preloader

Kombinlerde Kemer Kullanma Tüyoları

01.09.2023
Kombinlerde Kemer Kullanma Tüyoları

Yazı Boyutu:

Şık görünmek için tek bir kemer yeter mi? Kesinlikle evet! Doğru kemer kullanımıyla kombininizi yukarı taşıyabilir, çok daha modern ve stil sahibi görünebilirsiniz.

Her ne kadar kemerler pantolonu belimize sabitlemek için kullandığımız bir moda aksesuarı olarak yaratılmış olsa da günümüz stil anlayışına baktığımızda çok daha fazlası olduğunu görüyoruz. Son derece fonksiyonel bir aksesuar olan kemerleri vücut hatlarınızı vurgulamak, kombininize renk katmak ya da kendinize özgün bir dokunuş yakalamak için kullanabilirsiniz. Deri, zincir, tokalı gibi pek çok formda tasarlanan kemerler hem şık hem de günlük stilde en güçlü silahlardan biri. Kemerleri modaya uygun ve alışılmışın dışında kullanmak için neler yapabiliriz?

Oversize Tişörtlerle Deneyin

İşte son derece basic bir parçayı daha güçlü hale getirmenin en kolay yolu. Oversize tişörtlerinizi (sevgilinizin tişörtü bile olabilir!) beline takacağınız bir kemerle anında elbiseye dönüştürebilirsiniz. Tişörtler ince pamuklu kumaşlardan üretildikleri için kalın kemerler potluk yapabilir; bu nedenle bu tip bir kombin oluştururken mutlaka ince kemerlerden destek alın. Spor ayakkabıyla günlük, stilettoyla ise şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Serin havalarda üzerinize alacağınız trençkotla görünümünüzü sonbahara uyarlayabilirsiniz.

Logomania Akımı

Yüksek moda markalarının logolarının yer aldığı ürünler zaman zaman yeniden trend oluyor; işte bu sene o sene! Kendinizi bir logo çılgınlığının içinde bulabilirsiniz; tabii kemerler de bu akımdan nasibini fazlasıyla alıyor. Logolu kemelerin en iyi yanı, son derece sade ve çabasız bir kıyafete lüks bir dokunuş kazandırması. Siz de kombininizde olabildiğince sade parçalar seçip, logolu kemerinizi başrolde tutabilirsiniz.

Gösterişli Hale Getirin

Kemeri kombinin en göz alıcı parçası yapmak için alternatfilere yönelmek gerekiyor. Görünümün renkleriyle uyumlu ya da kontrast yaratan bir renkte eşarbı bel çevresine iliştirmek bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. Clara Berry’nin yaptığı gibi içerise giyilen trikoyla tamamlanmış ve tek omzu düşürülmüş bir tulum eşarp görünümlü bir kemer ile çok daha göz alıcı bir hale ulaşmış.

Modern Yorum

Düğün, nişan, gala gibi özel davetlere katılacağımız zaman şık ama abartısız görünmek isteriz. Elbisenizin çok daha modern görünmesini istiyorsanız kalın bir kemerle belinize vurgu yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda dikkatleri vücudun en ince noktasına çekmenize ve daha iyi bir proporsiyona sahip olmanıza yardımcı olur. Kemerinizi dilerseniz elbisenizle aynı kumaştan, dilerseniz tamamen farklı bir dokuda tercih edebilirsiniz.

Fonksiyonellik Ön Planda

Bel çantası mantığıyla üretilen ama aslında bir kemer olan modellerle son zamanlarda fazlasıyla karşılaşıyoruz. Bir taşla iki kuş! Özellikle ağırlık taşımak istemediğiniz, spor kombinlerle tercih edebileceğiniz çantalı kemerlerden mutlaka bir tane edinin. Bu kemerleri dilediğiniz her parçanın üzerine takabilirsiniz. Uzun yürüyüşler yapacağınız seyahatlerde de çantalı kemerlerin tam bir kurtarıcı olduğunu göreceksiniz.

Düşük Bel Eteklerin Olmazsa Olmazı

Düşük bel ile aşk-nefret ilişkisi yaşıyorsunuz, değil mi? Yıllar sonra hayatımıza hızlı bir giriş yapan ve podyumları adeta esir alan düşük bel, süper mini eteklerde de fazlasıyla kullanılıyor. Söz konusu mini ve düşük bel olduğunda belinize takacağınız bir kemerle çok daha rahat edebilirsiniz çünkü bu eteğinizin yukarı ya da aşağı kaymasına engel olur.

Feminen Bir Silüet İçin

Kum saati gibi feminen bir görünüm yaratmanın en kestirme yolu blazer ceketinizin üzerine bir kemer takmak; hepsi bu. Ofis stilinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu küçük hileyle çok daha şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu noktada kullanacağınız kemerin boyu da çok önemli; ölçüyü belirlerken belinize uyumlu olan deliğin tam ortadaki delik olmasına dikkat edin. Eğer kemeriniz çok uzun kalıyorsa, uzun parçayı kendi etrafından döndürerek aşağı sarkacak şekilde kullanabilirsiniz.

Kapak görseli: thestyleograph, Negin Mirsalehi, Romee Strijd

Etiketler

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları