preloader

Kış Sofraları İçin Stil Sahibi Tüyolar

28.12.2022
Kış Sofraları İçin Stil Sahibi Tüyolar

Yazı Boyutu:

Hikâyesi olan şık sofralar yaratabilmek için ilham dolu dekorasyon fikirlerimize göz atın.

Kış mevsimi keyifli sofralarda bir araya gelmenin zamanıdır. Konforlu sandalyeler, geniş bir yemek masası, doğru aydınlatmalar sofradaki keyfinizi uzatacak dekoratif elemanların başında geliyor. Servis yaparken yemekleri koyabileceğiniz bir büfe veya servis arabası ise yardımcı elemanlar. Tüm bu adımlardan sonra sofranızın dekorasyonuna geçebilirsiniz. Samimi öğelerle kurgulanmış hikâyesi olan kış sofraları için işte birkaç yaratıcı fikir!

Sıcak Detaylar Katın

Kareli sofra örtüleri kullanıldığı sofraya samimi ve sıcak bir ruh katma gücüne sahiptir. Koyu tonların hakimiyetindeki bir renk paleti, tabakların içindeki kumaş peçetelere iliştirilmiş minik çiçekler, sofranın ortasını süsleyen saksı çiçekleri kurgunuzu sıradanlıktan uzaklaştıracaktır.

Farklı Boylarda Şamdanlar Kullanın

Fonda ünlü saksofonist Maceo Parker’ın Roots Revisited albümü, çorba tabaklarından yükselen dumanlar ve titrek ışıklarıyla sofranızın aurasını yükselten mumlar… Doğal malzemeler ve yalın seçimlerle şekillendirdiğiniz kış sofranız için bundan daha sıcak bir görüntü olamaz!

Kaliteli Çatal-Bıçak Takımları Tercih Edin

Kış Sofraları İçin Stil Sahibi Tüyolar
Karaca Premium Çatal Kaşık Bıçak Seti
Satın Al

Rafine bir kış senaryosunu yansıtan sofranızda kullandığınız ürünleri kaliteli, sağlıklı ve uzun ömürlü olanlar arasından seçmek önemlidir. Karaca’nın Premium Çatal Kaşık Bıçak Seti, sofralarınıza zarafet katacak türden. Dünyaca ünlü saat markalarının kullandığı 316+ çelik teknolojisiyle üretilmiş. Karaca 316+ çatal, kaşık, bıçak takımlarına dayanıklılığını veren Molibden elementi, okyanusları aşan gemilerde, uzay araçlarında ve benzeri endüstrilerde pas ve korozyonu önleyici olarak yüksek dayanıklılık sağlayan özel bir madde. Sert koşullu ortamlarda bile direnç gösterir, dolayısıyla rahatça bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Kış Sofraları İçin Stil Sahibi Tüyolar
Karaca Premium Çatal Kaşık Bıçak Seti
Satın Al

Markanın bir başka şık seti ise Porto… Çatal, kaşık, bıçak seti modern ve incelikli tasarımıyla sofranızı bir üst seviyeye taşıyacak tasarımlardan! Uzun süre parlaklığını koruyan paslanmaz çelikten tasarlanmış bu set aynı zamanda sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Özel kutusunda saklayabileceğiniz çatal, kaşık, bıçak setinin 60 parçalık geniş içeriğinde; 12’şer adet yemek çatalı, yemek kaşığı, yemek bıçağı, tatlı çatalı ve çay kaşığı bulunuyor.

Aksesuarlarla Kişiselleştirin

Bal kabağı figürleri, kozalaklar, kütükler ve kürklü tekstiller kış hissi veren detaylardır. Bahçenizden topladığınız kuru dallarla hayal gücünüzü harekete geçirebilir ve sofranızı süsleyecek yaratıcı bir mizansen oluşturabilirsiniz.

Renklerin Uyumlu Çekiciliğinden Yararlanın

Sofranızda uyumlu bir akış için renk birlikteliklerinin gücünü kullanın. Örneğin, keten beyaz bir masa örtüsüyle kombinleyebileceğiniz turuncu peçetelerle, vazoları süsleyen aynı renklerdeki kır çiçekleri dengeli bir bütünlük yaratacaktır. Mum ve şamdanlarınızı da birbirini takip edecek şekilde yerleştirebilir, simetrik kompozisyonlarla uyumu pekiştirebilirsiniz.

*Bu içerik Karaca iş birliğinde hazırlanmıştır.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları