Hayatınızı Dönüştüren Filmler

Hayatınızı Dönüştüren Filmler

Hayatın her döneminden ve her alanından, ilham verici ve motive edici hikayeler sunan etkileyici filmleri bir araya getirdik.

Yaşayarak öğrenmek kadar yaşananlara tanıklık etmek de insan ufkunu açar. Bazen yüzyıllar öncesine kadar uzanan yaşam hikayeleri, bazense etkileyici bir senaryo bunun için yeterlidir.

18. Yüzyıl İngiltere’sinde akıl sağlığını yitirerek ülkesini kaosa sürükleyen Kral 3. George’un hikayesinden dünya müzikal tarihine yön veren Mozart’ın yaşamına, Nazi Almanyası’nın Enigma şifrelemesini çözen İngiliz matematikçi Alan Turing’den, geçirdiği kaza sonucu yatağa mahkum olan ve tek gözüyle bir mucizeyi başaran Elle editörü Jean-Dominique Bauby’nin yaşam hikayesine kadar pek çok ilham verici ve motive edici filmleri Samsung QLED 8K TV ile keşfedin.

Amadeus (IMDb: 8.3)

Dünya müzikal tarihine yön veren usta müzisyen Mozart’ın yaşamını anlatan Amadeus, Mozart ile Antonio Saileri’nin ilişkisine odaklı bir başyapıt. Gündelik hayatını yaşamdan oldukça kopuk olarak sürdüren ve yeteneğini dışa vurmak için ilginç bir yol seçer ve tutarsız davranışları alışkanlık haline getirir. Yaşam tarzı ve müziği adeta zıt kutuplarda ilerleyen sanatçının çizdiği “tutunamayan” profili, sağlıksız bir yaşam olarak Antonio Saileri’yi son derece endişelendirir. Ancak Mozart’ın aksine çok daha disiplinli ve hırslı olan Antonio, müzik dehası kadar başarılı olamaz ve zamanla ikilinin arasında farklı bir ilişki oluşur. Usta müzisyen Mozart’ın yaşamını Sailei ile ele alarak beyazperdeye aktaran Amadeus; sanat ile sanatçı arasındaki ilişkiye odaklanırken müzik dehası Mozart’ın yaşamını anlatan bir klasik halini alıyor.

Good Will Hunting (IMDb: 8.3)

Oscar ödüllü film Good Will Hunting, MIT’de hademelik yapan, üstün zekalı bir genç olan Will Hunting’in hikayesine odaklanıyor. Will, tesadüfen karşılaştığı, çözülmesi neredeyse imkansız bir problemi çözünce, üniversitenin profesörlerinden Sean McGuire tarafından keşfedilir. Sokak kavgalarından bir türlü uzak duramayan Will, karıştığı bir olay sonrası hapse düşünce profesörün desteğine ihtiyaç duyar. Bir anlaşma karşılığında kendisini kurtaran profesörle aralarındaki bağın zamanla çok özel bir dostluğa evrildiği filmi izlerken, siz de Samsung QLED 8K TV ile sınırların ötesinde bir seyir deneyimiyle bağ kurabileceğinizi biliyor musunuz? Neredeyse görünmez bir çerçeveyle izleme deneyiminin sınırlarını zorlamaya hazır olun. Siyah kenarlar neredeyse tamamen küçültülmüş ve ultra ince kasa, daha sürükleyici bir izleme deneyimi için dikkat dağıtıcı tüm unsurları ortadan kaldırır, siz böylelikle sadece filminize odaklanabilirsiniz.

Mary and Max (IMDb: 8.1)

İçimizdeki bazı duyguları canlandırıp harekete geçirebilecek nitelikteki Mary and Max bir dram-komedi türünde bir animasyon filmi. İki yalnız insan olan 8 yaşındaki küçük Mary 44 yaşındaki Max’in hikayesini anlatan film bir mektup arkadaşlığı çevresinde gelişiyor. Ancak bu mektup arkadaşlığı; alkolik bir anne ile ilgisiz bir babanız meraklı ve bir o kadar yalnız kızı Avusturalyalı Mary ile Asperger sendromu sebebiyle dış dünyayı anlamakta ve iletişim kurmakta zorluk çeken Amerikalı Max’in hayatlarını değiştirecektir.

The Imitation Game (IMDb: 8.0)

2. Dünya Savaşı sırasında Almanların şifreli haberleşme kodlarının çözülerek Nazileri durdurma başarısını anlatan The Imitation Game ünlü İngiliz matamatikçi Alan Turing’in hayatını konu alıyor. Nazi Almanya’sının hakimiyetinde pek çok cephede çetin bir mücadele verilirken, İngiliz istihbaratı yoğun bir çaba ve yüzlerce kişiyle birlikte Enigma şifrelemesini çözmeye çalışır. Ancak süregelen başarısızlıkların sonunda ekibe ülkenin en iyi kriptoloji uzmanları katılır ve bunlardan biri de Alan Turing’dir. Farklı çalışmalarıyla tanınan Alan Turing burada tüm dengeleri alt üst edecek ve büyük çaplı bir girişimin de kapısını aralayacaktır. Filmde Alan Turing’e Benedict Cumberbatch hayat verirken kendisine Keira Knightley, Matthew Goode, Rory Kinnear ve Allen Leech eşlik ediyor.

Le Scaphandre et le Papillon (IMDb: 8.0)

Le Scaphandre et le Papillon, komadan uyanarak bir mucizeyi gerçekleştiren Elle dergisinin editörü Jean-Dominique Bauby’nin sadece gözlerini kullanarak yazdığı otobiyografisine dayanıyor. Yaşamış olduğu bir kaza Bauby’i 3 hafta boyunca komada kalmasına sebep olur ve uyandığında ise onu yatağa bağlı bir hayat sürmeye mahkum eder. Ancak kaza sebebiyle neredeyse tamamı felç olmuş bir vücutla yaşamak zorunda kalan Elle editörü Jean-Dominique Bauby’nin beyin bölgesinde hiçbir hasar yoktur ve sadece sol gözünü kontrol edebilmektedir. Bunun üzerine insanlarla göz hareketleriyle anlaşmaya ve hatta hayat hikayesini anlatacağı kitabını yazmaya başlar. Fransız dergisi Elle’de yazarlık ve editörlük yapan Bauby’nin gerçek hayatını anlattığı otobiyografi kitabından uyarlanan film, etkileyici bir başarı hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Peki siz bu filmi, sonsuz bir ekranda izleseniz daha da etkilenmez misiniz? Samsung QLED 8K TV’nin siyah kenarları neredeyse tamamen küçültülmüştür ve ultra ince kasa, daha sürükleyici bir izleme deneyimi için dikkat dağıtıcı tüm unsurları ortadan kaldırır.

The Pursuit of Happyness (IMDb: 8.0)

Başrol oyuncusu Will Smith’in Oscar’da en iyi erkek oyunculuğa aday gösterildiği "The Pursuit of Happyness”, Christopher Gardner’ın hayatını yazdığı kitabından uyarlanarak beyaz perdeye aktarıldı. Maddi sıkıntılar yaşadığı dönemde Chris, zorluklara karşı direncini kaybeden karısı tarafından terkedilir ve 5 yaşındaki oğluyla baş başa kalır. Ardından evlerini de kaybeden baba-oğul sokaklarda kalıp daha zor zamanlar geçirmeye başlar ve Chris bildiği bütün satış tekniklerini kullanarak oğluyla hayata tutunmaya çalışır. Prestijli bir borsa şirketinde staj yapma imkanı bulan Chris, daha parlak bir geleceğe sahip olma umuduyla burada ücret almadan stajyerlik yapmaya başlar. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen sevgi ve özenle yılmadan babalık görevini yerine getirir ve oğlunun sevgisi ve güveniyle karşısına çıkan bütün engelleri aşar.

Life of Pi (IMDb:7.9)

İzleyiciyi genç bir çocuğun inanılmaz macerasına sürükleyen Life of Pi; heyecan verici, spiritüel, esprili ve aynı zamanda da trajik bir hikayeyi ele alıyor. Pi Patel’in Hindistan’ın egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik Okyanusu’na uzanan yolculuğu sırasında bir gemi kazası meydana gelir. Kurtuluşu imkansız gibi görünen bu uçsuz bucaksız okyanusta bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak Pi, bu hayvanlarla birlikte inanılmaz bir yaşam savaşı verir. Zekasıyla besin zincirine kurban gitmemeyi başarıp, sonunda Kaplan Richar Parker ile baş başa kalan Pi, bu dev kaplana yem olmamak için ise onunla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulmalıdır. İşte bu sıra dışı yolculuk bitmeden Pi’nin yolu büyülü bir adaya çıkacaktır.

Amazing Grace (IMDb: 7.4)

John Newton imzalı Amazing Grace, 18. Yüzyıl İngiltere’sinde William Wilberforce adındaki genç ve idealist bir politikacının İngiliz transatlantik köle ticaretini sona erdirmek için verdiği olağanüstü mücadeleyi gözler önüne seriyor. En büyük arzusu yüzyılın en büyük sorunu olan köle ticaretini yok etmek olan genç siyasetçinin bu yolda en büyük destekçisi ise şair John Newton’dur. Ancak bu yol; köle ticaretinden büyük gelirler elde eden kurumlar ve gerekli yasanın yürürlüğe girmesine izin vermemeleri gibi engellerle doludur. Hayatındaki tüm zorluklara rağmen mücadelesinden vazgeçmeyecek olan William Wilberforce’un ırkçılıkla savaşını biyografi niteliğinde sunan film olağanüstü bir hukuk mücadelesine ışık tutarken sizin de hayatınızı dönüştürebilir… Neden olmasın?

Steve Jobs (IMDb: 7.2)

Yönetmenliğini Oscar ödüllü Danny Boyle’nin üstlendiği ve senaryosunun Oscar ödüllü Aaron Sorkin’e ait olduğu film; teknoloji devi Apple şirketinin kurucusu ve 20. Yüzyıl dahilerinden Steve Jobs’ın hayat hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Walter Isaacson'ın kitabından uyarlanan biyografi ve dram türündeki film; Steve Jobs’ın en az bilgeliği kadar hırslı yönünü de yansıtırken Jobs’ın özel hayatını da ele alıyor ve Jobs’ın Apple yıllarını ve bu sürede verdiği mücadeleyi anlatırken üç ikonik ürünün lansmanların perde arkasında yaşananlara odaklanıyor. İzleyiciyi dijital bir devrimin perde arkasına götüren Steve Jobs; başrollerinde Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels ve Katherine Waterston’ın yer aldığı etkileyici ve motive edici bir yapım. Bu filmi her izlediğinizde sizin de içinizden hayatınızı dönüştürmek, değiştirmek geliyorsa, buna televizyonunuz ile başlayabilirsiniz. Gerçekliğin yeni bir boyutunu ortaya çıkaran Samsung QLED 8K TV, hayatınızı dönüştüren bir televizyon olarak size 8K deneyimini sunuyor. 4K çözünürlüğün 4 katı bir çözünürlüğe sahip üstün berraklık sağlayan 33 milyon pikselin gücünü her karede hissedeceksiniz.

The Madness of King George (IMDb: 7.2)

18. yüzyıl İngiltere’sinde Kral 3. George’un akıl hastalığı geçirdiği dönemde yaşadıklarının gerçek hikayesini beyaz perdeye aktaran dram ve komedi türündeki film, kralın iktidarının 30. Yılına yaklaşırken akıl sağlığını kaybedişi ve ülkesini kaosa sürükleyişini konu alıyor. İlerleyen yaşının etkisiyle sık sık unutkanlığın esiri olan ve zamanla daha da şiddetlenerek agresif ve patavatsız bir adama dönüşen kralın haline pek de üzülmeyen biri vardır; Galler Prensi. Ancak fırsattan istifade etmek isteyen prensin karşısında başbakan William Pitt ve kraliçe Charlotte, George’un tahtını korumaya kararlıdır. Bunun için kralın delilikleri sebebiyle başvurdukları hekimin müdahaleleri işe yaramayınca ise devreye sert ve kaba yöntemleri ile tanınan Dr. Williss girdiği sahnede her hareketi takip etmeye ne dersiniz? Samsung QLED 8K TV ile gerçekçi sinematik ses deneyiminin keyfini yaşayın. Yukarıya ve aşağıya doğru ses vermesi için yerleştirilmiş hoparlörler kendinizi hareketlerin tam ortasındaymış gibi hissettiren üç boyutlu bir ses oluşturur, size sadece filmin tadını çıkarmak kalır.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.