preloader

Düğün Pastası Hakkında Her Şey: Arkadaş Pasta

02.05.2019
Düğün Pastası Hakkında Her Şey: Arkadaş Pasta

Yazı Boyutu:

Anadolu yakasının ilk butik pastacılarından biri olan Arkadaş Pasta’nın kurucularından Başak Tüfenkçi, düğün pastalarıyla ilgili sorularımızı OGGUSTO okurları için yanıtladı.

Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümü mezunu olan Başak Tüfenkçi, kurumsal hayatta, pazarlama alanında 14 yıl boyunca renkli, hareketli ve tempolu görevlerde bulundu. Hem kendi ilgisi hem de pazarlama alanında yaptığı çalışmalar dolayısıyla katkısız, doğal gıdalar üzerine yoğunlaşarak bu sektöre girdi. Şu anda Arkadaş Pasta'da da ürettiği ürünlerin kalitesine, içeriğine ve her yönüyle mutlaka Arkadaş Pasta çizgisinde olmasına çok önem veriyor. Arkadaş Pasta, 2000 yılında İstanbul Anadolu yakasının ilk butik pastacılarından biri olarak kuruldu. Trendleri takip eden, kendi çizgisiyle birleştiren, öncü yapısıyla da 19 yıldır aralıksız hizmet vermeye devam ediyor. Başak Tüfenkçi, düğün pastaları özelinde sorduğumuz soruları OGGUSTO okurları için cevaplad

2019 düğün pasta trendleri nelerdir?

Her konuda olduğu gibi trend, düğün pastalarında da daha doğal ve sade yönde ilerliyor. Şeker hamuru yerine daha naturel kaplamalar, floral süslemeler, naked cakeler, yalnızca beyazın kullanıldığı pastalar, pasta üzerinde geometrik desenler, hatta pastanın gerçek geometrik objelerle buluşması en sık gördüğümüz trendlerden.

Düğün Pastası Hakkında Her Şey: Arkadaş Pasta

Düğün pastasında asla kullanılmaması gereken lezzetler var mı?

Düğün pastalarındaki tatlar genel olarak herkese hitap edebilecek , herkesçe sevilen tatlar olmalı. Bu sebeple ağır ganajlı pastalar, ağır belirgin tatları pek tavsiye etmiyoruz. Ayrıca alerjik etkisi olabilecek yer fıstığı, fındık gibi kuru yemişlerden de kaçınılıyor.

Gelin ve damat adaylarının size gelmeden önce nelere karar vermiş olmalarını istiyorsunuz?

Genel konsepte, tarza ve yaklaşık kişi sayısına karar vermiş olmalarını tercih ediyoruz, böylece düğün pastası da tüm organizasyon ile aynı uyum içinde hazırlanabiliyor. Ancak birlikte konsepti ve tarzı oluşturduğumuz çiftler de sıklıkla oluyor.

Düğün Pastası Hakkında Her Şey: Arkadaş Pasta

Düğün pastasını tasarlarken en çok neye dikkat ediyorsunuz?

Düğün günü, insan hayatındaki en önem verilen günlerden bir tanesi. Gelin ve damat tüm detaylara çok özenle karar veriyor. Bu sebeple düğün pastasının konseptle uyum içinde olmasına, pastanın sade ve özgün olmasına, show cake’lerin doğal ve gerçek pasta görümünde olmasına dikkat ediyoruz. Tabii ki en önemlisi, pastanın gelin ve damadın hayalini yansıtması, onları ve tüm misafirleri mutlu etmesi.

Düğün Pastası Hakkında Her Şey: Arkadaş Pasta

Düğün pastalarında pasta dışında makaron, magnolia gibi farklı çeşitlerde istekler oluyor mu?

Yeni trendlerde pastalarda farklı olasılıklar da bulunuyor, onları tercih eden çiftlerimiz de var ancak genel eğilim daha klasik düğün pastalarındaki farklı yaklaşımlar yönünde…

Arkadaş Pasta olarak sizin favori düğün pastalarınız hangileri?

Biz Arkadaş Pasta olarak, lezzetle şıklığın buluştuğu meyve ve çiçek süslemeli naked cakeleri, kişiye özel, sade ama özgün Arkadaş Pasta çizgisinde tasarımları çok seviyoruz. Ama gelin ve damadı mutlu eden her pasta bizim favorimiz 🙂

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları