preloader

Baselworld 2019 Öncesinde Tanıtılan İlk Saat Modelleri

30.01.2019
Baselworld 2019 Öncesinde Tanıtılan İlk Saat Modelleri

Yazı Boyutu:

Baselworld’de görücüye çıkacak saat modelleri şimdiden tanıtılmaya başladı, 2019’un yepyeni saatlerini ilk siz keşfedin.

Saat ve mücevher sektörünün öncü fuarlarından Baselworld, 21-26 Mart tarihlerinde kapılarını İsviçre’nin Basel şehrinde açıyor. 2019 ve 2020 modellerini sunacak olan markalar şimdiden ön sunumlarına başladılar.

CHANEL MONSIEUR ÉDITION NOIRE

Baselworld 2019 Öncesinde Tanıtılan İlk Saat Modelleri
Chanel, ilk kez Monsieur de Chanel modelini tanıttığında, marka kadar tüm saat severlerde ince detayları olan bu modeli heyecan ile karşıladılar. 2016 yılı Baselworld’ünde tanıştığımız model iki ayrı versiyon ile üretildi ve her biri 150’şer adet sınırlı sayıdaydı. Marka, her yıl aynı modelin farklı sürpriz ve limitli sayısı ile saat severleri karşıladı.
Bu yılın Baselworld’ünde ise Monsieur de Chanel’in beşinci kez karşımıza çıkacağının müjdesini aldık. Mat siyah seramik içerisinde göreceğimiz model, Monsieur Edition Noire 42 mm kasa içerisinde sunuluyor. Calibre 1 elle kurum mekanizması başa dönüm dakika özelliği taşıyor. 3 gün kesintisiz çalışmasını sağlayan güç rezerv özelliği ile güçlendirildi. Mat siyah aligatör kayışı çelik toka ile bağlanıyor.

CHOPARD L.U.C XPS TWIST QUALITE FLEURIER

Baselworld 2019 Öncesinde Tanıtılan İlk Saat Modelleri

Modern ve şık saatlerin en güzel örneklerinden birini sunan Chopard L.U.C ailesi, Baselworld için XPS Twist Qualité Fleurier’ün lansmanını yapacağını duyurdu. Gloşe desenli kadranı ve 40 mm 18 K beyaz altın kasa çapı içerisinde tamamıyla kendi atölyelerinde üretilen mekanizmasına ev sahipliği yapıyor. Modelin ayar tepesi kasa kenarında saat 4 konumuna yerleştirilmiş. Küçük saniye göstergesi ise saat 7 bölümünde bulunuyor. Kadranı gri-mavi renkte ve fırçalanarak saten görünümü kazandırılmış. Kronometre özel bir sertifika olan COSC belgesine sahip ve 65 saat güç rezervi bulunuyor.
Fiyatı: 19.800 CHF

{771595}

BELL & ROSS BR 03-92 BI-COMPASS

Baselworld 2019 Öncesinde Tanıtılan İlk Saat Modelleri
Kokpitlerin panellerinde ruh bulan model markanın karakteristik özelliklerini tamamıyla taşıyor. Bell & Ross’un 2005 yılından itibaren geliştirmeye başladığı model, kare kasanın içerisine yerleştirilmiş yuvarlak yapıdan oluşuyor. 42×42 mm çapındaki BR03, kokpit enstrümanlarından ve eski radyo pusulalarından esinlenildi. Kadranı üç farklı katmanlı olarak tasarlanarak boyut elde edilmiş. Orta kısmında disk üzerinde üçgen saati gösteriyor, etrafında ise sayılar baskı boya ile oluşturulmuş. Tüm işaretler mavi-yeşil Super-Luminova kaplı böylece en karanlık ortamlarda bile şüphesiz bir okuma rahatlığı sağlıyor. 100 metre suya dayanabiliyor ve 999 adet limitli üretildi.
Fiyatı: 3500 €

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ Tüm Yazıları