preloader

Gain'de İzlemeniz Gereken En İyi Yapımlar

05.02.2024
Gain'de İzlemeniz Gereken En İyi Yapımlar

Yazı Boyutu:

Televizyon ve sinema dünyasının en yeni ve popüler içeriklerini bir arada sunan Gain’de izlemeniz gereken en iyi yapımları keşfedin.

İzleyicilere dopdolu bir eğlence deneyimi sunan Gain, izlemeniz gereken en heyecan verici yapımları bir araya getiriyor. Televizyon ve sinema dünyasının en yeni ve popüler içeriklerini sunan Gain, dramadan komediye, bilim kurgudan maceraya kadar pek çok kategoride öne çıkan yapımlarla keyifli bir izleme deneyimi yaşatıyor. İşte, Gain’de kaçırmamanız gereken en yeni ve en iyi içerikler

En İyi Gain Dizileri

Yarın Yokmuş Gibi, Gain

Tuba Büyüküstün ve Halit Ergenç’in başrollerinde yer aldığı “Yarın Yokmuş Gibi” dizisi, 14 Şubat’ta sadece Gain’de izleyicilerle buluşan yapımlardan biri. Theo van Gogh’un yönettiği “Interview” filminden senarist Ekin Atalar tarafından diziye uyarlanan dizi, genç oyuncu Manolya ile deneyimli gazeteci Hakan’ın bir röportaj için bir araya gelmelerini ve bu vesile ile başlayan karmaşık ilişkilerini konu alıyor.

Şahsiyet, Gain – IMDb: 9.0

Yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi gören yapımın hikayesi Agâh (Haluk Bilginer) adlı eski bir adliye memurunun alzheimer olduğunu öğrenmesi ile başlıyor. Agâh bu zorlu durumu bir fırsata dönüştürmeye karar verir ve nasılsa unutacağım düşüncesiyle yıllardır planladığı cinayetleri işlemeye başlar. Muhteşem oyuncu kadrosu ve başarılı senaryosuyla beğeni toplayan dizide Haluk Bilginer, gösterdiği olağanüstü performans ile ilk kez aday olduğu Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Ayak İşleri, Gain – IMDb: 8.4

Birbirinden farklı karakterlere sahip olan Evren ile Vedat, zengin bir iş insanının adına çalışırlar. Göreve odaklı ve daha geleneksel bir karakter olan Vedat ile işe yeni başlamış olan Z kuşağından Evren’in iletişimleri, zıtlıkları ve Evren’in anlam sorgulamalarına Vedat’ın verdiği tepkiler dizide enfes bir durum komedisi yaratır. Karakterlerimiz iş dışında apartman toplantısına katılmak, köpek kaçırmak gibi patronlarının ayak işlerini yerine getirmeye çalışırken kendilerini beklenmedik durumların içinde bulurlar.

Dünya Bu, Gain – IMDb: 6.4

KALT ekibinden tanıdığımız Erman Çağlar ve Ozan Akyol ile Volkan Öge’nin senaryosunu yazdığı ve “Gibi”nin yönetmeni Ömer Sinir’in üstlendiği dizi tek bir dünyada geçen 32 farklı hikayeye sahip. Annelerimizin hiç bilmediğimiz hayatları, seyyar satıcıların bağırırken aslında demeye çalıştıkları, gayya kuyusundan beter ürün yorumları, modaya biraz fazla meraklı olay yeri inceleme polisleri, ilginç gelenekleriyle karış karış Anadolu gibi birçok absürt komedi içeriğini başarıyla işleyen dizinin güçlü ve kalabalık kadrosunda ise Berrak Tüzünataç, Bülent Şakrak, Caner Özyurtlu, Ertan Saban, Güven Murat Akpınar, Şebnem Bozoklu gibi isimler yer alıyor.

Cezailer, Gain – IMDb: 7.2

Başrollerinde Yiğit Özşener, Rıza Kocaoğlu gibi isimlerin yer aldığı dizi, 1969 yılında ABD’deki bir psikiyatrın yaptığı Rosenhan Deneyi’ni Türkiye’de tekrarlamasını kafaya koyan Psikiyatrist Mert Güngel’in akıl hastası taklidi yaparak akıl hastanesine girmesini konu alıyor. Kariyeri için yaptığı bu deneyde doktorlara akıl hastası olmadığını kanıtlayarak hastaneden çıkmayı hedefleyen Mert Güngel’i beklenmedik olaylar karşılıyor ve deneyi giderek kabusa dönüşüyor.

Hamlet, Gain – IMDb: 6.7

Kaan Müjdeci’nin hem senarist hem de yönetmen koltuğunda oturduğu dizi gerçek bir klasik olan William Shakespeare’in tiyatro eseri Hamlet’i yeniden ele alıyor. Tiyatro metninin orijinalinde bir krallığın yıkılışı anlatılırken dizide ise Adalar’da ortaya çıkan at vebası yüzünden bir gecede bütün atlar itlaf edilmesi üzerine fayton krallığının çöküşü konu alınıyor.

Bayern Münih: Rise of Legend, Gain – IMDb: 8.1

Yapımcılığını UFA Fiction’ın üstlendiği ve Gerd Müller, Sepp Maier ve Franz Beckenbauer gibi oyuncuların başrollerini paylaştığı gerçek drama dizisi “Bayern Münih: Rise of Legend”, efsane kulüp Bayern Münih’in 2020 Şampiyonlar Ligi finalindeki zaferinden 2020/21 sezonunun sonuna kadarki tarihine ışık tutuyor.

C*A*U*G*H*T, Gain – IMDb: 5.1

Başrollerinde Sean Penn, Kick Gurry ve Matthew Fox’un yer aldığı hiciv dolu bir komedi dizisi, savaşın harap ettiği bir ülkeye bir göreve gönderilen dört Avustralyalı askerin özgürlük savaşçıları tarafından yakalanmasını ve viral olan bir rehine videosu üretmelerini konu alıyor.

Sullivan’s Crossing, Gain – IMDb: 7.1

Morgan Kohan, Chad Michael Murray ve Scott Patterson’ın rol aldığı drama dizisinde, beyin cerrahı Maggie Sullivan, şehirdeki profesyonel ve kişisel yaşamını geride bırakmasına neden olan bir skandalın ardından küçük kasabadaki geçmişiyle yeniden bağlantı kurar.

Platform 7, Gain – IMDb: 6.4

Başrollerini Jasmine Jobson ve Toby Regbo’nun paylaştığı, Dancing Ledge Productions yapımı psikolojik gerilim dizisi “Platform 7”, bir tren istasyonunun 7. peronunda dehşet verici bir olaya tanık olan ve hafızasında kendi hayatı ile tanık olduğu olay arasında bir bağlantı bulan Lisa’nın hikayesini ele alıyor.

Metot, Gain – IMDb: 8.1

Toplamda 4 bölümden oluşan psikolojik gerilim türündeki bir mini dizi olan Metot’un yönetmen koltuğunda sevilen oyuncu Serkan Keskin yer alıyor. Dizinin ilgi çekici konusu, bir iş görüşmesine çağrılan dört aday ve işi alabilmek uğruna karanlık, gizemli, acımasız bir sınavdan geçiş süreçlerini içeriyor. Kurumsal dünyanın sıkıntılarına da yer veren dizi, gerilim hissini her bölümünde izleyiciye yansıtıyor.

Senkron, Gain – IMDb: 6.0

Bilim kurgu türündeki dizinin oyuncu kadrosunda Özcan Deniz, Feyza Aktan, Cansel Elçin, Zeynep Tuğçe Bayat ve Özcan Deniz’in Oğlu Kuzey Deniz gibi isimler yer alıyor. İlk etapta film olarak yayınlanması düşünülen yapım kısa bölümler halinde daha fazla seyirciye ulaşabilmesi için dizi haline getirildi. Dizinin sinamatografisi Olcay Oğuz’a, şarkıları ise Mustafa Durma’ya ait. Dizi bilim kurgu, gerilim ve dram türlerine de sahip bir yapım. Suç ve gerilim türündeki dizi, yer yer bilim kurgu evrenini de hikayesinde bulunduruyor.

Bizi Ayıran Çizgi, Gain – IMDb: 5.7

Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay’ın başrollerini paylaştığı dizi “Bizi Ayıran Çizgi” Sinem isimli genç bir kadının, İstanbul’da yaşanan bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybetmesiyle gelişen olayları konu alıyor. Sinem’in ölüm haberini almasıyla birlikte günden güne hayatla ve gerçekle bağı kopmaya başlayan sevgilisi Sinan, Sinem ile kendisini ayıran çizgiye geri dönmeli ve Sinem’i kurtarmalıdır.

10 Bin Adım, Gain – IMDb: 7.8

Gain’de en dikkat çekenlerden biri başrollerini Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın paylaştığı 10 Bin Adım. Senaryosu Devin Özgür Çınar’a, yönetmenliği Duygu Güzelmeriç’e ait olan 10 bölümlük komedi dizisi sağlıklı yaşam için her gün 10 bin adım atmaya ve birlikte yürümeye karar veren iki eski sevgili Ezgi ve Memet’in bu yürüyüşler esnasında yaşadıklarını absürt replikler eşliğinde konu alıyor.

Terapist, Gain – IMDb: 7.2

Başrollerinde Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert, İlayda Alişan, Muhammed Uzuner, Murat Kılıç ve Zeynep Çamcı’nın olduğu dizi psikolojik sevenlerin gözde yapımlarından biri olarak Gain’de karşımıza çıkıyor.

En İyi Gain Filmleri

Her, Gain – IMDb: 8.0

Spike Jonze’un yönettiği 2013 yapımı bir bilim kurgu-romantik filmi “Her”, yakın gelecekte geçerek Theodore Twombly adlı yalnız bir yazarın yeni bir işletim sistemi olan Samantha ile geliştirdiği derin ve duygusal bir ilişkiyi konu alıyor. Samantha, yapay zeka bir varlık olup, Theodore’un yalnızlığını gideren ve ona arkadaşlık eden bir sesidir. Ancak, Samantha’nın fiziksel bir varlık olmaması ve yapay zeka olarak sürekli gelişmesi, Theodore’un duygusal zorluklar yaşamasına neden olur. Film, yapay zeka ile insan ilişkilerini ve aşkı sorgulayarak, duygusal ve felsefi bir perspektif sunuyor.

Green Book, Gain – IMDb: 8.2

1960’ların Amerikası’nda geçen, gerçek bir hikayeden esinlenen etkileyici bir film. Dr. Don Shirley adındaki ünlü bir piyanist ile onun şoförü Tony Lip arasındaki sıra dışı bir dostluğu konu alıyor. Shirley’nin bir konser turu için güneye doğru yola çıkmasıyla birlikte, ikili ırklar arası ilişkilerin, önyargıların ve dostluğun derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkarlar. Film, ırksal ayrımcılıkla mücadele eden Shirley ve onun yanında olan Tony’nin etkileyici hikayesini anlatarak izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Peter Farrelly’nin yönettiği bu yapım, 2019 Oscar ödüllerinde En İyi Film dalında ödül kazanmıştır.

Arrival, Gain – IMDb: 7.9

Yönetmenliğini Denis Villeneuve’nin üstlendiği film, ünlü bir kısa hikayeden uyarlanmıştır. Dünya dışı varlıkların gizemli bir biçimde Dünya’ya varışını konu alır. Bu varlıklar insanlığın varlığını tehdit etmez, ancak insanlar ve bu varlıklar arasında iletişim kurmak oldukça zorlu bir görev haline gelir. Ana karakter olan dilbilimci Louise Banks’in, Dünya’ya gelen varlıkların dillerini çözmek için verdiği mücadele ve bu süreçte yaşadığı deneyimleri izleyiciyle buluşturur.

The Nice Guys, Gain – IMDb: 7.4

1970’lerin Los Angeles’ında geçen, aksiyon ve komedinin harmanlandığı eğlenceli bir film. Suçluları bulmak için bir araya gelen iki dedektifin maceralarını konu alıyor. Film, Russell Crowe ve Ryan Gosling’in canlandırdığı iki dedektifin, birbirlerinden tamamen zıt karakterleri ve farklı yöntemleriyle bir dizi komik ve heyecan dolu olay yaşamasını izleyiciye sunuyor.

Eşkıya, Gain – IMDb: 8.1

Yavuz Turgul’un ilk uzun metrajlı filmi olan Türk sinemasının klasiklerinden Eşkıya, O dönem için oldukça cesur bir adım olmasının yanı sıra Türk sinemasında bir dönüm noktası olarak önem taşımaktadır. Ömeroğlu Cavit isimli bir eşkıyanın etrafında şekillenen hikaye, Türk sinemasının melodram ve aksiyon öğelerini başarılı bir şekilde harmanlamaktadır. Film, o dönemki toplumsal sorunları ve kırsal kesimde yaşanan hayatı konu alarak izleyiciye derin anlamlar sunmaktadır.

En İyi Gain Belgeselleri

House of Kardashian, Gain – IMDb: 5.7

Sansasyonlarıyla tüm dünyada yakından takip edilen Kardashian ailesinin özel röportajlarını ve daha önce görülmemiş arşiv görüntülerini içeren üç bölümlük belgesel, Kardashian-Jenner ailesinin beklentileri ve Kardashian’lar hakkında bildiğimizi sandığımız bilgileri boşa çıkarıyor.

Çekçek, Gain – IMDb: 6.7

Kimi kağıt toplamayı bir sanat olarak görüyor, kimi bu işin onu özgürleştirdiğini düşünüyor. “Benim için gurur verici bir meslek” diyen de var, çevrenin korunmasına yaptığı katkıyla övünen de… ‘Çekçek’ belgeseli Gain’de izleyicilerini bekliyor.

Çağ Yangını, Gain

28 Temmuz 2021’de Manavgat’ta başlayan, yaşadığımız en büyük doğa felaketlerinden biri olan orman yangınlarını tüm boyutlarıyla ele alan üç bölümlük belgesel izleyicilerden oldukça ilgi çekiyor. Gazeteci-yazar Çınar Oskay’ın felaketi tüm boyutlarıyla ele aldığı yapım çarpıcı gerçekliği ortaya koyuyor.

Şaka Bir Yana, Gain – IMDb: 7.8

Hayattan kesitler anlatarak insanları güldüren stand-up’çılar, kendi hayatlarının gerçeklerini bu belgeselde ortaya döküyorlar. Stand-up’ın sırlarından bu işe nasıl başladıklarına, sahnede yaşadıkları anılardan kulis sohbetlerine kadar tüm sırlar bu belgeselde ortaya çıkıyor.

Komplo 19, Gain

Komplo-19 11 Eylül’de İkiz Kuleler’e giren uçak değil hologram mıydı? Ay’a gerçekten gidildi mi? Bill Gates aşılarla nüfusu azaltmayı planladı mı? Dünya Sağlık Örgütü, devletlere yön veren bir ağın parçası mı? Dünyayı beş büyük aile mi yönetiyor? gibi sorulara yanıt arayan bir belgesel.

Şokopop, Gain – IMDb: 7.6

Türkiye’nin magazin geçmişine dair hayli estetik bir bakış açısı yakalayan YouTube kanalı ŞOKOPOP, GAİN’e özel bir programla karşımızda. 10 bölümden oluşan belgesel, Hülya Avşar’dan Tanju Çolak’a, Sinan Çetin’den Zeki Müren’e kadar, bir dönem Türk magazin medyasına damga vurmuş kişileri ve olayları, eğlenceli ve kitch bir dille anlatıyor.

İstanbul Apartmanları, Gain – IMDb: 6.9

Önünden geçtiğimiz, mutlaka bir filmde veya fotoğrafta gördüğümüz, tarihi İstanbul apartmanlarının hikâyesini dinlemek ister miydiniz? St. Antuan Kilisesi’nden giriyor, (Evet, aslında bir apartman bloğunun içinde yer alıyor!), Bestekâr Moşe Cordova tarafından 1922 yılında inşa edilen Cordova Biraderler Apartmanı’nın koridorlarından geçiyor, Ermeni milletvekili Krikor Zohrab’ın yaşadığı Azaryan Apartmanı’na, bugünkü adıyla Gümüşsuyu Palas’tan çıkıyoruz. Bu belgeselde daha nice tarihi apartman, yaşayanların gözünden, onların hikâyeleriyle anlatılıyor.

Beyaz Yaka, Gain – IMDb: 7.8

Kentli ve eğitimli, seçkin olan işçi sınıfı: Beyaz yakalar. Acaba gerçekten öyleler mi? ‘’Emek’’ kavramının günbegün değiştiği ve sterilleştiği günümüz dünyasında, ‘’Beyaz yakalı’’ olarak adlandırılan işçilerin, tüketim alışkanlıkları ve kimlik sıkıntılarının işlendiği şahane bir belgesel. Beyaz yaka kavramı nasıl doğdu? Sonlanmayan mesailer nasıl standart haline geldi? ‘’Mobbing’’ neden olağan karşılanıyor? Bir GAİN Orijinal yapımı olan bu belgesel, beyaz görünen bir dünyanın, siyah bir incelemesi…

Ele Güne Karşı – Bir MFÖ Belgeseli, Gain – IMDb: 7.9

50 yıla yaklaşan mazisiyle sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en uzun süreli müzik gruplarından biri olan MFÖ’nün daha önce hiç yayınlanmamış görüntülerini ve sahne arkasında yaşananları bu belgeselde bulabilirsiniz.

Türkiye’yi Sarsan Davalar, Gain

Siyaset sahnesinde, yeşil sahada veya bir yarış pistinde; kısaca hayatın her alanında yaşanan gerçek hikâyeler, resmi tarih anlatısının ötesine geçerek Türkiye’yi farklı boyutlarıyla anlama imkânı sunuyor. Üçüncü sezonuyla dönen “Türkiye’yi Sarsan Davalar” tarih sahnesine farklı açılardan ışık tutuyor.

En İyi Gain Programları

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı, Gain – IMDb: 8.5

Beğenilen oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın İstanbul sokaklarını gezdiği programı da Ocak ayında başlıyor. “Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı” düşük bütçeyle İstanbul’u geziyor ve dolu dolu yaşıyor.

Mevzular Açık Mikrofon, Gain – IMDb: 8.9

YouTube platformundaki BaBaLa TV’de yayınlanmaya başlayan TV programı “Mevzular Açık Mikrofon”, Gain ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Sunuculuğunu Oğuzhan Uğur’un üstlendiği program, her bölümünde farklı konuları, ilgili konukları ile ele alıyor.

İlber Ortaylı ile Zaman Makinesi, Gain

Birçok farklı konuda tarih değiştiren insanlar, olaylar ve kavramlar İlber Ortaylı’nın bilgeliği ile buluşuyor ve “Keşke bilsem” dediğiniz tüm kavramları kısa ve akıcı bir formatta sizler için derliyor. Her kavram için önce tarihte en yoğun yaşandığı ana gidiliyor ve eğlenceli bir yolculukla bugüne kadar geliniyor.

Oyunlar Holding, Gain – IMDb: 8.1

O Tarz Mı? Podcast’ten yan yana görmeyi sevdiğimiz Can Temiz, Can Bonomo ve Can Sungur’un sunuculuğunda, OTM ciddiyetinde çok yüksek sunumların ardından hiçbir şeyin olmaması gibi şahsına münhasır bir komedi tarzıyla ünlü konukları ağırlayan, oyun dünyasından haberler ve el yapımı oyun turnuvaları içeren samimi bir eğlence programı.

Dayı Şov, Gain – IMDb: 7.9

Nazmi Sinan Mıhçı’nın canlandırdığı sevilen karakter Dayı’nın sunuculuğunda ünlü konukları ağırlayan bir Talk show.

Dalga Karadenizin Gizli Gücü, Gain – IMDb: 8.3

Karadeniz’de nesillerdir sörf yapıldığını biliyor muydunuz? Peki “Viya” ismi verilen bu ata sporunun yok olmaya mahkum edildiğini? Köklerinden ilham alıp geleceğe bakan iki genç sörf tutkunu Deniz Toprak ve Roksan Sarfati’nin hikayesine GAİN’i ilgi çekici yapımları arasında.

Aslı İnandık ile Heykel Mi?, Gain – IMDb: 6.3

İnegöl köftesi, Rize’nin çay bardağı, Alibeyköy mısırı… Türkiye’nin her noktasında görmeye alıştığımız, sosyal medyada tartışmalara yol açan heykeller bize ne anlatıyor? Tüm ciddiyetiyle komediye göz kırpan Aslı İnandık ile bir komedi yolculuğuna çıkıyoruz.

Dertleşme, Gain

Birkaç dakikalık kısa formatıyla “Dertleşme”, az vakitte büyük hikâyeleri keşfetmek isteyenler için ufuk açıcı bir içerik serisi… Programda Türkiye’nin çeşitli yerlerinden meslek erbapları, işlerini yaparken karşılaştıkları zorlukları anlatıyor. “Dertleşme”, baba mesleğini sürdürmeye çalışan davul ustası Süleyman Doğan, “Bizim meslekte güler yüz yok” diyen tabutçu Arif Usta, hayalini gerçekleştirmek için sayısız kapıyı çalan grafik tasarımcısı Buse Kılıçoğlu, pandemiyle birlikte hamallığa başlayan tiyatro oyuncusu Muhammed Akbıyık ve daha niceleriyle izleyiciyi tanıştırıyor.

{28334}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları