preloader

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

17.05.2020
Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Yazı Boyutu:

Güneşli günlerde kapılarını araladağınız, yazlık evleriniz için en güzel dekorasyon fikirlerini inceleyin.

Ruhumuz sürekli bir huzur arayışındayken, durup iç sesimize çok nadiren kulak veriyoruz. İş ve yapılması gerekenler gibi stresli yaşam temposundan kendimizi çekip çıkarabildiğimiz nadide alanlardan biri, yazlık evlerimiz. Bu yaşam alanlarını doğru şekilde yerleştirmek, fazlalıklardan arındırılmış kurgular yaratmak, sakin renk paletleri seçmek ve deniz havasını eve taşımak için ilham veren fikirlerimize kulak verin.

Evinizin keyif sınırlarını genişletin

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Katı stil kurallarını unutun. Yazlık evinizdeki amacınız sadece size mutluluk veren atmosferi yaratmak olmalı. Geniş bir terasınız veya bahçeniz varsa neden yatağınızı dışarı taşıyarak uçuşan perdeler ardında rahatlığın kollarına teslim olacağınız bir köşe kurgulamayasınız?

Yastık by Rıfat Özbek

Beymen Home

Dudu Home

Sessiz kurgular yaratın

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Maison Objet trend otoritelerinin işaret ettiği, evde sessizliğin izini süren dekorasyon anlayışı yazlık mekanlara ferah ve taze bir hava yüklüyor. Rafine formlar, ‘az çoktur’ felsefesini yansıtan tasarımlar, pastel tonların ve açık renklerin egemenliğindeki bir renk paleti, çizgili desenler ve cam dokular tercih ederek mekanınızda sessiz ve sakin kurgular yaratabilirsiniz.

Casa

Yargıcı Homeworks

Vakko Home

Havuz yerine biyolojik gölet?

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Doğal ve sağlıklı olana ilgi her geçen gün daha da artarken, biyolojik göletler de tüm dünyanın tercih ettiği yepyeni bir yaşam trendi olarak karşımıza çıkıyor. Suyu temizleme özelliği olan bitkiler, arıtma ve filtreleme özellikleri sayesinde gölün her daim temiz ve sağlıklı olmasına imkân veriyor. Yazlık evinizde havuzların klorlu suları yerine içindeki bitkilerle gerçek bir gölette yüzme keyfi sunan biyolojik göletlerden tercih edebilirsiniz.

L’unica

Beymen Home

Tepe Home

{88386}

Ruhu olan bir eve sahip olun

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Geçtiğimiz ay Images Publishing yayınevinden çıkan Homes With Soul kitabında Orly Robinzon bir eve ruh katan altın kuralın evinizde beraber yaşayabileceğiniz sevdiğiniz birini bulmaktan geçtiğini söylüyor ve ayrıca şöyle ekliyor:

“Yazlık evinizi doğadan ilham alarak döşemenizi öneririm. Bahçeye ve açık hava alanlarına açılan geniş pencere, kapılar, sakin ve samimi bir yatak odası ile banyo, yazlık eve ruh katan önemli unsurlardır. Pamuklu, ipek veya doğal malzemelerden üretilmiş yatak örtüleri, hafif uçuşan perdeler, deniz kabukları, mumlar ve loş romantik aydınlatmalar evinizin başrol oyuncuları olsun. İyi yemek, iyi arkadaşları da yazlık evinize dahil ettiğinizde her şey tamamdır.”

Tepe Home

IKEA

Koleksiyon

Deniz kabukları, mercanlar ve taşlar kullanın

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Deniz havasını eve taşımanın yolu kumsaldan topladığınız mercanlar, deniz kabukları, deniz yıldızları ve taşlarla kurgulanmış Akdeniz ruhlu köşeler yaratmaktan geçiyor. Fransız Rivierası'na özgü provence stili mobilyalar, patine yüzeyler, halatlı tasarımlar, mavi-beyaz bir renk paleti evinizi serinletmeye yardımcı oyuncularınız.

Paşabahçe

Mudo Concept

Cumba Selection

Sadeliğin izini sürün

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Yazlık mekanlarınızda, "Sadelik mükemmeliğin en sofistike formudur,” diyen Leonardo da Vinci'ye saygı duruşu niteliğindeki kurgulara imza atın. Sadeliğin dekorasyon pusulasında bu yaz beyaz duvarlar, hafifliğe işaret eden bambu ve hasır malzemeler, monokrom bir renk paleti ve tropik bitkiler öne çıkıyor.

Ikea

Zara Home

Yargıcı Homeworks

{771089}

Açık hava davetleriyle renklendirin

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Ne diyor Danimarkalı Hygge felsefesi, evinizde yakın arkadaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz davetler kurgulayarak açık hava mekanınızın keyif dozunu yükseltebilirsiniz. Özenle hazırlanmış davet sofralarınıza kişisel dokunuşlar katarak misafirlerinizin hafızalarına kazınacak bir davete imza atabilirsiniz. Tavandan sarkıtılmış fenerler, sofrayı renklendiren çiçekler, mumlar, dantelli peçeteler, yer kartları ve daha fazlası için yaratıcılığınızı harekete geçirme vakti.

Sihir Mobilya

Ikea

Bbq Sepeti

Yazlık Evler İçin İlham Veren Fikirler

Bir diğer fikir yazlık evinizin bahçesinde sıra sıra dizilmiş renkli ampuller altında keyifli bir açık hava sineması yaratıp arkadaşlarınızı çağırmak. İhtiyacınız olan bir adet projeksiyon makinesi, ağaç dallarından sarkıtacağınız bir projeksiyon perdesi ve çimenlere atıp üzerine yayılabileceğiniz geniş minderler, konforlu şezlonglar, fenerler ve popcorn kâseleri…

ICA

Vivense

Casa Outdoor

Naz Gürlek
Naz Gürlek
editörün tüm yazıları