma ile mükemmel bir uyum içinde sergiliyor. Fasetli ibreler ve indeksler, gün ışığında açık kadranın siyah yapısı ve mekanizmanın görünür kısımlarıyla bütünleşiyor. Rutenyum kaplamalı cilalı yüzeyleri, karanlıkta parlayarak şaşırtıcı derecede rahat okunurluk sağlıyor. Gece çöktüğündeyse Super-LumiNova® SLN C1 kaplama sayesinde hafif bir yeşil ışık yayarak, 24 saat yaşayan bir şehrin gece ışıklarını çağrıştırıyor.

Zenith’den DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu

{771756}

Zıt Kutuplar

Madalyonun diğer yüzünde DEFY Classic White Ceramic karşımıza çıkıyor. İskeletleştirilmiş Elite mekanizmaya, parlak beyaz seramik kasa ve bezel ile çevrelenen tek renkli bir yaklaşım. Çok katmanlı gümüş renkli açık kadranıyla, şehir manzaralarından ilham alınan görünümü olabildiğince parlak bir şekilde hayat buluyor. Beyaz seramiğin saflığı ve benzersiz parıltısının yanı sıra açık kadranın sunduğu görsel ayrıntılar da saate üniseks bir cazibeyle bezeli son moda vurgular katıyor.

Zenith’den DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu

Biçim ve işlev bir arada

Açık kadrandan ve DEFY Classic’in safir kasa arkasından görülebilen, firma bünyesinde üretilen otomatik Elite 670 mekanizma hatasız işliyor. Yıllardır Zenith koleksiyonlarının demirbaşlarından olan Elite mekanizma, ilk kez DEFY Classic ile iskelet kadranla sunuluyor. Anatomisi sadece estetik açıdan değil, yeniden yapılandırılmış açık köprüleri ve son teknoloji ürünü finisajının yanı sıra performansıyla da tamamen yenilenmiş. DEFY Classic’in içindeki Elite mekanizmada silikon manivela ve eşapman bulunuyor. DEFY Classic Ceramic Koleksiyonu, kasa hatlarıyla mükemmel bir şekilde entegre olan ve kadran ve mekanizmanın yapılandırılmış hatlarını izleyen, şehirli bir kaşifin karşılaşabileceği her koşulda sportif ve rahat bir şıklık sunan siyah kauçuk kayışa sahip.

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları