preloader

CMB Yachts’ın Yeni Mucizesi: Miracle

10.06.2017
CMB Yachts’ın Yeni Mucizesi: Miracle

Yazı Boyutu:

Türkiye’nin önemli mega yat üreticilerinden CMB Yachts, “Miracle” adını verdiği yeni tasarımını hayata geçirdi. Kurulduğu günden beri ürettiği tüm projeler ile dünyanın en iyi motor yat ve tasarım ödüllerini alan CMB Yachts, son projesiyle hedefini ödüllerin de ötesine taşımış gibi görünüyor.

CMB Yachts’ın Yeni Mucizesi: Miracle

{8859}

Çok kısa bir zaman içinde tüm dünya ile paylaşılacak olan Miracle, ismine yakışır bir şekilde mucizevi bir eser. “Mucizeler için tasarımdan daha fazlasına ihtiyacınız var” mottosuna inanan CMB Yachts, mükemmel eserlerin de tutku olmadan asla yaratılamayacağına vurgu yapıyor. Tasarımlarına başlarken ana hedefini tüm zamanlara ait bir sanat eseri yaratmak olarak belirten marka, bu vizyonla yarattığı eserlerine ise şu üç aşama ile hayat veriyor: Tasarıma zamanın ötesinde eser yaratma hayaliyle başlamak, sanat eseri ruhu kazanana kadar emek vermek ve eseri mucizevi kılacak kusursuz zanaatı çıkarmak.

CMB Yachts’ın Yeni Mucizesi: Miracle

Dünyanın en başarılı yat tasarımcısı olan Espen Oeino işbirliği ile ortaya çıkarılan 46 metre uzunluğundaki Miracle, tamamen kompozit sistem teknolojisiyle yapılmış, dünyadaki ender teknelerden biri olmasıyla mucizevi bir ruha sahip. Bir adet master kabin, dört adet misafir kabini ile 10 misafir ve 9 personel kapasiteli olan Miracle’da aynı zamanda oldukça geniş boyutta ve ferah tasarımda iki adet salon, bir adet yemek odası, çalışma odası ve gym bulunuyor. 490 GT hacmindeki tekne, iki adet 1450 beygir CAT makinaları ile tüm dünya sularında seyahat edebilir şekilde tasarlanmış; İtalyan ve İngiliz klaslama kuruluşları tarafından özel ve ticari olarak sertifikalandırılmıştır.

{77374}

Sadece çok yüksek kalitedeki işlere ahşap ve kaplama üretimi yapan Alman Schotten&Hansen gibi dünyanın önde gelen markaları ile projeye özel birçok malzeme de üretilmiş. Bunların içinde doğal dokulu kaplama ve parkeler ise en çok göze çarpan malzemelerdir. Majilite marka yanmaz kumaşlar, Altfield, Foglizzo ve Lelievre marka özel dikim kumaşlar, beyaz onyx mermerler ve özel tasarım aplik ve avizeler tekne içerisinde yarattığı bütünlük ile büyülüyor. İç tasarımı ise Arte-bel Design-Beril Başaran ile hayat bulan Miracle, kusursuz zanaatıyla baktığınız her ince ayrıntıda kişiyi şaşırtıyor.

CMB Yachts’ın Yeni Mucizesi: Miracle

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları