preloader

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Bütünsel iyilik ve güzellik sağlayan ürünlerin herkes tarafından ulaşılabilir olması amacıyla yaratılan The Sim Co.’nun kurucusu Simge Kamacı ile kristallerin gücü hakkında konuştuk.

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Simge Kamacı, Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi ile birleştirerek kendini doğal güzellik ve bakım konularında geliştirdi. 2019 yılında bütünsel iyilik ve güzelliği destekleyen markası The Sim Co.’yu kurdu. The Sim Co. ile kristallerin ve kıymetli, sürdürülebilir ve güzellik destekleyici tekstil ürünlerinin herkes tarafından ulaşılabilir olmasını sağlıyor.

Bize biraz markanızdan bahseder misiniz? Nedir The Sim Co.?

The Sim Co., bütünsel iyilik ve güzellik hali sağlayan ürünlerin herkes tarafından ulaşılabilir olması amacıyla kurulmuş temiz bir markadır. Ürünlerimiz, enerji yükselten kristaller, cilt güzelliğini destekleyen kristal masaj aletleri, saç ve cilt sağlığını arttıran ipek uyku ürünleri, sürdürülebilir cilt bakımında kullanılacak pamuk ve ipek tekstil ürünlerinden oluşuyor.

The Sim Co. bir kadın girişimci markasıdır. Kadınların her alanda desteklenmesi ve üretime dahil edilmesini fazlasıyla önemsediğim için, mümkün olduğunca kadın üreticiler ve geliştiriciler ile çalışmaya özen gösteriyorum.

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Kristallerin uygulama alanları ve yöntemlerinden bahseder misiniz?

Kristaller, sahip oldukları güçlü enerji nedeniyle her alanda iyileşmek ve enerji arttırmak için kullanılabilir. Bu nedenle kristalleri, meditasyon yapmak, yaşam alanınızı kuvvetlendirmek, içme ve banyo sularınızı enerjilendirmek ve negatif enerjiden arınmak, temizlenmek için kullanabilirsiniz. Benim gibi çantanızda taşıyabilir, arabanızda, çalışma alanınızda, banyonuzda, yatak odanızda ve oturma odanızda obje olarak kullanabilirsiniz. Bu kadarı fazla derseniz, meditasyon için kristalleri kullanabilir veya iyi hissetmek istediğiniz birkaç noktada konumlandırabilirsiniz.

Minerallerin hayatımıza ne gibi faydaları var?

Doğal mineraller yani kristaller, insan vücudunun enerjisine benzer enerji taşırlar. Benzer benzeri çeker yasası uyarınca, kristaller hayatımıza yüksek ve iyi enerjileri çekerler. Hastalık, stres, depresyon ve benzer durumlarda insan vücudunun frekansı düşer. Böyle zamanlarda sağlığınıza kavuşmak için frekansı yükseltmenin en etkili yolları kristaller ve aromaterapi yağlarıdır. Nefes ve enerji çalışmaları, meditasyon esnasında kristalleri kullanmak, stresin yoğun olduğu yaşam alanlarınızda kristalleri bulundurmak veya sadece yanınızda taşımak enerjinizi yükseltip daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, yüksek frekansın çekimi de yüksektir. Bu nedenle, niyetlerinizi ve isteklerinizi avucunuzda kristal tutarak evrene göndermek, daha hızlı ve kesin cevaplar almanızı sağlayacaktır.

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Kristaller cilt bakımında nasıl kullanılır?

Hayatımızın her alanında olduğu gibi cilt bakımında da kristalleri kullanmak, bakım ritüellerimizden daha fazla verim almamızı sağlar. Bir şişe suyu kristal kuvars ile enerjilendirdikten sonra yüzünüzü bu su ile yıkabilirsiniz. Kristal kuvars en güçlü detoks taşlarından biridir. Bu sayede, cildinizdeki fazla yağlanma ve sivilce, siyah nokta oluşumunu kontrol altına alabilirsiniz.

Bu konu da ilginizi çekebilir

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Bakım Rutininizde Yağ ve Kuru Yağ Kullanmanın Faydaları

Kristal infüze edilmiş cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz. İyileştirici titreşimler ile zenginleştirilmiş doğal içerikler, kısa zamanda daha parlak ve dengeli bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Ya da benim en sevdiğim yöntem olan kristal yüz masaj aletlerini kullanabilirsiniz. Rollerlar ve gua shalar, cilt bakımınızı daha etkili hale getirmek için en etkili aracılar. Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra doğal içerikli cilt yağınızı uygulayın. Ardından 3-5 dakika kadar roller veya gua sha ile yüz masajı yapın. Kristal yüz masaj aletleri, sürdüğünüz yağ veya nemlendiricinin daha kolay emilmesini sağlar.

Akupunktur noktalarına baskı yaparak yüzünüzü masaj yapmanız halinde, sahip oldukları titreşim ile tıkanan enerji noktalarını açmaya ve akışın düzene girmesine yardımcı olurlar. Ayrıca kristaller ile yüz masajı, kan dolaşımını hızlandırır, kolajen üretimini destekler, ödem ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur, cilde doğal bir ışıltı ve sağlık kazandırır. İlk uygulamadan itibaren cildinizde yarattığı olumlu farklılığı görebilirsiniz. Doğru cilt ürünü ile düzenli uygulama sonrası, cilt bakımı, botoks veya cerrahi birçok işleme ihtiyacınız kalmayacağını garanti edebilirim.

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Etkili bir cilt bakım rutininin adımları nelerdir?

Etkili bir cilt bakımı için derinlemesine cilt temizliği ve doğru ürün ile nemlendirmek şart. Gün içinde cildimizi olumsuz yönde etkileyen çok fazla faktör var. Şehrin kirli havasının kalıntıları, makyaj, fazla sebum, klimaların ve kapalı ortamların yarattığı kuruluk, güneş derken cildimiz hem yıpranıyor hem de yaşlanıyor. Bu nedenle, özellikle akşamları etkili ve derin bir temizlik şart. Akşam cilt tipinize uygun bir yıkama jelini köpürtüp yüzünüze yaydıktan sonra, Müslin Yüz Yıkama Bezimizi sıcak su ile ıslatın ve yüzünüzü keseler gibi temizleyin. Doğal pamuk kumaştan üretilmiş olan Müslin Bez cildinizi çizip yıpratmadan ölü deriyi ve gözenekleri temizleyen çok güçlü bir ürün. Ayrıca uzun ömürlü ve tekrar tekrar kullanılabilmesi nedeniyle de çevre dostu.

Bu konu da ilginizi çekebilir

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Sürdürülebilir Güzelliğin 3 R’si

Cildinizden günün kirini temizledikten sonra pH değerini düzenlemek ve sonraki adıma hazırlamak için Gül Suyu sıkın. Gül suyu içeriğindeki gül yağı, 320 mHz frekansa sahip. Bildiğiniz gibi kokuların insanlar üzerindeki etkisi çok kuvvetli. Bu nedenle cildinize gül suyu sıkmak hem cildi nemlendirip yatıştırır hem de günün stresinin yarattığı gerginliği azaltmaya destek olur.

Ardından cilt ihtiyacına uygun bir yüz yağı sürün ve kristaller ile yüzünüze masaj yapın. Biz kristal yüz masaj aletlerimizin yanında uygulama ve yönlendirme chartları gönderiyoruz. Gönderdiğimiz yüz kartında belirtilen yönlerde en az 10 tekrar masaj yapmak, yüzünüzde biriken toksinlerin atılmasını sağlarken, kasların rahatlamasına ve yüz konturunun oluşmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca uzun vadede ince çizgilerin açıldığını, gözeneklerin sıkılaştığını ve cilt elastikiyetinin arttığını gözlemleyebilirsiniz.

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Cilt bakımında doğal içerikli ürün kullanmak oldukça büyük önem taşıyor. Çünkü kullanılan yabancı ve kimyasal içerikli ürünler vücutta toksin ve atık oluşmasına neden oluyor. Bakım adımlarını minimal tutmak daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir süreç oluşturmanıza yardımcı olur. Bu nedenle etkili ve az ürün kullanmaya özen gösterin.

Peki kristalleri dekorasyonda nasıl kullanabiliriz?

Kristal objeleri, çalışma masanızda, oturma odanızda, yatak odanızda, arabanızda kısaca her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önemli olan doğru kristali seçmektir. Prizma şeklindeki kristaller sahip olduğu enerjiyi arttırarak yayar. Bu nedenle özellikle dekorasyonda prizma şeklinde veya doğal kaya halinde kullanmanızı öneririm.

Çalışma ortamlarınızda zihni berraklaştırmak için Florit, başarı ve bereket için Sitrin, odaklanma için Dumanlı Kuvars, zihinsel rahatlık için Selenit kullanabilirsiniz. Oturma odanızda negatif enerjiden arınmak için Ametist, radyasyondan korunmak için Siyah Turmalin, huzur için Pembe Kuvars kullanabilirsiniz. Yatak odanızda daha rahat uykuya dalmak için Labradorit, daha etkili bir cinsel hayat için Güneş Taşı tercih edebilirsiniz. Belirttiğim gibi kristalleri her alanda iyileşmek ve yükselmek için kullanabilirsiniz.

Doğal Taşların Gücünü Kullanmanın Yolları

Bedenimizdeki enerji alanlarını temizlemek için neler yapılmalı?

Bedendeki enerji alanlarında oluşan tıkanıklığı temizlemenin en doğru yöntemi yoga, esneme hareketleri, meditasyon, nefes çalışmaları, masaj ve doğru beslenmedir. Doğru, dengeli ve yeşil ağırlıklı beslenerek vücut frekansınızı arttırabilir ve enerjinin doğru akmasını sağlayabilirsiniz.

Yoga, esneme ve açık havada yapılan kardio hareketleri, kan akışını hızlandırıp enerji tıkanıklarının açılmasına ve dengelenmesine yardımcı olur. Kristaller ile vücut masajı yaparak hem tıkanan enerjinin düzenlenmesini sağlar hem de kasları rahatlatabilirsiniz. Meditasyon yaparak çakralarınızı yıkayabilir ve dengeli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu esnada kristalleri kullanmak daha hızlı ve etkili sonuçlar almanıza destek olur.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları