preloader

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi

17.09.2021
Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi

Yazı Boyutu:

1991 yılından beri kendini doğal güzelliğe adayan Bobbi Brown’un kuruluşunun 30. yılında marka hikâyesini, başarı serüvenini ve güzelliğe yaklaşımını mercek altına aldık!

Bobbi Brown için güzelliğin sırrı çok basit: Kendin gibi olmak! Özgüven ise gerçek güzellik. Bobbi Brown tam 30 yıldır bireysel güzelliği mükemmelleştirme misyonu için çalışıyor. Bu ışıltı dolu yolculuk ilk kez 1991 yılında başladığında, markanın amacı daima doğal güzelliğin ışıltısını ortaya çıkarmaktı. O günden bu yana doğal güzelliği öne çıkaran ve sağlıklı ışıltıyı tazeleyen ürünlerle yoluna devam eden Bobbi Brown, bugün hâlâ aynı vizyon ve misyonla yoluna devam ediyor. Siz de markanın 30. yılını kutladığı bu dönemde, Bobbi Brown’un başarılarını ve güzelliğe yaklaşımını yakından inceleyip kendi doğal ışıltınızı ortaya çıkarmaya davetlisiniz!

Bobbi Brown DNA’sı

Kadınların her daim kendileri gibi olmalarının üzerinde duran Bobbi Brown, onları doğal güzellikleriyle mükemmelleştiriyor. Marka kurulduğu günden bugüne kişisel güzelliği ortaya koymak için çalışıyor. Onu diğerlerinden farklılaştıran en önemli özelliklerinden biri ise yanlışlara değil, doğrulara odaklanması. Çünkü Bobbi Brown kadınların aynadan kendilerine baktıklarında yerleşmiş kalıplara uyup uymadıkları yerine, özgüvenleriyle karşılaşmalarını istiyor.

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi

Makyajın, ruhun bir yansıması olduğuna inanan marka, güzelliğin değişimle değil karakteri yansıtmakla ilgili olduğunu savunmakta. Bunun için Newyork’ta kurulduğu günden beri tüm cilt tiplerine ve yaşlara uygun doğal bir cilt ışıltısına öncülük eden ürünler ortaya koymaya devam etmekte. Bobbi Brown, sağlıklı yaşam felsefesiyle güzellik anlayışına yepyeni bir yorum katıyor.

Takvimlerin 1990 yılını gösterdiği bir dönemde, “10 renk natürel ruj koleksiyonu’’ ile kozmetik dünyasına giriş yapan Bobbi Brown oldukça ilgi görüp ikonikleşmenin ilk adımlarını attı. Daha sonra bu ruj serisi, 1991’de Manhattan Fifth Avenue’daki lüks mağaza Bergdorf Goodman’da tanıtıldı. Başta bu rujların ayda 100 adet satılması hedeflense de, ilk günden 100 adet satarak hedefinin çok ötesine ilk adımı atmış bulundu ve büyük başarının ayak sesleri o günden sonra duyulmaya başladı.

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi

Markanın 1991’de yarattığı 10 renkten oluşan natürel ruj serisi, güzellik endüstrisinde bir devrim olarak nitelendiriliyor.

Bu başarıyı takip eden 1992’de sırada başka bir yenilik, yepyeni bir devrim daha vardı: Eşsiz sarı alt tonlu “Foundation Stick”. Yeni ürününün lansmanıyla marka, bu sefer de makyaj algısını kelimenin tam anlamıyla değiştiren bir işe imza attı.

Başarılı makyaj ürünleri girişiminden sonra cildi kusursuz bir makyaja hazır hale getirmeye öncelik veren marka, 1995 yılında yine bir ilki gerçekleştirdi ve bu sefer yepyeni bir “Cilt Bakım Serisi” yarattı. Art arda gelen bu başarı üçlemesiyle kozmetik dünyasında fark yaratan Bobbi Brown, daha sonra Estée Lauder Şirketleri bünyesine katıldı.

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi

Bugün, dünyanın herhangi bir yerinde, dakikada 1 adet Shimmer Brick satıldığını biliyor muydunuz?”

Ancak Bobbi Brown’un ikonikleşen ürünleri bunlarla sınırlanmıyor. Bugün çok severek kullandığımız Shimmer Brick, Bronze rengiyle ilk kez 2003 yılında markanın makyaj koleksiyonunda yerini aldı. Bu aydınlatıcının kısa sürede popüler hale gelmesiyle diğer tonları da koleksiyona dahil edildi.

2010 yılında başlayan ve genç kızların eğitim olanaklarına eşit bir şekilde ulaşabilmesini hedefleyen Pretty Powerful hareketi, 2013 yılına gelindiğinde yeni bir global yardımlaşma girşimine dönüşür.

Bobbi Brown’un böylesine bir başarı öyküsüne sahip olmasının altında yatan en temel ilke: Kendini doğal güzelliğe adayarak sağlıklı ışıltıyı ortaya çıkarmayı kendisine amaç edinmesi.

Bobbi Brown’un 30. Yıl Kutlaması

1991 yılında hayatımıza giren ve bizi olduğumuz gibi kabul edip birbirinden eşsiz güzelliklerin markası Bobbi Brown, bu yıl 30. yaşına giriyor. Bu yıl dönümü için kutlamaları başlatan marka, tutkunlarının da ona eşlik etmesini istiyor. Tabii ki de Bobbi Brown ışıltısıyla… Bunun için de bizlere, 30. yıl heyecanını yansıtan ışıltı dolu bir yolculuğa çıkaracak eşsiz ürünler sunuyor. O zaman aynanın karşısına geçip ruhunuzun güzelliğini yansıtmaya ve sağlıklı ışıltınızı açığa çıkaracak ürünleri deneyimlemeye hazır olun. Üstelik Bobbi Brown 30. yılına özel sürprizlerle taçlandırıyor. Doğal güzelliği kutlamak ve Bobbi Brown dünyasını çok daha yakından keşfetmek isteyenler, 2 ürüne %20, 3 ürün ve üzerine %30 indirim ayrıcalığına sahipler.

{771214}

6 Adımda Doğal Güzelliğinizi ve Sağlıklı Işıltınızı Ortaya Çıkarın

1. Adım: Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi
Vitamin Enriched Face Base
Satın Al

Bobbi Brown’un çok satan bu ürünü, multivitamin nemlendirici ve makyaj bazını bir arada sunuyor. İçerisindeki Hyaluronik Asit ve Karite Yağı, sağlıklı bir ışıltı için cildi nemlendirip dolgunlaştırırken makyaja pürüzsüz bir zemin hazırlar.

2. Adım: Tek Hamlede Bakım Yapın, Güneşten Korunun ve Işıldayın

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi
Intensive Skin Serum Foundation Spf40
Satın Al

Güçlü formülüyle cildin daha aydınlık, canlı ve kusursuz görünmesini sağlar. İçeriğindeki UV ışınları sayesinde cildi zararlı etkenlerden korur ve ciltteki kolajen dengesinin korunmasına katkıda bulunur, yaşlanma belirtilerini önler. Yapılan deneylerde 4 haftalık kullanımdan sonra deneyenler ciltlerinin anında nemlendiğini, daha enerjik, parlak ve sağlıklı göründüğünü belirtiyor.

3. Adım: Gözlerinizi Vurgulayın

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi
Long-Wear Cream Shadow Stick
Satın Al

Çok amaçlı bu göz farını; göz kapaklarına baz oluşturmak, gözleri derinleştirmek, belirginleştirmek ve vurgu vermek için kullanın. Tüm gün çizgilenmeyen ve rengini koruyan bir görünüm için fırçaya ihtiyaç duymadan hızlı bir uygulama sağlar.

{773636}

4. Adım: Dudaklarınızı Renklendirirken Nemlendirin

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi
Extra Lip Tint
Satın Al

Hafif formülü ve göz alıcı renk seçenekleriyle doğal dudak tonunuzu anında vurgulayan; ince, kuru çizgilerin görünümünü azaltan nemlendirici dudak balmı.

5. Adım: Yanaklarınızda Güneş Öpücüğü Etkisi Yaratın

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi
Blush
Satın Al

Yanaklarınızın kızardığında aldığı doğal rengi mükemmel şekilde taklit eden bu allık tonları, sağlıklı ve doğal bir renk isteyen tüm kadınlar için ideal.

6. Adım: Işığınızı Yansıtın

Bobbi Brown ile Makyaj Sırları ve Markanın Başarı Hikayesi
Shimmer Brick Compact
Satın Al

Lanse edildiği ilk günden beri, Bobbi Brown’un ikonik ve çok satanlar listesinin yıldızlarından olan bu ışıltılı pudrası, anında sağlıkla ışıldayan aydınlık görünüm sunar. İtalya’da elde üretilen bu ürün; kompakt, ışığı yansıtan çok ince pigmentlerle formüle edilmiştir.

Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları