preloader

Aralık Ayında Göze Çarpanlar

15.11.2022
Aralık Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Aralık ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün.

Hindistan asıllı ünlü Ayurveda ve yoga uzmanı Dr. Anuradha Mathad, The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’daydı

Aralık Ayında Göze Çarpanlar
Dr. Anuradha Mathad

İstanbul Boğaz’ının eşsiz manzarası eşliğinde hizmet veren The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus’un özel bir misafiri vardı: Ayurveda ve yoga uzmanı Dr. Anuradha Mathad. Ayurveda, yoga, çağdaş spa ve diğer antik Uzakdoğu iyi yaşam bilimlerindeki uzmanlığıyla hazırlamış olduğu özel bakımlarıyla bu deneyimi yaşayan herkese yepyeni bir yaşam dengesi kurmaları için yol gösterdi.

Hindistan’ın özel şifa yöntemlerini almış olduğu uzmanlık eğitimleriyle birleştiren Dr. Anuradha Mathad, “Samattva” dönüştürücü terapilere odaklanarak, kişinin vücudunda ve zihninde bulunduğuna inanılan üç kategoriye ayrılan alanları, özel masaj ve enerji çalışmaları ile tedavi ediyor.

Aralık Ayında Göze Çarpanlar
The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul

Mathad’ın Ayurveda’dan ilham alarak tasarladığı bu özel dönüştürücü terapiler; nefes çalışması, meditasyon ve süptil enerji şifası ile birleşerek deneyimleyenleri sükûneti ve huzuru hissettiren, akıl, zihin ve bedenin kusursuz bir uyum içinde olduğu içsel bir yolculuğa çıkardı. The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’da gerçekleştirdiğiuygulamalarla misafirlere ‘Samattva’ deneyimi yaşatan Mathad: “’Samattva’ bir dinginlik halidir ve tüm tedavi uygulamaları fiziksel ve duygusal olarak bir dinginlik duygusu yaratmayı amaçlamaktadır. Rehberli nefes çalışması ve rehberli meditasyon ile birlikte Ayurveda’dan ilham alan tedaviler sunar” diyor.

Calling Ekibi “A Good Day” Serisiyle İstanbul’a Farklı Bir Açıdan Bakıyor

Aralık Ayında Göze Çarpanlar
Fotoğraf: Can Görkem Halıcıoğlu

Calling ekibi A Good Day isimli serisiyle, yüksek tempomuzda bazen ne kadar özel olduğunu unuttuğumuz, burnumuzun dibinde keşfedilmeyi bekleyen sürprizleriyle İstanbul’a, farklı bir perspektifle bakıyor.

Sanat, tasarım, kültür ve gastronomiden ilhamla şehirde farklı rotalar çizdikleri bu deneyim serisiyle; bilinen muhitlerin bilinmedik yerlerini öğreniyor, şehre tekrardan çocuksu bir merakla yaklaşıyorlar. Güzel bir günün paylaşmadan bir anlamı olmayacağını da bildikleri için her deneyim sonrası rotalarını okuyucularına anlatıyorlar.

Aralık Ayında Göze Çarpanlar
Fotoğraf: Can Görkem Halıcıoğlu

Aralık ayında serinin ilk durağını Beyoğlu’ydu… Bu rotada Calling ekibine; Ahmet Doğu İpek, Aslı Şan Bilgin, Aydan Kumpas, Bahar Kader, Berk Kır, Deniz Bulutsuz, Dilara Sakpınar gibi değerli isimler katıldı. Beyoğlu rotasının detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

HAN Spaces Yenilenen Polat Palandöken’de Yeni Nesil İş Anlayışını Zirveye Taşıyor

Aralık Ayında Göze Çarpanlar

HAN Spaces, kışın gelmesi ve sezonun başlamasıyla beraber kış destinasyonları arasında en önemli merkezlerden biri olan Polat Palandöken’de bambaşka bir çalışma deneyimini hayata geçirerek kış turizminde bir ilke imza atıyor. Bu sezon Momo Après-Ski, Popa Ski Academy, Gymy Kids Club, Escape 74 ve yenilenen konseptiyle birlikte keyifli ve verimli tatilin doruk noktası olarak konumlanan Polat Palandöken’de açılan Han Spaces, esnek ve verimli çalışmanın değerini bilenlere, yeni nesil işlere, yenilikçi şirketlere, yöneticilere, çalışanlara ve iş birliklerine uygun mekân ve deneyimi sunan çalışma alanlarını zirveye taşıyor. Kış tatilinde doğa sporlarını, keyif ve konforla birleştirirken verimli çalışmaya zaman ayırmak isteyen iş insanları ve çalışanlar için HAN Palandöken, 25 Aralık 2022 itibarıyla kapılarını açıyor.

Metro Türkiye’nin Pastacılık Kataloğu Yayınlandı

Aralık Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun şefleri ile özel olarak hazırladığı atıksız, glutensiz, şekersiz ve vegan pasta tariflerini de alternatif beslenme tercih eden müşterileri için yeni katalogunda bir araya getiriyor. Metro Chef ürünlerinden önerilerin olduğu katalogda glutensiz ve şekersiz gibi alternatif beslenme şekillerini tercih edenlere özel seçimler ve tarifler de yer alıyor. Katalogda öne çıkan bir diğer detaysa sürdürülebilirliğe vurgu yapan, minimum atık çıkarma üzerine tasarlanan öneriler.

Metro Türkiye’nin pastacılık kataloğunu buraya tıklayarak keşfedebilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları