preloader

CNR Avrasya Boat Show 2017

16.02.2017
CNR Avrasya Boat Show 2017

Yazı Boyutu:

CNR Avrasya Boat Show bu yıl 19 Şubat’a kadar deniz tutkunlarını ağırlayacak. 85 bin metrekarelik alanda gerçekleşen, Türkiye’nin bu en büyük tekne fuarı kategorilerinde en iyilerinden olan mega yat, motoryat ve yelkenlileri; aksesuar ve ekipmanı deniz sevdalılarıyla buluşturacak. Fuarda, Türkiye’de ilk kez sergilenecek üç motoryat ve üç yelkenli modelini hızlıca gezelim mi?

Sunseeker Predator 57

Sunseeker-Predator-57

İngiliz Sunseeker’ın bu ‘yırtıcı’ modeli agresif çizgileriyle isminin hakkını veriyor. Sunseeker Predator 57’de elektrikli kapı geleneksel şekilde açılıyor ancak istenildiğinde tabana kadar indirilerek ortadan da yok olabiliyor. Bu akılcı çözüm sayesinde kokpitle birleşen salon büyük bir açılır tavana sahip.

sunseeker-predator-57 kolaj

Üç kamaralı modelin ana kamarası büyük ve koltuk-masa düzeniyle son derece konforlu bir alan sunuyor. Diğer iki kamaranın duş-tuvaleti ortak. 18,24 metre boyundaki Predator 57 seçilen motora göre 40 knot hıza ulaşabiliyor.

Fairline Targa 53 GT

53_TARGA-70

Fairline Targa 53 GT’de salon, açılabilen tavanı sayesinde hem çok havadar hem de çok keyifli. Geniş yüzme platformundan girilen havuzluğunda büyük bir güneşlenme minderi yer alıyor.

fairline-targa-53-gt

L şeklinde oturma grubu ve masa bulunan korunaklı havuzluk can bir kapı aracılığıyla salonla birleşiyor. Alt bölümde vasatta geniş penceresiyle aydınlık ana kamara yer alıyor. 34 knot hıza ulaşabilen 16,92 metre boyundaki modelde VIP kamaranın yanı sıra iki adet de misafir kamarası yer alıyor.

{77465}

Absolute 50 Fly

ABSOLUTE-50FLY-NAV-275

İster flybridge’i ister pruvası ister iç mekanları… Bu tekne her bölümüyle ferahfeza alanlarla karşımıza çıkıyor. Altı kişinin konaklamasına imkan tanıyan üç kamara ve iki banyosu bulunuyor. Yüzme platformundan girişi olan özel banyolu tek kişilik kamara da mürettebat için.

08-saloon-B245-0x0

Dış mekanda üç farklı güneşlenme alanı mevcut. 15,20 metre boyundaki Absolute 50 Fly, iki adet Volvo Penta IPS 600 motorlarıyla 23 knot seyir hızına sahip. Üstelik düşük yakıt tüketimi, sessiz ve sarsıntısız bir seyir sunuyor.

Hanse 588

021220161548283

Almanların gurur kaynağı Hanse, 17,20 metre boya sahip 588’le ilk kez Türk deniz sevdalılarının karşısına çıkıyor. Hanse 588 geniş karınlı yapısı ve 5,20 metrelik eniyle son derece geniş bir yelkenli. Aydınlatma ve müzik sistemiyle donatılan, yelken seri esnasında daha iyi görüş için ortası açılabilen hardtop, kokpittekileri güneşe karşı koruyor.

hanse-588

Standart olarak dört kamara ve iki banyo ile üretiliyor ancak isteğe göre farklı yerleşim planları da mevcut. Uzun arması sayesinde daha güçlü bir yelken planı sunan Hanse 588, hidrolik ve elektrikli opsiyonel ekipmanla tek kişi tarafından da kullanılabiliyor.

{77449}

Bavaria C 57

003-low

Karşınızda bir Alman güzeli daha… Bavaria C57’de iskota ve halatlar iki dümenin önündeki vinçlere geliyor. Bu da az kişiyle dahi güvenli bir yelken seyrine olanak tanıyor. Büyük masa ve geniş oturma alanlarının bulunduğu havuzluktaki wetbar ve ızgara, içeri girmeden de yemek hazırlamak isteyenler için.

bavaria-c57

Bavaria C57’nin üç, dört ve beş kamaralı seçenekleri mevcut. Üç adet de banyo var. Baş taraftan bağımsız bir girişi olan mürettebat kamarası, tekne sahibine mahremiyet sağlıyor.

Azuree 41

ext-1

Ve işte Türkiye’nin medar-ı iftiharı… Türkiye’de üretilen Azuree Yachts’ın bu yeni modeli, küçük kardeşi Azuree 40’a kıyasla daha dar gövdesi ve belirgin şekilde daha ağır salması ile çok daha dengeli.

azuree-41

12,5 metre boyundaki Azuree 41’in iç mekanında standart olarak üç kamara bulunuyor. Kıç tarafta bulunan ikiz misafir kamaraları yüksek tavanları ile dikkat çekici. Baştaki ana kamarada ise iki farklı yatak seçeneği bulunuyor.

Şule Kaya
Şule Kaya Tüm Yazıları