preloader

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

14.05.2020
Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

Yazı Boyutu:

Keyif veren kurgularla yaz köşeleri yaratmak isteyenler için alışveriş rehberi hazırladık.

Yazlık evlerin stil kodları arasında öne çıkanlar; hafiflik, rahatlık ve sakinliğin izini süren seçimler. Fonuna beyazın rafine güzelliğini yerleştirmiş keyif kozalarında kullanabileceğiniz fonksiyonel mobilyalar, cazibesi yüksek aksesuarlar, sezonun gözde desenleri ve ilham veren yazlık dekorasyon fikirleri için alışveriş rehberini okumaya devam edin!

Hafif mobilyalar tercih edin

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

Amara

Artık iç mekanlarda da bambu, rattan ve hasır mobilyaların kullanımı oldukça revaçta. Kapısı ve pencereleri sürekli açık kalan ve kışlık evlere göre daha sık temizlik gerektiren yazlık evlerde mobilyaların hafifliği, kolay yer değiştirilebilirliği gibi unsurlar önemlidir. Uzakdoğu stillerinin tropik mizansenlerinden fırlayıp gelen bambu koltukların farklı çeşitlerini dekorasyon markalarının 2019 yaz koleksiyonlarında görmek mümkün.

Cumba Selection

Pera Bulvarı

Yargıcı Homeworks

Dış mekanlara uygun kilimler kullanın

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

Maisons du Monde

Bahçe mobilyasının duayen markalarının 2019 katalog çekimlerinde karşımıza çıkan ortak noktalardan biri oturma köşelerinin ortasında kullanılan kilimler. Mekana daha sıcak bir atmosfer katan bu kilimler için dış mekana uyumlu modeller arasından tercih yapın.

Yargıcı Homeworks

Mozaik Design

Mudo Concept

Kompakt ve fonksiyonel tercihler yapın

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

Dfs

Yazlık evlerdeki dekorasyon aritmetiği birbiri içine geçen, istiflenebilir, katlanabilir, kolay taşınabilir seçimler arasından geçiyor. Küçük metrekarelerde duvarlarda beyaz rengini tercih etmek mekana ferah bir görünüm katacaktır. Bu kurguyu mavi tonlarıyla kombinleyeceğiniz mobilya ve aksesuar seçimleriyle zenginleştirerek sakin bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Zara Home

Ikea

H&M Home

{77769}

Bahçe ve teraslarınızı yeşillendirin

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

George Home

Birkaç ayınızı geçireceğiniz yazlık evlerinizin bahçe, teras ve balkonlarında sezonluk tohumlar ekerek mutfak otları yetiştirebilirisiniz. Barbekü partisi yaparken etlerin yanına iliştirebileceğiniz biberiye, mezelerin üzerini süsleyecek dere otu ve maydanozlar çok rahat saksı içinde yetiştirebileceğiniz mutfak otlarından.

Mudo Concept

Linens

Zara Home

Puflar kurtarıcınız olsun

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

Dfs

Oturma gruplarının yanına yerleştirilen puflar misafir geldiğinde ekstra oturma birimi olarak işlev görürken üzerine koyacağınız şık bir tepsiyle sehpa olabilir veya film seyrederken kanepeden ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir destek… Yazlık eviniz için dekorasyonunuzu destekleyen yardımcı oyuncu olarak sezonun öne çıkan modelleri arasından bir puf seçimi yapabilirsiniz.

Pera Bulvarı

H&M Home

Mudo Concept

Açık ve pastel renklerden yana oy kullanın

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

John Lewis

Bahçe mobilyalarının tanınmış markalarından L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, küçük alanlara bahçe mobilyası seçimi konusunda önerilerde bulunuyor: "İşlevsel mobilyalar ve zarif tasarımların yanı sıra açık ve pastel renkli ürünler ile küçük ve dar alanlara hem ferah hem de estetik bir görünüm kazandırmak mümkün. Dekorasyonda kullanacağınız vizon renkler ve beyaz renkli kombinasyonlar mekanları daha geniş gösterirken, getirdiği huzur ve saflık da artı puan olacak."

L'unica

Tchibo

L'unica

{771185}

Beyaz ahşap ve çizgilileri kombinleyin

Yazlık Evler İçin Alışveriş Rehberi

Dfs

Dekorasyonunda ferah ve dinamik bir görünümün hedeflendiği yazlık evler için EDDA Mimarlık'ın kurucusu iç mimar Eda Tahmaz önerilerini aktarıyor: "Mavi ve beyaz çizgili desenli tekstil ürünleri veya mobilyalar ile yazlık evinizde marin teması yaratabilirsiniz. Zemin kaplamalarında ve mobilyalarda tercih edilecek beyaz ahşap bu sezona damgasını vuracak. Doğal taş zeminler ve mermer yüzeyler ise iç mekanlara getirdiği yalın ve hafif görünümle hiçbir zaman demode olamayacak, vazgeçilmez bir klasik."

Yargıcı Homeworks

Beymen Home

Boyner Evde

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları