preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

10.01.2020
İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Yazı Boyutu:

Ocak 2020’de İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri için etkinlik takvimine göz atarak hemen biletinizi alın ve etkinlik civarındaki mekan önerilerimizi öğrenin!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

İstanbul yepyeni etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan konserler, biletleri çıktığı hafta tükenen tiyatro oyunları ve birbirinden keyifli festival ve gösteriler, her hafta İstanbul etkinlik takviminde yer alıyor. Sizler de ocak ayında “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinlikleri inceleyin ve hemen biletinizi alın!

27 – 31 Ocak 2020 İstanbul Etkinlik Rehberi

Önce Bir Boşluk Oldu Gidince Ama Şimdi İyi

Lucy Kirkwood’un kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Mehmet Ergen’in yaptığı “Önce Bir Boşluk Oldu Gidince Ama Şimdi İyi”, daha iyi bir yaşama kavuşma umuduyla Odessa’dan kalkıp İstanbul’a gelen Dijana’yı konu alıyor. Umduğunu bulamayan ve insan tacirlerinin eline düşüp fuhuşa zorlanan yüzlerce kadından birine dönüşen Dijana’nın hikayesi seyircinin yüzünde oyun boyunca silinmeyen bir hüzün yaratırken, aynı zamanda insan tacirliğinin geldiği boyutu sahneye taşıyarak özellikle kadınlar üzerine dayatılan sistemi sorgulatıyor. Oyuncu kadrosunda yer alan Esra Bezen Bilgin ve Güliz Gençoğlu’na başta Afife Jale ve Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri olmak üzere pek çok ödül kazandıran oyun, tiyatroseverlere iyi bir oyun izlemiş olmanın büyük hazzını sunuyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 27 Ocak 2020, Pazartesi

Saat: 20:30

Yer: Oyun Atölyesi

Bilet / Rezervasyon: Oyun Atölyesi

Yeme İçme Önerileri: Semtin yenisi Rita Moda’da ortaya söyleyeceğiniz mezeler sipariş ederek karnınızı doyurabilirsiniz.

{772737}

Yinon Muallem Quartet Konseri

Akbank Caz 30. Yıl Konserleri, hem Türkiye’de hem de dünyada önemli birçok festivalde başarılı konserlere imza atan Yinon Muallem Quartet Konseri ile başlıyor. Gecede Hakan Gürbüz, İsmail Altunbai ve Erdi Arslan’dan oluşan ekibi ile sahne alacak olan Yinon Muallem; yayınladığı 10 albüm, perküsyon eğitimi üzerine hazırladığı başka bir albüm, biri otobiyografi diğeri ise roman olmak üzere yayınlanmış iki kitabı ile dikkat çekiyor. Aralarında Kudsi Ergüner, Erkan Oğur, Derya Türkan, Tüluğ Tırpan, Elif Çağlar, Ross Daly ve Areti Ketime gibi önemli isimlerin olduğu, farklı türlerden başarılı müzisyenler ile birlikte çalışmış Muallem’in yeni albümü “Back Home”da yer alan şarkıların yanı sıra birer klasik haline gelen eski şarkılarını da seslendireceği konseri kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 28 Ocak 2020, Salı

Saat: 20:00

Yer: Akbank Sanat

Bilet / Rezervasyon: Biletix

Golden Horn Brass Konseri

Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesliler beşlisi “Golden Horn Brass”, Yapı Kredi bomontiada klasik müzik temalı “Salı Klasikleri” konser serisi kapsamında müzikseverlerle buluşuyor. 2004 yılında korno sanatçısı Begüm Gökmen tarafından kurulduklarından beri çalgılarındaki ustalıklarıyla müziklerini adeta altın bir kumaş gibi ören Golden Horn Brass, her biri alanında uzman olan seçkin müzisyenlerden oluşuyor. Oldukça küçük bir ekip olmalarına rağmen büyük bir orkestranın gücünü kendilerinde toplamış olan ekip, yıllardır verdikleri eser siparişleriyle birçok Türk bestecisi için motivasyon kaynağı oluyorlar. Bunun yanı sıra, verdikleri “eğitim konserleri” kapsamında genç müzisyenlerin gelişmelerine de katkı sağlıyorlar. Çok büyük özenle hazırladıkları repertuvarlarında barok ve klasik dönem eserlerinin yanı sıra, unutulmaz caz şarkıları ile halk ezgilerinin sofistike düzenlemelerinin de yer bulacağı bu keyifli konseri kaçırmayın.

Tarih: 28 Ocak 2020, Salı

Saat: 19:30

Yer: Yapı Kredi Bomontiada

Bilet / Rezervasyon: Biletinial

Yeme İçme Önerileri: Babylon’un yan kapısı olan Kilimanjaro, Anadolu mutfağını modern dokunuşlar ile yorumluyor. Mevsimsel olarak değişen menüden seçtiklerinizi ortaya söyleyerek her şeyin tadına bakın!

{772708}

Feriye’de Oyun Gecesi

Yayınlanmasının ardından 25 yıl geçmiş olmasına rağmen dünyanın dört bir yanında çok sıkı takipçilere sahip olan Friends hakkında siz ne kadar bilgi sahibisiniz? Bu sorunun cevabını öğrenmek isterseniz, yılların eskitemediği bu dostlar hakkındaki bilgilerinizi sınamaya Feriye’ye bekleniyorsunuz. “Bugünnelerizledim” isimli blog ve Instagram sayfalarının kurucusu, film ve dizi meraklısı Deniz Tokgöz’ün ev sahipliğinde düzenlenecek Trivia Gecesi’ne katılıp Tokgöz’ün hazırladığı sorular ve eğlenceli sohbetler eşliğinden şahane bir akşam geçirebilirsiniz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020Tarih: 29 Ocak 2020, Çarşamba

Saat: 19:30

Yer: Sinema Feriye

Bilet / Rezervasyon: Biletix

{771734}

Cimri

Semaver Kumpanya, Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri “Cimri’yi , Çevre Tiyatrosu’nda sahneliyor. “Dünyadaki insanların en az insan olanı; yeryüzündeki canlıların en katı yüreklisi, pintilerin en pintisidir. Onun sevmesinden kuru, onun okşamasından kısır bir şey olamaz. Vermek öylesine zoruna gider ki, selam bile vermez kimseye, onu bile alır; yalnız alır…”

Böyle betimliyor onu tanıyanlar Cimri’yi… Kimdir bu Cimri? Gerçekten de dedikleri kadar acımasız, katı yürekli, pinti ve kötü müdür? İnsan doğuştan mı böyle olur? Sadece yazılmış bir karakter midir Cimri? Etrafımızda var mıdır böyleleri? Nasıl bir şey olurdu böylesi bir insanla yaşamak? 17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri Cimri’de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 29 Ocak 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Çevre Tiyatrosu

Bilet / Rezervasyon: Biletix

Flapper Swing Konseri

Akustik caz manouche grubu Flapper Swing, eşsiz sahne performansıyla touché sahnesinde! Django Reinhardt ve Sidney Bechet’nin izinden giden grup; iki Manouche gitar, kontrabas, saksafon ve vokalin bir araya gelmesinden oluşuyor. Grubun repertuarında D.Reinhardt besteleri ve 1920-30’ların caz parçaları yer alıyor.

Tarih: 29 Ocak 2020, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Zorlu PSM – touché

Bilet / Rezervasyon: passo

{772720}

Manouche A La Turca ve Konukları

Türkiye’nin önde gelen gitar virtüözlerinden, Jarrod Cagwin ve Dianne Reeves gibi caz dünyasının önemli isimleriyle aynı sahneyi paylaşan ve pek çok uluslararası projede yer alan Bilal Karaman’ın Özgün Bora ve Baran Say ile birlikte kurduğu grup Manouche A La Turca, müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Cafeturc ve LU Records iş birliğiyle düzenlenen gecede sahne alacak grup, Django Reinhardt’ın öncülüğünü yaptığı Fransız gypsy-jazz türü Manouche’un temsilcisi. Gypsy caz standartlarının yanı sıra kendi coğrafyasından beslenerek Longa ve Sirto’ları da repertuarlarına katan grup, Amerikan cazının Avrupa’yı etkilediği dönemde ortaya çıkan Fransız Roman Çingene müziğini Anadolu’ya taşıyor. Şubat 2018’de ilk albümünü çıkaran Manouche A La Turca’ya bu keyifli gecede Muhammed Yıldırır, Ramazan Sesler ve Necvivan Özel gibi başarılı sanatçılar eşlik ediyor.

Tarih: 30 Ocak 2020, Perşembe

Saat: 21:30

Yer: Babylon

Bilet / Rezervasyon: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Bir uzay üstünde yemek yemek ister misiniz? Uzay konsepti ile sevilen Kozmonot’un geniş içki seçkisi ve atıştırmalıklarını seviyoruz! Kızarmış karnabahar wings ve Earl Grey Martini’ye bir şans verin!

Efe Tunçer Stand Up

Genç neslin başarılı tiyatro oyuncularından Efe Tunçer, stand up gösterisiyle de dikkat çekiyor. Macbeth ile 2012’de başladığı tiyatro kariyerine Kral Lear ve İstila! ile devam eden oyuncu, podcastleri’nden de tanıdığımız eğlenceli mizacını stand up sahnesine taşıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 31 Ocak 2020, Cuma

Saat: 21:00

Yer: Oyun Atölyesi

Bilet / Rezervasyon: Oyun Atölyesi

Yeme İçme Önerileri: Oldukça yakın mesafede bulanan, İstanbul’un en güzel sokak lezzetlerinden Basta! Street Food’un enfes dürümleri ve portakallı mercimek çorbasıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

Ata Demirer Gazinosu

Türkiye’nin önde gelen komedi isimlerinden Ata Demirer, tek kişilik dev kadrosuyla sahnede hem stand-up yapıyor hem de “tek kişilik gazino” oluyor. Şarkılar, türküler ve hikayeler… Türk Sanat Müziği’nden operaya, halk müziğinden popa ve arabeske kadar geniş bir repertuvara sahip Demirer’e sahnede Taşkın Sabah yönetiminde bir orkestra ve zaman zaman dansçılar eşlik ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 30 Ocak 2020, Perşembe

Saat: 21:00

Yer: Beşiktaş Kültür Merkezi

Bilet / Rezervasyon: Biletix

Kaldırım Serçesi

Sadece sesiyle değil, hayata, müziğe ve aşka olan tutkusuyla da ölümsüzleşen Edith Piaf’ın hayatı yıllar sonra Altıdan Sonra Tiyatro tarafından tekrar sahneye taşındı. Kaldırımda doğmuş, yaşamı boyunca yoksulluk ve hastalıklarla boğuşmuş olsa da yıllar içinde dünyayı sarsan bir efsaneye dönüşen Piaf’ın hayatı, yıllar önce Başar Sabuncu tarafından sahneye koyulmuş ve sanatçıyı oynayan Gülriz Sururi’yi de zirveye taşıyıp hafızalara bu rolle kazımıştı. Piaf’a olduğu kadar Başar Sabuncu’ya ve Gülriz Suriri’ye karşı da bir saygı duruşu niteliğindeki yeni “Kaldırım Serçesi”nin yönetmenliğini Yiğit Sertdemir yaparken, oyuncu kadrosunda ise Edith Piaf’a hayat veren Tülay Günal başta olmak üzere pek çok usta oyuncu yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 31 Ocak 2020, Cuma

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Bilet / Rezervasyon: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şef Cenk Debensason’un hazırladığı yepyeni menüsü ile karşımıza çıkan Vakkorama Cafe’de fıstık ezmeli ve kızarmış tavuklu sandviç Fried Chicken Sando favorimiz!

{771861}

Ludovico Einaudi Konseri

Klasik müziği rock ve elektronik gibi güncel türlerin elementleri ve enstrümanları ile bir araya getiren özgün ve yenilikçi tarzı ile yaşayan en büyük bestecilerden biri olarak tanımlanan Ludovico Einaudi, eski ve yeni arasındaki ilişkiyi tekrar tanımladığı ustalık eseri “Seven Days Walking” ile yeniden İstanbul’da! Solo performanslarından oluşan ilk koleksiyonu 1996 yılında yayınlanan besteci, çok kısa sürede Avrupa’nın en çok satan piyanist ve bestecilerinden biri haline geldi. Alanının zirvesinde yer alan Einaudi; This Is England, The Intouchables, J.Edgar ve Mommy gibi filmleri için yaptığı başarılı film müzikleri ile de tanınıyor. Yıllar içinde benimsediği minimalist tarz ile “post-klasik” müzik severlerin de kendisine olan sevgisini artıran Einaudi, her yaptığı işle bir öncekinin üzerine koymayı başarıyor. Usta bestecinin insanı başka diyarlara götüren melodilerini ve çarpıcı yeteneğini deneyimleme şansını kaçırmayın.

Tarih: 31 Ocak 2020, Cuma

Saat: 20:30 (Kapı Açılış)

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Bilet / Rezervasyon: passo

Yeme İçme Önerileri: Şık ortamı ve sofistike menüsü ile Morini her daim güvenebileceğiniz o mekanlardan!

Creative Mornings

“Cesur ve yaratıcı çalışma, temelin altında başlar” mottosuyla ortaya çıkan Creative Mornings’in bu ayki teması “Kökler”. Yeni yılın ilk etkinliği olacak konuşmanın konuğu ise mimar Seda Özen Bilgili. Urfa Akarçaytepe ve Topkapı Sarayı’ndaki kazılarda mimari çizimler yapan Bilgili, mesleğine aktif olarak devam etmesinin yanı sıra yazarlık da yapıyor. Kahvaltı ile başlayacak olan etkinlik, konuşma ve networking seansı ile devam edecek. Güne ilham dolu, keyifli bir başlangıç yapmak istiyorsanız sakın kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 31 Ocak 2020, Cuma

Saat: 09:00

Yer: Atölye Bomontiada

Bilet / Rezervasyon: Creative Mornings

Lokalize: Jakuzi/Hedonutopia

Ülkemizde dark wave, new wave ve krautrock gibi türlerin en iyi temsilcilerinde olan Jakuzi ve sıcacık gitar melodileri ile kendilerine has bir müzik tarzı inşa eden alternatif grup Hedonutopia, Lokalize serisi kapsamında yerel müzik sahnesini sarsacak bir geceye imza atmaya hazırlanıyor. 2016 yılında İstanbul’da kurulan Jakuzi, ilk albümü “Fantezi Müzik” ile Paris, Londra, Berlin, Amsterdam ve Barcelona gibi pek çok şehirde konser verip çok sayıda prestijli müzik yayınında yer aldı. Kısa sürede uluslararası müzik arenasında ismini duyuran grubun, geçtiğimiz yıl yayınladıkları deneysel albümlü “Hata Payı” da yine çok ses getirdi. 2008 yılında İzmir’de kurulan Hedonutopia ise elektronik ritimler, uçuşan melodiler ve derin vokaller ile zenginleştirdikleri sound’ları ile dikkatleri çekiyor. Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği 18. Battle of the Bands yarışmasında birincilik ödülü aldıktan sonra ilk albümü “Ucube Dizayn”ı yayınlayan grubun 4. ve son albümü “Arzu Ütopyası” ise, “Her hayalimizin gerçekleştiği bir adada yaşıyor olsaydık nasıl müzikler yapardık” sorusuna cevap olarak ortaya çıkmış.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 31 Ocak 2020, Cuma

Saat: 20:30 (Kapı Açılış)

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Bilet / Rezervasyon: Passo

Yeme İçme Önerileri: İstanbul’un en popüler hamburgercilerinden biri olan Zula, 2019 sonbaharıyle birlikte üçüncü şubesini Zorlu’da açtı. Hamburger üzeri San Sebastian Cheesecake denemeyi unutmayın!

{771684}

Biletinizi Şimdiden Alın!

Fatih Erkoç ile Caz Rüzgarı

Fatih Erkoç, İş Sanat için hazırladığı bu özel projede, en sevilen şarkılarının yanı sıra Frank Sinatra’dan Ella Fitzgerald’a uzanan ikonik sanatçılara ait klasik caz eserlerinden oluşan bir repertuvar ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. 19 kişilik big band orkestrası İstanbul Super Band ile birlikte performans sergileyecek olan Fatih Erkoç’a, son dönemin dikkat çeken genç müzisyenlerinden Su İdil ve Sibel Köşe eşlik ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 4 Mart 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Bilet / Rezervasyon: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kulelerin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

Büyük Ev Ablukada – Fırtınayt

İstanbul’un sevilen sahnelerinden DasDas; yepyeni ve öncekine hiç benzemeyen yeni albümleri Fırtınayt ile iki gece üst üste Büyük Ev Ablukada grubunu ağırlıyor. Konsere özel bir dekor inşa eden grup, hayranlarına konser süresince gerçekleşecek çeşitli sürprizleri de haber ediyor. 2008 yılında Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) tarafından kurulan grup, ülkemizde alternatif müzik türünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Şarkıları kadar grup elemanlarının saklı isimleri ve grup lideri Bartu Küçükçağlayan’ın başarılı oyunculuğu da grubun ilgi çekmesine neden olan etmenler arasında.

Tarih: 21-22 Şubat 2020

Saat: 21:00 (Kapı Açılışı)

Yer: DasDas Sahne

Bilet / Rezervasyon: Mobilet

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

Circo Loco

1999 yılında İbiza’da neredeyse kimse tarafından bilinmeyen bir lokasyonda başlayan Circo Loco efsanesi, “club” kültürünün yıllar içinde şekillenip bugün bildiğimiz haline gelmesinde büyük rol oynadı. Gücünü dans müziğinin bütün türlerine açık olmasından alan Circo Loco’nun kendine has sound’u yıllar içinde değişime uğramasına rağmen gerçek müzik yapma prensibinden hiç taviz vermedi. Dünyanın dört bir tarafını dolaşıp kendilerine ait bir kültür yaratan Circo Loco sonunda İstanbul’a da geliyor. Çok uzun zamandır bu anı bekleyen elektronik müzikseverlerin kaçırmaması gereken parti, yılın en heyecan verici gecelerinden biri olacak. Nefes kesici performanslar, muhteşem bir görsel şölen ve sürprizler ile unutulmaz olacak gecedeki yerinizi şimdiden alın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 17 Nisan 2020, Cuma

Saat: 22:00

Yer: Volkswagen Arena

Bilet / Rezervasyon: bugece

20 – 26 Ocak 2020 İstanbul Etkinlik Rehberi

Anlaşılmaz Konuşmalar

Biraderler Yapım’ın Andrew Bovell imzalı yeni oyunu “Anlaşılmaz Konuşmalar” perdelerini aralıyor. İlk kez 6 Ağustos 1996’da Sydney’deki The Stables’da Griffin Theatre Company tarafından sahnelenen oyun; aşk, sadakat, samimiyet ve ilişki kavramlarını sorgulatıyor. Orta sınıf, eğitimli ve kendilerini açıkça ifade edebilen karakterlerin hikayesini konu alan oyun, iki evli çiftin yaşadığı ihanetle başlıyor ve karakterlerin, ilişkilerinden yola çıkarak yaşamlarını, dünyadaki konumlarını ve mutsuzluklarını irdelemeleriyle devam ediyor. Shakespeare’in eserlerini anımsatan kasvetli bir mizahın başarılı bir örneğini sunan oyunun kadrosunda Neslihan Yeldan, Arda Aydın, Nilay Erdönmez, Fatih Sönmez gibi başarılı isimler yer alırken, yönetmenliğini ise Ali Altuğ üstleniyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 21 – 22 Ocak 2020

Saat: 20:30

Yer: Uniq Box

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Uniq Box’da sergilenen oyundan önce Uniq İstanbul’da bulunan Burger Lab, hamburger çeşitleriyle kaçamak yapmak için pratik bir seçenek olacaktır.

{772720}

OBEB

Yiğit Sertdemir’in sahneye taşıdığı iki perdelik komedi oyunu; 1970′li yıllarda bir psikolog ve yardımcısı tarafından, birbirinden farklı dört kadının psikodrama yöntemiyle “merkezce” belirlenen hedeflere yönlendirilmesini anlatıyor. Bir komplo teorisi üzerine kurulu oyunun ilk perdesi adeta bir prolog tadında. İlk perdedeki durağanlık, bizleri ikinci perdenin dramaturjisine hazırlıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 21 Ocak 2020, Salı

Saat: 20:30

Yer: Kenter Tiyatrosu

Rezervasyon / Bilet: tiyatrolar.com.tr

Yeme İçme Önerileri: Tam bir müdavim mekanı olan Delicatessen’de sebze katlı keçi peynirli salata, manda mozarella en sevilenler arasında.

Aerial Dans Atölyesi

Akbank Sanat’ın hem yetişkinler hem de çocuklar için dans tutkunlarına özel olarak düzenlediği dersler kapsamında, eğitmen Önder Çevik Aerial dans atölyesi düzenliyor. Aerial dans, aslında vücut enerjisini yeniden düzenlemek ve vücut hizasını bulmak için yer çekimi kuvvetinin etkisiyle çalışan bir egzersiz metodu. Bu sistem; dans, pilates, kondisyon, akrobasi ve özellikle rahatlama ve uzama içeren hareketlerle teknik bir disiplin yaratıyor. Bu disiplinle kişinin daha az enerjiyle daha çok esneklik, güç ve denge kazanması amaçlanıyor. Tüm bunları yaparken de uçmanın tarifsiz heyecanı hissediliyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 21 Ocak 2020, Salı

Saat: 18:30

Yer: Akbank Sanat

Rezervasyon / Bilet: Akbank Sanat

Onur Balk ile Highball Winter Blends

Enfes kokteylleriyle çok sevilen Inspired Choice’un sahibi bartender Onur Balk, soğuk havalarda içinizi ısıtacak, lezzetli ve havalı karışımlar yapmayı öğretiyor. Bütünsel bir yeme&içme eğitimi sağlama amacıyla kurulan IWSA tarafından düzenlenen workshop’ta, çevrenizdekileri etkileyecek reçeteler öğrenirken keyifli saatler geçireceksiniz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 21 Ocak 2020, Salı

Saat: 19:00

Yer: IWSA

Rezervasyon / Bilet: Biletix

İstila!

Genç kuşağın en önemli yazarlarından biri olarak kabul edilen, İsveçli bir anne ile Tunuslu bir babanın oğlu olan Jonas Hassen Khemiri’nin kaleme aldığı “İstila!”, sezonun en dikkat çeken oyunlarından. Modern zaman insanlarının kimlik, ırk ve dile dair en derin ön yargılarını konu alan İstila!, bizi kendi kültürel kimliğimizle yüzleşmeye zorluyor. Bunu kimi zaman son derece komik, kimi zaman ise rahatsız edici bir biçimde yapan oyunun hikayesi, fikir ve imaj kasırgasına sebep olan büyülü bir ismin etrafında dolanıyor: Abulkasem. Mültecilik, iletişimsizlik ve yabancı olma kavramları gibi günümüze dair oldukça gerçek, ciddi ve sert meseleler etrafında gelişen hikaye, bu kelimenin kafalarda yarattığı kargaşayı ironik bir bakışla ele alırken içinde yaşadığımız çağı sorgulatıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 22 Ocak 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – %100 Studio

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Bebek Lucca’nın kardeşi Cantinery, mevsime göre değişiklik gösteren hafif lezzetleri ile AVM’nin sevilen restoranlarından.

{772731}

Ben Varım

Alman oyun yazarı Peter Lund tarafından kaleme alınan “Ben Varım”, tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kasiyer Jasmin’in hep bir mucize olacağı hayaliyle yaşadığı zorlu hayatını konu alan Ben Varım; mucize bekleyenlerin, mucize pazarlayanların, başkasının mucizesine bel bağlayanların ve her insanın kendi mucizesini yaratması gerektiğine inananların hikayesini anlatıyor esasında. Umuda benzeyen ama hep umutsuzlukla biten mucize beklentisinden kurtulmamız gerektiğini savunan oyunun yönetmenliğini ise geçtiğimiz yıllarda Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Yönetmen Ödülü kazanan Ümit Aydoğdu yapıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 23 Ocak 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: Dasdas

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Ataşehir’in minik cevheri Fauna, yalnızca 5 masaya sahip, kimilerine göre İstanbul’daki en iyi İtalyan mutfağını sunan restoran.

{771861}

Andrew Weatherall Konseri

90’ların başında, Happy Mondays ve Primal Scream gibi grupların parçalarına yaptığı remix’lerle indie-dance türünü tanımlayan ve Leftfield elektronik müziğin öncülerinden olan prodüktör, DJ ve yazar Andrew Weatherall, uzun bir aradan sonra İstanbul’da! Aynı dönemde İngiltere’de doğan acid house, new wave ve punk akımlarını bir araya getiren Weatherall, 2000’ler boyunca Warp Records çatısı altında Keith Tenniswood ile birlikte oluşturdukları Two Lone Swordsmen ile deneysel techno ve elektronik müzik çalışmaları yaptı. 2009’da, ilk kez kendi ismi altında “A Pox on the Pioneers” albümünü yayımlamasının ardından Mark Lanegan, Noel Gallagher, New Order, Moby, Beck, Heart People ve Fuck Buttons gibi isimlerle çalışmalarına devam eden Weatherall ile bütün gece dans etmeye hazır olun

Tarih: 24 Ocak 2020, Cuma

Saat: 22:30

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Bir uzay üstünde yemek yemek ister misiniz? Uzay konsepti ile sevilen Kozmonot’un geniş içki seçkisi ve atıştırmalıklarını seviyoruz! Kızarmış karnabahar wings ve Earl Grey Martini’ye bir şans verin!

Mark Eliyahu Konseri

Büyüleyici besteleri ve enstrüman seçimleri ile dünya çapında adını duyuran, yetenekli müzisyen Mark Eliyahu, 2020’de İstanbullu hayranlarıyla yeniden bir araya geliyor. Doğu ve Batı müziğini birbiri içinde sentezleyen Mark Eliyahu, modern ve fütüristik ögeleri kamanche ve tar gibi eski enstrümanlarla bir arada kullanıyor. Başarılı müzisyene sahnede kendisi de seçkin bir müzisyen olan, tar üstadı babası Piris Eliyahu ile perküsyonda Rony Iwryn, klavyede Haim Weiss, gitar ve klavyede ise Adi Rotem eşlik ediyor.

Tarih: 24 Ocak 2020, Cuma

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: İstanbul’un en popüler hamburgercilerinden biri olan Zula, 2019 sonbaharıyla birlikte üçüncü şubesini Zorlu’da açtı. Hamburger üzeri San Sebastian Cheesecake denemeyi unutmayın!

{771684}

Uğur Mumcu’yu Anma Konseri

Usta gazeteci Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 27. yılında anmak için İDSO DenizBank Konserleri kapsamında düzenlenecek konser tüm müzikseverleri bekliyor. Rengim Gökmen’in şefliğini yapacağı konserde; solist Aslı Kızıltuğ Ferat (Viyolonsel), solist Görkem Ezgi Yıldırım (soprano), solist Tuğba Mankal (soprano), solist Selva Erdener (soprano), solist Emre Akkuş (tenor) dinleyicilerle buluşacak. İkinci yarıda sahne alacak İstanbul Senfoni Korosu’nun şefliğini ise Gökçen Koray ve Seval Irmak yapacak. Konserde Edward Elgar’ın “Viyolonsel Konçertosu”, Hasan Uçarsu’nun “Sakıncalı Piyade” ve Turgay Erdener’in “Uğur Mumcu Kantatı” isimli eserleri icra edilecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 24 Ocak 2020, Cuma

Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Bilet / Rezervasyon: Biletinial

Nuri Harun Ateş Kafası Karışık Kontrtenor

Seslendirdiği aryalarla büyük yankı uyandıran, opera konusunda Türkiye’yi yurt dışında gururla temsil eden, katıldığı yarışmalarda ödüllere layık görülen canlı performans konseptleriyle de ayakta alkışlanan Nuri Harun Ateş neşeli bir performans ile seyirci karşısına çıkıyor. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında büyük beğeni toplayan Kafası Karışık Kontrtenor konseriyle sahne alacak olan müzisyen ve tiyatrocu Nuri Harun Ateş bu sahne konseptinde seslendirdiği aryaları Türk Pop ve Türk Sanat Müziği’nin en ünlü şarkılarıyla benzersiz bir şekilde buluşturarak farklı müzik türlerinin bir araya geldiği renkli bir akşam yaşatacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 25 Ocak 2020, Cumartesi

Saat: 22:30

Yer: Çubuklu Hayal Kahvesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix; 0216 413 68 80 – 0532 452 67 97

Göksel Konseri

Türk pop müziğinin en önemli yorumcu ve söz yazarlarından olan Göksel, sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Güçlü sesi ve renkli sahnesi ile her daim hafızalara kazınan performanslar sergileyen sanatçı, “Günün Birinde” ve “Yalnız Kuş” gibi klasik haline gelmiş unutulmaz şarkılarının yanı sıra son albümü “Sen Orda Yoksun”un en sevilen şarkılarından oluşan geniş repertuvarı ile dinleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Kariyeri boyunca yayınladığı 9 albüm ve aldığı sayısız ödül ile hayranlarını büyülemeye devam eden Göksel’in eşsiz performansını kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 25 Ocak 2020, Cumartesi

Saat: 22:30

Yer: Moda Kayıkhane

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Oldukça yakın mesafede bulunan, İstanbul’un en güzel sokak lezzetlerinden Basta! Street Food’un enfes dürümleri ve portakallı mercimek çorbasıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

Faust

Alman yazar J. W. Goethe’nin aynı adlı eserinden uyarlanan, Fransız besteci Charles-François Gounod’un başyapıtı “Faust” operası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneleniyor. Goethe’nin edebiyat, politika ve doğa bilimleri üzerine yazdığı tüm eserlerinin bir özeti olarak kabul edilen “Faust”, gençliğinin özlemiyle yanıp tutuşan ihtiyar Doktor Faust’un bu uğurda yaptıklarının sürükleyici hikayesini konu alıyor. Yönetmenliğini Recep Ayyılmaz’ın üstlendiği eserin koreografisi Beyhan Murphy’ye aitken, orkestra şefliğini ise Zdravko Lazarov yapıyor. Dramatik yapısı ve çarpıcı görselliği ile de dikkat çeken Faust’un kadrosunda Erdem Erdoğan, Zafer Erdaş, Ayten Telek, Caner Akgün, Özge Kalelioğlu ve Neslişah Pekin gibi isimler yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 25 Ocak 2020, Cumartesi

Saat: 16:00

Yer: Süreyya Operası

Rezervasyon / Bilet: Biletinial

Yeme İçme Önerileri: Semtin yenisi Rita Moda’da ortaya söyleyeceğiniz mezeler sipariş ederek karnınızı doyurabilirsiniz.

{771809}

Cazino: Hakan Bahar

Yeni nesil gazinoların, yani “cazino”ların öne çıkan ismi Hakan Bahar, moda ve sahne sanatlarını harmanladığı eşsiz performansıyla sizlerle! Müziğin içinde dünyaya gelmesine rağmen kariyerine moda editörlüğü ile adım atan Bahar, moda ve müziği buluşturduğu İstanbul Gazinosu projesiyle sahnelere yepyeni bir heyecan getirmişti. Yüksek modayı bir dönemin estetik kültürü ve müziği ile birleştirerek sunan Bahar, yeni projesi Cazino da ise bu sunumuna caz tınıları da ekliyor. Benzersiz ve modern bir gazino deneyimi yaşayabileceğiniz bu çok özel programı kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 25 Ocak 2020, Cumartesi

Saat: 21:30

Yer: Zorlu PSM – Touché

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yalın Konseri

Romantik şarkılarıyla gönüllerde taht kuran Yalın, “Vestel Gururla Yerli Konserleri” kapsamında en sıcak ve içten aşk şarkılarını söylemek için bir kez daha müzikseverlerle buluşuyor. 2004 yılında müzikseverlerle buluştuğu “Zalim”den son single çalışması “Deme Bana Yokum”a kadar unutulmaz şarkılarından oluşan geniş bir repertuvarı deneyimli orkestrası eşliğinde seslendirecek olan Yalın, sürprizlerle dolu enerjik sahne şovu ile izleyenlere hem romantik hem de eğlenceli saatler yaşatacak. Geçtiğimiz yıl biletleri günler öncesinde tükenen konserdeki yerinizi şimdiden alın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 26 Ocak 2020, Pazar

Saat: 18:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şef Cenk Debensason’un hazırladığı yepyeni menüsü ile karşımıza çıkan Vakkorama Cafe’de fıstık ezmeli ve kızarmış tavuklu sandviç Fried Chicken Sando favorimiz!

Fırtına: Beethoven – Shakespeare

New York’un en büyük sanat merkezi Lincoln Center’daki “Geveze Piyanist” konser serisi ile tanınan piyanist-besteci Emir Gamsız ve doğaçlama geleneğinin son temsilcilerinden Spolin-İst Öykü Tiyatrosu, klasik müzik ve tiyatronun bir arada olduğu bir gösteriyle minik tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Son dönemde yaratıcı drama ve çocuk gelişimi eğitimine kendini adayan oyuncu Ceyda Düvenci’nin de yer aldığı gösteri, Shakespeare’in Beethoven’in eserlerine ilham kaynağı olan eseri Fırtına’nın 7 – 11 yaş arası çocuklara özel bir uyarlaması. Oyunun ilk bölümünde “Müzikle kendimizi nasıl ifade ederiz?”, “Müzik ne ifade eder?” ve “Şarkıyla müzik arasında ne fark var?” gibi soruların cevapları verilirken, ikinci yarısında ise Beethoven’ın müzikle Shakespeare’in hikâyesini nasıl anlattığını gösteriliyor.

Tarih: 26 Ocak 2020, Pazar

Saat: 15:00

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: İş Kuleleri’nin hemen altında bulunan Japon restoranı İtsumi tüm sushi severlerin mutlaka denemesi gereken, İstanbul’daki Japonların bile tercihindeki bir durak.

{772762}

13-19 Ocak 2020 İstanbul Etkinlik Rehberi

Güneyli Bayan

Amerikan Edebiyatı’nın en önemli isimlerinden Lillian Hellman’ın hayatını konu alan “Güneyli Bayan”, yaşadığı dönemde gösterdiği güçlü duruşuyla kendine hayran bırakan bu kadını daha önce anlatılmamış bir açıdan izleyiciyle buluşturuyor. 1950’lerde McCarthy döneminin baskıcı sanat ve siyaset ortamında geçen hikaye, kendini “aydın” çevreden sayanların kendi konforları söz konusu olduğunda nasıl da düzenin bir parçası haline geldiğini ve düzene ayak uydurmayan Hellman’ın savaşını anlatıyor. Rejisörlüğünü Taner Barlas’ın yaptığı oyunun yönetmenliğini yapan Rutkay Aziz, aynı zamanda Dolunay Soysert ile sahneyi de paylaşıyor. Rejimin yarattığı tüm baskıya rağmen fikirlerinin ve inandıklarının arkasında durabilme cesaretini göstermiş Lillian Hellman’ın hikayesini kaçırmayın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 13 Ocak 2020, Pazartesi

Saat: 20:30

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yeme İçme Önerileri: Mekana oldukça yakında bulunan, İstanbul’un en güzel sokak lezzetlerinden Basta! Street Food’un enfes dürümleri ve portakallı mercimek çorbasıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

{771684}

ÇEV Sanat Genç Yetenekler Konseri

2009 yılında ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı) öncülüğünde başlayan “Genç Yetenekler” projesi, kültür ve sanat alanında üstün yetenekli gençleri keşfedip onların ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek yıldızlara dönüşmeleri için gerekli her türlü imkanı sağlamayı amaçlıyor. ÇEV Sanat’ın desteğiyle sürdürülen projenin sanat kurulu Cihat Aşkın, Fazıl Say, İbrahim Yazıcı ve Bülent Evcil gibi isimlerden oluşuyor. Proje kapsamında bu yıl 11. kez düzenlenecek olan konserde üstün yetenekli genç müzisyenler, ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönettiği Avrasya Filarmoni Orkestrası eşliğinde performans sergileyecekler. Ayla Erduran’ın onur konuğu olacağı gecede İngiliz keman sanatçısı Charlie Siem ve New York Young Artists Guild yarışmasını kazanan ÇEV Sanat’ın genç yeteneklerinden çello sanatçısı Cemal Aliyev de sahne alacak. Projenin gönüllü destekçisi Halit Ergenç’in de katılacağı bu muhteşem gecedeki yerinizi şimdiden ayırın.

Tarih: 13 Ocak 2020, Pazartesi

Saat: 20:00

Yer: Zorlu PSM – Turkell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şık ortamı ve sofistike menüsü ile Morini her daim güvenebileceğiniz o mekanlardan!

Çilingir Sofrası: Hayat Dudaklarda Mey

Türkiye’nin önemli müzik yazarlarından Murat Meriç, geçtiğimiz aylarda rakı, müzik ve muhabbeti bir araya getirerek Hayat Dudaklarda Mey’i çıkardı. Şimdi ise, konuya dair adeta bir ansiklopedi olarak kabul edilen bu interaktif kitaptaki anason kokulu hikayeler, senelerdir esnaf lokantalarının kozmopolit halini yaşatan Şef Seray Öztürk’ün geleneksel yemekleriyle son derece keyifli bir çilingir sofrasında buluşuyor. Bütünsel bir yeme&içme eğitimi sağlama amacıyla kurulan IWSA tarafından düzenlenen gecede, bu muazzam sofraya Kalite ve İnovasyon Müdürü Duygu Beypınar ile üstad Zafer Oylan da eşlik ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 14 Ocak 2020, Salı

Saat: 19:00

Yer: IWSA

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Kibarlık Budalası

17. yüzyıl Fransa’sında, cahil ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in tek amacı asilzade olmaktır. Bu uğurda, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek ve biricik kızını da mutlaka bir soylu ile evlendirmek için uğraşır da durur. Bunları gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alan Jourdain, yararlı-yararsız her çabayı gösterir ama her daim gülünç duruma düşüp alay konusu olur. Moliere’in, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi ördüğü oyunda neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünç. 10. yılında seyircisiyle buluşmaya devam eden, başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı oyunun kadrosunun geri kalanı da Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu gibi usta isimlerden oluşuyor. Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyunun koreografisi Mikel N. Vidhi, kostüm tasarımı Türkan Kafadar, dekor tasarımı Gizem Gürsel – Sedef Kermen, ışık tasarımı ise Cengiz Özdemir imzalı. Koltuklar tükenmeden biletinizi almayı unutmayın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 15 Ocak 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Passo

Yeme İçme Önerileri: Şef Cenk Debensason’un hazırladığı yepyeni menüsü ile karşımıza çıkan Vakkorama Cafe’de fıstık ezmeli ve kızarmış tavuklu sandviç Fried Chicken Sando favorimiz!

Bir Baba Hamlet

Moda’da bulunan Baba Sahne’nin oyunu, iki saat dünyadan kopup Danimarka’da geçen meşhur Hamlet hikayesine ışınlanmanızı sağlıyor. Eleştirisel ve mizahi bir metne sahip olan oyunun başrollerinde Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu var. 2018 senesinde Afife Jale Haldun Dormen Özel Ödülü dahil pek çok ödülü toplamış olan oyun, endorfin depolarınızı doldurabileceğiniz kadar güldürüyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 16 Ocak 2020, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: Baba Sahne

Rezervasyon / Bilet: Baba Sahne

Yeme İçme Önerileri: Sahneye oldukça yakında bulunan, İstanbul’un en güzel sokak lezzetlerinden Basta! Street Food’un enfes dürümleri ve portakallı mercimek çorbasıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

{771861}

Etler ve Pişirme Teknikleri Workshop’u

Güzel yapılan etin peşinden koşan tutkunlardansanız bu workshop tam sizin için! Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi olan MSA tarafından düzenlenen eğitim 4 saat sürecek ve hem teorik hem de uygulamalı bir eğitim verilecek. Ete dair akıllardaki her sorunun cevabını bulabileceğiniz bu 4 saatte; doğru et seçimi, etin kısımları, porsiyonlanması ve çeşidine göre pişirme teknikleri öğretilecek. Menüde ise firik pilavı ile servis edilecek taze baharat ve mevsim sebzeli dana kaburga, kırmızı şarap ile ağır ateşte pişirilmiş kuzu kol ile sarımsaklı ekmekler ve soya soslu lahana sote yanında kremalı mantar soslu ızgara bonfile gibi enfes lezzetler yer alıyor.İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020Tarih: 16 Ocak 2020, Perşembe

Saat: 10:00

Yer: MSA

Rezervasyon / Bilet: MSA

İskender Paydaş Konseri

Büyüleyici Boğaz manzarası ve muhteşem ambiyansıyla şehrin en sevilen Resto-Bar’larından olan Swiss Hotel’deki GABBRO, sevilen sanatçıları her hafta sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Prodüktörlüğünü üstlendiği şarkıların yanı sıra kendi albümleriyle de dikkatleri üzerine çeken başarılı müzisyen İskender Paydaş ve orkestrasının sahne alacağı gecede, misafirler hem müziğe hem de lezzete doyacak. Paydaş ve orkestrasının, Türk pop müziğinin dillerden düşmeyen parçalarından yabancı hitlere uzanan geniş bir repertuvarla izleyenlere son derece keyifli saatler yaşatacağı bu eğlenceli gecedeki yerinizi şimdiden alın!

Tarih: 17 Ocak 2020, Cuma

Saat: 22:30

Yer: GABBRO, Swiss Hotel

Rezervasyon / Bilet: 0543 326 81 11

Sanat Üzerine Yazmak

Okuyucunun dikkatini korumak amacıyla işleyen bir makalenin nasıl yapılandırılacağını bilmenin herhangi bir konu hakkında yazmanın anahtarı olduğunu savunan atölye, sanatı doğru yazmanın öğrenilebilecek bir sanat olduğunu savunuyor. Sanat hakkında yazmak isteyenlere doğru rotayı göstermeyi ve halihazırda bu işi yapanların gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan derste, bu alanda bilinmesi gereken bazı teknikler ile bir makaleye eleştirel bir ses tanıtmak veya tonu doğru ayarlamak gibi becerilerden bahsedilecek. Estetik hakkında analitik bir yazı yazmanın ve sanat piyasasının kendine has zorluklarının da anlatılacağı atölyede, The Economist, Time, CNN ve The New York Times gibi önemli kuruluşların Türkiye temsilciliğini yapmış olan Andrew Finkel konuşmacı olacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020Tarih: 17 Ocak 2020, Cuma

Saat: 18:00

Yer: Açık Diyalog İstanbul

Rezervasyon / Bilet: Açık Diyalog İstanbul

{772708}

Yeniden Çiçek Pasajı

4. kez düzenlenen “Yeniden Çiçek Pasajı” etkinliğinde, Türkiye’de yaşayan ve Türk mezelerine kendi mutfaklarının yorumlarını katan yabancı şeflerin geceye özel hazırladıkları mezeleri ikram ettiği, herkesin ayakta meyhane keyfi yaşayarak eğlendiği şaşırtıcı bir deneyim yaşanacak. Bu özel gastronomik deneyime, farklı ses ve yorumuyla dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso ve yaptığı enerjik müzik ile çok sevilen Güntaç Özdemir canlı performanslarıyla eşlik edecek.  Çiçek Pasajı’nın nostaljik ve benzersiz ambiyansında meyhane kültürünün modern bir yaklaşımla yeniden yorumlanacağı gecede, Beyoğlu’nun simgelerinden olan Balık Pazarı esnafının geleneksel lezzetlerinden yola çıkılarak oluşturulacak yeni reçeteler İstanbullularla buluşacak. Çiçek Pasajı’nı bambaşka bir şekilde deneyimlemek için siz de şimdiden yerlerinizi alın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Ocak 2020

Tarih: 17 Ocak 2020, Cuma

Saat: 19:30

Yer: Çiçek Pasajı

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Under Square by Emaar Presents: Claptone

 Emaar  Square  Mall’un  bu parti için özenle hazırlanan  otoparkında, “Under Square” adıyla  düzenlenen  ve gece hayatına yepyeni bir  konsept  kazandıran  bu eğlenceli parti uzun süre hafızalardan silinmeyecek. Eğlencenin tavan yapacağı gecede açılışı  Türkiye’nin önde gelen partilerine yön veren ve performanslarıyla fark yaratan  DJ Yakuza yaparken, saatler 00.00’ı gösterdiğinde ise dünyanın en görkemli partilerinde yüksek tempolu performanslarıyla hayranlık uyandıran ünlü  Berlinli prodüktör ve DJ  Clapton

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları