preloader

Denim Stil Önerileri

27.02.2024
Denim Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

Modanın asla eskimeyen parçası denim’lerle hem kadın hem de erkekler için stil sahibi kombinler yapmanın tüyolarını paylaşıyoruz.

Modanın internetin etkisi ile birlikte hızla değiştiği şu günlerde her sezon yeni bir trend ve moda akımı ile karşılaşıyoruz. Sürekli değişen ve birbirine hiç de benzemeyen bu trendlere ve akımlara nasıl ayak uydurabileceğinizi bilemiyor, her popülerleşen akım ile birlikte stilinizi tekrar tekrar değiştirmek istemiyorsanız yapmanız gereken bir kapsül dolap oluşturmak ve beğendiğiniz trendlerden parçaları oluşturduğunuz bu kapsül dolaba dahil etmek!

Birbiriyle kolaylıkla kombinlenebilen temel ve zamansız parçalardan oluşan kapsül dolaplar, hem her sezona taşınabiliyor hem de stilinizi sürekli değiştirmeden güncel trendleri kendi stilinizle birleştirmenize yardımcı oluyor. Bir kapsül dolabı oluşturan parçalar ise beyaz gömlekler, beyaz tişörtler, blazer ceketler, trençkotlar, deri montlar ve şüphesiz her sezonun, her dönemin ve her dolabın vazgeçilmezi denimler! İyi seçilmiş kaliteli bir denim, dolabınızın kurtarıcı parçası olacağı gibi zamansız bir parça olmasıyla dolabınıza ve kendinize yapacağınız bir yatırım değeri de taşıyor. Model açısından benzersiz seçenekler sunan denimlerin arasından vücuda tam oturan iyi kalıplı bir denim bulmak kafa karıştırıcı olabilir, bu noktada yenilikçi seçeneklerden tarzınıza uyanlara yönelmek size yardımcı olacaktır!

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

Denim dendiğinde akla ilk gelen isim Levi’s, ideal kalıpları, rahat kumaşları ve ikonikleşmiş modelleriyle her vücut tipine uygun bir denim sunuyor. Çabasız havalı duruşuyla her stili kolaylıkla yükselten Levi’s denimleri, yenilenen kumaş ve kalıplarıyla 24 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda ikonikleşmiş denimlerine taze bir dokunuş ekliyor. ‘Hayatı Denimle Yaşa‘ diyen Levi’s, ikonik 501 ailesinin kadın koleksiyonundaki en yeni üyesi 501®CROP, 70’lerden aldığı ilhamla yarattığı RIBCAGE BELL, erkek koleksiyonundaki kişiye özel dikilmişçesine her vücut tipine uyan 502™ TAPER, yine 70’lerden ilham alan 517™ BOOTCUT ve Vintage görünümüyle 90’ları günümüze taşıyan 568™ STAY LOOSE denimlerini denim severlerle buluşturuyor. Her sezon, durum, etkinlik ve davete kolaylıkla uyarlanabilen Levi’s denimler, geniş model yelpazesi ile dolabınızın vazgeçilmez parçasına dönüşürken girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekecek!

Denim On Denim

Denim Stil Önerileri

Havaların ısınmasıyla birlikte artık kışlık montlarımızı kaldırıyor, yerlerine daha ince ve mevsimlik montlarımızı çıkarıyoruz. Hem işlevselliği hem de sunduğu stil sahibi görünüm ile denim ceketler ise dolaplarımızda ilk yerini alanlardan! Denim ceketler her kombini kolaylıkla yükseltiyor ancak denim on denim görünümü şüphesiz denim ceketlerin en çok yakıştığı görünümlerden.

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

Bu ikonikleşmiş görünüm zor kombinlenmesiyle hala tartışmalara sebep olsa da zamansızlığıyla her döneme taşınıyor ve her ilkbahar sezonunda kendine dolaplarımızda bir yer buluyor! Bu ikonik görünümü daha da ikonikleştirecek dokunuşu ise Levi’s sunuyor! 502™ TAPER deniminizi kombinleyeceğiniz düz beyaz bir tişört ve yine markanın ikonikleşmiş denim ceketi Type 1 Trucker, hem bu klasikleşmiş ilkbahar görünümüne Levi’s coolluğu katıyor hem de yenilenmiş kalıpları ile daha modern bir siluet yaratıyor.

Gökyüzü Tonları

Denim Stil Önerileri

İlkbahar ve yaz ayları ile ilgili en çok sevdiğimiz şeylerden biri de şüphesiz masmavi bir gökyüzü! Güneşin parlayarak içimizi ısıttığı günlerde gökyüzünün renklerini görünümlerinize taşıyarak enerjinizi artırabilir, ilkbahar ve yaz günlerinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Mavinin farklı tonlarını bir arada kullanarak kombin yapmak korkutucu görünebilir ancak doğru kalıplar ve renkler tercih edildiğinde hiç de zor olamayacak bu görünüme beli saran ve vücuda tam oturan denim bir korseyle başlayabilir, korsenizi görünümünüzün imza parçası yaparak pantolonunuzda ve ayakkabılarınızda daha açık tonlar tercih edebilirsiniz.

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

Korseniz zaten vücudunuzu sararak dar bir siluet ortaya çıkaracağından pantolon tercihinizi daha dökümlü duracak bir pantolondan yana kullanabilirsiniz. Yüksek beli ve vintage esintileriyle öne çıkan Levi’s 80’S MOM JEANS, görünümünüz için ideal bir fit olacaktır. Zaten üzerinizde iki farklı tonuyla dikkat çeken denim parçalar olacağından beyaz bir sneaker seçmek hem kombininizde karmaşanın önüne geçecek hem de tepeden tırnağa mavinin tonlarıyla bir harmoni yaratmanızı sağlayacaktır.

İlkbahar Yağmurlarına Hazırlanın

Denim Stil Önerileri

İlkbahar denilince akla ilk gelen rengarenk çiçekler, masmavi bir gökyüzü ve parıldayan bir güneş olsa da ilkbahar yağmurları kaçınılmaz! Üzerimize hızlıca atacağımız yağmurluklarımız ise kurtarıcılarımız. Yağmurlu bir günü kurtarırken iyi gözükmek ve stilinizden ödün vermemek istiyorsanız klasik yağmurluklar yerine rengiyle ve tasarımıyla öne çıkan bir yağmurluk tercih edebilirsiniz.

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

502™ TAPER jean’inizi Levi’s’ın yeni sezonunda canlı rengi ve modern tasarımıyla öne çıkan yağmurluğuyla kombinleyebilir, görünümünüzü havanın açması ve ısınması ihtimaline karşı içinize giyeceğiniz klasik beyaz tişörtle tamamlayabilirsiniz. İlkbahar havaları dengesiz olabilir ancak yapacağınız stil tercihleriyle havalara daima hazırlıklı olabilir, hava koşullarından etkilenmeden stilinizi koruyabilirsiniz!

Hoodie Konforu

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

İşlevsellikleri ve konforlarıyla öne çıkan hoodie’lerimiz, şüphesiz gardıroplarımızın vazgeçilmezlerinden! Sunduğu geniş renk, desen ve model yelpazesiyle her türlü kombine uyarlanabilen hoodie’lerimizi, kolaylıkla katmanlanabildikleri için daha soğuk havalarda iç giyim olarak kullanırken ilkbahar günleri ve serin yaz akşamlarında da dış giyim olarak rahatlıkla kullanabiliyoruz. Sıcak tutmaları ve konforlu yapılarıyla elimizin ilk gittiği hoodie’lerimiz Levi’s’ın en yeni koleksiyonunda da yer buluyor ve Everyday Zip Up Hoodie, yaklaşan ilkbahar ve yaz günlerimizin favori parçalarından olmaya hazırlanıyor.

Everday Zip Up Hoodie kolaylıkla beyaz bluzla kombinlenerek oldukça gündelik bir görünüm ortaya çıkaracağından Levi’s ailesinin en yeni üyelerinden RIBCAGE BELL denim ile kombinleyerek basic gündelik görünüme vintage bir hava katabilir, görünümünüzü RIBCAGE BELL’in öne çıkan hacimli görünümüyle kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

Preppy Stili

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

Moda dünyasındaki uzun süreli geçmişi ile preppy stili, şüphesiz en sevilen moda trendlerinden. Klasik çizgileriyle öne çıkan preppy stili, son yıllarda popülerleşen ‘Old Money’ akımı ile birlikte tekrar hayatlarımıza giriyor ve klasik giyinmeyi sevenlerin dolaplarında hızlıca yer ediniyor ancak kim demiş klasik giyinmeyi sevmeyenler preppy stilini benimseyemez diye?

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

Preppy stilinin önde gelen parçalarından olan polo tişörtlerinizi 502™ TAPER deniminizle kombinleyebilir, koleksiyonda canlı rengiyle dikkat çeken ve preppy stilinin bir diğer parçası olan beysbol şapkası ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Preppy stilinin elementlerini denim ile birleştireceğiniz görünümünüzle günümüzün öne çıkan moda akımlarına ayak uydururken bu akımları kişiselleştirebilir, klasik silüetleriyle öne çıkan stile modern dokunuşlarda bulunarak spor bir tarza dönüştürebilirsiniz!

Renk Patlaması

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

İlkbahar görünümleri renkli olmalarıyla öne çıkıyor ancak bu siyahlarımızı rafa kaldırmamız gerektiği anlamına gelmiyor! Her sezonun ve mevsimin favori rengi siyahı, ilkbaharın renkli enerjisiyle buluşturmak için renkli, imza bir parça seçebilir, siyah ağırlıklı kombininizde kontrast yaratarak tepeden tırnağa siyah görünümünü kırabilirsiniz. Her sezonun favori rengi ise tabii ki en çok her sezonun, mevsimin ve dönemin favori rengi 501’e yakışıyor!

Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri
Denim Stil Önerileri

İkonik 501 ailesinin en yeni üyesi 501® CROP, yenilenmiş görünümüyle ilkbaharın taze enerjisini görünümlerinize yansıtıyor. Siyah 501® CROP jean’ininizi yine siyah bir atletle kombinleyip üzerine son dönemlerin sokak stilinde öne çıkan renkli bir bomber ceket alarak hem siyahtan vazgeçmeyebilir hem de kombininize ilkbaharın renklerini ekleyebilirsiniz!

*Bu içerik Levi’s sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları