preloader

Çocuklar İçin En İyi Müzik Kursları

05.11.2020
Çocuklar İçin En İyi Müzik Kursları

Yazı Boyutu:

Pandemi sürecinde çocuklara online dersler de veren, çocuklar için en iyi müzik kurslarını keşfedin.

Online eğitimler çocukların hayatına girmeye başladı. Önümüz kış ve çocuklar bu kışı pandemiden ötürü daha çok evde geçirecekler gibi görünüyor. Çocuğunun müzik dersi almasını veya enstrüman çalmasını isteyen ama bunu bir müzik kursuna gitmeden, güvenilir ortamımızda nasıl yapabiliriz diye düşünenler için online dersler de veren kursları ve öğretmenleri OGGUSTO olarak sizin için seçtik. Listeyi yaparken eğitimcilerin profesyonelliğini ve birinci elden referansları göz önünde bulundurmayı atlamamaya çalıştık. Yeter ki çocuklar sanat ve müziksiz kalmasın.

Canca Sanat Merkezi

Çocuklar İçin En İyi Müzik Kursları

Canca Sanat uzun yıllardır Cihangir’de her yaştan müziksevere ders veren bir kurs yeri. Kurucusu Jülide Canca Eke kendisi de çello çalan bir eğitimci. Corona öncesi birçok konsere de ev sahipliği yapan Canca Sanat Merkezi tek tük enstrüman derslerine devam etmesinin yanı sıra online eğitimlerine de hız vermiş durumda. Amerika temelli Music Together programını da ders bünyesinde barındıran sanat merkezi yediden yetmişe herkese ders vermeye açık.

37 Sanat

Çocuklar İçin En İyi Müzik Kursları

Sadece enstrüman dersleri değil, dans dersleri de veren 37 Sanat da evlere kapandığımız süreç boyunca online derslerine devam etti. Şimdilerde grup derslerde zoom üstünden devam etmekte olup, bireysel derslere de kapılarını açmış durumda. İkisi de Didem isminde olan iki piyanistin açtığı 37 Sanat’da pek çok kıdemli hoca çalışıyor. Biri Acarkent’te diğeri Ataşehir’de olan iki ayrı kurs mekanında büyükler için de dans, özellikle ilgi çeken dans olan sirtaki ve bunun yanı sıra solfej ders olasılıkları mevcut. Didem Oğuz’un aynı zamanda çocuklar tarafından okunabilecek bir piyano methodu kitabı var. Bu kitapta notaların her biri bir hikayeyle anlatılıyor. “Piyano Öğreniyorum” isimli kitap internetten de alınabiliyor.

{771979}

İklim Tamkan

Çocuklar İçin En İyi Müzik Kursları

İklim Tamkan Avusturya’da uzun yıllar yaşayarak, barok eğitimi almış nadir piyanistlerimizden biri. Türkiye’ye döndükten sonra sayısız konser veren Tamkan, yıllar içinde “Minik Çekirgelerim” adını verdiği piyano öğrencileriyle eğitimde de bilinen bir isim haline geldi. Özellikle küçük yaşta ve ev ortamında piyano dersi almak isteyenlerin aramaktan çekinmeyeceği bir isim olarak tavsiye edebilirim kendisini. Pedagoji eğitimi de bulunduğu için hem çocuklarla, hem de ailelerle çok iyi anlaşıyor.

Spolin İst

Çocuklar İçin En İyi Müzik Kursları

Oyuncu Ege Maltepe ve piyanist Emir Gamsızoğlu çifti Amerika’dan döndükten sonra, Etiler’de kendi yerleri olan Spolin İst’de hem drama hem de enstrüman dersleri veriyorlar. Burada, evlere kapanmadan önce kontenjanı sınırlı sayıda tutan konserler de düzenliyorlardı. Şimdi o konserleri online devam ettiriyorlar. Emir Gamsızoğlu konserleri açıklamalı yaparak özellikle çocukların, bu konserler aracılığıyla bestecileri öğrenmesi için ön ayak olmuş oluyor. Bu tutumu Türkiye’de klasik müziği alanında bir boşluğu da dolduruyor. İkili New York’ta Caffe Vivaldi adı altında yaptıkları etkinliklerde yetişkinlere bestecileri tanıtıyorlardı. İstanbul’da da bunun Bach ve Schubert versiyonunu yaptılar. Şimdi aynı türden tanıtımlı konserlere online devam ediyorlar. Etkinlikleri instagramdan takip edilebilir.

AndaBurada

Çocuklar İçin En İyi Müzik Kursları

Bu bir müzik tanıtımı değil ancak çocuklar tarafından son zamanlarda çok beğenilen bir uygulama. Şöyle ki Canan Ergüder bilinen bir oyuncu. Evlere kapanmamızın ilk setleri etkilemesiyle birlikte O da çocuklar için bir projenin içine dahil oluyor ve bu projede çocuklara birbirinden güzel masallar okuyor. Cep telefonlarınıza indirdiğiniz programla seriyi takip edebiliyorsunuz. Programın ismi AndaBurada. Dinlerken zaman, Canan Ergüder’in naif sesi eşliğinde akıp gidiyor.

{772903}

OGGUSTO Editörü Günsu Özkarar’ın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyanın en yeni haberlerini ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültene kaydolun.

Günsu Özkarar
Günsu Özkarar Tüm Yazıları