preloader

IWC'den Yeni TOP GUN Saatleri

14.01.2019
IWC'den Yeni TOP GUN Saatleri

Yazı Boyutu:

IWC Schaffhausen’ın SIHH 2019’da tanttığı yeni TOP GUN saatlerini inceleyin.

IWC Schaffhausen, SIHH 2019’da Pilot’s Watches koleksiyonunda yer alan yeni TOP GUN serisini tanıttı. Pilot’s Watch Double Chronograph TOP GUN Ceratanium, IWC’nin Ceratanium® kasa ile donattığı ilk pilot saati. IWC’nin geliştirdiği materyal titanyum kadar hafif ve kırılmaz, öte yandan seramik kadar sert ve çizilmeye dayanıklı. IWC aynı zamanda kum rengi seramikten yapılan ilk saat kasasını da beğeniye sundu.

IWC'den Yeni TOP GUN Saatleri

IWC’nin 2007’den beri ürettiği TOP GUN saatleri adlarını ABD Donanması’nda uygulanan Strike Fighter Tactics Instructor programından alıyor. Bu program donanmanın en iyi pilotlarına uçuş ve taktik eğitimleri vermek amacıyla düzenleniyor. Deniz havacılığı olağanüstü beceri gerektirir. Örneğin dar kavisler çizerek manevra yaparken hem pilotlar hem de uçak, maksimum ivme kuvvetine maruz kalır. Ayrıca uçak gemilerinde aylar geçirmek personeli ve materyali olumsuz etkiler. Dolayısıyla TOP GUN saatleri elit jet pilotlarının spesifik ihtiyaçlarını karşılamak için seramik ve titanyum gibi dayanıklı materyallerden yapılır. Mesela mat siyah seramik kasa, uçuş esnasında saatlerine yansıyan güneş ışığını keserek pilotların dikkatinin dağılmasını önler. Sert ve çizilmez seramik, sınırlı bir alan sunan uçak kokpitinde günlük kullanıma son derece uygundur ve ekstrem G kuvvetlerinden etkilenmez. Aynı zamanda seramik ve titanyum, aşınmaya karşı aşırı dayanıklıdır ve tuzlu, nemli deniz havasına rahatça göğüs gerer.

“Yeni TOP GUN serisinde ilk kez bir pilot saatinde Ceratanium® kullanıyoruz. Ceratanium® titanyum ve seramiğin üstün materyal özelliklerini bir araya getiriyor.” – IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr

Pilot’s Watch Double Chronograph TOP GUN Ceratanium

Pilot’s Watch Double Chronograph TOP GUN Ceratanium (Ref. IW371815) Ceratanium® materyali kullanılarak yapılan ilk IWC pilot saati. Çift kronografta kısa süreli zaman aralıklarını aynı anda ölçmek için entegre ayrık saniye kolu mekanizması mevcut. Kendinden kurmalı mekanizmalı 79230 kalibreyle çalışıyor ve güç rezervi 44 saat.

IWC'den Yeni TOP GUN Saatleri

Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition “Mojave Desert”

IWC'den Yeni TOP GUN Saatleri

Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition “Mojave Desert” (Ref. IW389103) kasası kum rengi seramikten yapılan ilk saat. Bu edisyon 500 örnekle sınırlı üretiliyor. Kum rengi seramiğin ilham kaynağı Naval Air Weapons Station China Lake’e; yani ABD Donanması’nın en büyük karasal alanına ev sahipliği yapan Mojave Çölü. Kum rengi Donanma pilotlarının giydiği üniformalarla son derece uyumlu ve zirkonyum oksidin diğer metalik oksitlerle kombinasyonunun sonucunda ortaya çıkıyor. Kronograf IWC üretimi 69380 kalibre ile çalışıyor. Klasik kolonlu çark tasarımına sahip kronograf mekanizması hem kronograf fonksiyonu hem de gün ve tarih göstergesi barındırıyor. Saatin her iki yanından kurulabilen tırnaklı kurma sisteminin güç rezervi 46 saat.

{771718}

Pilot’s Watch Automatic TOP GUN

IWC'den Yeni TOP GUN Saatleri

Pilot’s Watch Automatic TOP GUN (Ref. IW326901) modeli yeni 32000 kalibre ailesinden IWC üretimi mekanizmayla donatıldı. IWC üretimi 32110 kalibre 72 saatlik güç rezervi sunan dayanıklı bir otomatik mekanizma. 41 milimetre çapındaki siyah seramik kasasıyla ince bileklerde bile konfordan ödün vermeyen bir saat.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları