preloader

Harry Winston Project Z İçin Yeni ve Yaratıcı Bir Saat Sunuyor

12.09.2018
Harry Winston Project Z İçin Yeni ve Yaratıcı Bir Saat Sunuyor

Yazı Boyutu:

Harry Winston’ın yeni saati Project Z12; saatin mekanik, sıra dışı ruhunu yansıtan yeni bir komplikasyona ve oldukça farklı bir dizayna sahip eş merkezli, modern bir saat.

Çığır açan sportif model, retrograd saat ve dakika göstergelerini benzersiz bir düzende sergiliyor: Merkezi, eş merkezli ve incelikli biçimde asimetrik. Harry Winston tarafından 14 yıl önce temelleri atılan, geleneğe uygun biçimdeki bu saat, markaya özgün, rahat ve yüksek performanslı bir alaşım olan ZaliumTM’dan yapılmış kasayla sunuluyor. Project Z12’de stil ve materyal bir araya gelerek saate bambaşka bir hava katıyor.

harry winston

Son on dört yıldır bu seri, köklü bir şekilde modern vurgular içeren mekanik üst düzey saat işçiliği ruhuna sadık kalmıs. Yıllar içinde Project Z tasarımları, dış merkezli gostergeler, asimetrik öğeler ve tasarımın gücü sayesinde istikrar yakalayan etkilere dayanmış. Project Z12 ise bunun aksine, eş merkezli gösterge katmanlarına ve neredeyse mükemmel bir simetriye dayanmaktadır. Ancak görünenden daha fazlası var: İbreler merkezde büyük, ajurlu mavi bir köprünün altında olsa da sadece ilerlemeleri değil, tüm hareketleri en ince detayına kadar görülüyor.

{88277}

Sıçramalarla Gelen Etkileyici Aksiyon

Project Z12 saati, alışılmış retrograd göstergelerden farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. İbreleri, 360°’lik mükemmel bir dairesel yörüngede hareket eder gibi görünerek neredeyse eksiksiz bir illüzyon yaratıyor. Saat, dakika ve tarih halkalarının yanı sıra diğer ara katmanlar da bu izlenimi guçlendiriyor. Bununla birlikte Project Z saatleri, tamamıyla eşsiz bir çizgiye sahip. Kendine has cazibesini, kendilerini aşmaya ve yeniden şekillendirmeye çalışan klasik öğeler ve görünümler arasındaki etkileşimden alıyor. Böylece simetri ve eş merkezliliğine ragmen Project Z12, Project Z saatlerine kendilerine özel dinamizmi veren aynı dış merkezli göstergeyi barındırıyor. Kadranın ucuna yerleştirilmiş bir disk ile sergilenen özel tarih göstergesi de bu çekiciliğe destek veriyor. Sabitlenmiş bu safir disk, 1 ila 31 arasındaki rakamlardan oluşan baskılarla işaretlenmiş. Saatte bulunan parlak bir madde ise, yüzeyin altında hareket ederek tarihi ışıklandırıyor.

harry winston

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları