preloader

Bebek'in En İyi Mekanları

23.10.2023
Bebek'in En İyi Mekanları

Yazı Boyutu:

İstanbul’un en lüks semtlerinden biri olan Bebek işlek mekânlarıyla biliniyor. Yeni nesil kafe ve restoranlarıyla her geçen gün daha çok tercih edilen Bebek her ne kadar küçük bir semt olarak gözükse de beğenilen mekânlara sahip.

Sabahın erken saatlerinden itibaren hareketli bir semt Bebek… Sahildeki yürüyüşlerden sonra, işe gitmeden önce veya güne erken başlayanların ilk tercihi kahve ile başlayan hareket sonrasında kahvaltı, öğlene yaklaşırken brunch, öğle yemeklerinden akşam yemeklerine kadar hatta gecelere kadar süren eğlenceli mekânlarıyla devam ediyor. Farkı seçenekleriyle öne çıkan Bebek semtindeki mekân seçeneklerine göz atıyoruz.

Smooth-E & More

Bebek'in En İyi Mekanları

Sabah Bebek’te yürüyüşten sonra sağlıklı bir şeyler yiyip içip yemek isteyenler için; ‘Healthy Living, Mindful Eating’ yani ‘Sağlıklı Yaşam, Dengeli Beslenme’ sloganıyla hayata geçirilen sağlıklı mutfak diye adlandırabileceğimiz Smooth-e & More bize sağlıklı, içecek ve yiyecekler olmak üzere bir sürü seçenek sunuyor. Bagel’dan bowl’a, sağlıklı kaselerden tatlı, kahve ve en güzeli de smoothie’lerine kadar yiyince pişman olmayacağınız birçok seçeneği var. Hepsi birbirinden farklı ve güzel olsa da benim favorim ve çoğumuzun çocukluğunun favorisi olan Cicibebe’yi seviyorsanız eğer ‘Healthy Cicibebe’yi şiddetle tavsiye ediyorum.

Adres: Bebek, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Ninda

Bebek'in En İyi Mekanları

Kahve ve kahvaltı duraklarından devam ederek sıradaki artizan kafemiz Ninda Bebek’e gidiyoruz. İç kısmı retro tarzında dizayn edilmiş olan bu mekânın iç ve dış kısımlarında oturabileceğiniz tatlı bir ortamı var. Fakat fazla masası olmadığından dolayı genellikle taze ürünlerini alıp dışarıda yemeyi tercih edenler oldukça fazla.

Saat 7:30’tan itibaren taze ürünlerini müşteriye sunan Ninda’nın menüsü çok geniş. Kruvasanlardan çöreklere, sağlıklı kahvaltı tabaklarından sandviçlerine, kurabiyelerden çeşitli tatlılarına kadar bize sayısız yiyecek seçeneği sunuyor. Ninda için önerim kahvaltılık bir şeyler istiyorsanız kruvasan ve sandviçleri; “Kahve içiyim ama tatlı bir şeyler olsun” derseniz de ünlü nata tatlısını denemeniz yönünde.

Adres: Bebek Cevdetpaşa Cad. No: 24A

Season Artisan Bakery

Bebek'in En İyi Mekanları

Şimdi de farklı bir kahve ve kahvaltı seçeneği olan Fransız patisserie kafesine bir göz atalım. Bebek ara sokağının ayrımında, tam ortada kalan bu pastane, fırın, kafe bütün seçenekleriyle bize keyifli bir ortam sunuyor. Tabii ki konsept olarak bir Fransız pastanesi olmasından kaynaklı tahmin edebileceğiniz gibi kruvasanlarıyla bilinen Season Artisan sadece bundan ibaret değil. Birbirinden lezzetli fırın ürünlerinden, sağlıklı ekmek üstü, bowl seçeneklerine, tadı damağınızda kalacak kurabiyelerinden eşsiz ve bulunmaz tatlı seçeneklerine kadar, kesinlikle bir şans vermeniz gereken bir yer.

Adres: Bebek, Küçük Bebek Cd. No:15-17, 34342 Beşiktaş/İstanbul

{197148}

Petra Coffee Roasting Company

Bebek'in En İyi Mekanları

Kahveleriyle meşhur olan ve İstanbul’da birçok farklı konumda da mevcut olan Petra Company Bebek’te ara sokakta, yeşilliklerin arasına saklanmış sakin, huzurlu bir kaçış noktası. Gizli arka bahçesiyle bebeğin yoğunluğundan kaçmak, güzel bir kahve içmek isteyenler için ideal bir mekân. Menüsünde yumurtalarından ekmek üstü lezzetlerine, öğle yemeklerinden salata, hamburger ve yine birbirinden güzel, taze glütensiz ürünlerine kadar birçok farklı tadı keşfedebilirsiniz. Kahvaltı edecekler için öncelik olarak kahvelerini, sonrasında yumurta ve hamburger sevenler için menüsünde bulunan Y.K.S. ve omletlerini şiddetle tavsiye ediyorum.

Adres: Bebek, Küçük Bebek Cd. No:38, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Hidden House

Bebek'in En İyi Mekanları
Bebek'in En İyi Mekanları

Gizli kafe demişken adından da anlaşılacağı üzere yine ara sokakta kalan Hidden House, Bebek müdavimlerinin mekânı olarak biliniyor. ’Organic, Healthy, Fresh and Pet Friendly’ sloganıyla kendini tanıtan tüm ürünlerini organik malzemeler kullanarak hazırlayan Hidden House yine taze ve sağlıklı yiyecek – içecek sevenler için doğru bir mekân. Kahveden kahvaltıya, tatlılardan pizzalarına kadar yemek seçenekleri olan, birbirinden sağlıklı içecek ve kahveleriyle farklı tatlar denemek, Bebek’in karmaşasından uzaklaşmak için bir diğer seçenek.

Adres: Bebek, Küçükbebek Caddesi, Yeniyol Çk. 2A, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Grandpa Bakery

Teşvikiye ve Bağdat Caddesi’nde bulunan adına hakim olduğumuz Grandma’nın eşi olarak kabul edilen Grandpa Bakery, Bebek Parkı’nın karşısında bulunan butik bir kafe. İç ve dış tarafında bize oturma seçenekleri sunan kafe, dış tarafta oturup denize bakmak isteyen veya iç tarafta oturup sakin ortamında kafa dinlemek isteyenler için uygun bir mekân. Yine zengin kahvaltı menüsünden sağlıklı ve glütensiz ürünlere kadar birçok taze seçeneği bulabileceğiniz fırın tadında tatlı mekânda kahvenizi yudumlayıp farklı tatlarını keşfedebilirsiniz.

Adres: Bebek, İnşirah Sokağı 1a, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Baylan

Bebek'in En İyi Mekanları
Bebek'in En İyi Mekanları

Deniz demişken, “Bebek’e gelmişken deniz kenarında kahvemi içiyim, kahvaltımı edeyim” diyenler için eşsiz manzarası ve leziz tatlarıyla en çok önerdiğim mekânlardan birisi; Baylan. Daha çok tatlılarıyla meşhur olan Baylan, her gün taze çıkan fırın ürünleri, kahvaltıları ve öğle, akşam yemekleri seçenekleriyle müşteriyle buluşuyor. Kaliteli ortam, deniz manzarası, eşsiz tatlıları ve güzel bir kahvaltı için Baylan’a uğramalısınız.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:52 D:54, 34766 Beşiktaş/İstanbul

Mangerie

Bebek'in En İyi Mekanları

Denize biraz daha üstten bakmak isteyenler için, cıvıldayan kuşlarla yemeklerinizi paylaştığınız o mekân Mangerie Bebek. Bebeğin tam ortasında, aralardan yukarıya çıkarak ulaşabileceğiniz bu mekân deniz manzarasını tamamıyla görmek isteyenler ve bu manzaraya karşı kahve içip, kahvaltı veya brunch yapmak isteyenler, üstüne leziz, her gün taze olarak yapılan tatlılarından denemek isteyenler Mangerie’ye şans vermeli.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:69, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Momo Bebeköy

Bebek'in En İyi Mekanları

Biraz arka sokaklara doğru girip tepelere çıkacak olursak, eğlenceleriyle Alaçatı ve Bodrum’dan çokça adına aşikâr olduğumuz Momo Bebeköy birbirinden güzel yemek seçenekleriyle de bizi ağırlıyor. Ormanlık bir alanda ve iki katlı bir binada bulunan Momo avokadolu poşe yumurtalarından, kahvaltı salatalarına, granolaları ve kruvasanlarıyla deniz manzarasında kahvaltı etmek isteyenler için ayrı bir seçenek.

Adres: Bebek, Meygede Sk. No:2, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Backyard

Bebek'in En İyi Mekanları

Backyard, ne kadar akşam yemeği mekânı olarak bilinse de aslında kahvaltı alternatifi de bulunan sakin bir mekân. Yine Bebek’te kargaşadan uzaklaşmak ve huzurlu ve sakin bir ortamda kahvaltı etmek isteyenler için güzel bir ortam sunuyor. Menemenden avokado tosta, egg benedict’ten pancake’ gibi ‘e farklı kahvaltı seçeneklerini barındırıyor.

Adres: Bebek, 4 Bebeköy Sokak, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Budakaya Sandwicherie

Bebek'in En İyi Mekanları

Şimdi çoğunuzun duymadığına veya fark etmediğine emin olduğum bir mekân önerisinde bulunacağım. Burası önerdiğim kahvaltıcı ve kahveciler kategorilerinin dışında bir sandviç dükkanı olarak iş yapıyor. Alışılmışın dışında sandviç seçenekleriyle sandviç severlerin keşfetmesini bekleyen bu mekân sokağın başında olan Meg Bebek’in hemen altında gizlenmiş durumda. Özel ekmek ve soslarıyla yediğiniz tüm sandviçleri size unutturacak olan Budakaya’ya sabah, öğle veya akşam fark etmeksizin uğrayıp deneyimleyebilirsiniz.

Adres: Bebek, Küçük Bebek Cd. No:12, 34342 Beşiktaş/İstanbul

The Mia

Bebek'in En İyi Mekanları

Günümüzde meşhur olan pop-up mağazalar, farklı konseptlerle kafeleri bir araya getiriyor. Bebek’te karşımıza çıkan Mia, mutfak ürünlerinden, dekorasyona, tekstilden, banyo ürünlerine, aksesuarlardan birçok çeşitte ürünü burada bulabilirsiniz. “Hem alışverişimi yapayım hem de güzel bir kahvenin tadını çıkarayım” diyorsanız The Mia Bebek’te sizin için en uygun ortam olacaktır.

Adres: Bebek, İnşirah Sokağı No:7, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Noi

Bebek'in En İyi Mekanları

Biraz bebek yokuşlarına çıkıp oradaki farklı tasarıma sahip, deniz manzaralı Bebek Noi’ye bir göz atalım. Bebek ara sokaklarından geçerek, yokuşlarından çıkarak ulaştığımız bu mekân katettiğimiz yola değer nitelikte. İç mekân tasarımında bulunan ünlü çadırıyla herkesi fotoğraf çekilmek için kendine çeken bu mekân aslında kahvaltı ve kahve içmek isteyenleri de tatmin ediyor. Kafenin her tarafı aslında fotoğraf çekilmek için tasarlanmış bir mekân. Yine serpme kahvaltılarından bowl’lara, pancakelerden tatlılara geniş bir menü sunuyor.

Adres: Bebek, Küçük Bebek Cd. No:74, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Voi

Bebek'in En İyi Mekanları

Son olarak hepimizin adını en az bir kez duymuş olduğu ünlü yeni nesil kahvecimiz Voi de en çok bilinen ve Bebek yokuşunda bulunan yine bebeğin kaçamak noktalarından biri. Ormanın içinde sakin ve huzurlu, karmaşadan uzak olan Voi’nin bu şubesinde tadına aşikar olduğumuz kahvelerini yudumlayıp, zengin menüsünden mutlaka bir şeyler yemelisiniz. Ekmek üstü lezzetlerinden bowl’lara, tostlardan salatalara, sağlıklı yemek isteyenlere özel kahvaltı ve tatlı seçenekleri ile bizi içine çekiyor.

Adres: Etiler, Bebek mahallesi, Bebek Dağı Sk. No:3, 34337 Beşiktaş/İstanbul

Selamlıque

Bebek'in En İyi Mekanları

Selamlıque markasının kendi tanımına göre, Selamlıque adı eski Türk konak, köşk ve saraylarının ‘selamlık’ kısmından gelirmiş. Selamlıklar, gelenlerin karşılandığı ve görüşmelerin yapıldığı, sohbet edilen, misafir ağırlanan bölümlermiş. Selamlıque kendisine bu ismi seçerken bir yanıyla, çoğu zaman birileriyle beraber ve sohbet eşliğinde içilen, belli adetlerle ikram edilen Türk kahvesinin sosyalleştirildiğine inanıyor ve herkesi has Türk kahvesinin bu büyüleyici selamlığına çağırıyormuş. Siz de Türk kahvesi sevenlerdenseniz Selamlıque sizler için Bebek’te hizmet sunuyor.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. 46/D, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Bebek Kahve

Tam 65 yıllık bir geçmişi olan, Bebek’in tarihi eseri sayılabilecek bir mekân Bebek Kahve. Bebek yıllardan yıllara değişip gelişse de değişime uğramayan nadir yerlerden biri burası. Günümüzde eskileri yad etmek isteyenlerin ve Bebek’in denize sıfır mekânında rahat bir şekilde takılmak isteyenler Bebek Kahve’de rahat, samimi ve geçmişe uğrayabilir.

Adres: Bebek, Bebek Parkı No:16, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Tarihi Kuzguncuk Fırını

Bebek'in En İyi Mekanları

Bebek’te geçmişe gitmişken, İstanbul’un en kadim fırınlarından biri olan Tarihi Kuzguncuk Fırını‘nı anmadan olmaz. 1929 yılından beri Üsküdar Kuzguncuk’ta faaliyet gösterse de Bebek’te de bulunuyor. Unlu mamulleri ve fırın ürünleriyle meşhur olan bu fırında, tahmin edemeyeceğiniz kadar çok çeşit olduğu için damak tadınıza uygun birçok seçeneği keyifle deneyimleyebilirsiniz.

Adres: Bebek, Küçük Bebek Cd. 7a, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Divan Restaurant

Bebek'in En İyi Mekanları
Bebek'in En İyi Mekanları

Divan tatlılardan çikolatalara maziden gelen tatlarını günümüzde sevenleriyle buluşturmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra Bebek Divan’da zengin menüsüyle bize hizmet veriyor. Sadece tatlılarına değil yemeklerine de güzel deniz manzarası eşliğinde şans vermelisiniz.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:28/A, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Bebek Lokal

Bebek'in En İyi Mekanları
Bebek'in En İyi Mekanları

Kahve, kahvaltı, brunch, konsept kafelerden sonra biraz Bebek akşamlarına doğru gidelim. Bebek Lokal burada bahsettiğimiz birçok mekân gibi adıyla ünlenmiş bir yer. Bebek’te denize sıfır, uzak Boğaz manzaralı bir yalıda konumlanmış bir mekân. Menüsü genel olarak zengin dünya mutfağına hitap ediyor. Genel olarak akşam yemekleri ve akşam eğlenceleriyle bilinse de günün her saatinde boğazın tadını bu mekânda çıkartabilirsiniz.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:56, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Bebek Balıkçısı

Bebek'in En İyi Mekanları

1974’ten günümüze kadar Bebek’te önemli bir marka olan Bebek Balıkçısı, eşsiz boğaz manzarasındaki konumu ve lezzetleriyle müşterilerinin vazgeçilmesi olmaya devam ediyor.

Geçmişi 70’li yıllara dayanmasına rağmen yenilikçi bir restoran anlayışına sahip olan Bebek Balıkçısı, menülerine yeni dünya lezzetlerini de katarak ve zenginleştirerek kendini güncellemeye de devam ediyor. Nostaljik bir ortamda, deniz kenarında ve eşsiz boğaz manzarası ile rakı-balık yapmak, zengin menüsünü keşfetmek isteyenler için Bebek Balıkçısı sizi keşfe davet ediyor.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. 26/A, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Chilai

Bebek'in En İyi Mekanları

Deniz kenarındaki mekânlardan devam edecek olursak sıradaki restoranımız olan Chilai, 2011 yılında “En İyi Çıkış Yapan Mekân” ödülüne sahip olmuştu. Boğazın İncisi lakabıyla tanınan, Boğaz’ın hemen kıyısındaki bu mekân, şık dekorasyonu, şeflerinin zengin menüsü ile sizleri lüks bir restoran deneyimlemeniz için çağırıyor. Terasındaki şık restoranında yemeklerinizi yiyebilir, zemin katındaki barında ise deniz manzarası eşliğinde içeceklerinizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd., 34342 Beşiktaş/İstanbul

The Stay Hotel

Bebek'in En İyi Mekanları
Bebek'in En İyi Mekanları

1950’lerden günümüze kadar varlığını koruyan The Stay Hotel, misafirlerini boğaz manzaralı lüks odaları, Rooftop Bar’ı ve eşsiz manzaralı restoranlarıı ile karşılıyor. Giriş katındaki Lounge Restoranı ile Bebek Hotel’e özel menüsünü misafirlerine tanıtıyor. Sankai by Nagaya ise omakase restoranı. Diğer bir restoranı olan Dragon Restoranı ise Uzak Doğu ve Çin yemeği kültürünü en özenli şekilde sevenleriyle buluşturuyor.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:34, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Lucca

Bebek'in En İyi Mekanları

Lucca, trend ve şık İstanbulluları ve ziyaretçileri bir araya getirmek, sosyalleşmek ve şık bir şekilde yemek yemek için cezbeden bir buluşma noktası. 2004 yılından günümüze kadar pazar brunchları sunan Akdeniz ve dünya mutfağını içeren menüsüyle, artı olarak imza kokteylleri ile her gün aktif bir şekilde sizleri ağırlıyor. Haftanın her günü ve gecelerde kahvaltı, brunch, akşam yemeği ve gece eğlenceleriyle Bebek’in gözdesi konumunda.

Adres: Bebek Mah. Cevdet Paşa Caddesi No: 51, 34342 Beşiktaş/İstanbul

The Upper Crust Pizzeria

Bebek'in En İyi Mekanları

Boston’un ödüllü gurme pizza zinciri The Upper Crust Pizzeria, 2009’da Amerika dışında açtığı ilk şubesiyle İstanbullu pizzaseverleri sağlıklı gurme pizza ile buluşturuyor.

Özel tarifli domates sosları, birbirinden çeşitli malzemeleriyle hazırlanan farklı pizzaları ile sağlığına dikkat edenler ve pizza düşkünlerinin favorisi olmuş durumda. Eğer Bebek’teyseniz ve canınız pizza çekiyorsa The Upper Crust Pizzeria’ya şans verin derim.

Adres: Bebek, Küçük Bebek Cd. No:6, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Frontiere

Bebek'in En İyi Mekanları

Bebeğin yeni gözdelerinden olan Frontiere, sabahları kafe-restoran konsepti akşamları zengin dünya mutfağı menüsüyle birlikte DJ performansları ve bar konseptiyle müşterilerini ağırlıyor. ’Fun dining, fine music’ sloganını yaşatan bu mekânda, ister kahvaltı, öğle yemeği veya akşam yemeğinizi keyifle yiyebilir, isterseniz de bar kısmına gelip DJ performansının tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No: 39, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Risala

Bebek'in En İyi Mekanları

Şimdiki mekânımız bar konsepti ve DJ performanslarıyla bilinen bir Bar & Restaurant Risala. Çoğunlukla akşamları eğlence için tercih edilen Risala, konsept partileri; 80’ler-90’lar, Yunan geceleri gibi aktiviteleri ve aktif DJ performanslarıyla güzel bir akşam yemeği sonrası eğlenceye devam etmek isteyenler için misafirlerine uygun bir ortam sunuyor.

Adres: Bebek, Bebek Hamamı Sokağı No:2, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Taps Bebek

Bebek'in En İyi Mekanları

Şimdi size önereceğim bu mekân 2008’den beri ev samimiyetinde misafirlerini ağırlayan Taps olacak. Samimi ortamı, zengin dünya mutfağı, özel yapım biralarıyla, deniz manzarasında saatlerce keyif yapabileceğiniz bir ortam sunuyor.

Adres: Bebek Cevdet Paşa Caddesi, Cevdetpaşa Caddesi No 119, 34342 Beşiktaş/İstanbul

{191289}

Ab’bas Waffle

Bebek'in En İyi Mekanları

Son olarak tatlı bir kapanış yapmak istiyorum. Bebek denince ilk akla gelen şeylerden biri tartışmasız waffle. Saat kaç olursa olsun kapısında kuyruk olan Abbas Waffle, müdavimlerinin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. 1983’ten beri Bebek’te açtığı şubeyle tanınan Abbas Waffle, leziz waffle’ınızı alıp deniz kenarında tadını çıkarmak için mükemmel bir tercih.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. 46/C, 34342 Beşiktaş/İstanbul

İdil Azar
İdil Azar Tüm Yazıları