preloader

Kot Kumaşından İlham Alan Omega’dan Yeni Koleksiyon: Railmaster

03.09.2018
Kot Kumaşından İlham Alan Omega’dan Yeni Koleksiyon: Railmaster

Yazı Boyutu:

1957 yılında üretilen orijinal OMEGA Railmaster güvenilir tasarımı ve üstün anti manyetik özellikleriyle işçi sınıfı yaşamının, toplumdaki rolüne kusursuz bir uyum sağlıyordu. Yenilenen koleksiyon bugün kot kumaşından ilham alan yeni modelle, bu endüstriyel geçmişe gururla selam veriyor.

Kot Kumaşından İlham Alan Omega’dan Yeni Koleksiyon: Railmaster

Şu anda moda ürünü olmasına rağmen kot pantolon eskiden yalnızca Batı Amerika’da ağır işlerde çalışan işçiler için üretiliyordu. Bu sağlam kumaş uzun süre madencilerin, fabrika işçilerinin, çiftçilerin ve tabii ki demiryolu işçilerinin tercihi oldu. Dayanıklı pantolonları veya kıyafetleri, kollarına takacakları bir saatle mükemmel bir uyum sağlayabilecekleri kimsenin altına gelmezdi…

Bu ikonik malzemeyi yeni Railmaster’la bir araya getirmek için Omega, açık yeşil Super-Luminovalı indeks ve ibrelere sahip, dikey olarak fırçalanmış “blue jeans” kadranı tasarladı. Kadranda ayrıca, kot pantolonların renkli dikişlerini andıran bej lolipop merkezi saniye ibresi ve transfer Railmaster göstergesi bulunuyor.

Yeni modelin en eşsiz özelliği, alt kısmında ve köprüsünde kahverengi deri ayrıntısı kullanılan mavi kot NATO kordonu. Aynı modelin paslanmaz çelik kordon seçeneği de mevcut.

Railmaster’ın modern yorumunun tasarım çizgisini takip eden 40 mm matlaştırılmış simetrik kasası paslanmaz çelikten üretildi. Ayrıca konik tepeye ve saatte bulunan tüm yazıların kusursuz bir konumda kalmasını sağlayan NAIAD LOCK sistemli, kenar kısmı kavisli bir kasa arkasına sahip.

OMEGA, 60 yıldan uzun bir süredir anti manyetizmada yenilik yapma konusunda saat endüstrisinin önde gelen isimlerinden biri olmaya devam ediyor ve marka, bu yeni saatte, orijinal Railmaster modellerinden 15 kat daha dayanıklı olan Master Chronometer Calibre 8806’yı kullanıyor. İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından en yüksek standardı karşıladığı onaylanan tüm Master Chronometer modeller, 15000 gauss gücündeki manyetik alana dayanabiliyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları