preloader

Beyaz Tişört ile Kombin Önerileri

07.05.2024
Beyaz Tişört ile Kombin Önerileri

Yazı Boyutu:

Beyaz tişört deyip geçmeyin! Farklı kombinasyonlar ile beyaz tişörtü kendi stilinize nasıl uygulayacağınıza göz atın.

En marjinal çizgiden en klasik çizgiye, yediden yetmişe hepimizin dolabında beyaz basic bir tişörtün bulunmama olasılığı çok düşüktür. Her birimiz bu basic beyaz tişörtü farklı şekillerde kombinleyerek karakterlerimizden bir şey yansıtır, kendimizle ilgili farkında olmadan da olsa dış dünyaya mesaj veririz. Bazılarımız beyaz tişörtü düz bir Jean ve babet ile minimal stilde kombinleyip sakin, mesafeli ve modern bir görünüm yaratır. Bazılarımız ise beyaz tişörtü siyah deri pantolon ve bolca aksesuar ile dramatik stil çizgisinde kombinleyip dikkat çeken ve cesur bir görünüm oluşturur. Sizler için basic beyaz tişörtünüzü nasıl farklı şekillerde değerlendirip farklı stillerde nasıl kullanabileceğinizi inceledik!

Modern ve Minimal Beyaz Tişörtler

Klasik stil özellikle Old Money ve sessiz lüks moda akımları ile hayatlarımızda çokça görmeye başladığımız bir stil anlayışı. Klasik stil anlayışının yükselişe geçmesi sonrasında kumaş kalitesi ve kapsül dolap gibi bilinçlenmeler de bu stilin sevdiğimiz getirileri oldu. Hadi gelin klasik stili nasıl daha modern ve minimal çizgiye getirilebileceğini beraber inceleyelim!

Desensiz, basic beyaz bir tişörtünüzü desensiz, klasik bir pantolon veya Jean gibi bir alt parça ile klasik stilde kombinleyebilir ve kullanacağınız aksesuarlar, dış giyim, ayakkabı ve çanta seçimleri ile modern ve minimal çizgiye getirebilirsiniz.

Saçları ve bloğu ile hayatımıza giren Negin Mirsalehi, klasik stilini modern çizgiye getirmeyi çok güzel başaranlardan! Kendisi gri pantolon ve beyaz tişörtü deri çantası ile klasik olmaktan çıkarmış! Deri çanta daha asi ve dramatik ir görünüm ortaya koymuş. Negin, bir diğer kombininde ise Jean ile kombinlediği beyaz tişörtünü deri aksesuarları ile klasik olmaktan çıkarıp daha asi ve modern bir görünüm yaratmanın yanı sıra bol kalıp blazer ceketi ile daha maskülen bir hava katmış! Aynı zamanda deriler de birbiriyle aynı çeşitten olduğu için gözde ayrı bir uyum da oluşturuyor.

Öneri!

Klasik stilinizi modern ve minimale uyarlarken size verebileceğimiz tavsiye tişörtün kalitesi deri kullanıyorsanız derinin kaliteli durması olacaktır. Poliüretandan üretilen deriler yerine elma kabuğundan veya kaktüsten üretilen vegan deri tercih edebilirsiniz. Yüzde 100 pamuklu temiz içerikli bir tişört kullanmanız da hem tişörtü uzun ömürlü yapacak hem de sağlıklı olacaktır.

Moda dünyasında birçok şey geride kalabilir ama old money akımı kolay kolay eskimeyecek. Herkesi etkisi altına alan old money stiline ve kimlerin bu trendi nasıl kullandığına bakmak için tıklayın.

Renklerle Bir Arada ve Beyaz Tişört

Beyaz Tişört ile Kombin Önerileri

Moda akımları insanların ihtiyaçlarından doğar, hippi ve grunge modasının çıkışı 2. Dünya savaşına isyan eden insanlar ile ortaya çıkmıştı. Pandemiden beri ise canlı renkler ve desenler kullandık çünkü modumuzu yükselten ve neşe saçan renkler görmek istedik. O dönemlerde hayatımıza giren batik desenler ise spiritüalizmi ve içe dönüşümüzü temsil ediyordu.

Beyaz tişörtün yer aldığı renkli bir kombin yapmak istiyorsanız bir tane star parça seçmenizi tavsiye ederiz. Örneğin herhangi bir beyaz tişörtün üstüne star parça olarak desenli bir yelek veya süveter kullanabilirsiniz. Renkleri kullandığınız desen ile uyumlu bir alt parça ile kombini tamamlayabilir ve aksesuarlar ile zenginleştirebilirsiniz.

İskandinav modasının yükselişi ile tanıdığımız Anna Winck düz bir beyaz tişörtün üzerine yeşil renkli ve beyaz çizgili bir süveter giyinmiş; beyaz çizgiler tişörtün rengi ile birleşince çok güzel bir uyum yakalamış. Çantasını taba rengi kullanması ve süveterinin sarı detayları da renk uyumuna başka bir örnek olmuş!

Öneri!

Beyaz tişörtünüzü bu şekilde kombinlerken size tavsiyemiz renk uyumlarını yakalamanız olacaktır. Gözde bütünlük oluşturması açısından tişörtün üstüne kullandığınız parçada beyaz detaylar olabilir veya alt parçanız ile star parçanızda ortak renkler bulunabilir!

Maksimalist Stil ve Beyaz Tişört

Minimalizm ve sessiz lüks modası yükselişte olduğundan dolayı fazla göremesek de aslında çok güzel yorumlanabilen bir stil anlayışı: Maksimalizm!

Öncelikle maksimalizm denildiğinde aklınıza görgüsüzlük veya logolar canlanıyor olabilir fakat doğru yorumlanması bu şekilde değildir. Doğru kullanımı ise aslında en basic ve sade kombinleri bile oldukça şık gösterecektir.

Herhangi bir baskılı, desenli, oversize fark etmeyen beyaz tişörtünüzü dolabınızda bulunan bir alt parça ile kombinleyin. Daha sonra yaptığınız kombini üst üste taktığınız aksesuarlar ile zenginleştirin. Üst üste taktığınız kolyeler, yüzükler, bileklikler; boncuk ve metal takıların karışık kullanımı ve gümüş ve altın rengi takıların birlikte kullanımı ile kuralları yıkabilirsiniz!

Öneri!

Bizim önerimiz üst üste taktığınız 2-3 tane kolyenin üzerine de bir tane de dikkatleri üzerine çeken uzun bir boncuk kolye takmanız olacaktır. Bu şekilde beyaz tişörtünüzü çok güzel bir baz olarak kullanmış olup aynı zamanda şıklığı yakalayabilirsiniz.

Stortif Şık Beyaz Tişört

Spor yaparken sadece rahatlığım değil stilim de ön planda olsun diyenler bu başlıktaki önerileri takip edebilir. Özellikle old money moda akımı başladığından beri tenis ve binicilik gibi spor dallarına da talep artışı yaşandı. Hatta tenis etekleri ve binici çizmelerini günlük hayatımızda çok sık görmeye başladık. Artık spor için ihtiyaçtan ziyade trend oldular.

Tenis ve biniciliğe artan ilgi ile hayatımıza giren bir diğer trend de polo yaka tişörtler oldu. Hem şık hem rahat bir görünüm sağlayan polo yaka bir beyaz tişörtü spor için kullanım dışında birçok farklı şekilde kombinleyebilirsiniz.

Şık bir blazer ceket ile klasik bir görünüm, tişörtün üzerine kazak giyinip yakalarını dışarıda bırakarak daha günlük bir görünüm, şık bir pantolonun içine kemer ile kullanırsanız resmi bir görünüm elde edebilirsiniz!

Öneri!

Tavsiyemiz yakası örme olan polo yaka tişörtler daha kolay eskidiği için yakası dokuma kumaş tercih etmeniz olacaktır, bu şekilde ürünü daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz!

Beyaz Tişört ile Şık Stiller

Aslında çok yakın bir geçmişe kadar özel gün demek abiye demekti. Tabi ki rahatlığın ön plana çıkması ve sadelik anlayışının trend olmasının birleşimi sonucunda özel günler için de seçimlerimiz değişime uğradı. Doğum günleri, düğünler, nişanlar artık eski abartısının yerini daha modern bir yaklaşıma bıraktı. Hatta son dönemde tercih edilen gelinlik seçimleri bile klasik gelinlik anlayışından çok uzakta, elbiseye daha yakın modeller oldu.

Öneri!

Bizim önerimiz beyaz desensiz, sade bir tişörtünüzü kaliteli bir kumaştan, şık bir etek ile kombinlemeniz olacaktır. Eteğin rengini bej, krem, sütlü kahve veya gold rengi tercih ederseniz de beyaz çiğ kalmayacak ve renk uyumu gözde bir bütünlük sağlayacaktır. Bu bütünlüğü bozmamak için aynı renk ayakkabı ve çanta tercih edebilirsiniz.

Beyaz Tişört ile Eklektik Tarz

Giyindiğimiz, taktığımız her şey, kullandığımız her renk aslında bizler farkında olmasak da dışarıya bizlerle ilgili mesaj verir. O yüzden farkında olmasak bile hepimiz kendimizden ve o an içinde bulunduğumuz durumdan çok şey yansıtırız. Hiç farkında olmadan elinizi atıp giyindiğiniz rastgele bir kombiniz bile aslında o anki umursamazlığınızı dışarı yansıtır.

Farkını dışarıya yansıtmak isteyen ama nasıl olacağını bilemeyenlere: Eklektik stil anlayışı! Eklektik stil en temelinde, birbiriyle uyumsuz parçalarla uyumu yakalamaktır.

Dolabınızda bulunan herhangi beyaz bir tişörtünüzü bir bermuda şort ile kombinleyebilir, üzerine de bir blazer ceket veya sweatshirt ile zenginleştirebilirsiniz. Buradaki temel nokta uyumsuzluk içinde uyum olduğu için eğer blazer ceket kullanıyorsanız kısa topuklu bir ayakkabı ile uyumu yakalayabilir, sweatshirt kullanıyorsanız sneaker ile uyum yakalayabilir veya kuralları siz yazıp sadece ayakkabı ve çantada uyum yakalayabilirsiniz!

Öneri!

Önerimiz, istediğiniz parçalarla uyum yakalarken renklerin de dengede olmasına dikkat etmeniz olacaktır. Örneğin Grece Ghanem eklektik stili en güzel yorumlayan isimlerden! Grece, örnek kombininde şortun pastel renkte olması, ayakkabıları ve beyaz tişörtü bir renk uyumu içindeyken çantası ve ceketi de başka bir renk uyumu sağlıyor.

Klasik Beyaz Tişört Kombini

Klasik ve minimal anlayışı benimseyenlere: Sadelik! Klasik, sade bir stil güçlü, profesyonel, özgüvenli ve saygınlık sıfatlarını karşılar aynı zamanda görünür olmak isteyenlere de en çok tavsiye edilen stildir. Sade ve klasik bir gardırop kişiyi taşımaz, kişinin gardırobu taşıması gerekir. Bunun için en önemli şartlardan birisi ürün kalitesi olacaktır.

Öneri!

Beyaz, desensiz ve temiz içerikli bir tişörtünüzü sade bir jean ile kombinleyip ayakkabı olarak da klasik bir ayakkabı, loafer tercih ederseniz klasik stilin zarafetine ulaşabilirsiniz.

Kapak görseli: Brittany Bathgate

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları