preloader

Kasım Ayında Göze Çarpanlar

01.11.2023
Kasım Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Kasım ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.

Lassa Tüm Türkiye’yi Yaya Geçitlerinde Sağlam Durmaya, Hayatı Korumaya Çağırıyor!

Kasım Ayında Göze Çarpanlar

Brisa ve Lassa markaları, yaya geçitlerinde trafik güvenliğini sahiplendiği, tüm sürücüleri topluma değer katmaya ve yayaların güvenliğini sağlama almaya davet ettiği yeni bir farkındalık kampanyasına imza attı.

Türkiye’de 2022 yılında ölümlü yaralanmalı trafik kazasına neden olan toplam 235 bin 176 kusura bakıldığında kusurların %86,8’inin sürücü, %9,5’inin yaya, %2,1’inin taşıt, %1,2’sinin yolcu ve %0,4’ünün yol kaynaklı olduğu görüldü.1 Karayolları Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı verilere göre, 2022 yılı içinde gerçekleşen 197 bin 261 kazanın 34 bin 466’sı yayaya çarpma şeklinde gerçekti. %17,47 oranıyla, yayaya çarpma en yaygın ikinci kaza türü olarak yer alıyor2.

Lassa da yeni farkındalık kampanyası ile sürücülerin yaya geçitlerinde durma sorumluluğuna dikkat çekiyor. Yaya geçidi kullanımı ve trafik kurallarına uymanın önemi hakkında farkındalık oluşturarak bu verileri önemli ölçüde azaltılabileceğine inanan ve trafikteki güvenlik için araç sahiplerini yaya geçitlerinde durmaya davet eden Lassa “Yaya Geçitlerinde Sağlam Duruyoruz” sloganı ile harekete geçiyor, “yaya geçitlerinde herkesi sağlam durmaya davet ediyoruz” diyerek bu güçlü duruşunun da altını çiziyor.

Dev LEGO® Minifigürleri Kızlara İlham Vermek İçin Sokağa Çıktı!

Kantar Araştırma şirketi ile LEGO Group tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu altı ülkede yapılan araştırmaya göre kız çocuklarının yaratıcı aktiviteler konusunda erkeklerden daha fazla engelle mücadele etmek zorunda kaldıklarını ortaya koyuyor. Çünkü kızlar, bu konuda ebeveynlerinden ya da çevrelerinden daha az destek alıyor… LEGO Group, yeteneklerini geliştirmeleri ve hayallerinin peşinden koşmaları için kızları motive etme kararlılığını sürdürürken, diğer yandan ebeveynleri de çocukların gelişimi için kritik olan oyuna öncelik vermeleri konusunda cesaretlendiriyor. LEGO® şirketi, kızlara ilham vermek ve oyunun önemini vurgulamak amacıyla Eda Erdem, Doğa Rutkay, Burcu Erenkul ve Leyan Senay gibi istedikleri yolda azimle yürüyen ve hayal ettikleri yer için yeteneklerini geliştiren kadınların cümlelerini taşıyan dev LEGO® minifigürlerle Nişantaşı sokaklarında!

Benetton Türkiye’den Oyun: Şehir Seninle Güzel

Kasım Ayında Göze Çarpanlar

Beş binden fazla satış noktası ve yarım asrı aşan marka mirasıyla Dünya’nın önde gelen hazır giyim markalarından Benetton; sonbahar kış koleksiyonu için Instagram üzerinden oynanan yeni bir oyun geliştirdi. Sonbahar kış koleksiyonda öne çıkan renklerin, pixel tavşan ve çiçek desenlerinin kullanıldığı oyunda seçili kişilere verilecek %20 indirim kuponunu kazanma şansını katılımcılara sunuyor. Oyun, oyuncuların göz hareketleriyle yönettikleri bir tavşan ile görevleri başarıyla tamamlamasının ardından oyun sonunda özel indirim kuponu kazanma şansı yakalamalarını sağlıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları