preloader

Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri

14.01.2019
Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri

Yazı Boyutu:

Panerai, SIHH 2019’da her şeyi ile yenilenen Submersible modellerini tanıttı.

Panerai Submersible – 42 mm

Panerai DNA’sıyla uyumlu olan ve her bileğe uyabilen 42 milimetrelik Panerai Submersible, profesyonel dalış saatlerinin tüm gücünü ve kişiliğini yansıtıyor. Güçlü, işlevsel, sağlam ve hemen tanınan Panerai kimliğine sahip Panerai Submersible saatte, firma bünyesinde üretilen OP XXXIV mekanizma yer alıyor. Bu otomatik mekanizma, üç günlük güç rezervine sahip ve AISI 316L paslanmaz çelik kasası var. İkonik tepe koruma mekanizması ve dalış süresini gösteren tek yöne dönen çerçeveye sahip saatte, 300 metre (30 bar) derinliğe kadar su geçirmezlik özelliği bulunuyor.

Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri

Panerai Submersible BMG-Tech – 47mm

Tamamen BMG-TECHTM malzemeden yapılan kasası ve carbotech malzemeden üretilmiş tek yöne dönen çerçevesiyle, yeni Submersible BMG-TECHTM mükemmel teknik özelliklere sahip profesyonel bir dalış saati. 47 milimetrelik matlaştırılmış kasa, kristallenmeyi önleyen bir işlemle cama benzer bir alaşımdan elde edilen malzeme olan metalik cam BMG-TECHTM malzemeden üretilmiş. Alaşım (zirkonyum, bakır, alüminyum, titanyum ve nikel) yüksek sıcaklıkta yüksek basınçlı bir püskürtme işlemine maruz kalıyor ve ardından yalnızca birkaç saniyeliğine soğutuluyor. Böylece atomlar normal camlarda olduğu gibi kristallenmiyor, düzgün bir yapı oluşumu için yeterli zamanı bulamıyor. Malzemenin bu “kaotik” yapısı, sahip olduğu özelliklerin sırrını taşıyor: Daha güçlü ve korozyona, darbelere ve manyetik alanlara karşı daha dayanıklı oluyor.

Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri
{771715}

Panerai Submersible Carbotech

Çelik ve titanyumdan hafif, darbelere ve korozyona karşı yüksek dirençli: Carbotech, yüksek kaliteli saat üretimi dünyasına Panerai tarafından kazandırılan karbon fiber bazlı bir malzeme. Olağanüstü performansı ve her bir saate benzersiz karakter katan mat siyah görünümü bir araya getiriyor. İki yeni Panerai Submersible CarbotechTM saatin kasası, döner çerçevesi ve tepe koruma mekanizması bu muhteşem malzemeden yapıldı. Firmanın Neuchâtel’deki Laboratorio di Idee tesisinde yürütülen sürekli araştırma ve geliştirme faaliyetleri, güçlü Panerai karakterine ve mükemmel teknik performansa sahip iki profesyonel dalış saati yarattı.

Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri

Panerai Subersible Chrono Guillaume Néry Edition – 47mm

Yeni Panerai Submersible Chrono Guillaume Néry Edition, mekanik mühendisliğin bu muhteşem yeni tasarımına ilham veren olağanüstü performans, güç ve güvenilirliğin birleşiminden oluşuyor. Guillaume Néry iki kez dünya şampiyonu oldu ve sabit ağırlıklı serbest dalışta dört dünya rekoru kırdı. Eski profesyonel sporcu, şimdi denizlerin elçisi. Baş döndürücü su altı deneyimlerini, herkesi büyüleyen resimlere ve videolara dönüştürüyor. Panerai, onun şerefine teknik performansı, gücü ve sportif görünümü birleştiren yeni bir saat yarattı.

Panerai Submersible Chrono Guillaume Néry Edition, her şeyden önce profesyonel bir dalış saati. 300 metre (30 bar) derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Tek yöne dönen çerçevesi de dalış süresini doğru şekilde gösteriyor. Shark grey renkte dokulu arka planda çarpıcı bir şekilde öne çıkan ışıklı beyaz işaretler sayesinde kadran tüm koşullarda ve mutlak karanlıkta bile net bir şekilde okunabiliyor. Ayrıca bu saat gezi deneyimleri saati alanlara hediye.

Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri

Panerai Submersible Mike Horn Edition – 47mm

Mike Horn, insanlığın erişebildiği her karış toprak ve denizde, en çetin koşullarda bile seyahat ederek doğrudan edindiği bilgilerle kesinlikle gezegenin en büyük uzmanlardan biri. Panerai tarafından en gözüpek marka elçisi için yaratılan yeni Submersible Mike Horn Edition, en zorlu anlarda kullanıma uygun dayanıklı, güçlü ve güvenilir bir saat olmakla kalmıyor; aynı zamanda gezegenimizi ve okyanuslarını korumak için kaynakların geri dönüşümünü içeren yenilikçi yöntemler kullanılarak üretiliyor.

Kaynakların korunması için gösterilen özen, saatin üretiminde kullanılan tüm malzemelerde kendini gösteriyor. Panerai Submersible Mike Horn Edition, 300 metre (30 bar) derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine sahip profesyonel bir dalış saati. 47 milimetrelik özel kasası, yüksek kaliteli saat üretimi dünyasına Panerai tarafından kazandırılan ve doğal kaynaklar tüketilerek değil geri dönüştürülmüş titanyum kullanılarak elde edilen EcoTitanium™ malzemeden üretildi. EcoTitanium™ malzemeden üretilen kısımlar kasa, tepe koruma mekanizması, çerçeve ve kasa arkası. Kasa arkasında Mike Horn’un imzası ve denizlerimizi mesken tutan canlılardan ilham alan bir görsel işlemesi bulunuyor. Ayrıca bu saat gezi deneyimleri saati alanlara hediye.

Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri
Panerai Submersible Marina Militare Carbotech™ – 47 mm

Hiçbir yüksek kaliteli spor saat üreticisi, kahramanların cesaretini Panerai’den daha iyi anlayamaz. Panerai saatleri ve hassas ölçüm cihazları, onyıllar boyu İtalyan donanması komandoları tarafından kullanıldı. Bu ortaklığın şerefine Panerai bugün hala, sayısız kahramanlığa imza atmış o özel kuvvetlerin efsanevi tarihini çağrıştıran, yenilmez ruha sahip tasarımlar ortaya koyuyor. Bu serideki en yeni model, Neuchâtel’deki Panerai atölyesinde üretilen, olağanüstü teknik performansa sahip profesyonel bir sualtı saati olan Submersible Marina Militare Carbotech™.

Submersible Marina Militare Carbotech™, hem karakteri hem de titizlik gösterilen kalitesiyle askeri özelliklere sahip. İtalyan donanması komandosundan ilham alınan görselle birlikte kasa arkasına işlenen Survival Instrument (Hayatta Kalma Gereci) yazısını sonuna kadar hak ediyor. 47 milimetre çapındaki kasa, yüksek kaliteli saat üretimi dünyasına Panerai tarafından kazandırılan karbon fiber bazlı materyal olan carbotech’ten yapılmış. Bu malzeme titanyumdan daha hafif ve paslanmaz çelikten daha güçlü.

Officine Panerai'nin Yeni Submersible Modelleri

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları