preloader

OMEGA’nın Yeni Saati Speedmaster CK 2998

21.04.2018
OMEGA’nın Yeni Saati Speedmaster CK 2998

Yazı Boyutu:

En popüler saat tasarımlarından birini geliştirmeye devam eden OMEGA, Speedmaster CK 2998 Limited Edition’ı gururla sunuyor.

omega

Orijinal OMEGA CK 2998, 1959 yılında üretildi ve o günden bu yana koleksiyonerler için dünyanın en çok rağbet gören vintage Speedmaster’larından biri oldu. Alpha ibreleri, simetrik kasası ve koyu bezeliyle saatlere büyük ilgi duyan saat tutkunları arasında her zaman güçlü bir yere sahip oldu. “uzaydaki ilk OMEGA” olmasıyla önemli bir itibara sahip olan model, büyük bir ilgi çekti. 1962 yılında astronot Walter “Wally” Schirra, Mercury programının “Sigma 7” görevi esnasında kendi Speedmaster’ı olan CK 2998’i bileğine takarak tarih yazdı.

omega

Saatteki üç alt kadranın tamamı, dakika çemberi, cilalı seramik bezel ve beyaz mineli pulsometre ölçeği siyah renkte. Ayrıca saatte iç kısmı mikro perfore beyaz kauçuk olan siyah deri kayış da bulunuyor. Bir dakikadaki kalp atış sayısını ölçmek için kullanılan pulsometre ölçeğinin, Omega’nın yeni saati CK 2998 ile özel bir bağlantısı da var.

{771058}

2998 adet üretilen bu koleksiyon saatlerde her kasanın arkasında o saate özgü Limitli Üretim numarası, orijinal Deniz Atı madalyonu ve “SPEEDMASTER” yazısı bulunuyor. Son olarak bu modelin mirasının kasanın içinde de devam ettiğini belirtmek gerekiyor. Her limitli üretim saatte, kökleri “Moonwatch”ın tarihine dayanan OMEGA Kalibre 1861 bulunuyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları