preloader

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Yazı Boyutu:

FunLoft Zorlu Center İşletme Müdürü Derya Çelik ve Avukat Celal Can Doğancı’nın düğünlerine konuk olduk…

Evlilik teklifi nasıl ve nerede gerçekleşti?

Evlilik teklifi, uzun zamandır hep gitmek istediğimiz Bonjuk Bay’de gerçekleşti. Can’la yaz tatillerinde farklı destinasyonlar deneyimlemeyi sevdiğimiz için Bonjuk Bay planını da aslında normal bir tatil olarak değerlendiriyordum. Bu yüzden, evlilik teklifi alacağımı hiç düşünmedim. Tatilimizin ikinci gününde akşam yemeği yiyorduk, ben yemekten sonra tatlımıza geçeriz diye beklerken Can gün batımını kaçırmamız adına beni plaja götürdü. Sahilde, güneşin denizde batımını izlerken yüzüğü çıkardı ve evlenme teklifi etti. Öyle romantik bir ortamda aslında ağzımdan çıkan ilk cümlenin “Evet” olmasını beklerken ben, “1 dakika düşünmem gerekiyor” diye karşılık verince komik bir an yaşandı. Tabii birkaç saniye sonra büyük bir mutluluk yaşadık. Özellikle de gün batımından sonra gökyüzü bir anda Van Gogh’un Yıldızlı Gece tablosu gibi ışıl ışıl parlamaya başlayınca sadece ikimizin olduğu bu büyülü ortam, gerçekten unutamayacağımız bir ana dönüştü.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Nişan kutlamanız nasıldı?

Nişanımızı Riva’daki çiftlik evimizde, ailemizin ve birkaç yakın arkadaşımızın olduğu ufak bir grupla kutladık. Normalde ekim ayı oldukça güneşli geçerken, nişanımızın gerçekleştiği gün yağışlı bir İstanbul’a uyandık. Pandemi o dönem devam ettiği için planımız organizasyonu çiftlik evimizin bahçesinde düzenlemekti bu yüzden havanın yağmurlu olması bir hayli stres yaratsa da ailemiz ve dostlarımız bu kaygımızı mutluluğa çevirdi. Özellikle de nişan temasında kullanılan uzun mumlara ve cipso çiçeklere eşlik eden yağmur sesi adeta arka fonda çalan bir müzik olunca evliliğe giden bu ilk adımımızda herkesle birlikte son derece samimi ve çok keyifli bir akşam geçirdik.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı
Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Bekarlığa vedayı nerede yaptınız?

Düğün zamanında pandemi halen günlük hayatımızı derinden etkilediği için bekarlığa veda yapmak için ne vakit bulabildik ne de sevdiklerimizin sağlığını riske atmak istedik. Ama ikimiz de bu hakkımızı saklı tutuyoruz, doğru bir zamanda yapamadığımız bekarlığa veda planlarımızı hayata geçireceğiz.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

{80025}

Düğününüzün konsepti neydi?

Söz konusu düğün mekânı olunca Can da ben de her zaman bir kır düğünü hayal etmiştik. Şehir içinde 400 kişilik kır düğünü yapabileceğimiz bir mekân ararken, karşımıza; geniş açık alana sahip, buna ek olarak deniz manzarası deneyimi sunan Galatasaray Kalamış çıktı. Düğün konseptini de belirlerken önceliğim sadelik ve zarafeti yansıtan bir görüntüydü. Bu yüzden tercihimi aynı nişanımızda olduğu gibi sadeliğin asaletini yansıttığını düşündüğüm büyük mumlardan ve cipso çiçeklerden yana kullandım ama konsepti daha rustik hale getiren şey uzun pampaslar oldu.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı
Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

After Party’de de düğün için oluşturduğumuz konsept aynı kalırken buna ek olarak, pistte konumlandırılan büyük beyaz ışıklı harf bloklarından“DANCE” yazısı eğlenceyi bir üst seviyeye çıkardı. Bir anda misafirlerimize sürpriz olarak gelen darbuka şov ise gecenin son saatlerine kadar herkesi dans pistinde coşturdu.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Peki gelinliğiniz? Modeli nasıl seçtiniz?

Düğün gününde gelin kadar “gelinlik” de fazlasıyla ön planda olunca gösterişten uzak, stil olarak sade ve zarif bir model tercih ettim. Zaten gelinlik alışverişine çıkmadan önce aklımda kesin bir tasarım yoktu. Çok fazla yer gezmeden, Akay Wedding House’ta denediğim an kendimi içinde çok rahat hissettiğim bir gelinlik seçtim. Gelinliğime uygun istediğim gibi bir duvak bulamadığım için eşimin annesi, ince tülün üzerine kendisinin komple inci işlediği ve gelinliğimi daha da özel kılan bir duvak armağan etti.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı
Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Normalde gelinler ikinci gelinliğe After Party’de ya da After Party’e yakın bir zamanda geçerken, ben kendi hayatımda da eğlence ve rahatlığı ön planda tuttuğum için ilk danstan hemen sonra ikinci gelinliğime geçiş yaptım. İkinci gelinliğim için de Pronovias’tan, beni gerçekten yansıttığını düşündüğüm hareketli bir model seçtim.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Saç ve makyajınızın tarzı nasıldı, kime yaptırdınız?

Saç ve makyaj için farklı kişilerle çalışmak yerine her şeyi tek bir pakette toplayan Jonat’s grubundan Gökhan Bey ve ekibiyle çalıştım. Onlarla birlikte; abartıdan uzak, doğallığı ve olanı ön plana çıkaran bir görüntü ortaya çıkardık. Bu şahane ekiple hem düğün öncesinde hem de düğünün sonuna kadar çok keyifli bir deneyim geçirdim. Saç aksesuarlarımı da Eli Peacock ve Gaios’tan tercih ettim.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Gelelim ilk dansa… Hangi şarkıda dans ettiniz?

İlk dans şarkımız, ikimizin de çok severek dinlediği Zuhal Olcay’dan Pervane’ydi.

{76787}

Düğün hediyelikleriniz nelerdi?

Biz düğün hediyesi dağıtmak yerine, Hayvan Hakları için bağış yapmayı tercih ettik. Hepimiz için küçük bir anı niteliğinde üzerinde biricik Poodle oğlumuz “Paco”nun resminin de bulunduğu kitap ayraçları hazırlandı, misafirlerimize bunu hediye ettik.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Balayı için nereyi tercih ettiniz?

Düğünün yorgunluğunu atmak için birkaç günlüğüne Çeşme’ye gittik. Burada deniz, kum, güneşin tadını çıkardıktan sonra balayı için rotamızı daha önce gitmediğimiz ve birlikte keşfetmek istediğimiz Amerika’nın batısına çevirdik.

Düğününüz şimdi olsa farklı bir şey yapmak ister miydiniz?

Düğünde her şeyi kendi tercihlerimize göre yaptığımız için hiçbir şeyin eksikliğini hissetmedik. Ailelerimizin kendi aralarındaki dayanışması ve bize sevgi ve mutlulukla verdikleri destek de bizim için çok değerliydi. Bizim önceliğimiz misafirlerimizle birlikte çok eğlenceli ve keyifli bir gece geçirmekti bunu da doyasıya yaşadığımız bir düğün oldu.

Düğün Hikayesi: Derya Çelik ve Celal Can Doğancı

Düğün sürecine girmiş çiftlere vereceğiniz öneriler neler?

Düğün süreci tahminimden daha stresli bir süreç oldu. Ancak, asıl önemli şey olan ya da oluşabilecek olumsuzluklara rağmen heyecanınızı kaybetmeden her anı tüm keyfiyle yaşamak. Çünkü siz, sevgi dolu ve mutluysanız geriye kalan hatıralarınız da bi o kadar kıymetli oluyor.

KÜNYE

Davet Mekânı: Galatasaray Kalamış Tesisleri

Organizasyon: She Wedding

Fotoğraflar: İmaj Wedding

Gelinlik: Birinci gelinlik: Akay Bridal, ikinci gelinlik: Pronovias

Damatlık: Papillone

Saç ve Makyaj: Jonat’s Couture

Saç Aksesuarları: Gaios & Eli Peacock

Gelin Buketi: Paşalı Çiçekçilik

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları