preloader

Fashion Week Istanbul Moda Tutkunlarıyla Buluşuyor

08.10.2021
Fashion Week Istanbul Moda Tutkunlarıyla Buluşuyor

Yazı Boyutu:

12-15 Ekim tarihleri arasında dijital olarak gerçekleşecek Fashion Week Istanbul’da, görsel sanatların modayla buluşacağı 29 şov ve 38 tasarımcının koleksiyonları moda filmleriyle tanıtılacak.

Farklı disiplinleri yaratıcı işlerle bir araya getiren Fashion Week Istanbul, 12-15 Ekim tarihleri arasında moda severlerle buluşuyor! Bu sezon üçüncü kez dijital olarak gerçekleştirilecek olan moda haftası, uluslararası moda takviminde de yer alarak yaratıcılığı ülke sınırlarının dışına taşıyor.

Fashion Week Istanbul Moda Tutkunlarıyla Buluşuyor

Nihan Peker

Moda filmleri aracılığı ile yaratıcı ve farklı içerikler eşliğinde gerçekleşecek olan Fashion Week Istanbul, modanın ve modayı besleyen yaratıcı disiplinlerin buluşma noktası olmayı amaçlıyor. Moda haftası kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan 27 tasarımcı ve 11 New Gen by İMA ve KARMA by İMA genç tasarımcısı, 29 şov ve 27 solo defile ile karşımıza çıkıyor.

Fashion Week Istanbul Moda Tutkunlarıyla Buluşuyor

Arzu Kaprol

Tüm dijital platformlarda yaratıcı, farklı içeriklerle karşımızda olmaya hazırlanan, Türk modasını ve sektörün yaratıcılarını tüm dünyaya taşıyacak olan Fashion Week Istanbul’un takviminin yakında açıklanması bekleniyor. Ayrıca moda haftası fashionweek.istanbul adresinden, resmi Instagram hesabı @fwistanbul’dan ve #fwistanbul hashtag’i üzerinden takip edilebiliyor.

{773385}

Fashion Week Istanbul Moda Tutkunlarıyla Buluşuyor

Sudi Etuz

Fashion Week Istanbul tanıtım filmi ise, izleyenleri bir aksiyon filminin içinde hissettirecek gibi görünüyor. Moda haftasının tüm sanat dallarını kapsayan disiplinler arası duruşunun bir göstergesi olan tanıtım filmi İstanbul’da sıradan bir apartmanda karşılaşılabilecek insan manzaralarına ışık tutarken, Fashion Week Istanbul kapsamındaki koleksiyonların en özel tasarımlarını bir kez de oyuncuların üzerlerinde moda severlerin beğenisine sunuyor. Yönetmenliğini Marie Schuller'ın üslendiği filmin detaylarına gelince; İstanbul Halet-i Ruhiyesi’ni kovalama sahneleri ve şehirden kesitler izleyiciyle buluşuyor.

Modayla Sanatın Kucaklaşması ISTANBUL State of Mind Sergisi

Fashion Week Istanbul Moda Tutkunlarıyla Buluşuyor

Dice Kayek

Modanın etkilediği, etkilendiği ve dokunduğu farklı yaratıcı disiplinlerin Türkiye’de ilk kez bu anlamda bir araya geldiği özel bir sanat seçkisi olan Fashion Week Istanbul presents Istanbul State of Mind sergisi, Fashion Week Istanbul 2021 kapsamında, 14-17 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Sergi detaylarını öğrenmek için tıklayın.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları