preloader

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

19.11.2019
İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Yazı Boyutu:

Kasım 2019’da İstanbul’da gerçekleştirilecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri için etkinlik takvimine göz atın ve hemen biletinizi alın!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

İstanbul yepyeni etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan konserler, biletleri çıktığı hafta tükenen tiyatro oyunları ve birbirinden keyifli festival ve gösteriler, her hafta İstanbul etkinlik takviminde yer alıyor. Sizler de Kasım ayında “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinlikleri inceleyin ve hemen biletinizi alın!

25 Kasım – 1 Aralık 2019 İstanbul Etkinlik Takvimi

Metot

Hayatta kalma “metot”larını işleyen oyun, Semaver Kumpanya eşliğinde 8. sezonunda yeniden seyircisiyle sahnede buluşuyor. Başrollerinde tiyatronun usta isimlerinden Mustafa Kırantepe, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin ve Sezin Bozacı’yı izlediğimiz oyunun yönetmenliğini Serkan Keskin üstleniyor. İspanyol yazar Jordi Galceran’ın 2003 yılında kaleme aldığı bu psikolojik gerilim, iş görüşmesine gelen dört kişi üzerinden günümüz iş dünyasının acımasız yönlerini ortaya koyuyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 25 Kasım 2019, Pazartesi

Saat: 20:30

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

OBEB

Yiğit Sertdemir’in sahneye taşıdığı iki perdelik komedi oyunu; 1970′li yıllarda bir psikolog ve yardımcısı tarafından, birbirinden farklı dört kadının psikodrama yöntemiyle “merkezce” belirlenen hedeflere yönlendirilmesini anlatıyor. Bir komplo teorisi üzerine kurulu oyunun ilk perdesi adeta bir prolog tadında. İlk perdedeki durağanlık bizleri ikinci perdenin dramaturjisine hazırlıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 26 Kasım 2019, Salı

Saat: 20:30

Yer: Kadıköy Boa Sahne

Rezervasyon / Bilet: Tiyatrolar.com

{771809}

Kam İlk Konseri

“Kam” isimli ilk albümleri 15 Kasım 2019 tarihinde yayınlanan, deneysel folk-rock ve caz grubu Kam, hayranlarıyla Salon İKSV sahnesinde bir araya geliyor. Can Ömer Uygan (trompet, flugelhorn), Cansun Küçüktürk (elektro gitar), Okan Kaya (bas gitar) ve Cihan Kahvecioğlu (davul)’ndan oluşan grup, performanslarında deneysel folk-rock ve caz ekseninde dolanmalarının yanı sıra doğu elementlerini de aynı eksende harmanlayarak hareket ediyor.

Tarih: 26 Kasım 2019, Salı

Saat: 21:30

Yer: Salon IKSV

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Simsa Fünf

Doğaçlama müziğin öncü isimlerinden Simsa Fünf, Avusturya Kültür Ofisi iş birliğiyle müzikseverlerle buluşuyor. Yaratıcı ve heyecan yüklü orkestrasyonuyla topluluk caza uzanan parçalar üretiyor. İlham verici müzikal enerjisi ve şaşırtan deneysel dokunuşlarla yarattığı kendine özgü tarzlarıyla Simsa Fünf, 27 Kasım’da Yapı Kredi Bomontiada’da!

Tarih: 27 Kasım 2019, Çarşamba

Saat: 19:30

Yer: Yapı Kredi Bomontiada 4. Kat

Rezervasyon / Bilet: Etkinlik ücretsizdir.

Flapper Swing

Akustik caz manouche grubu Flapper Swing, eşsiz sahne performansıyla touché sahnesinde! Django Reinhardt ve Sidney Bechet’nin izinden giden grup; iki Manouche gitar, kontrabas, saksafon ve vokalin bir araya gelmesinden oluşuyor. Grubun repertuarında D.Reinhardt besteleri ve 1920-30’ların caz parçaları yer alıyor.

Tarih: 27 Kasım 2019, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Zorlu PSM Touché

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Ata Demirer Gazinosu

Türkiye’nin önde gelen komedi isimlerinden Ata Demirer, tek kişilik dev kadrosuyla sahnede hem stand-up yapıyor hem de “tek kişilik gazino” oluyor. Şarkılar, türküler ve hikayeler… Türk Sanat Müziği’nden operaya, halk müziğinden popa ve arabeske kadar geniş bir repertuvara sahip Demirer’e sahnede Taşkın Sabah yönetiminde bir orkestra ve zaman zaman dansçılar eşlik ediyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 28 Kasım 2019, Perşembe

Saat: 21:00

Yer: Beşiktaş Kültür Merkezi

Rezervasyon / Bilet: Tiyatrolar.com

{771736}

Ancient Greens Jubes Workshop

İstanbul’un ruha iyi gelen yepyeni workshop stüdyosu Good for All hizmetinizde! Kendine yatırım yapmak isteyenler için birbirinden güzel workshoplar düzenleyen stüdyonun en yeni workshop’u, katılıcılarına buğday çim suyu üreticisi Ancient Greens ile pratik ve sağlık dolu içecekler yapmayı vadediyor. Bütünsel Beslenme ve Fonksiyonel Tıp Koçu sevgili Ebru Zeynep Altay’ın katılımı ile gerçekleştirilecek workshopta buğday çiminin faydaları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 28 Kasım 2019, Perşembe

Saat: 13:30

Yer: Good for All Studio, Yeniköy

Rezervasyon / Bilet: Good for All Studio

Nouvelle Vague, Very Very French Festival XXF

Institut français iş birliğinde düzenlenen Very Very French Festival, Fransa’nın yetenekli müzisyenlerinden Nouvelle Vague’ı ağırlıyor. Fransız müzisyenler Marc Collin ve Olivier Libaux ortaklığından doğan Nouvelle Vague; vokalde Melanie Pain, Elodie Frege ve Phoebe Killdeer’ı bir araya getiriyor. Joy Division’dan The Clash’e, Depeche Mode’dan Blondie’ye kadar birçok kült grubun parçalarını cover’layan grup, punk ve post-punk tarzını new wave etkisiyle birleştiriyor.

Tarih: 28-29 Kasım 2019, Perşembe/Cuma

Saat: 21:30

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Maktub by Satori

Özgün tarzıyla dans müziğine yepyeni bir soluk getiren Hollandalı DJ ve prodüktör Satori, Maktub by Satori performansıyla müzikseverlerle bir araya geliyor. Generic Music organizasyonuyla düzenlenen performansta, ruhu iyileştirici nitelikteki müziğiyle Satori katılımcılarını özel bir deneyime davet ediyor. Müzikal bir yolculuk olarak nitelendirilen performans gecesinde müzikal performans ve görsel şov gibi farklı deneyimlerin sınırları silikleşiyor.

Tarih: 29-30 Kasım 2019, Cuma/Cumartesi

Saat: 23:45

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Damian Lazarus

Farklı tür ve fikirleri dans müziği içinde kültürel olarak harmanlayan Damian Lazarus; açılışa özel programıyla Klein Wal sahnede! Çoğunlukla tuhaf ve karizmatik olarak tanımlanan Lazarus, müziğini janra sınırlarının dışına taşıyor. Hiptonik sesler konusunda yetenekli müzisyenin öne çıkan bir diğer özelliği ise potansiyel dans pisti hitlerini başkalarından önce keşfetme yeteneği. Böylece Lazarus, müzisyenlere daha önce hiç duymadıkları bir deneyim sunuyor.

Tarih: 30 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 23:00

Yer: Klein Wal

Rezervasyon / Bilet: Bugece.co

{771992}

Birlikte Güzel: Gezgin Salon: Mac DeMarco

Salon’un kabına sığmayarak şehri gezmek için yola çıkan Gezgin Salon, indie rock yıldızı Mac DeMarco’yu ağırlıyor. Kanadalı şarkıcı, şarkı yazarı ve prodüktör DeMarco, 2000’lerin başında yükselişe geçen indie rock müziğinin yıldız isimlerinden biri. Indie rock, lo-fi, saykedelik pop ve soft rock’tan unsurları bir araya getirerek kendi özgünlüğü ile birleştirip yarattığı müziğini “jizz jazz’’ olarak tanımlıyor. DeMorco’nun muhteşem canlı performansından önceyse, sahneyi sırasıyla Los Bitchos ve Büyük Ev Ablukada paylaşıyor.

Tarih: 30 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 18:00

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Brewmaster’s Table – Tadım Atölyesi

Bomontiada’nın önde gelen mekanlarından The Populist, özel tadım atölyesiyle müdavimlerini bekliyor. The Populist’in Brewmaster’ı Philip Green, 600. kazan kutlamasına özel, ziyaretçilerini masasında ağırlıyor. Bu tadım atölyesi kapsamında özel olarak hazırlanmış menünün tadına bakabilir, yiyecek-içecek eşleştirmesi ve craft lezzetlerle ilgili daha çok şey öğrenebilirsiniz.

Tadım Atölyesi Menüsü (Tek Kişilik)

Enginar ve Ispanaklı Dip, Tortilla Cipsleri

Tütsülenmiş Dana Frankfurter Sosis

Kokoreç Pizetta

Burgulu Patates, Brisket Et Parçaları, Peynir Sos ve Süzme Yoğurt ile

½ Cheeseburger

Çikolatalı Mousse

Craft Lezzetler

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 30 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 14:00

Yer: The Populist

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Donald Sosin’in Canlı Müziği Eşliğinde “Woman in the Moon”

Bilimkurgu sinemasının ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen Woman in the Moon filmi, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Donald Sosin’in canlı müziği eşliğinde sanatseverlerle buluşuyor. Sinemanın en iddialı isimlerinden Avusturyalı yönetmen Fritz Lang’ın imzasını taşıyan 1929 yapımı sessiz film, uzayda altın arayan bir grup insanı konu ediniyor. Kundura Sinema’nın “Sessiz Filme Canlı Müzik” etkinlikleri kapsamında gösterilecek filme Donald Sosin eşlik edecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 1 Aralık 2019, Pazar

Saat: 16:00

Yer: Beykoz Kundura

Rezervasyon / Bilet: Beykoz Kundura

Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit

Latife Tekin’in romanından sahneye uyarlanan oyun, köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini konu ediniyor. Olayları ailenin en küçük kızı Dirmit’in gözünden dinlediğimiz oyun, aynı zamanda ailenin kendi içindeki mücadelesine de yer veriyor. Sıkıştıkları tek odalı evde, durmak bilmeyen merakı ile engelleri bir bir aşan Dirmit’in en büyük engeli ise annesi Atiye, babası Huvat ve abilerinin adet ve gelenekler rehberliğinde koydukları engeller oluyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 1 Aralık 2019, Pazar

Saat: 16:00

Yer: Moda Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Tiyatrolar.com

{772432}

Biletinizi Şimdiden Alın!

Livaneli ile Sevdalım Hayat (Şarkıları & Öyküleri)

Birçok film müziği ve şarkıya imza atan Zülfü Livaneli, bu parçaların altında yatan hikayeleri ve anılarını Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde sahneye taşıyor. Zülfü Livaneli anlatıcılığında gerçekleştirilecek gösteride orkestrayı Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Rengim Gökmen yönetirken, kendisine sahnede opera sanatçıları Teyfik Rodos, Zeynep Halvaşi ve Görkem Ezgi Yıldırım solist olarak eşlik edecek. Talebin oldukça yüksek olduğu konsere biletinizi şimdiden alın!

Tarih: 25 Ocak 2020, Cumartesi

Saat: 21:15

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: Biletix

18 – 24 Kasım 2019 İstanbul Etkinlik Takvimi

Tanrının Eli

Toy İstanbul, kötülük ve iyilik dilemmasını sahneye taşıyor. Tyrone, şeytanın bir kuklada vücut bulmuş halidir: en şeytani varlıktan bile daha merhametsiz, daha dehşet verici, küfürbaz bir kukla. Jason ise yakın zamanda kaybettiği babasının yokluğunu doldurma arayışındadır. Kader Jason ile Tyrone’u bir araya getirdiğinde, Jason’ın bilinçaltındaki şeytani ve haylaz yan ortaya çıkacak, böylece talihsiz, karanlık ama bir o kadar komik olayların kapısı aralanacaktır. Oyunu tek cümle ile özetlemek gerekirse; ‘‘bazen kötü şeyler söylemek isteriz; bazense çok kötü şeyler yaparız!’’

Oyun öncesi: Toy İstanbul’da sahnelenen oyun öncesinde Delicatessen’de akşamüstü içeceği ve peynir tabağı ikilisini deneyebilirsiniz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 19 Kasım 2019, Salı

Saat: 20:30

Yer: Toy İstanbul

Rezervasyon / Bilet: Tiyatrolar.com

Ferit Odman Quartet

Caz davulunun öncü isimlerinden Ferit Odman, büyülü Touché atmosferinde düzenleyeceği konser ile müzikseverlerle bir araya geliyor. Autumn In New York ve Nommo albümlerindeki quartet aranjmanlarına yer vereceği konserde, sanatçıya piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasıyla Kağan Yıldız ve trompetin güçlü sesi Tolga Bilgin eşlik edecek. Odman, quartet’i ile hard-bop dünyasının derinlerinde güzel bir yolculuk sunuyor.

Etkinlik öncesi: Oyuna girmeden Zorlu’daki Cantinery’de hafif bir salata ile karnınızı doyurabilirsiniz.

Tarih: 20 Kasım 2019, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Zorlu PSM – Touché

Rezervasyon / Bilet: Biletix

East-West Chamber Orchestra

Doğu ile batı arasında bir köprü görevi üstlenen East-West (Doğu-Batı) Oda Orkestrası, İstanbullu hayranlarıyla buluşmak için geliyor. Orkestra; Belarus, Çekya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Estonya, Japonya, İsrail, İtalya, Letonya, Litvanya, Polonya, Rusya, Ukrayna gibi ülkelerdeki önde gelen orkestraların solo enstürmantistlerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş. Aynı zamanda orkestranın bütün üyeleri birer müzik akademisi profesörleri. 2015 yılından bu yana Yuri Bashmet Uluslararası Müzik Festivali’nin yerleşik orkestrası olan oda orkestrasının şefliğini piyanoda da göreceğimiz Rostislav Krimer üstleniyor.

Program

W.A.Mozart La Majör Piyano Konçertosu Yaylı Çalgılar Versiyonu

A. Arensky Çaykovski’nin bir teması üzerine çeşitlemeler

S. Weinberg Oda Senfonisi No.1

P. Tchaikovsky Yaylı Çalgılar için Serenad

Tarih: 20 Kasım 2019, Çarşamba

Saat: 20:00

Yer: CRR Konser Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772604}

Garanti BBVA Konserleri: Joan As a Police Woman

Amerikalı müzisyen, şarkı yazarı ve prodüktör Joan Wasser İstanbul’da! Joan As Police Woman’ın kurucusu Wasser, Garanti BBVA konserleri kapsamında, soul, R&B, art pop ve punk rock etkili sound’u ve geniş yelpazeli müzik dağarcığıyla müzikseverlerle buluşuyor. Joan Wasser, kariyerinin ilk 15 yılı içinde ürettiği eserlerden oluşan, antoloji niteliğindeki son albümü “Joanthology”i, piyano ve gitar eşliğindeki retrospektif solo performansıyla seslendirecek.

Tarih: 20 Kasım 2019, Çarşamba

Saat: 21:30

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: Al Di Meola Past Present Future Tour

Uniq Hall, Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri kapsamında efsanevi gitarist Al Di Meola’yu ağırlıyor. Guitar Player Dergisi okuyucuları tarafından bugüne dek dört kez “En İyi Caz Gitaristi” seçilen gitarist, konserde kendi şarkılarının yanı sıra The Beatles ve Arjantinli tango üstadı Astor Piazzolla şarkılarını da akustik biçimde yorumlayacak. Modern Latin müziğinin caz, caz füzyon ve dünya müziğiyle kucaklaştığı zengin bir dünya sunan Al Di Meola’nın şimdiye kadarki Türkiye konserlerinden oldukça farklı, akustik bir tecrübe sizleri bekliyor. Konserde gitar üstadına piyanoda Kemuel Roig, akordiyonuyla Fausto Beccalossi ve perküsyonda Sergio Sergio Martínez eşlik edecek.

Etkinlik öncesi: Uniq Hall’de gerçekleştirilecek konserden önce Uniq İstanbul’da bulunan Burger Lab, hamburger çeşitleriyle kaçamak yapmak için pratik bir seçenek olacaktır.

Tarih: 21 Kasım 2019, Perşembe

Saat: 21:00

Yer: UNIQ Hall

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Sona Jobarteh

Dünyanın ilk kadın kora virtüözü Sona Jobarteh, İş Sanat etkinlikleri kapsamında müzikseverlerle buluşuyor. Gambia asıllı İngiliz müzisyen, akustik Batı Afrika müziği ve Manding tarzında şarkıların yer aldığı, hem görsel hem de işitsel zevki oldukça yüksek bir performans sergilemeye hazırlanıyor. The Guardian tarafından “uluslararası bir yıldız” olarak anılan sanatçı, Türkiye’deki dinleyicisiyle ilk defa buluşacak.

Tarih: 21 Kasım 2019, Perşembe

Saat: 20:30

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Zaxi Küba Gecesi

Hilton İstanbul Maslak Oteli’nin giriş katında yer alan Zaxi Restaurant, her perşembe akşamı “Küba Perşembeleri” temasıyla Latin tutkunlarını ağırlıyor. Maslak’taki merkezi lokasyonuyla iş çıkışlarının gözde mekanı Zaxi, Trio Cuba Latin parçaları eşliğinde muhteşem bir menü sunuyor. Perşembe günlerine özel Happy Hour menüsünde kişniş ile marina edilmiş hamsi, domates bruschetta, mini mozzarella ve domates, cevizli peynir ezmesi, ananaslı tavuk salata ve peynir tabağından oluşan serpme tapas çeşitlerinin yanı sıra ana yemek olarak dana kaburga ve safranlı pilavın sunuyor. Menüye ayrıca bir yerli içki ikramı da dahil; ikinci yerli içki de yüzde 20 indirimli.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 21 Kasım 2019, Perşembe

Saat: 18:30

Yer: Zaxi Restaurant

Rezervasyon / Bilet: Menü: 99 TL

Adana Twins

Elektronik müziğin son dönemlerdeki popüler isimlerinden Adana Twins hayranlarıyla Module’de bir araya geliyor. Grup kendi parçalarının yanı sıra ünlü isimlere yaptıkları remix’lerle de tanınıyor. Gecenin açılışını ise bir başka elektronik deha Volkan Gündüz üstleniyor.

Tarih: 22 Kasım 2019, Cuma

Saat: 22:00

Yer: Module

Rezervasyon / Bilet: Bugece.co

{772295}

İstanbul Denizbank Konserleri

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 22 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ( CRR ) aynı zamanda konserin Orkestra Şefliğini de yapacak olan solist Can Okan’a ( Piyano ) eşlik edecek. Konserde; Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Figaro’nun Düğünü Uvertürü” ve “ Piyano Konçertosu No.12“ adlı eserleriyle Richard Strauss’un “ Kibarlık Budalası Süiti Op.60” eseri icra edilecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 22 Kasım 2019, Cuma

Saat: 20:00

Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletinial.com

LOOP

Moda Tasarımcıları Derneği en yeni etkinliği ile modaseverleri Bomontiada’da karşılıyor. Dernek tasarımcılarından kişiye özel ürünler, çok satan koleksiyonlar, defilelerin hit parçaları, genç tasarımcılardan yepyeni modeller, modaya yön veren isimlerle söyleşiler, sohbet eşliğinde happy hour ve kaliteli müzik… Moda üzerine benzersiz bir deneyim için bu etkinliği kaçırmayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 22-23-24 Kasım 2019

Yer: Yapı Kredi Bomontiada

Rezervasyon / Bilet: Etkinlik ücretsizdir.

Kendine Has Konserler: Deerhunter

Indie rock, psikedelik rock ve dream pop’un önemli isimleri arasında yer alan, Atlanta çıkışlı grup Deerhunter, “Kendine Has Konserler” kapsamında Babylon’da! Bradford Cox liderliğindeki grubun kadrosu Lockett Pundt, Moses Archuleta ve Josh McKay’den oluşuyor. 2001’deki kuruluşlarından bu yana büyük hayran kitlesi edinen grup, bu senenin başında çıkardıkları son albümleri “Why Hasn’t Everything Already Disappeared?” ile de büyük başarı elde etmişti. Deerhunter konserinin öncesinde ve sonrasındaysa Bant Mag., DJ setiyle kabinin başına geçecek.

Tarih: 23 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 22:30

Yer: Babylon

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772493}

Marcel Dettmann

“Techno Thor’u” lakaplı Marcel Dettmann, unutulmaz bir gece için RX İstanbul’da hayranlarını karşılamaya hazırlanıyor. Müziğini aynı anda hem ham hem incelikli, hem keskin hem de duygusal olarak tanımlayabileceğimiz, yarattığı cüretkar sound ile bir marka haline gelen Dettman, günümüzde çağdaş techno müzik ile özdeşleşiyor. Bu inanılmaz gecede Dettman’ eşlik edecek isimler arasında lokal techno sahnesinin önde gelen isimlerinden Gräfin ve Dirgen yer alıyor.

Tarih: 23 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 23:00

Yer: RX İstanbul

Rezervasyon / Bilet: Bugece.co

Apollo 13 Gösterimi

Birbirinden güzel filmlere ev sahipliği yapan Kundura Sinema’nın yeni dönem programında ay temalı filmler öne çıkıyor. Woman in the Moon’dan 2001: A Space Odyssey’e kadar birçok kült filmin yer aldığı programda öne çıkan bir başka film ise Apollo 13. Başrollerinde Tom Hanks, Bill Paxton ve Kevin Bacon’ı gördüğümüz film, Ay’a gitme göreviyle yola çıkan Apollo 13’ün talihsiz gerçek hikayesini işliyor. Takvimler 1970’i göstermektedir. ABD’nin ilk Ay uçuşu olmadığından, Apollo 13’ün görevi oldukça sıradan algılanmaktadır. Yaşanan sıkıntılar sonucu astronotların hayatları tehlikeye girince bu durum değişir.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 23 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 19:30

Yer: Kundura Sinema

Rezervasyon / Bilet: Beykoz Kundura

Isolate with Ame, Murat Uncuoğlu

2001 yılında, Almanya’da Kristian Beyer ve Frank Wiedemann ortaklığında kurulan elektronik müzik ikilisi AME, house ve techno müzik ile başlayan serüvenine deep house ile devam ediyor. İkilinin Dixon ile beraber kurdukları, dönemin dans müziğine yön veren plak şirketleri Innervisions, son dönemlerin en başarılı elektronik müzik markalarından biri. 23 Kasım akşamı Isolate organizasyonuyla Istanbul’da sahne alacak ikiliye Murat Uncuoglu da eşlik edecek.

Tarih: 23 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 23:00

Yer: Module

Rezervasyon / Bilet: Biletix

BloomFest

Wellness deneyim etkinlikleri serisi BloomFest, 23-24 Kasım tarihlerinde ikinci defa Akaretler’de düzenleniyor. Projenin sorumluluğunu dijital wellness sitesi Livetobloom.com’ un kurucusu Ceren Ceylan Ertaç ve Institute for Integrative Nutrition’dan Bütünsel Sağlık Koçluğu sertifikalı, marka iletişim danışmanı Pınar Özdemir Hotiç ortak olarak üstleniyor. “Daha iyi bir yaşam” hedefleyenler için wellness konseptinin tüm detaylarıyla işleneceği BloomFest, alanında uzman ve deneyimli konuşmacıların olduğu panellerden ilham veren, farkındalık yaratan atölyelere ve içsel gelişimi tetikleyen uygulamalara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

BloomFest ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Tarih: 23-24 Kasım 2019

Saat: 09:00

Yer: Akaretler No: 37-39

Rezervasyon / Bilet: Biletino

I Am Tango

Tangonun Dünya Şampiyonları İstanbul’da buluşuyor! Tango ve müziğin eşsiz harmanını ve tarihsel evrimini muhteşem bir şovla anlatan “I AM TANGO” gösterisi, Zorlu PSM’de seyircisiyle bir araya geliyor. Gösterinin kadrosu, dünyanın en iyi ilk 10’unda yer alan dansçılardan oluşuyor. Yıllarca üst üste “Yılın En İyi Gösterisi”, “En İyi Uluslararası Prodüksiyon” ve “En İyi Müzikal Şov” ödüllerini kazanan “I AM TANGO”, dünyaca ünlü 24 profesyonel dansçı, Dünya Tango Şampiyonası kazananları ve dahi müzisyenlerin birlikteliği ile hayat bulan TANGO LOVERS topluluğunun en yeni prodüksiyonu olarak izleyicisinin karşısına çıkıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih ve Saat: 23 Kasım 2019 20:00 – 24 Kasım 2019 14:00

Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Yıllarca üst üste yılın en iyi müzikal şovu seçilen I AM TANGO’nun baş şarkıcısı ve genel direktörü Alfredo Lerida ile yaptığımız röportajı okumak için burayı tıklayın!.

{772658}

FAZ.1

Yeni festival deneyimi FAZ, Zuhal Konsept Mağazası ve Akasya AVM iş birliği ile İstanbullularla ilk defa buluşuyor. Festival müzik, tasarım ve görsel sanatlar eksenine odaklanıyor. FAZ Creative kürasyonuyla düzenlenecek FAZ.1’in programında bağımsız müzik sahnesi ve ana akım isimlerinin konserlerinin yanı sıra elektronik müzik performansları, kültür-sanat ve tasarım alanlarından yaratıcı isimlerle söyleşiler, tasarım pazarı, yazar buluşmaları, illüstrasyon ve fotoğraf sergileri ve birçok farklı deneyim yer alıyor. Programda Zuhal Müzik, FAZ Creative, hipicon.com, Kırmızı Kedi, Tamirane, Roland TR, Steinway & Sons, Red Bull, Mixmag Turkey ve Local Makers gibi markalar festivalin şekillenmesinde rol alıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 23-24 Kasım 2019

Saat: 10:00

Yer: Akasya AVM

Rezervasyon / Bilet: Ücretsiz

Balat Monologlar Müzesi

Monologlar Müzesi Balat’taki yeni mekanında ziyaretçilerini bekliyor. Kakafonik bir proje olan Monologlar Müzesi’nde tüm performanslar aynı zamanda başlayıp biter. Balat hikayelerinden oluşan klasik “Balat Monologlar Müzesi” ile Balat semtinin kendine özgü dokusunu ve büyülü atmosferini keşfedebilirsiniz.

Gelelim asıl soruya: Monologlar Müzesi nasıl gezilir? Müzede toplam 7 monolog yer alıyor. Dilerseniz kısa kısa hepsini görebilir veya 4’ünü seçip seçtiklerinizin tamamını izleyebilirsiniz. İstediğiniz eseri istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Monologların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Oyun öncesi veya sonrası: Semtin ünlü kahvecilerinden Coffee Department, taze demlenmiş üst kalite kahveleri deneyimlemek için bir numaralı adres. Bölgenin yenisi Smelt & Co ise yenilikçi mutfağı ve samimi iç dekoru ile oldukça keyifli.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 24 Kasım 2019, Pazar

Saat: 15:00

Yer: Balat Monologlar Müzesi-Yeni Yuva

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772422}

Biletinizi Şimdiden Alın!

İbrahim Selim ile Bu Gece

Youtube’un en sevilen Late Night programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”, Zorlu PSM touché sahnesine taşınıyor. Her pazartesi seyircisiyle buluşacak program, İbrahim Selim’in renkli sunumuyle her hafta sürpriz bir konuğu ağırlayacak. Program, müzikten stand-up’a, mizahtan güncel konulara, kültürün her alanına değiniyor. Haftaya keyifli başlamak için şimdiden koltuğunu ayırtın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 18 Kasım – 23 Aralık 2019

Yer: Zorlu PSM – Touché

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Gerçek

Fransız romancı ve oyun yazarı, birçok ödül sahibi Florian Zeller’ın “Gerçek” (La Vérité) isimli oyunu, Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımıyla izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. İki çift, iki en iyi arkadaş, iki sevgili, dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek… Seyircinin algısının sürekli değiştiği, nefes kesici bir komedi… Her karakter kendi “gerçeğini” oynarken, seyirci saklı gerçeği bulmakta oldukça zorda kalacak. Usta tiyatrocular Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder oyunculuğunda sahneye taşınan bu oyun için şimdiden yerinizi hazırlayın.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 05 Aralık – 23 Aralık 2019

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771861}

11 – 18 Kasım 2019 İstanbul Etkinlik Takvimi

İstanbul’dan Saint Pulcheri Konseri

Birbirinden yetenekli üç kadın müzisyenin bir araya gelerek kurdukları müzik grubu İstanbul’dan, 12 Kasım’da hayranlarıyla buluşuyor. Vokalde ve bas gitarda Asena Akan, piyanoda Ayça Daştan ve davul ve perküsyonda ise Nihal Saruhanlı var. Anadolu kültürüne ait türküleri kendi diliyle yeniden yorumlayan grup, konserlerinde sıklıkla doğaçlamalara yer vererek her seferinde değişen melodiler üretiyor.

Tarih: 12 Kasım 2019, Salı

Saat: 20:30

Yer: Sainte Pulcherie Fransız Lisesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Şokopop Watch & Party : Kan Davası Büyük Final

Türkiye’nin en derin magazin çukuru Şokopop, Türkçe Pop’un iki devi Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu arasında yaşananları incelediği Kan Davası: Yıldız vs. Sezen’in büyük finaline hazırlanıyor. Kavga, polemik, basitlik, skandal ve 90lar Türkçe Pop’la dolu gece, #KendineHas sponsorluğunda gerçekleşecek. Peş peşe gösterilecek 4 bölümlük Kan Davası maratonunun ardından sürpriz şovlar ve 90’ların hitleriyle devam edecek gece, Türkçe Pop’un iki yengeç kadını arasında yaşananların açığa çıkarıldığı büyük final bölümünün gösterimi ile bitecek.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 12 Kasım 2019, Salı

Saat: 21:00

Yer: Anahit Sahne Beyoğlu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

IKSV 23. İstanbul Tiyatro Festivali

#Hayattersyüz mottosuyla yola çıkan 23. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor! 13 Kasım’da Io tragedyasıyla perdelerini açacak festival, 1 Aralık’a kadar devam edecek. Festival, yerli yapımların merakla beklenen prömiyerlerini ve yurtdışından dünyaca ünlü topluluk ve sanatçıların birbirinden etkileyici gösterilerini içeren dopdolu bir program sunacak. Bu renkli programda yerinizi almak için şimdiden biletinizi alın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 13 Kasım – 1 Aralık 2019

Yer: Çeşitli Mekanlar

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Osmanlı Resim Sanatı – Resimli Kitaplardan Resimli Duvarlara: Modernleşen Osmanlı’da Görsel Kültür

Sakıp Sabancı Müzesi düzenlediği yetişkin eğitim programları kapsamında Prof. Dr. Tarkan Okçuoğlu’nun “Osmanlı Resim Sanatı – Resimli Kitaplardan Resimli Duvarlara: Modernleşen Osmanlı’da Görsel Kültür” temalı derslerine ev sahipliği yapıyor. Üç hafta sürecek dersler, modernleşen Osmanlı toplumundaki resim üretimine odaklanıyor. Seminerler; yüzyıllar içinde değişen konular, farklı malzemelere aktarılan resim türleri, resim hamileri ve sanatçılar arasındaki ilişkiler ve tasvirlerin tarihsel bağlamda ikonografik açılımları gibi konuların üzerinde duruyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 13 / 20 / 27 Kasım 2019

Saat: 11.00-13.00

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

Rezervasyon / Bilet: 0212 277 22 00 (dahili 124 veya 137)

Markus Ribs Canlı Müzik Gecesi

İnsanların kendilerini olmak istedikleri yerde hissedebileceği, kendi hikayeleri olan objelerle dekore edilmiş, Blues ve Led Zeppelin eşliğinde her lezzetin en iyi haliyle sunulduğu bir mekan yaratma hayalinin ürünü olarak ortaya çıkan Markus Prime Ribs Society, canlı müzik eşliğinde ziyaretçilerini ağırlıyor. Blues müziğin ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak isteyenlere her hafta perşembe günü düzenlenen canlı müzik gecelerini öneriyoruz. Yoğun talep gören mekana gitmeden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 14 Kasım 2019, Perşembe

Saat: 19:30

Yer: Markus Prime Ribs Society

Rezervasyon / Bilet: 0212 286 4404

Yak Bunu

Pulitzer ödüllü Lanford Wilson’ın oyunu Burn This, başrollerinde yetenekli genç oyuncular Büşra Develi ve Hakan Kurtaş’ın yer aldığı uyarlamasıyla Toy İstanbul sahnesinde tiyatroseverlerle buluşuyor. Broadway’in Tony ödülüne aday oyun, sezonun en dikkat çeken gösterilerinden biri. 1980’lerin New York’unda geçen oyun, gizemli bir ölümün ardından birbirlerine yakınlaşan iki gencin arasındaki tutkulu aşkı konu ediniyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 15 Kasım 2019, Cuma

Saat: 23:30

Yer: Toy İstanbul

Rezervasyon / Bilet: Tiyatrolar.com

İstanbul Resitalleri: Nikolai Demidenko

Birbirinden yetenekli “sıra dışı sanatçıları” buluşturan İstanbul Resitalleri, 15 Kasım’da Rus piyano ekolünün uluslararası arenadaki en büyük isimlerinden, efsanevi piyanist Nikolai Demidenko’yu ağırlıyor. 21. yüzyılın en sıra dışı piyanistlerinden biri olarak kabul edilen Nikolai Demidenko; Rus konçertoları repertuvarındaki hakimiyeti ve etkileyici ve güçlü yorumculuğu ile oluşturduğu yaklaşık 40 albümü ile alanının efsanevi isimleri arasında yer alıyor.

Tarih: 15 Kasım 2019, Cuma

Saat: 20:00

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi the Seed

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772493}

Makaya McCraven

Salon IKSV, neo-cazın efsanevi ismi Makaya McCraven’ı ağırlıyor. Neo-cazı limitlerinin dışına çıkaran McCrayen, caz ve elektronik müzik arasındaki sınırları saydamlaştırıyor. Davuldaki başarısına ek olarak aynı zamanda yapımcılık ve bestecilik de yapan sanatçı, dönemin en gözde beat sihirbazı, hatta birçoklarının tanımıyla bir “beat profesörü” olarak görülüyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen 26. İstanbul Caz Festivali’nde sahne alan McCrayen, Salon IKSV’de iki gece üst üste yeni caz deneyimini müzikseverlere yaşatacak.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 15 Kasım 2019, Cuma

Saat: 21:30

Yer: Salon IKSV

Rezervasyon / Bilet: Biletix

MIX FESTIVAL presented by %100 Music

Farklı müzik türlerini bir araya getiren Mix Festival’in sunduğu sesler arası deneyim kaldığı yerden devam ediyor. Bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilecek festival, yine birbirinden yetenekli isimleri ağırlıyor. MIX Festival Presented by %100 Music’te sahne alacak isimler arasında Alman, DJ ve yapımcı Apparat; Berlin çıkışlı ikili Booka Shade; bağımsız müzik sahnesinin başarılı isimlerinden Islandman; nev-i şahsına münhasır Ross From Friends ve daha birçok usta isim yer alıyor.

Tarih: 15-16 Kasım 2019, Cuma/Cumartesi

Saat: 20:00

Yer: Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Çeşitli Mekanlar

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Bryan Adams

Efsanevi Rock şarkıcısı Bryan Adams İstanbul’a geliyor! Aralarında Grammy ve MTV’nin de bulunduğu sayısız ödül kazanmış Adams, Billboard tarafından müzik tarihindeki en başarılı 38’inci sanatçı seçildi. Hollywood yıldızlar geçidinde bir yıldıza sahip şarkıcı hem şarkılarıyla hem de duruşuyla kendisine geniş bir hayran kitlesi edindi. Yazdığı edebi, şiirsel, kimi zaman romantik kimi zaman ise politik olan şarkı sözlerini sert, güçlü ve derin bir sesle tamamlayan Adams, İstanbul’daki hayranlarıyla 16 Kasım Cumartesi günü bir araya gelecek.

Tarih: 16 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 21:00

Yer: Fenerbahçe Ülker Sports Arena

Rezervasyon / Bilet: StubHub

Pera Palace Cumartesi Konserleri: Sonbaharda Lied’ler

Tarihi Pera Palace Hotel’in unutulmaz balolara ve gösterilere ev sahipliği yapan, sahip olduğu doğal akustik ile İstanbul’un en özel salonlarından biri olan Grand Pera Balo Salonu, yeni sezonunda da birbirinden güzel konserlerle yetenekli sanatçıları ağırlıyor. IDEA Müzik iş birliğiyle düzenlenen konserler kapsamında, ülkemizin önde gelen baritonlarından, İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Önay Günay ile değerli piyanist Evren Büyükburç Erol Pera Palace’ta müzikseverlerle buluşuyor. “Sonbaharda Lied’ler” temasını taşıyan bu konserde klasik müziğin en önemli Alman bestecilerinden F. Schubert ve R. Schumann’ın birbirinden güzel liedlerinden oluşan bir program sergileyecekler.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 16 Kasım 2019, Cumartesi

Saat: 11:00

Yer: Pera Palace Hotel

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{771727}

Erkek Arkadaşım Bir Feminist

İngiliz Yazar Samantha Ellis’in kaleminden çıkan Erkek Arkadaşım bir Feminist oyunu, feminizm akımını zihnine ve kalbine yerleştirmiş, bu akımın sözcülüğünü üstlenmiş bir erkeği konu ediniyor. Hikayenin başrolleri Steve ve Kate üzerinden günümüz kadın erkek ilişkilerine ışık tutan oyun, toplumsal rollerin ve kimliklerin yer değiştirdiği bir dünya sunuyor. Oyunun başrollerini ise Fırat Tanış ile Gonca Vuslateri paylaşıyor.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 17 Kasım 2019, Pazar

Saat: 18:00

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Biletinizi Şimdiden Alın!

Yapı Kredi 75. Yıl: Fame Müzikali

Popüler kültür tarihinin efsanevi müzikali Fame, 75. Yılını Kutlayan Yapı Kredi Ana Sponsorluğunda ilk defa Türkiye’de sahne alıyor. 30 yıl turnesi kapsamında, orijinal kadrosuyla Londra’nın dünyaca ünlü müzikal sahnesi West End’den İstanbul’a gelen müzikal, 80’lerin ruhunu izleyicilerle buluşturacak. Sadece 8 performans için İstanbul’da olacak müzikali kaçırmamak için biletlerinizi şimdiden alın.

Tarih: 10 Aralık – 15 Aralık 2019

Saat: 21:00

Yer: Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Rezervasyon / Bilet: Biletix

Fazıl Say – Su ve Umut

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, şef Murat Cem Orhan yönetimindeki Fazıl Say Festival Orkestrası ile birlikte vereceği konserle İstanbullu sanatseverlerle bir araya geliyor. Fazıl Say, Su (Water) Piyano Konçertosu ile son eserlerinden biri olan Umut (Hope) Senfonisi’ni 21 Aralık‘ta Volkwagen Arena’da gerçekleşecek konser ile Türkiye’de ilk defa seyircinin karşısına çıkaracak. Oldukça uzun zamandır beklenen ve yoğun ilgi gören bu konser için biletinizi bir an önce almanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 21 Aralık 2019, Cumartesi

Saat: 20:30

Yer: Volkswagen Arena

Rezervasyon / Bilet: Biletix

İş Sanat 2019-2020 Sezonu

Her sezon birbirinden yetenekli sanatçıları ağırlayarak eşsiz gösterilere imza atan İş Sanat, yeni konser sezonunda da usta isimleri bir araya getiriyor. Yeni sezon programı yedi ay boyunca devam edecek. Program dahilinde klasik müzikten caza ve dünya müziğine, dans gösterilerinden şiir dinletilerine, yerli projelere ve çocuk oyunlarına uzanan birçok etkinlik sanatseverlerle buluşacak. Yeni sezon, 14 Kasım akşamında Thomas Rösner yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve keman sanatçısı Demirhan Gökbudak konseri ile açılacak. Programa göz atın ve size hitap eden etkinlik için şimdiden yerinizi ayırtın!

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 14 Kasım 2019 – 7 Nisan 2020

Yer: İş Kuleleri Salonu

Rezervasyon / Bilet: Biletix

{772583}

Sónar İstanbul

2020’nin heyecanla beklenen festivali Sónar İstanbul’un biletleri satışa çıktı! %100 Music katkılarıyla 4. kez seyirciyle buluşmaya hazırlanan festivalin biletleri şimdiden tükenmek üzere. Her sene yoğun talep gören festival, bu sene de binlerce müzik ve dans tutkunun yanı sıra elektronik müzik dünyasının en iyi isimlerini konuk edecek. Festival programında Ben Klock, Denis Sulta, Max Cooper (Live AV), Paula Temple, Steffi, Red Axes (Live), Skee Mask, Umfang, Tzusing, DJ Python, Catnapp ve daha pek çok sürpriz isim yer alıyor.

Tarih: 6 – 7 Mart 2020

Yer: Zorlu PSM, Çeşitli Mekanlar

Rezervasyon / Bilet: Passo

4 – 11 Kasım 2019 İstanbul Etkinlik Takvimi

İntema Yaşam Akademi Workshopları: Deniz Ürünleri

Hem Dünya’dan hem de Türkiye’den ünlü şefleri ağırlayan ve her damak zevkine hitap eden yemek atölyeleri yapan İntema Yaşam Akademi’nin deniz ürünleri pişirmenin püf noktalarını keşfedeceğiniz bir workshop düzenliyor. Mevsimsel ürünler ve doğal tatlarla hazırlanan tarifler, mutfak dünyası içinde mahsul ve lezzet konusunda rakipsiz bir çeşitliliğe sahip harika bir menü sunuyor.

Menü:

Fırında akdeniz usulü levrek fileto, mini roka salatası ve sote sebzeler

Teriyaki soslu somon ızgara, wasabili patates püresi ile

Tempura kalamar, ev yapımı baharatlı tartar sos ile

Fırında tahin helva (ikram)

İstanbul Etkinlik Takvimi: Kasım 2019

Tarih: 4 Kasım 2019, Pazartesi

Saat:<

Sena Kirezçik
Sena Kirezçik Tüm Yazıları