preloader

Lüks Bir Stil Yaratmak İçin Fendi Casa'nın 5 Sırrı

26.02.2021
Lüks Bir Stil Yaratmak İçin Fendi Casa'nın 5 Sırrı

Yazı Boyutu:

Büyükyalı projesiyle Türkiye’ye ilk kez gelen Fendi Casa markası, mutlu eden lüks anlayışını yansıttığı dairelerin tasarımında iyi yaşam felsefesine dair stil sahibi ipuçları veriyor.

Lüksün ancak hayata değer katarak, insanları mutlu ederek ve yaşamı kolaylaştırarak gerçek lüks olacağına inanan Büyükyalı, Luxury Living Group’un en önemli markası Fendi Casa ile bir araya gelerek “Büyükyalı furnished by Fendi Casa” dairelerinde her ayrıntısında Fendi Casa çizgisini taşıyan başarılı bir iş birliğine imza attı. İtalyan zarafetini gerçek lüks ile buluşturan bu proje, Büyükyalı’nın iyi yaşam felsefesini tasarımların odağına taşıyor.

Büyükyalı’nın iç mekan tasarımını Fendi Casa iş birliğiyle gerçekleştirdiği bu özel projede, lobi tasarımından ortak alanlara, dairelerde kullanılan kapı kulplarından mermer duvar kaplamalarına ve mutfak dolaplarına kadar Fendi Casa’nın özgün lüks stilini görmek mümkün. Modern çağın ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulan yaşam alanları, zamansız çizgileriyle, lüksü ve konforu yeniden tanımlayacak şekilde özenle tasarlanmış. Fendi Casa dokunuşlarıyla şekillenen detaylar, Büyükyalı evlerinde iyi yaşam olgusuna lüksün imzasını atıyor.

Sakinlerine, ihtiyaç duyulan her şeye üstün bir kalite ve kusursuz bir hizmet anlayışıyla ulaştırmayı amaçlayan “Büyükyalı furnished by Fendi Casa” dairelerinin teslimlerine Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren başlanıyor.

Büyükyalı Fendi Casa evlerinden örneklerle evlerde mutlu eden lüks bir stil yaratmanın sırları için okumaya devam edin!

Lüksün konforla ilişkisi

Salonun başrol oyuncuları arasında yer alan koltuklar yaşam alanınızın konfor algoritmasını şekillendiren parçalardandır. Dokunulduğunda duyulara hitap eden kumaş seçenekleri şık bir görünümü pekiştirirken aynı zamanda sonsuz konfor vaat eder. Geniş pencereli, maksimum doğal ışık alan bir salon, koltuğunuza uzanıp pencerelerden denizin maviliklerini izleyebileceğiniz bir iç mekan kurgusu “Büyükyalı furnished by Fendi Casa” dairelerinin sunduğu lüks stil sırlarından sadece bazıları…

Sürdürülebilir İşçilik

Günümüzde tasarımın mihenk taşlarından biri haline gelen sürdürülebilirlik kavramı, uzun ömürlü malzeme seçimleri ve kaliteli işçilik kavramlarıyla dekorasyonda değer kazanıyor. İç mekan tasarım trendlerinde yükselen pirinç ve mermer gibi doğal malzeme kullanımları kaliteli bir işçilik ile bir araya getirildiğinde zamansız ve lüks bir stilin altını çiziyor.

{773773}

Sade ve zamansız görünüm

Ne demiş Leonardo da Vinci “Sadelik mükemmelliğin en sofistike formudur.” Zamansız bir iç mekan kurgusu yaratmanın sırrı yalınlığı merkezine alan bir tasarımdan geçiyor. Büyükyalı Fendi Casa dairelerinde de öne çıkan bu anlayış, iyi yaşam prensiplerinin temeline sadeliğin süzgecinden geçirilmiş lüks anlayışını taşıyor.

Denge ve bütünsellik

İç mekan tasarımında tercih edilen malzemeler, renkler, formlar ve desenler yapının mimarisiyle bir bütün oluşturmalıdır. Göze hoş gelen simetrik öğelerle desteklenen kurgu, gölge ve ışık oyunları yaratan aydınlatma seçimleri, manzarayı içeriye taşıyan doğru yerleştirilmiş aynalar Büyükyalı Fendi Casa iş birliğinde tasarlanan evlerin lüks stil kodlarından sadece bazıları…

{773702}

Odak noktası: İyi Yaşam

Banyolar da yeni nesil lüks anlayışı anatomisinde rahatlık ve konforun kesiştiği kişisel arınma merkezlerine dönüşüyor. Wellbeing akımının evlerdeki mabedi haline gelen banyo tasarımları, kişiye kendini iyi hissettiren butik tasarımlarla şekilleniyor. Dolap kapaklarında tercih edilen aynalı yüzeyler, mekanda daha geniş ve ferah bir algı yaratırken pirinç gibi parlak dokuların tercih edildiği armatürler lüks hissini pekiştiriyor.

Bu içerik Büyükyalı sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları