preloader

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

07.12.2021
Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Yazı Boyutu:

Home office çalıştığınız dönemlerde, evde yoğun iş temposuyla geçen günlerin sonunda kendinizi şımartıp ödüllendirmenin en eğlenceli ve keyifli yollarını listeledik.

Home office çalışmayı keyifli, eğlenceli ve bazen de oldukça aktif bir rutin haline getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için yalnızca kendinize odaklanmanız ve kendinizi nasıl şımartmak istediğinize karar vermeniz yeterli. Sıradan çalışma temponuz da dahil yoğun geçen günlerinizde de “Bugün bunu hakettim!” dedirtecek en güzel alternatifleri sizin için listeledik. Şimdi takviminizi kontrol edin ve hangi gün kendinizi nasıl şımartmak istediğinize karar verin! Üstelik her biri için evde yapabileceğiniz yüksek doz keyif içeren alternatifler de mevcut. Dilerseniz hepsine sevdiklerinizi de dahil edebileceğinizi unutmayın!

Mesai Sonrası Masaja Gidin

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Bilgisayar başında geçen uzun saatler sonunda dinlendirici ve gevşetici bir masaja kim hayır diyebilir? Özellikle çalışma temponuzun hem fiziksel hem de mental olarak yorucu geçtiği günlerde bu yoğunluğun stresinden sıyrılmak için koltuğa uzanıp kendinizi uyku moduna almaktan çok daha fazlasına ihtiyaç duyarsınız. Bunun için takviminize baktığınızda yorucu geçeceği şimdiden belli olan günlerinizi işaretleyip bugünden bir masaj randevusu alabilirsiniz. Böylelikle yorgunluk ve stresten arınırken aynı zamanda kendinizi şımartabilirsiniz.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Eğer planlar masaja gitmeye uymuyorsa evde kendinize dinlendirici bir spa rutini oluşturabilirsiniz. Sevdiğiniz banyo ortamını hazırlayın, sıcak bir duş alın ve sonrasında aromaterapi yağlarıyla kendinize kısa bir masaj yaparak fiziksel ve mental olarak kendinizi şımartın.

Şehrin En Lezzetli Restoranlarına Yemeğe Çıkın

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Kim demiş nefis gastronomi deneyimleri için hafta sonunu beklemek gerektiğini? İş sorumluluklarından uzak olduğunuz günlerde elbette yemekli aktivitelerin keyfi başka oluyor ancak hafta içi de pekala bu keyfe bir ara vermek veya ertelemek zorunda değilsiniz. İster keşfetmek istediğiniz yeni bir restoran isterseniz şehrin en iyi mekânlarından biri olsun tek yapmanız gereken ‘bir seçim!’ Şimdi o yemeğe nerede, kiminle gitmek istediğinize karar verin ve nefis bir akşam yemeğiyle gününüzün geri kalanını unutmaya hazır olun.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Elbette nefis yemekler eşliğinde sevdiklerinizde birlikte günün geri kalanını unutmanın tek yolu dışarıda plan yapmak değil. Canınız nasıl isterse! Dilerseniz evde olduğunuz bu günleri fırsata çevirip ister eğlenceli ister romantik akşam yemeği keyfini evinizde de gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken en sevdiğiniz lezzetleri evinize taşıyıp, rahat bir ortamda sevdiklerinizle uzun uzadıya keyifli bir gece geçirmek.

İyi Bir Bilgisayarla Kendinize Dilediğiniz Yerden Çalışma Lüksü Yaratın

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Home office çalışırken kendinizi her şartta şımartabilmenin mükemmel bir yolu var: Dilediğiniz yerden çalışmak! Adı “evden çalışma” olabilir ancak 2-3 günlüğüne, hatta belki de sürekli home office çalışma düzenine sahipseniz 15-20 günlüğüne eviniz olacak bir tatil kaçamağı sizi şımartacak en güzel lükslerden biri olabilir. Taşıması kolay, görüntü kalitesi muhteşem, hızlı çalışan ve tüm işlerinizi yaparken hiç takılmadan hızınıza ayak uydurabilecek bir bilgisayar seçerseniz sizin için en iyi çalışma arkadaşına daima sahip olabilirsiniz. Uzun pil ömrü ile çalışmanızı oldukça kolaylaştıracak olan Dell’in en yeni bilgisayar modeli XPS 13, mükemmelliğini detaylarında saklayan ve yeni çalışma sistemi home office’e kusursuzca ayak uyduran bir model. 1,3 kg ağırlığı ile kolayca taşınabilmesi, 4K Ultra HD ekranı, 14 saat kullanılabilen pili, 13 inç’lik boyu ve güçlü çalışma özellikleriyle Dell XPS 13 beklentileri yükselten bilgisayar modeli. Farklı işlemci sayısıyla iki farklı modeli bulunan Dell XPS 13’ün Platinum Silver ve Frost olmak üzere iki farklı rengi mevcut.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Bu başlıkta sizin için sonsuz alternatif varken yapmanız gereken ise tek bir şey var. O da özgürce çalışmaya devam edebileceğiniz sayısız lokasyon, destinasyon ve mekân alternatifi arasında karar verip planları harekete geçirmek. Üstelik ne kadar uzağa giderseniz gidin Dell XPS 13 ‘ün uzun pil ömrü ve kolay taşınabilir olma özelliğiyle, işinizi, gittiğiniz her yere yanınızda taşımanız da oldukça kolay olacak.

Sinema veya Tiyatroya Gidin

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Daha haberi çıkar çıkmaz yankı uyandıran ancak pandemi sebebiyle gösterime giriş tarihleri ertelenen sinema filmleri şimdilerde bir bir vizyona giriyor. Merakla beklenen bu sinema filmleri evden çalıştığınız günlerde yapılacak en güzel son dakika planlarından biri. Bu aktiviteyi tek başınıza yapabileceğiniz gibi -sürpriz bir ekstra biletle- sevdiklerinizin de son anda gününe renk katıp gecenizi hareketlendirebilirsiniz. Böylelikle sadece kendinizi değil sevdiklerinizi de şımartabilirsiniz. Ancak tercihiniz tiyatrodan yana olduğunda etkinlik takvimlerini daha sıkı takip etmekte fayda var.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Home office mesaisi bittiyse evde pizza keyfiyle başlayıp patlamış mısırla devam eden bir sinema saati hiç de fena olmaz! Üstelik sürede sınır yok. Dilerseniz mısırları patlatıp battaniyenin altına girip evde sinema saatini eğlenceli bir seyir maratonuna çevirebilirsiniz. Yeni bir arayıştaysanız ilerleyen zamanlarda yayına başlayacak olan ve mutlaka izlemeniz gereken diziler ve filmler listesine göz atmayı unutmayın.

Şehrin En Keyifli Etkinliklerine Plan Yapın

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Kahve festivalleri, gastrofestler, tadım atölyeleri ve heyecanla beklediğimiz diğer tüm etkinlikler için gün sayarken etkinlik rehberleri keyifli zaman geçirmek için en eğlenceli seçeneklerden biri. Home office çalışma saatlerinizde sosyalleşme imkânlarınızın kısıtlı olduğu göz önüne alınınca havanızı değiştirecek farklı etkinlikler, kesinlikle en çok ihtiyacınız olan şeylerden biri. İster hafta içi ister hafta sonu olsun, bu etkinlikleri kaçırdığınıza üzülmemek için takviminizi bu tarihlere göre planlamanızı tavsiye ederiz.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Dilerseniz kendi festivalinizi kendi ortamınızda da düzenleyebilirsiniz! İster festival ruhunu evinize getirirsiniz ister konsept partinizi evinizde verebilirsiniz.

Hobilerinizi Geliştirecek Workshoplara Katılın

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Son zamanlarda nelere merak saldınız? Ya da hiç bitmeyen bir tutkunuz var mı? Aşçılıktan resim yapmaya kadar pek çok hobi sayabiliriz bunlar için. Siz de sizinkini seçin ve haftada 1-2 gününüzü bu hobinizi geliştirecek veya daha keyifli hale getirecek bir workshopa katılın. İş verimililiğinizin yanı sıra hobilerinizde de üretken olmak sizi motive ederken diğer yandan keyifli vakit geçirerek kendinizi ödüllendirmenizi de sağlayacaktır.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Elbette hobilerinize vakit ayırmanın tek yolu bu aktiviteleri dışarıda bir yerlerde aramaktan geçmiyor. Resim yapmak istiyorsanız boyaları taşıdığınız her yer sizin hobi alanınıza dönüşebilir. Gurme mutfak aşçısına dönüşmek istiyorsanız iyi bir tarif kitabı veya YouTube yemek kanalları pekala eğitmeniniz olabilir. Neler yapmak istediğinizi seçmeniz yeterli; sonuçta takviminizde her güne bir hobi aktivitesi ekleme özgürlüğüne sahipsiniz!

Ormanda veya Sahilde Yürüyüşe Çıkın

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Belgrad Ormanı, Atatürk Arboretumu, Bebek Sahili ve daha pek çok benzersiz noktaya sahip İstanbul. Böylesine güzellikleri barındıran bir şehirde yaşarken kendinizi şımartmak için yapabileceklerinizden biri de bilgisayarı kapattığınızda zihninizi boşaltmanızı sağlayacak bir aktivite yapmak. İşte onlardan biri de gününüze hareket katarak devam etmek. Açık havada yürüyüş yaparak hem evde stabil geçen bir günde hareket dengenizi koruyabilir hem de keyifli anlar yaşabilirsiniz.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Yağmurlu bir günde veya soğuk havalarda açık havada yürüyüş yapmak, hele ki iş temposuyla geçen bir günün sonunda pek cezbedici gelmeyebilir. Ancak yine de spor yapmanın mutluluk hormonu “seratonin” üzerinde yükseltici etkisi olduğu göz önünde bulundurulunca, hareketli müzikler eşliğinde evde spor yapmak veya spora gitmek de eğlenceye dönüşen çekici bir alternatif olabilir. Böylelikle gününüze hareket katarken hem zihninizi boşaltacak hem eğlenecek hem de uzun vadede fiziksel olarak kendinizi şımartabileceğiniz bir rutine sahip olabileceksiniz.

Nefis Kokteyllerle Günün Yorgunluğunu Geride Bırakın

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Bazı günler mesai saati kavramı tamamen ortadan kalkıyor, günün sonunda kendinize ayırabileceğiniz sadece 2-3 saatiniz kalıyorsa bu önerimiz öncelikle size gelsin. Çünkü öyle bir günü atlatmanın en ama en güzel yollarından biri güne şehrin en iyi kokteyl mekânlarından birinde favori içeceğinizle veda etmek. Yine de bu keyfi yaşamak için saatlerce çalışmış olmaya gerek yok. Evden çalıştığınız herhangi bir günü sosyalleşerek nefis kokteyller eşliğinde sonlandırmak için susamış olmanız bile yeterli diyebiliriz.

Home Office Çalışırken Kendinizi Ödüllendirmenin Yolları

Alternatifi: Şehrin en iyi kokteyl mekânlarında içtiklerinizin yerini tutar mı? Bu sorunun cevabı sizin hünerli ellerinize bağlı. Eğer miksolojiye ilgi duyanlardansanız veya yakından ilgilenmeye hazır olanlardansanız bunu hem bir hobiye hem de eğlenmeye bahane olacak bir adım olarak görebilirsiniz.

Bu içerik Dell sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları