preloader

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

01.04.2024
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Yazı Boyutu:

İstanbul’un en eski, tarihi ve en bilinen semtlerinden biri olan Pera, günümüzdeki adıyla Beyoğlu birbirinden farklı mekânlarıyla ilgi çekiyor.

Mutfak kültürü olarak birçok seçeneğe sahip Pera’da günün her saatinde olmak isteyeceğiniz ortamı bulabilirsiniz. Günün her anında keşfedebileceğiniz ve bir o kadar da memnun kalacağınız Pera ve çevresindeki mekânları sizler için derledik.

Pera’nın Beğenilen Mekânları

Petra Roasting Company

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Petra, İstanbul’un çeşitli semtlerinde yer alan kahvesi ve Bakery konsepti ile tanınıyor. Beyoğlu ve Pera’nın birleştiği konumda, İstanbul’un en eski ve süper canlı semtlerinden Şişhane’de yer alan Bilsar binası giriş katında en yeni şubesini sizler için açtı. Petra en taze kahveleri ile bilinen, kahve severlerin çeşitli kahve çekirdeklerinden yapılmış kahvelerini tercih edip, satın alabilecekleri bir butik kahve mekânı. Güzel, taze bir kahve, sizin için güne başlarken önemli bir kriter ise Petra’yı tercih etmenizi öneririz.

Adres: Meşrutiyet Cad. No: 64 Beyoğlu, İstanbul 34435 Türkiye

Minoa Pera

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

“Sabah uyanıp kahvaltı etmeden önce, odaklanabileceğim, motive edici, şık bir ortamda hem çalışıyayım hem de güzel bir kahve ile güne başlayayım” diyenler için Minoa İstanbul’daki favorilerinizden biri olabilir. Sanki bir kütüphanedeymişsiniz hissiyatını şık iç mekân tasarımı ve birbirinden çeşitli kitaplarla sergileyen Minoa, aynı zamanda günün her saatinde tercih edebileceğiniz içecek ve yiyecek menüsüne de sahip. İstanbul’un farklı semtlerinde yer alan Minoa’yı bir de Pera’da keşfetmek isteyebilirsiniz.

Adres: Evliya Çelebi, Meşrutiyet Cd. No:99, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Cecconi’s

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Pera’da sıraladığımız çeşitli kahve mekânlarından sonra sırada kahve sonrasında tercih edebileceğiniz kahvaltı mekânları var. Pera’da tercih edebileceğiniz kahvaltı ve brunch mekânlarına dünyaca bilinen bir İtalyan mutfağıyla giriş yapmak istedik. Palazzo Corpi binasının arka bahçesinde yer alan Cecconi’s, modern bir İtalyan restoranı olarak biliniyor.

Cecconi’s diğer mekânların aksine sadece pazar günlerine özel brunch menüsünü sizlere sunuyor. Diğer günlerde öğle ve akşam yemeklerini tercih edebileceğiniz kapalı alanının yanında açık alanda zeytin ağaçlarının altında da eşsiz bir lezzet deneyimi edinebilirsiniz. Kendinizi İtalyan esintisine kaptırıp kaliteli vakit geçirmek isteyenlerdenseniz Ceccconis’e en kısa zamanda rezervasyon yaptırarak yerinizi ayrıtmanızı tavsiye ederiz.

Adres: Evliya Çelebi, Meşrutiyet Cd. No:56, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Moise

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

“Hep şarap, Fine-dine, İtalyan, Fransız restoranlarından örnekler verdiniz, biraz da rahat olabileceğimiz Türk mutfağı seçenekleri olsun” derseniz Moise tam size göre. Moise, İstanbul’a ve Tarihi Yarımada’ya karşı ocakbaşı ve Türk mezeleri mutfağı sunuyor.

Diğer ocakbaşılarından farkı ise cuma, cumartesi canlı Dj performansları ile müşterileri eğlendirerek bizlere yeni nesil ocakbaşı deneyimi sunması diyebiliriz. Kebaplarından, mezelerine rakı ile eşlik edip eşsiz İstanbul manzarasının tadını çıkarmak için Moise’u tercih edebilirsiniz.

Adres: Bereketzade, Felek Sk. No:2, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Miss Pizza

Şişhane’de yer alan bir diğer pizza lokasyonumuz ise Miss Pizza. Şişhane Metro çıkışında bulunan Mis Pizza küçük, butik bir pizzacı. İstanbul’da pizza & şarap ikilisi için çoğu insanın önerdiği yerlerden biri olan Miss Pizza, menüsünde başlangıçlarıyla birlikte birbirinden çeşitli pizza seçeneklerini de sizlere sunuyor.

Adres: Evliya Çelebi, Meşrutiyet Cd. 86A, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Galata’nın Beğenilen Mekânları

Barnathan

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Beyoğlu’nun tarihi binalarından birinde Meroddi Barnathan ismiyle oluşturulmuş bir otelin içerisinde size gün boyu deneyimleyebileceğiniz bir yemek deneyimi sunuyor. Öncelikli olarak sabah kahvaltıları ve brunch için Barnathan’ın terasını eşsiz deniz ve Galata manzarası için tercih etmenizi tavsiye etsek de, gün boyu istediğiniz her saatte hem teras hem de otelin kapalı restoranında nostaljik ortamında dünya mutfağını da deneyimleyebilirsiniz.

Adres: Şahkulu, Tımarcı Sk. No:1, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Dükkan

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Bir diğer kahvaltı durağımız Galata’nın nostaljik ve sakin sokaklarından birinde kalan avokado severlerin mutlaka bir kere deneyimlemesi gereken ‘Dükkan’. Bu mekân menüsünde genel olarak kahvaltı&brunch seçenekleri ile göze çarpıyor. Ekmek üstleri, yumurtalı lezzetler, bowl ve imza avokadolu içerikleriyle yeşil severleri çağırıyor.

Adres: Müeyyedzade, Tatar Beyi Sk. No:15/B, 34425 Beyoğlu/İstanbul

New York Bagel

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

New York Bagel, Beyoğlu’nda bulunan bir Amerikan restoranı. Bagel Amerika’da yaşayanlar için önemli bir kahvaltı kültürüdür. Genellikle İstanbul’a gelen turistlerin aradığı lezzetlerden. İstanbul’da fazlasıyla bagel’a rastlamasak da, Beyoğlu’nda New York Bagel bizi bu lezzeti deneyimleyebilmemiz için davet ediyor. Tuzlulardan tatlılara her sabah taze Bagel’ları ile sevenleriyle buluşuyor.

Adres: Kuloğlu, Koca Ağa Sk. No:15A, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Tamamen Organik Tost

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Bu durağımız tost severlerin deneyimlemek isteyeceği tamamen tost üzerine çalışan bir restoran. İstanbul’un birden fazla semtinde yer alan Tamamen Organik Tost, modern mekân tasarımı ile organik tostlarını yine modern bir şekilde müşterilerine servis ediyor. Birbirinden çeşitli tost seçeneklerini tatmak için Tamamen Organik Tost’u Galata sokaklarında deneyimleyebilirsiniz.

Adres: Hacımimi, Dibek Sk. No:15, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Payidar Galata

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

“Bugün kahvaltımı dışarıda edeyim fakat ev ortamı gibi sıcak, samimi, Türk usulü bir kahvaltı olsun” diyorsanız Payidar tam size göre bir mekân. 230 yıllık Musevi bir ailenin hatıraları ile dolu olan bir mekân. Galata sokaklarında butik, küçük bir dükkân olarak varlığını sürdüren Payidar, geleneksel Türk kahvaltısı tercih etmek isteyenleri Galata’da karşılıyor.

Adres: Bereketzade, Büyük Hendek Cd. No:35, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Galista Restaurant

“Galata’ya gelmişken güzel bir kahvaltı manzarası ile kahvaltı edeyim” diyenleriniz için ise Galista önerilerimiz arasında. Galata Kulesi’nin hemen yanında bulunan ve iç mekân tasarımı ile sanki bir şaraphanede oturuyormuşçasına keyif veren bir ortama sahip. Menüsünde Türk ve dünya mutfağından birçok seçeneği barındıran Galista, yine geleneksel Türk kahvaltı seçeneklerini müşterilerine sunuyor.

Adres: Şahkulu, Şahkapısı Sk. No:2, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Federal Galata

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

“Galata’da hem çalışmak, hem güzel bir kahve içmek, hem de kahvaltı etmek istiyorum” diyenleriniz için Fedaral Coffee Company sizi bekliyor. Menüsünde yeni nesil kahvaltılıkları ile birlikte hem geleneksel hem de modern mutfak kültürüne uyum sağlayıp sizlere birçok seçenek sunuyor.

Kahveleriyle tanınan Federal kahvenizi yudumlayıp, güzel bir kahvaltı etmeniz için Galata’daki seçeneklerinizden biri.

Adres: Şahkulu, Küçük Hendek Cd. No:7, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Salon Galata

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Salon Galata, Galata’da bulabileceğiniz en estetik ve en nostaljik iç mekân tasarımına sahip restoranlardan. Galata’nın ara sokaklarında yer alıyor. İçerisine girdiğinizde sizi eski dönemlere yolculuğa çıkaran bu mekânda tarihi doku eşliğinde zengin menüyü deneyimleyebilirsiniz.

Adres: Azapkapı, Bankalar Cd. No:3 D:A, 34420 Beyoğlu/İstanbul

Firuzende Galata

Firuzende Galata, Galata’nın en çok bilinen restoranlarından biri. Sebebi ise Firuzende’nin bu eşsiz Galata manzarasından kaynaklanıyor. Galata’nın yanı başında manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Restoran Anemon Galata Hotel’in en üst katında yer alıyor.

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Günün her saatinde dünya mutfağından hazırlanan lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise en güzel saatleri olan gün batımında, terasında güzel bir şarap içerek günü bu eşsiz manzara ile kapatmanız.

Adres: Bereketzade, No:5, Büyük Hendek Cd., 34421 Beyoğlu/İstanbul

Pepos Galata

Galata’da şarap demişken, şarap üstüne ünlenmiş bir restoran olan Pepos‘tan da bahsedelim. Mekân, Wine&Tapas içerikli menüsüyle hizmet veriyor. Özellikle şarap içmek, tadım yapmak isteyenler için hafif eşlikçi lezzetler ile tapas menüsünü deneyimlemeye uygun.

Adres: Bereketzade, Camekan Sk. no:1/d, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Asmalımescit’in Beğenilen Mekânları

Pera Cafe

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Pera Cafe Beyoğlu’nun merkezinde ve hepimizin bir kez olsun aşikâr olduğu Pera Müzesi’nin içinde yer alıyor. Güne güzel, elit bir ortamda başlamak için size ideal bir ortam sunuyor. İç tasarımı ile sanki bir otel lobisinde oturuyormuş hissiyatı uyandıran mekânda sıcak bir kahve ile güne başlayabilirsiniz.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Caddesi No:65 Pera Müzesi, Meşrutiyet Cd. No:65, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Mornings in Pera

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

“Kahveden sonra, güzel bir kahvaltı veya brunch yapmak istiyorum sakin ve butik bir yer olsun” diyenler için bu mekân çok uygun. lk ve en sevilen kahvaltı ve brunch durağımız ‘Mornings in Pera.’ Mornings in Pera Asmalı Mescit’te bir ara sokakta bulunan tatlı butik bir kafe.

İlk olarak tasarımıyla bize Fransız kafelerini andıran bu mekân, biraz daha yaklaştıkça burnunuza gelen güzel unlu mamulleri kokusuyla sizi güzel bir kahvaltı ve kahveye davet ediyor.

Menüsü aynı mekân tasarımındaki gibi Fransız esintilerini taşıyor. Kruvasanlardan ekmek üstlerine, pancakelerden tostlara ve birbirinden güzel taze tatlılara kadar sizi lezzete davet ediyor.

Adres: Asmalı Mescid Mah.İstiklal Cad, Kallavi Sk. no:4, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Noir Pit Coffee Co.

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Noir Pit Coffee Pera’nın ara sokaklarında gizlenmiş ve kahve üzerine açılmış bir kafe olarak öne çıkıyor. Ağaçların arasında gizlenmiş olduğundan sanki Pera’nın gizli kahve mekânı da diyebiliriz. Sabah günlük işlerinize başlamadan önce taze ve sıcak bir kahveyle güne başlamak istiyorsanız Noir Pit ideal bir seçenek diyebiliriz.

Adres: Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. 109/A, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Pera Bakery

Hepimiz Pera’nın eski binaları ile meşhur olduğunu biliriz. Pera’nın o eşsiz tarihi dokusunun da bu binalar sayesinde oluştuğunu söyleyebiliriz. Pera Bakery o tarihi binalardan birinde yer alıyor. ‘Şehrin ünlü tenteli kahvecisi’ olarak bilinen Pera Bakery sizleri Pera’nın tarihini yansıtan iç ısıtıcı ortamıyla bir kahve deneyimine çağırıyor. Büyüleyici bir binanın içerisinde, nostaljik bir ortamda güzel bir kahvenin tadını çıkarmak isteyenler için Pera Bakery iyi bir tercih.

Adres: Asmalı Mescit, Yemenici Abdüllatif Sk. no:1, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Ecuador Coffee House

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Ecuador Coffee House yine Pera’nın ara sokaklarında gizlenmiş tatlı butik bir kafe. Mekân tasarımı, ara sokakta oluşu ve sokağa bakan oturma alanları ile bize Moda’nın sokaklarında yer alan kafeleri andırıyor. Sokakla iç içe olup, dışarıda olup bitenleri sokağa bakan oturma yerlerinde izlemeyi sevenlerdenseniz Ecuador’da bir kahveye şans vermenizi öneririz.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:111, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Çok Çok Pera

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Birbirinden güzel kahvaltı ve brunch mekânlarından sonra Beyoğlu’ndaki farklı lezzet duraklarına göz atalım. Çok Çok Pera, Asmalı Mescit’te bulunan bir Tayland restoranı olarak hizmet veriyor.

Thai mutfağının zengin menüsünü sunan mekân sıcak bir botanik bahçeyi andırıyor. Burada kendinizi Tayland’da bir lezzet deneyiminde hissedeceksiniz.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:54/A, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Çok Çok Thai

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Yine Asmalı Mescit’te bulunan bir diğer Thailand mutfak seçeneği ise Çok Çok Thai. Çok Çok Thai hepimizin adına aşina olduğu Michelin Lezzet Ödülü’nü 2023-2024 yıllarında mutfağına kazandırdı. Eğer siz de Thailand mutfağını merak ediyorsanız ve Thai yemeklerini, güvenebileceğiniz, kaliteli bir mekânda deneyimlemek istiyorsanız Çok Çok Thai sizi yeni lezzetler keşfetmeye davet ediyor.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:51/A, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Aheste Pera

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Aheste Pera, Pera’daki Michelin Guide Ödülü’nü kazanan gastro mutfak olarak tanınıyor. Bu mekânda, taş duvarlar ve loş bir ışıklandırma sayesinde sanki bir mahzende özel bir yemek tadımındaymış gibi hissedeceksiniz.

Tadım menülerinden her biri özel olarak hazırlanmış mekânda imza kokteyller ile lezzetin doruklarına çıkabilirsiniz. Gastro mutfağa merakı olanlar için bu ödüllü restoranı hem lezzetli yemekler için hem de sakin bir ortamda güzel vakit geçirmek için tercih edebilir.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:107 D:F, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Mabou Pera

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Mabou Pera, Alman bir şefin açtığı bir Akdeniz restoranı. Akdeniz restoranı dememiz yanıltmasın, aslında hem fine-dining hem de Türk mutfağını lezzetleriyle birleştirmeye çalışan özel bir mutfağa sahip. Mabou’nun amacı eski gelenek ve değerleri koruyarak bu lezzetleri size sunmak.

Özel tadım menüleri ve vegan menü seçenekleri de mevcut. İç mekân olarak, minimal ve şık tasarımıyla sizleri sanki bir Fransız restoranındaymışsınız gibi bir yolculuğa çıkarıyor.

Adres: Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. 8b, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Mikla

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Galata’nın en bilindik ve Michelin lezzet ödüllü gastro restoranlardan biri olan Mikla modern bir Anadolu mutfağı. Eşsiz manzarası, şık mekân tasarımı ve iddialı, birbirinden çeşitli tarifleri ile müşterilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. İstanbul’un mavisiyle, Galata manzarasında Anadolu mutfağının gastronomik lezzet yorumlarını tatmak için Mikla sizleri karşılıyor.

Adres: Asmalı Mescit, The Marmara Pera, Meşrutiyet Cd. No:15, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Glouton

Fransız ve İtalyan mutfağı severler için Glouton Beyoğlu’ndaki en ideal seçeneklerden biri. Hem menüsü hem mekân tasarımı olarak sizi bir Fransız restoranında gibi hissettirecek. Menüde İtalyan ve Fransız lezzetleri barındıran bu restoran, rahat ve konforlu bir ortam sunuyor. Brunch’tan başlayarak, makarna, salata ve eşsiz deniz mahsulleri menüsüyle bizlere birbirinden farklı lezzetleri deneyimlememiz için olanak tanıyor.

Adres: Asmalı Mescit, Sofyalı Sk. 18a, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Simone

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

İstanbul’un o güzel manzarası için herkesin güzel bir rooftop restoran arayışında olduğunu tahmin ediyoruz. Simone, Beyoğlu’daki rooftop seçeneklerinden bir tanesi. Ruz Hotel’in 6. katında yer alan Simone, sizlere sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar farklı lezzetlerle kapılarını açıyor.

Adres: Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. No:6, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Comedus Pera

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Beyoğlu’nun birbirinden şık, lezzet mekân seçeneklerinden sonra şimdi biraz daha rahat takılabileceğimiz, samimi mekânlara göz atalım. Comedus, bir restoran olarak değil daha çok şarap tadımı veya güzel bir şarap yanında, aperatiflerle birlikte sizlere rahat ve samimi bir şekilde sohbet edebileceğiniz bir ortam sunuyor. Sadece biraz şarap içip sakin, sıcak bir ortamda muhabbet etmek isteyenler için ideal bir ortam.

Adres: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:107 B D:C, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Pizzeria Pera

Pizzeria Pera, adından da anlaşıldığı gibi bizleri yeniden İtalyan mutfağına götürüyor. Pizzeria Pera, birbirinden çeşitli pizzaları ile tanınmış keyifli bir ortama sahip. Menüsünde pizza dışında makarna ve salata gibi seçenekleri de barındırıyor. Tabii ki şarap menüsü ile de pizzalarınıza eşlikçilerini de sunuyor. Pera’da iseniz birbirinden çeşitli pizzaları Pizzeria Pera’da tadabilirsiniz.

Adres: Asmalı Mescit, Mahallesi, Gönül Sk. No:6/A, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Bordel

“Şöyle biraz daha salaş bir mekân olsun, sokak lezzetleriyle keyifli muhabbet edebileceğimiz ortamlar var mıdır?” derseniz, Bordel sizler için en uygun ortamlardan biri diyebiliriz. Bordel, hepimizin yeni nesil sokak lezzetlerinden bildiğimiz, hot-dog, hamburger ve patates kızartması üçlüsünü menüsünde barındırıyor. Sokak lezzetlerini eşlikçi bira seçenekleri tamamlıyor ve keyifli zaman geçirmenizi hedefliyor.

Adres: Asmalı Mescit, Jurnal Sk. No:2, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Taproom

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Biradan bahsetmişken Beyoğlu’nda birasıyla ünlü olan bir restoran da sizlere sunmak isteriz. Taproom, rahat, salaş ve eğlenceli bir mekân. Lezzetli biraları ile bilinse de yanında sunduğu sokak lezzetleri de oldukça enfes.

Adres: Asmalı Mescit, Jurnal Sk. No:4, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Tavern

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Tavern, Maslak keşfedilmesi gereken mekanlar yazımızda yer alan Markus’un bir diğer yeni işletmesi. Her bir şubesinde kaliteden ödün vermeyen Tavern, şubelerinde apayrı konseptler ile öne çıkıyor. Daha çok mezeleri ile bilinen restoran çeşitli yemekleriyle de ağız sulandırıyor. Tavern mini bir mekân olmasına rağmen şık bar alanı ve akşam eğlenceleri ile Beyoğlu’nda eğlenmek isteyenlere kapılarını açıyor.

Adres: Firuzağa, A, Hayriye Cd. No:16/A, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Patisserie De Pera

Bu kadar tuzlu içeriklerden sonra araya bir tatlı mekânı sıkıştırmak istedik. Kendinizi bir Fransız pastanesinde gibi hissedeceğiniz Patisserie de Pera lezzetleriyle öne çıkıyor. Burası Pera’nın en gözde oteli Pera Palace Hotel’in içerisinde yer alıyor.

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Menüsünde, makaronlardan kurabiyelere, pastalardan tartlara kadar birçok taze pastane ürünleri sunan Patisserie de Pera çay saatlerinde uğramak, tatlı ihtiyacınızı karşılamak için ideal bir mekân.

Adres: Asmalı Mescit, Jurnal Sk. No:4, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Tomtom’un Beğenilen Mekânları

Rutin

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Galata’dan Tomtom sokaklarına doğru geçecek olursak gizli, saklı özel bir menüye sahip Rutin ile sizleri tanıştırmak isteriz. Rutin; birbirinden özel seçenekleri ve daha önce deneyimlemediğiniz tatları barındıran değişken menüsü ile yeni lezzetleri keşfetmeyi sevenler ya da deneyimlemek isteyenler için güzel bir seçenek.

Adres: Tomtom, Kaymakam Reşat Bey Sok. No:19/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Nicole

Hazır Tomtom’a gelmişken yine Michelin Lezzet Ödülü’ne sahip geleneksel bir mutfak Nicole’e bir göz atalım. Tomtom Suites’in girişinde sizi sanat eserleriyle karşılayan bu mekân, en üst katta yer alıyor.

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Yine İstanbul’un eşsiz manzarası ile ödül almış bir şefin ellerinden daha önce deneyimlemediğiniz lezzetleri deneyimlemek isterseniz Nicole deneyimlemeniz için Tomtom’daki en iyi gastro mekânlardan biri.

Adres: Tomtom, Tomtom Kaptan Sk. No:18, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Yeni Lokanta

Beyoğlu’nda yeni ve yine bir gastro mutfak; Yeni Lokanta. Fakat bu sefer farklı bir yorumlama ile bizleri karşılıyor. Gastro mutfağında Türk mutfağının gelenekselliğini sürdürmeye çalışan Yeni lokanta yöresel lezzetleri ve Türk şaraplarını menüsünde barındırıyor.

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

İç mekânında Akdeniz esintisinden gelen dekorlarıyla ise ortama sıcaklık katıyor. Türk mutfağından vazgeçemeyenler ama yeni lezzetlere açık olanlar Yeni Lokanta’yı deneyimlemeli.

Adres: Kumbaracı Yokuşu 66/, Beyoğlu, 34433 İstanbul

Taksim’in Beğenilen Mekânları

Cafe Marmara

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Birçoğumuzun güne başlamak için ilk ihtiyaç duyduğu kahve ve kahvaltıyı Pera mekânlarında buluyoruz. Cafe Marmara, The Marmara Taksim Hotel’de yer alıyor. Cafe Marmara, müşterilerine gün boyu kaliteli ve farklı mutfakları ve lezzetleri barındıran zengin menüsünü sunuyor. Güne şık, kaliteli ve keyifli bir ortamda başlamak isteyenler için ideal bir mekân.

Adres: Gümüşsuyu, Osmanlı Sk. No:1 D:B, 34437 Beyoğlu/İstanbul

Salon Cuma

Salon Cuma, Çukurcuma sokaklarında aktif bir etkinlik ve lezzet durağı olarak biliniyor. Çukurcuma’da bir apartman dairesinde yer alan, Amerikan akşam yemeği ve kokteyl bar olarak kendini tanıtan Salon Cuma özel resepsiyonlara da ev sahipliği yapıyor.

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Mevsimsel olarak değişen menüsüyle size birbirinden çeşitli yeni tatlar sunuyor. Altı kişilik ve üstü gruplar için Fix menüsü ile size tadım yaptırmayı hedeflediğini de söylemek isteriz. Burası özel etkinlikler için bulabileceğiniz nadir ve özel mekânlardan biri.

Adres: Firuzağa, Faik Paşa Cd. No:37, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Cuma Çukurcuma

Çukurcuma’daki diğer mekânlardan devam edecek olursak, Cuma buradaki en bilindik mekânlardan biri. Bilindik olmasının en büyük sebeplerinden biri ise Michelin Guide Ödülü’ne layık görülmüş mekânlardan biri olması.

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Menüsünü mitolojik anlatılardan gelen ateş sembolünden ilham alarak Akdeniz mutfağına uyarlayan Okra, sizlere şık restoranında birbirinden çeşitli sunumları ve lezzetleriyle özel anlarınız için unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Adres: OSMANLI SOKAK 1/B TAKSİM 34437, 34421 Beyoğlu/İstanbul

Okra

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Çukurcuma sokaklarından The Marmara Hotel’in 20. katındaki Okra Restoran’a çıkıyoruz. İstanbul’un eşsiz manzarasını boydan boya pencereleri ile sizlere sunan Okra; geniş, ferah ve büyük bir restoran.

Cuma, sizlere diğer fine-dine restoranlarından farklı olarak tüm gün deneyimleyebileceğiniz bir menü sunuyor. Sabahtan akşama kadar uğrayıp menüsünü keşfedebileceğiniz Cuma, bizlere Çukurcuma sokaklarının arasında samimi, rahat ve konforlu bir ortam sunuyor.

Adres: Firuzağa Mh, Çukur Cuma Cd. 53/A, 34425 Beyoğlu/İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Biz İstanbul

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Taksim’in en önemli ve bilindik binalarından biri olan Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan Biz; bahsettiğimiz diğer birçok mekândan yine farklı bir kavram ile karşımıza çıkıyor. Misyonu gelenekselliği sürdürmek, Osmanlı impatorluğundan süregelen geleneksel, sofistike tarifleriyle lezzet deneyimlerini müşterilerine sunuyor. İstanbul’u tatları, kokusu, renkleri, aromaları ile tattırmayı hedefleyen Biz eşsiz manzarası, şık ambiyansı ile geleneksel bir lezzet yolculuğuna sizleri davet ediyor.

Adres: Gümüşsuyu, Atatürk Kültür Merkezi, Mete Cd. No: 2, 34437 Beyoğlu/İstanbul

Divan

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Taksim’in en önemli ve bilindik binalarından biri olan Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan bir diğer mekânımız ise; Divan Brasserie. İstanbul’un en gözde binasının içerisinde birbirinden çeşitli kültürlerden gelen gastronomik lezzet seçenekleri ve İstanbul’un eşsiz Boğaz manzarasını geniş, şık terasında görebileceğiniz romantik bir ortam sunuyor. Günün her saatinde tercih edebileceğiniz Divan, özel günlerinizde de uygun bir seçenek.

Adres: Gümüşsuyu, Atatürk Kültür Merkezi, Mete Cd. No:2 D:1 Kat 2, 34437 Beyoğlu/İstanbul

Upperist

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Kapanışı, İstanbul’un eşsiz manzarasıyla birlikte bir şeyler içip kaliteli vakit geçirmek isteyenler için elverişli bir ortama sahip Upperist ile yapalım. Upperist, İstanbul’un panoramik manzarası ve belirli günlerde gerçekleşen canlı performansları ile eğlenip, birbirinden çeşitli içecek çeşitleri ile keyifli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir seçenek.

Adres: Gümüşsuyu, Osmanlı Sk. No:3, 34437 Beyoğlu/İstanbul

Cihangir’in En Beğenilen Mekânları

Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları
Taksim ve Beyoğlu'nun En Beğenilen Mekanları

Beyoğlu’nun komşusu Cihangir‘in hem sokakları hem de mekânları yılın her döneminde keşfetmeye değer. Semtin en güzel mekânlarını görmek için buraya tıklayın.

İdil Azar
İdil Azar Tüm Yazıları