preloader

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

20.11.2023
2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

Yazı Boyutu:

Saat meraklılarının dikkatini Dubai’ye çeken 2023 Dubai Watch Week’te tanıtılan yeni saat modellerini keşfedin.

Saat meraklılarının dikkatini Dubai’ye çeken Dubai Watch Week (DWW)’te markalar yeni modellerini tanıttılar. 6. kez düzenlenen ve ev sahipliğini Ahmed Seddiqi & Sons’un yaptığı fuar, benzerlerinden daha farklı bir atmosfere sahip olarak son kullanıcıyı merkeze aldı. Fuar, bu yıl daha fazla markanın katılımıyla büyük bir çeşitlilik içerisindeydi.

Fuarda yer alan markalar şöyle: Rolex, Audemars Piguet, Tudor, Hublot, Chopard, Ulysse Nardin, Girard-Perregaux, Van Cleef & Arpels, Chanel, Akrivia, Armin Strom, Arnold & Son, ArtyA, Bell & Ross, Biver, Bovet, Breitling, Bremont, Christophe Claret, Chronoswiss, Czapek, De Bethune, Dior, DOXA, F.P. Journe, Ferdinand Berthoud, Frederique Constant, GENUS, Grand Seiko, Greubel Forsey, H. Moser & Cie., HYT, ID Genève, Jacob & Co., Konstantin Chaykin, La Fabrique du Temps Louis Vuitton, Laurent Ferrier, Louis Erard, Ludovic Ballouard, MB&F, MING, Moritz Grossmann, Norqain, Oris, Rebellion Timepieces, Remy Cools, RESERVOIR, Ressence, Schwarz Etienne, Speake-Marin, TAG Heuer, Trilobe Watches, URWERK, Vanguart ve Vyntage.

6. Dubai Watch Week 2023’e katılan bazı modelleri sizler için inceledik:

Hublot, Classic Fusion Black Magic Dubai Watch Week

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

Dubai Watch Week fuarı için Hublot ve iş ortağı Ahmed Seddiqi & Sons, ödüllü hat sanatçısı Wissam Shawkat ile iş birliği içinde yeni bir ürün tasarladı. Tasarlanan özel iki adet Classic Fusion Black Magic Dubai Watch Week modelleri, Arap kültürüne saygılarını iletmek için çeşitli sözcükler ve ifadelerden ilham alınarak yaratıldı.

Wissam Shawkat’ın titizlikle oluşturduğu kadranda hat sanatı, zarif siyah kasa, kadranı mükemmel bir şekilde tamamlayan canlı ve tezatlık içerisinde renklerin kombinasyonundan oluşuyor. Siyah arka plana karşı konumlandırılan parlak renkler, Dubai’nin ruhunu yansıtan göz alıcı ve ayırt edici bir estetiği yansıtıyor. Fusion Black Magic Dubai Watch Week, eşleşen Hublot siyah seramik 42 mm’lik bir kasada yer alıyor ve 42 saatlik güç rezervi bulunuyor. Siyah çelik katlanır toka ile timsah derisi kayışı, hat sanatı ile siyah seramik arasındaki zıtlıktan doğan güzelliği ön plana çıkarıyor.

Breitling, Chronomat Automatic GMT 40 ADMT Special Edition

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

Dubai Watch Week için özel model üreten markalardan biri de Breitling oldu. Markanın bölge temsilcisi Ahmed Seddiqi & Sons Breitling’s Chronomat Automatic GMT 40’ı iki yeni tasarımla tanıttı. Çift zaman gösterme özelliği ile sık seyahat edenler için ideal modeller ayrıca spor görünümleriyle de dikkat çekici. 18K pembe altın kadranı kadranda zaman Arap alfabesi ile ifade ediliyor. 200 metre su basıncına dayanıklı ve 42 saat güç rezervine sahip.

MB&F, Horological Machine No11 Architect

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

MB&F, tasarladığı her modelde saat dünyasını farklı bir boyuta taşımaya devam ediyor. Dubai Watch Week için ürettiği MB&F Horological Machine No11 Architect, kendi deyimleriyle, dört odaya sahip. Orta kısmında zamanı dakik olarak göstermesini sağlayan tourbillon mekanizması ve denge yayı görülüyor. Yanlarda yer alan odaların her birinde farklı bir fonksiyon bulunuyor. Tüm özellikleri ve komplikasyon yapısına rağmen bileğe kolayca oturan ergonomisi dengeli oluşturulmuş. Kasa çapı 42 mm ve yanlarında bulunan göstergeler 45 derecelik açılarla çevrilerek rahatlıkla okunabiliyor. Odaların biri saatin kurma tepesi görevi görüyor, diğerlerinde zamanı gösteren akrep ve yelkovan, güç rezerv göstergesi ve termometre yer alıyor.

Chopard, L.U.C Strike One

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

Chopard L.U.C Strike ailesinin yeni üyesi Strike One, geçen yıl lansmanı yapılan modelin DWW için yeni versiyonuyla tanıtıldı. 18K beyaz altın kasası 40 mm çapında genişlikle sunuldu. Modele özgü yeşil – gri arası tonda kadranı ortasında petek dokusu el işlemeleri ile klasik görünüşünü güçlendiriyor. Dokunun etrafında ise saat bezeline kadar geniş dairesel çizgiler yer alıyor. Saat bir konumundaki boşluktan melodi safir gongu görülüyor. Modelin ön yüzü ve kasa arkası safir kristal camının koruması altında tüm güzelliklerini cömertçe sergiliyor. Arka kısmında L.U.C ibaresinin işlendiği rotor kısmı, modelin özelliklerinin ibareleri, çerçevesinde ise 25 adet limit sayısı ve kaçıncısına sahip olunduğu yer alıyor.

TAG Heuer, Carrera Tourbillon H02T Dubai Skyline Limited Edition

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

TAG Heuer, DWW için özel bir modelini tanıttı. Carrera Tourbillon H02T siyah PVD titanyum kasa, karbon takimetreye sahip. İskelet tasarımı ve 45mm siyah renkli Carrera kasasıyla birleşen karbon ve koyu mavi renkteki endeksleri Carrera Heuer 02T Dubai Edition’ı bir spor saati olarak tasarlandığının izlerini iletiyor. Antrasit kadranın dış çerçevesi saniye/dakika izleme özelliği taşıyor. Saat 2 ve 4’te bulunan düğmelerle etkinleştirilen kronograf fonksiyonları için, 3’te konumlanmış dakika sayacı bulunuyor. Saat 9 konumunda saat kısmı yer alıyor. Merkezi saat, dakika ve saniye dahil olmak üzere tüm ibreler rodyum kaplamalı. Mavi, yontulmuş uygulamalı saat indeksleri ve parlak saat ve dakika ibreleri, görünürlüğü arttırmak için Super-LumiNova ile işlenmiş.

Kasa arkası, hareketin kısmi bir görünümünü sağlayan mavi bir safir pencereye sahip, Dubai şehrinin baskı deseni merkeze konumlandırılmış. COSC sertifikalı kronometre hassasiyeti ile sunulan model tourbillon regülatörü, 28,800vph hızında çalıyor. 65 saatlik güç rezervi ile tekrar bileklerde takılacağı zamanı bekliyor.

Oris, ProPilot X Caliber 400 “Laser”

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

Oris, mavi, yeşil, mor geçişlerine sahip renkli kadranlı modelini 39 mm çapı ile her iki cinsin de kullanabileceği ölçülerde tasarladı. Kasası oldukça hafif titanyumdan yapıldı. Lazer ile elde edilen kadran dokusu farklı, göz alıcı bir etkiye sahip. Tüm şıklığının yanı sıra 100 metre su basıncına ve 120 saat güç rezervi gibi uzun bir süre özelliğine de sahip. Özellikle uçak emniyet kayışı kilit sistemine gönderme yapan, üzerinde Lift yazan bilezik kilit aparatı ayrıntıda kalan önemli bir ayrıcalığı.

Armin Strom, Tribute 1

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

Farklı tasarımlar yapmayı seven marka Armin Strom, Tribute 1 yeni modeli ile 38 mm çapında bir First Edition sunuyor. Modelin sol üst kısmına dayalı yerleştirilen saat gösterge kısmı dört farklı renkte sunuluyor. Saat kadranı dışındaki bölümlerde elle yapımı gloşe desenler bulunuyor. Aynı zamanda paslanmaz çelik kasaya sahip.

H.Moser & Cie. Streamliner, Small Seconds Micro Rotor

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

H.Moser & Cie., Streamliner ailesine Dubai Watch Week için küçük saniyeli modelini ekledi. Paslanmaz çelik kasası 39 mm x 10,9 mm çapında unisex ölçülerde oluşturuldu. Kadranı degrade mavi renk uygulaması ile elle yapım doku yüzeyi yaratıldı. Karakteristik entegre bileziği modelin kişiliğini daha da yükseltiyor. 120 metre suya dayanma özelliğine, tepesine uyguladığı vida sistemi ile ulaşıyor. Tam kurumdan sonra 72 saatlik güç rezervi ile çalışıyor.

Frederique Constant, Highlife Tourbillon Perpetual Calendar Manufacture

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

Frederique Constant, DWW için 35 adet limitli sayıda ürettiği yeni bir modelini tanıttı. Komplikasyonlarını arttırarak 18 K pembe altın kasası 41 mm çapındaki saatin kalınlığı 12.65 mm olarak yapıldı. Lacivert kadranının saat on iki konumunda ayların göstergesi yerleştirilmiş. Saat üç konumunda tarih, dokuz da ise günleri ifade eden ibre bulunuyor. Markanın kendi atölyelerinde ürettiği mekanizması ile can buluyor ve 38 saat güç rezervine sahip.

De Bethune, DBD Evergreen

2023 Dubai Watch Week'te Tanıtılan Yeni Saat Modelleri

De Bethune, Dubai Watch Week 2023’te genlerine sadık kalarak, Auberson merkezli üretici DBD Evergreen’i tanıttı. Model sadeliği ön plana çıkartırken, zanaatının karmaşıklığını da ustaca işaret ediyor. Farklı bir tasarım ile üçlü lineer takvimle dijital zaman göstergesini sunuyor. 2006’da piyasaya sürülen ilk DBD, saat dünyasında önemli bir kilometre taşı olan zaman ölçer için benzersiz bir yorum. De Bethune, pembe altını veya beyaz altın olmak üzere otuz dokuz DBD model sınırlı sayıda üretildi.

Bilekte DBD’nin hafif kasası, parlatılmış 5 derece titanyumdan yapıldı. Tasarımı zaman ölçerin modern ve gelecek odaklı karakterini vurguluyor. 12’de bir taçla süslenmiş ve ogiv şeklinde kulaklarla süslenmiş olan saat, yeşil kadranındaki Côtes de Genève ile süslenmiş, sahibinin bilek hareketleriyle mükemmel uyum içinde ışık oyununu ortaya çıkarıyor. Art deco tarzındaki açıklıklardan görülebilen beş disk, saat on ikide günü, tarihi ve ayı lineer olarak gösterirken, sıçrayan saatler, kayan dakikalar kadranın alt yarısında birbirlerine karşı duruyor. DBD’nin en önemli yeniliği, kadran üzerinde Côtes de Genève motifinin tanıtılması. 2006’da, bir saat markasının kadran üzerinde bu tür bir dekorasyonu dünyada ilk defa uygulamıştı.

{208651}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları