2021’de Mutlaka İzlemeniz Gereken Diziler

2021’de Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler

2021’de bizi çok güzel diziler bekliyor! Bilim kurgudan komediye tanışacağımız en yeni dizileri izlenecekler listenize ekleyin.

Yeni yılın dizileri arasında her zevke uygun, ekrana kilitleme garantili diziler dikkat çekiyor. Çok sayıda dizisiyle dijital platformlarda izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Marvel ise hayran kitlesini daha da genişletecek gibi görünüyor. Netflix’le birlikte Amazon Prime Video, Disney + ve Apple TV + da yepyeni dizilerle karşımızda olacak online platformlardan.

Cynthia Nixon’un başrolünde olacağı The Gilded Age, yepyeni kadrosuyla Gossip Girl, büyük beklentiyle hayranlarını meraklandıran The Lord of the Rings 2021’in en heyecanladıran dizilerinden. Farklı bir dönem dizisi olacak olan The Pursuit of Love ve Thor dünyasını farklı açıdan gösterecek olan Loki ise en merak edilenlerden.

Zack Snyder's Justice League

Eylül ayında izleyicilerle buluşması planlanan Zack Snyder's Justice League, dört bölümlük bir mini dizi. Batman, Superman, Aquaman, Lois Lane, Joker gibi DC Comics karakterlerinin bir arada olacağı dizinin her bir bölümünün farklı bir kurguda olması bekleniyor. Yönetmen Zack Snyder’ın her bir bölümünü birer saat olarak planladığı diziyle ilgili beklenti çok yüksek.

Hawkeye

2021’in son aylarında geleceği tahmin edilen Hawkeye, Disney+ dizisi olacak. Avengers: Endgame’den sonra kurgulanan Hawkeye’da Kate Bishop rolünde Hailee Steinfeld’i izleyeceğiz. Genç Avengers’ların olacağı dizide Florence Pugh, Vera Farmiga, Tony Dalton’u da göreceğiz.

The Lord of the Rings

Hayranları tarafından büyük bir heyecanla beklenen The Lord of the Rings dizisi, filminden farklı sahnelerle Amazon Prime Video’da yayınlanacak. Orta Dünya'nın ikinci çağında geçecek olan dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Ama 2021’in sonlarında ekranda olması bekleniyor. Çekimlerinin büyük bir kısmı yine Yeni Zelanda’da gerçekleşen The Lord of the Rings dizisi için diziseverler çok heyecanlı. Filmleri bu kadar başarılı olunca dizi için de beklenti büyük.

Loki

Odin’in evlatlık oğlu, Thor’un üvey kardeşi kötü karakter Loki, yeni yılda dizi olan Marvel karakterlerinden. Mayıs 2021’de gösterilmeye başlanacak mini dizi sadece altı bölüm olacak. Disney+’ta yayınlanacak dizide Loki’yi filmlerde olduğu gibi Tom Hiddleston canlandıracak.

What If...?

Marvel hikayelerini seven herkes What If...?’i izlemeli. Disney+’ta yayınlanacak animasyon dizi Marvel Sinematik Evreni filmlerinde ele alınan filmlerin farklı olaylarlarla nasıl sonuçlanabileceğini konu alacak. Bildiğimiz Marvel Comics karakterlerinin olacağı What If...?, 24 Mart’ta ekranlara geliyor.

Resident Evil: Infinite Darkness

Netflix’te yayınlanacak Resident Evil: Infinite Darkness’ın en dikkat çeken yanı anime dizi olarak yaratılması. Korku temalı oyun olan Resident Evil’den uyarlanan dizinn fragmanında bile oldukça korkunç ve gerilim dolu sahneler var. Resident Evil 2'nin başrol oyuncuları Claire Redfield ve Leon S. Kennedy, dizide de başrolde yer alıyor.

Invincible

İlk sezonu sekiz bölüm olarak tasarlanan Invincible, Robert Kirkman'ın aynı adlı çizgi roman karakterinden uyarlandı. Amazon Prime Video'da yayınlanacak olan animasyon dizi, babası Nolan’ın dünyadaki en güçlü süper kahraman olan Mark Grayson’un hikayesini konu alıyor. 17 yaşından sonra kendi güçlerini de keşfetmeye başlayan Mark, bu güçleri yönetmeye çalışırken bambaşka bir hayata girer.

Call Me Kat

Afişinde yasan ‘1982’den beri annesini hayal kırıklığına uğratıyor’ yazısından da anlaşılacağı üzere Call Me Kat, ailesinin değil kendi isteklerinin peşinden giden bir kadının hikayesi. İngiliz sitcom Miranda’dan ilham alınarak yaratılan dizi, ailesinin onun düğünü için ayırdığı parayı Kentucky’de bir kedi kafe açmak için kullanan Kat’i konu alıyor. Call Me Kat, 3 Ocak’ta yayında olacak.

The Gilded Age

Downton Abbey sevenlerin bayılacağı bir dizi yine Julian Fellowes tarafından 2021’de geliyor. 1880'ler New York’unda geçecek olan The Gilded Age, dönemin zenginlerinin aile hayatını konu alacak. Oyuncuları şimdiden belli olan dizide Cynthia Nixon ve Christine Baranski de rol alıyor.

The Nevers

2021 yazında ekranlarda olacak olan HBO yapımı The Nevers, Viktorya Dönemi’nde geçiyor. Bir grup kadının yeteneklerini keşfetmesiyle başlayacak olan dizide, kadınlar düşmanlarla savaşırken kendilerini de kanıtlamak zorunda kalıyorlar. Sıradışı yeteneklerle donatılmış kadınlar, dünyayı değiştirecek görevleri zor olsa da üstesinden gelmek zorundadır.

Ms. Marvel

Marvel Sinematik Evreninde geçen Ms. Marvel, Disney+’ta yayınlanacak 2021 dizilerinden. New Jersey’de yaşayan Kamala Khan bir gün süper güçleri olduğunu keşfeder ve kafası çok karışır. Kamala’nın güçlerini doğru kullanma sürecini ele alacak dizide, genç kızın duygusal iniş çıkışları da konu edilecek.  

Superman & Lois

Clark Kent ve Lois Lane’in spinoff dizisi Superman & Lois ilk sezonunda 13 bölüm olacak. 23 Şubat’ta yayına başlayacak dizide alışageldiğimizden daha farklı bir Clark ve Lois izleyeceğiz. Günümüzde yaşayan çift, her ebeveyn gibi artık genç olan iki çocuğunu yetiştirmeye çalışmaktadır. Günlük yaşam stresinin de konu alınacağı dizide Clark Kent’i Tyler Hoechlin, Lois Lane’i Elizabeth Tulloch canlandırıyor.

 

Foundation

Apple Tv+’ta ekrana gelecek Foundation, Isaac Asimov'un 1950’lerde yayınlanan aynı adlı kitap serisinden yaratılmış bir dizi. Uzak gelecekte geçen Foundation’da Galaktik İmparatorluk çökerken insanlar medeniyeti yeniden inşa etmeye çalışmaktadır. Sürü psikolojisiyle hareket eden ve sisteme karşı gelen insanların bilim kurgu tadındaki hikayesi 2021’de izleneceklerden.

Gossip Girl

Altı sezon boyunca izlediğimiz Gossip Girl 2021’de yeni kadrosuyla geri dönüyor. Upper East Side’ın gençlerinin karmaşık hikayesini konu alacak dizi hakkında çok fazla açıklama yapılmadı. Ama Gossip Girl hayranları en az ilk dizideki kadar iddialı bir kostüm tasarımı izlemeyi umut ediyor.

She Hulk

Bruce Banner’ın kuzeni Jennifer Walters, Hulk’un süper güçlerini alınca o da yeşil bir deve dönüşmeye başlar. Avukat olan Jennifer için mahkeme salonunda sinirlenmemek için kendini tutmak oldukça zor olurken kötülerle savaşmaksa oldukça mücadeleci geçecek. She Hulk’ta başrolü Tatiana Maslany oynarken Bruce Banner’ı ise yine diğer filmlerde olduğu gibi Mark Ruffalo canlandıracak.

 

The Falcon and The Winter Soldier

19 Mart’ta yayınlanması planlanan The Falcon and The Winter Soldier, altı bölümlük bir mini dizi. Captain America’nın yardımcıları The Falcon The Winter Soldier;  Baron Zemo’nun yaptığı kötülüklere karşı dünyayı koruyacaklar.

WandaVision

Disney+ yapımı WandaVision, çkıtayı oldukça yüksek tutam bir Marvel yapımı. Ocak 2021’de yayında olması planlanan dizi 1950’lerde Amerikan banliyösünde geçiyor. Altı bölüm olarak tasarlanan WandaVision ilk bölümüyle sitcom olarak çekildi. Elizabeth Olsen’ın başrolünde olduğu dizi aynı zamanda diğer Marvel filmleriyle bağlantılı sinyaller de verecek.

Conversations With Friends

Hikayesi ve oyuncularıyla çok sevilen Normal People’ın ardından, Sally Rooney’in bir diğer kitabı Conversations With Friends 2021’de dizi oluyor. Diğer kitabında olduğu gibi Dublin’de geçen hikayede bu kez iki eski sevgili Frances ve Bobbi’nin evliçift Melissa ve Nick ile ilişkisi konu alınıyor. BBC yapımı dizinin oyuncu kadrosunda kimlerin olacağı ise henüz belli değil. Ama yönetmenin yeni yüzler aradığı gelen haberler arasında.

The Pursuit of Love

Nancy Mitford’un aynı isimli kitabından uyarlanan The Pursuit of Love, aristokrat bir aileden gelen Linda Radlett’in aşkı arama hikayesini anlatıyor. 1920’lerin göz alıcı modasının eşlik edeceği dizi, iki dünya savaşı arasında, Avrupa’da geçiyor. 2021’de ekranlarda olacak BBC yapımı diziin başrolünde ise Lily James var.

OGGUSTO Editörlerinden Kübra Haniç İnce’nin diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.